Odmítání dudlíku, odmítání flašky. Stalo se vám to?

jjaanca
21. kvě 2008

Moje holčička odmítá dudlík, a mojí příbuzné se stalo, že jí dcerka pak odmítala i flašku, takže když někdy v 6 měsících chtěla podávat čajík, tak museli rovnou přejít na hrníček. Byl to problém, všechno měla zlité. A já se právě v knížce "Nejšťastnější miminko v okolí" dočetla, že stačí pár týdnů aby si miminko osvojilo sání s prsu a pak se má občas dávat flaška aby jí pak neodmítalo.
Co si o tom myslíte? Stalo se to některé z Vás taky? Měla bych začít občas krmit odstříkaným mlékem z flašky?

monik76
21. kvě 2008

Ahojky, moje malá taky nechce dudlík, a pak až ji budu dávat čaj, tak rovnou asi z toho hrníčku, naopak přemýšlím, že bych ji flašu ani nedávala, uvidím, jak nám to půjde. Kámoška to taky tak dělala u obou dětí, rovnou na hrníček s tím pitítkem, si nemůžu vzpomenout, jak se tomu přesně říká. 😵

mikca
21. kvě 2008

přesně jak píše monik tak rovnou přejdete na hrneček a může z toho pít i mléko i čaj....ted dělají hrnečky co netečou a jsou z měkýma pítkama takže i takle malé dítě z toho dokáže pít...bud ráda aspon ti odpadne odnaučování od dudlíka...toho já se děsím 🙂

jjaanca
autor
21. kvě 2008

Aha, já ten hrníček vidím trochu jako problém. Umělou flaškou s dudlíkem, s tou může dítě mávat a házet (pokud má dudlík který neteče), ale ten hrníček s pítkem... mám strach že bude potopa. Sestřenice začla místo čaje dávat vodu, protože má všechno potřísněné.

monik76
21. kvě 2008

Já jsem fakt naopak ráda, že to možná zvládneme bez flašky, u prvního byl dudel i flaša, a zbavit se flašky byl větší boj než dudlíku. A to že budeš mít doma něco polité, divej, když to nebude od pití, tak to bude třeba od jídla, a počkej až začne chodit na nočník, nám dítko čuralo skoro všude, než jsme to vychytali, takže potopa byla i tak.

jjaanca
autor
21. kvě 2008

A tekutiny se začínají podávat s příkrmy nebo kdy?

iris
21. kvě 2008

My taky dáváme čajík z hrníčku...dudlík ani flašku Tom nechce, zatím jen kojíme, čajík dávám jen v opravdu teplých dnech, ale počítám, že o víkendu najedeme na první zkušební příkrmy.

mikca
21. kvě 2008

jjance já myslím že jde jen o čas než se naučí z toho pít..vylít to nemůže spíš jde o to kolik si toho z toho hrnku vytáhne a kolik udrži v pusině, ale to by ze začátku vytékalo i z flašky...musí si na to přijít..
pokud plně kojíš tak není potřeba podávat tekutiny...až začneš přikrmovat tak mužete z,koušet

maakule
21. kvě 2008

Mě doktorka řekla, že ve velkých vedrech, když se přihlásí o jídlo dřív než za 3 hodiny (trošku víc přibírá - má 7,3 kg ve 3 měsících), mám dát jen vodu. Malá nám taky nechce dudlík, nechce moc ani flašku, ale snažím se a už se párkrát i chytla. Tak si myslím, že si zvykne.

ria80
21. kvě 2008

Ahoj,tak já ted opravdu lituju,že jsem malou nezvykala na flašku.Příště to určitě udělám.TAky nechtěla dudlík,jsnme bez.A když měla pít,tak nic samozřejmě.Zkoušela jsem všechno možné,hrníček,tekoucí i netekoucí,různý lahvičky,všechno.Nedostala jsem do ní nic.Už jsem si dělala starost.Pak se konečně chytla dudlíku,v deseti měsících!!
Tak ted něco vypije,ale je to jen trošička,ale jsem ráda i za to.Takže ze zkušenosti - zvykat na flašku!!

zuzkaex
22. kvě 2008

Ahojky, naše malá taky nechce dudlík a měli jsme opravdu problém s flaškou - nepřibírala tak jsme museli před měsícem začít na noc přikrmovat. Byl to boj - vyzkoušela jsem spoustu lahviček a až u láhve Tommee Tippee se chytla - má skutečně tvar prsa s bradavkou. Dudlík jsme nezačala dávat je spokojená i bez něj a z prsa dál pěkně pije.

pucik
23. kvě 2008

ahojky, náš malej dudlík nevzal do pusy a už je mu 9 měsíců, takže to není zas tako hrozný, aspoň nebudeš muset odnaučovat. S flaškou byl pak rpoblém, měl ajsme málo mléka aflašku odmítal, potom naštěstí, jsem si zde přečetla radu, že mmu mám prso vyměnit za flašku a tak jsem to zkušela asi týdena a úspěšně, takže zus to takhle. Prcek to hned poznala nechtěl,ale nakonec byl s obou úplně v pohodě. Tak hodně štěstí 🙂 😉

johanda
23. kvě 2008

První dcera měla dudlík asi od 3 týdnů, flašku nechtěla nikdy, pila z hrnku, druhá holka se dudlíku ani nedotkla, ačkoli po zkušenosti s první jsem měla nakoupeno x typů, ale z láhve si dala, přednost má ovšem taky hrneček. Ten s pítkem jsem dávala cca od 6 m, teď už pije z obyčejného dětského.

ivulinda
23. kvě 2008

jjanca moje malá taky měla dudlík jen 3týdny a toho ještě moc nechtěla a z flašky pije krásně 😀 ,takže to záleží na mimču

malovani
24. kvě 2008

My jsme nikdy flašku s dudlíkem nepoužívali. Eva z toho nechtěla pít, pije buď z hrnečku nebo z flašky s brčkem, to je vůbec nejspokojenější:
http://www.ecipisek.cz/detail/lahev-s-brckem-56...