Otáčení a lezení. Jak to zvládli vaše miminka?

katakin
25. zář 2008

Chtěla jsem se zeptat, jak vaše mimča zvládají lezení a otáčení? Jakoubek se začal na bříško otáčet už v pátém měsíci,ale nazpátek stále nechce.Místo toho se pořád jen vzteká a čeká,až ho otočíme my.Já mu ale pomáhat moc nechci, tak ho nechávám, aby se snažil sám - no moc dlouho to ale nevydržim a vyměknu... Párkrát se mu to sice povedlo,ale to byla spíš jen náhoda. Nevíte, jak ho podporovat - pomáhat mu, aby se to naučil sám? A jak je to s lezením - cvičili jste to nějak s dětma? Když mu zapřu nožičky, tak popoleze,ale sám nee. Někdy se plazí jako rak dozadu,ale to je podle mě taky jen náhoda. A poslední věc - zvládala vaše dítka nejdříve otáčení na záda nebo lezení? Díky moc za názory a rady.

marfushenka
25. zář 2008

U nás je to úplně stejné. Otáčet se na bříško uměl kolem pátého měsíce, ale zpátky to ještě neumí. A ani se o to nesnaží. Když ho otočíme na záda, je hned zpátky na bříšku. Pár dní se otáček na záda, protože zjistil, že se tak může někam dokoulet, ale teď už to zase nedělá, tak nevím.. Vzteká se spíše protože by rád lezl, ale nejde mu to. Ručičky by už šly, ale zadeček je asi moc těžký.

robi
25. zář 2008

ahoj,
naše malá se otáčí na bříško od 3,5 měsíce, ale od té doby je jenom na bříšku, zpátky se jí nechce. Vím, že na to má čas, ale chtěla bych ji nějak motivovat a nevím jak.

katakin
autor
25. zář 2008

Jakoubek chce taky lezt a rozčiluje se, když mu to nejde. Nedokáže zkoordinovat ruce s nohama. když mu jdou ruce, tak ne nohy a když nohy, tak udělá "letadlo" a myslí si, že poletí 😀 Chodím s ním od malička na rehabilitace, kde nám řekli, že jede v podstatě podle tabulek, ale otázky okolí mě dostávají do situace, kdy si myslim, že je hrozně pomalej nebo línej, tak jsem chtěla vědět, jak jsou na tom vaše dítka.

marfushenka
25. zář 2008

Jo letadlo dělá taky :D a pak se hrozně rozčiluje, že se nikam nepohnul. Včera se mu podařilo postavit na všechny čtyři (vůbec nevím jak a myslím, že on už taky ne :D), dneska se ale celý den zase jen plácá na bříšku. Já si nemyslím, že by byli nějak opoždění. Doktorka říkala, že na lezení má ještě čas a nemám na něj spěchat. Chodíme na plavání se stejně starými dětmi a žádný kluk tam ještě lézt neumí, jen dvě holčičky. Hold ti kluci jsou asi línější 🙂

alishia
25. zář 2008

ahoj, tak nas Vojtisek se zacal otacet na brisko pred 14dny, zitra mu budou 4 mesice. On je ale hrozny, obrati se na brisko a za chvili rev, tak ho musim obratit zpatky, rozciluje se, ze mu nejde se pohybovat, presne jak piseete. On by rad vsechno prozkoumal a videl, stve ho i to ze nemuze jeste sedet,) uz aby umel tyhle zaklady a mohl se tim aspon na chvili zabavit sam a ja mela trochu klidu.)

andulka4
25. zář 2008

Myslím že to není třeba řešit...
každý má své tempo a navíc i lékaři se dost liší v tom co by mělo dítě v tom daném měsíci zvládnout.

Naše neuroložka tvrdí že by se mělo dítě umět plazit v 5tém měsíci.Do konce 6ho by mělo zvládat se otáčet na obě strany a do konce 7ho už začít lézt 🙂
Podle mne je to nesmysl. Ale jsou tací kteří to zvládájí 🙂

jenjanka
25. zář 2008

tak tak náš honzik se začal otačet na bříško asi jak měl 4,5měsíce a z břiška na záda jak měl 6,5měsíce.

andys26
25. zář 2008

Ahoj, tam malý se začal od 4 měsíce otáčet na bříško, ale zpátky se to do vůbec nenaučil. Od 7 m. začal lozit a pak hned sedět, takže to byly taky docela nervy pořád chodit a otáčet ho zpátky na záda 😠 . Chce to vydržet 😉

schwarzovka
25. zář 2008

my jsme na bříško ve 4 měsících a v 6. zpátky, nikdy se neplazil, začal hned lézt....ale sednul si den před tím, než začal lézt. Zpátky na to bříško jsme se ho snažili motivovat hračkami a když začal jednu nohu, tak nějak zvedat, tak jsme mu trošku postrčili ručku na té straně, co zvedal tu nožku a on se překulil...časem pak přišel, že musí zapojit i ty ruce....to samé vlastně bylo i s tím lezením....na kolínkách byl skoro měsíc a pořád nevědel, co s rukama...tak jsme předním lezli po 4 a plácali rukama, aby to pochopil....no nevim, jestli to pochopil, ale rozlezl se 😀

bublinkajasminka
25. zář 2008

kočky - moja sa stále točí z chrbátika na bruško a vie sa pekne aj naspäť ale niekedy sa jeduje a sama nechce, proste chce aby sme ju my.....je stále na brušku, na chrbte mi nezostane už ani minutku, to ju nebaví. a hrá sa a o chvíľku plače, proste ju to už nebaví.....už aby vedela loziť, lebo potom sa rozčuluje že sa nedostane k hračke....aj vy to poznáte? a prejde to? vie sa aj sama pohrať, odmala sa vedela ale teraz menej, lebo skratka ju to nebaví, chce skúmať ale nejde to 😒

simuska153
25. zář 2008

Ahojte, my sme sa na bruško začali otáčať, keď mal malý 5 mesiacov a 2dni a naspať sa prvýkrát otočil o 2 týždne neskôr....motivovali sme ho tak, že keď ležal na brušku, tak som mu dvíhala oblubenu hračku zboku ponad hlavičku a ako sa za nou obzeral, tak sa pomaličky začal pretáčať naspat na chrbátik....ale vobec sme to nesilili, myslim, že všetko príde vtedy, ked na to dietatko dozreje... 😉

A k tomu lozeniu - plazime sa od 7,5 mesiaca (prisiel na to uplne sam)...niekedy sa da na 4, ale este nestvornozkujeme.... zato lozime rychlostou blesku....takze sa pripravte, ze ked sa vam babatka rozlezu - budete musiet mat oci aj na chrbte....kazdu chvilu je v inom kute, zachranujem kvety, domace kino a pod.../ale je to uzasne/ 🙂 🙂

Asi sa netreba zbytocne stresovat....kazde babo sa vsetko postupne nauci.... ani dospeli sa neucime vsetci vsetko rovnako rychlo... 😉

chico
25. zář 2008

Ahojky my máme 7 měsícu a týden a válíme sudy přes celá obývák. Už mi zhodila dva květináče, ale v poho stačala jsem zasáhnout. Ale chci zeptat jak vám dítka v tomto věku sedí. Maličká nesedí Posadím ji a ona se kláti na stranu.

petra.vavra
25. zář 2008

Holky, tak na uklidnění 🙂....naše zlato začalo lést v 10 měsících, do té doby se prostě plazila, jak partyzán a kam potřebovala se dostala, tak jako tak. Sedět začala taky v 10 a teď jí je 11 měsíců a stojí u sedačky a jiných věcí, které poslouží jako dobré držadlo, ovšem zpátky na zem, je to vždy se řvem a minimálně s boulí.... 😲

mkr
25. zář 2008

ahoj, taky my jsme s otáčení neměli problémy, ale malá má něco mezi lezením a plazením a už se postaví, neurolog říkal, že už ani nepoleze, že bude rovnou chodit, ale že je šikovná, není to o tom jestli leze tak nebo tak, prostě jsou vidět pokroky, dítě se tam kam chce nějak dostane, jinak jsem ráda, že jsme chodili k neurologovi, kvůli ostatním, že oni umí tohle a tohle a všemu se nedá věřit maminky si to moc upravují, jinak každé mimčo je jiný my jsme o 5 týdnu dřív, ale vývojem je i tak napřed
chico - my se moc ještě neposadíme, jen když se může něčeho přidržet, jinak ona to zvládne, musí se naučit udržet balanc, pokud ale nevydrží sedět sama tak neposazovat, já když malou posadila, tak si hrála a když už nemohla tak šla na bříško, vše to půjde ti prckové jsou šikulky a není kam spěchat
ještě k tomu letadýlku malá to dělá strašně ráda a při tom se bouchá kolínkama o zem a má modřiny máte to taky někdo?

lalupa
25. zář 2008

my buchame palcami o zem 😅
aj moja bambula zboznuje lietadielko, ale sa aj poplazi, druha si uz 4nozkuje vo velkom par tt

daleja
26. zář 2008

Ahojte. Moja (8,5m) sa zacala otacat na brusko ako 5 mesacna a na chrbatik ako 7m, ked pochopila, co ma urobit s rucickami. Teraz sa gula po izbe a od 8m sa plazi. Na 4 sa este nedostala, ani sa velmi nesnazi. Je kludna, hra sa na zemi. Ked ju posadim, sedi, ale sama si este nesadne. Ale ani ju nenutim, cakam, kym na to pride sama. Ale poplazi sa vsade kde chce, tak dufam, ze to pojde aj dalej bez tazkosti.

lenkaha
26. zář 2008

Ahoj. Kubík se začal otáčet na bříško na konci 6. měsíce a od té doby to dělá pořád 🙂 Další fáze byly pokusy o klečení na kolínkách, potom houpání na kolínkách. Teď, na konci 7. měsíce, přišel na to, jak lézt. Zatím je takový neobratný, ale on to vypiluje k dokonalosti... o to se nebojím 😀 Sám se zatím neposadil, to bude teď myslím další fáze 😉

deina
26. zář 2008

Nas sa zacal otacat na brusko niekedy v piatom mesiaci a naspat mu to akosi neslo. Tiez som ho chcela vselijako motivovat, davala som mu hracky na stranu - ale on sa za nimi radsej natahoval ako sa otocil. Ked sa pretocil, zdalo sa mi, ze skor len nahodne. Ale neskor som si vsimla, ze to vie, ale proste to nepotrebuje, radsej je na brusku a na konci siedmeho mesiaca sa zacal aj plazit. Aj teraz je najradsej na brusku alebo sa plazi, ale nepretoci sa.

marfushenka
26. zář 2008

Tak my už se také pokoušíme o klečení.. nejlépe mu to jde zrovna když se chystáme přebalovat 😀

adulenka
26. zář 2008

🙂 nas ma 10mesiacom ked ho posadim sedi sam ale nevie sa sam posadit,este ani neleze,zacina sa trosku stavat na nozicky ale len ked sa ma prichyti,ked niekam potrebuje tak sa dokotula

caira
26. zář 2008

holky my mame naprosto opacny problem, mala nesnasi byt na brisku, takze se uz cca kolem pateho mesice naucila z briska otacet na zada, ale sama se na brisko jeste nepretocila jedinkrat 😅 na brisku proste nebude, kdyz ji dam na brisko tak uz se snazi otacet zpatky a kdyz se ji snazim treba za prdelku pridrzovat aby se nepretocila hned tak zacne jecet...

tak nevim co delat, jestli ji proste nenutit nebo jak dal..ale zase si rikam jak se jednou nauci lezt, kdyz na brise proste nechce byt?

Ma nekdo podobny problem???

sandrika
26. zář 2008

Luky sa z chrbátika na bruško pretáča od 4 mesiaca tiež len čo ho položím na chrbátik jwe už na brušku a včera presne na 5 mesiacov sa pár krát pretočil ajnaspäť podarilo sa mu toaj predtým,ale to nebolo umyselne a ešťe sa včera preplazil 3 metre bolo to úžasné tak som sa nasmiala hore prdel a ideme

petronilla
26. zář 2008

Holky,tak si říkám,zlatě když ta naše malá ležela 🙂 ,ve 3,5 měsících se začala otáčet na břicho,byla na něm pak pořád,v 5m se začala plazit,v 6 lézt po čtyřech,v 6,5 se poprvé postavila u gauče 😖 ,takže teď když nespí nebo nejí,tak pořád někde stojí a já u ní,protože se občas zapomene,pustí a padá na znak 🙂