Památka na miminko, když bylo ještě malé? Upomínkové předměty

macekzmalacek
22. lis 2017

Dobrý den, chtěli bychom si zvěčnit naše mimi, dokud je to ještě drobeček.. vím, že se dělají nějaké odlitky nožičky do sádry, otisk ručičky apod.. nemáte nějaké tipy na pěkné takové upomínky?

Děkuji

janawaes
22. lis 2017

@macekzmalacek Ja jsem v praci dostala od holek takovy trojramecek, kde jsem malemu obtiskla nozicku a rucicku a doprostred jsem dala foto z ultrazvuku, ale ted tam chci dat peknou fotku maleho, kterou mam z porodnice od pani fotografky 🙂, pak mam schovany pasek z rucicky muj i jeho a jeho mimi bodynko nebo rukavicky si chci zaramovat, jeste premyslim jak to udelam, ale tohle je muj plan 🙂, jo a na vitani obcanku jsme dostali knizku moje detatko, tak tam mu vsechno pisu a lepim fotky 🙂

anetka1701
22. lis 2017

mně ty odlitky přijdou divný :D Mám po holkách náramky z porodnice, svíčky z dortu k 1. narozeninám, první boty, první dudlík a pramínek vlasů z prvního stříhání. A pak samozřejmně spoustu fotek 🙂

martavy
22. lis 2017

@macekzmalacek Mam kufrik a v nem fotky ultrazvuku,naramek synaa z porodnice,karticku z porodnice muj prvni podpis-otisk nozicky,jmeno,miry. A jmena personalu co nas odrodil..dudlik,cepicku mnou pletenou ve ktere se prvne fotil,bodycka..pametni minci co dostal..planujju uschovat i kousatko prvvni,obblibenou plysovou hracku. Pokkud toho ddozijee

bacika
22. lis 2017

@macekzmalacek Mam schované vlásky z prvního stříhání obou dětí, otisky ručiček a nožiček, kupovala jsem barvu v dm drogerii myslím. a proužky z porodnice, každému jsem to zasklila do rámu.

dora13
23. lis 2017

Nechala jsem si jeden overalek v nejmensi velikosti, u starsiho otisk nozky, u mladsiho odlitek (ale taky mi to prijde trochu divny 🙂, vlasky z prvniho strihani, karticky z porodnice a miliardu fotek 🙂

babanci
23. lis 2017

U nejmladší vnučky jsme dělali otisk nožičky. Do knížky Moje dítě jsme vložili i pramínek vlasů z prvního stříhání a máme tisíce fotek. To máme i svých třech dcer a jsem ráda. Občas to člověk vytáhne a zavzpomíná. Jen podle okolního interiéru poznám,která je která, protože jsou všechny úplně totožné. 🙂

aguaverde
23. lis 2017

Mám schovaný pásek na ručičku z porodnice,i ten papír se jménem z porodnice, vlásky z prvního stříhání, obleček,který jsme koupili jako první, fotky z utz, první obrázek, litr slivovice z daného roku, oblíbenou hračku ..... a to u všech tří 😃

danask88
23. lis 2017

Mám taky pásek z porodnice, první vlásky a nožičku jsem neotiskla, jen obkreslila do knížky. A k tomu mám všechny mléčné zuby, nedávno jsem je synovi ukazovala a on že je to nechutný tak jsme mu řekla počkej až budeš starej a zuby ti vypadají, ještě budeš rád :D
Jinak mám vlásky i po sobě z prvního stříhání, vlásky jsou hezká památka, divím se jak jsme byla blond.

verca156
23. lis 2017

všechno je hezké já mám udělanou velmi podrobně foto knihu kdy mám zdokumentovaný jednotlivě každý měsíc, každou záležitost, zkrátka úplně vše pro někoho je to moc infantilní ale dělala jsem to pro svoji potřebu a musím říci, že pořád u ní zaslzím dojetím 😀 vím kdy poprvé pronesla jaké slova, kdy sedla zkrátka vše 😀 jsem s knihou moc spokojena samozřejmě to stálo dost času ale vyplatilo se 😀

caseopea
23. lis 2017

@macekzmalacek Krásné téma 🙂. Já jsem si ozdobila krabici od bot, takovou s tím víkem co drží na něm a ozdobila jsem jí. V ní mám schovaný dudlík, pásky z nemocnice a kartičku z postýlky v nemocnici, první fotky, rukavičky a capáčky 🙂

kotty
23. lis 2017

Máme odlitky ručičky a nozicky plus Obtisky, první vlásky ze stříhání, jinak dělám pravidelně fotoalbum a vedu deníček 🙂

stuplakova
23. lis 2017

@macekzmalacek Já jsem teprve ve fázi sbírání 🙂 a zatím mám taky pásku z nemocnice, fotku od fotografky, první ponožky a čepičku, ve které jsme jeli domů, zatím to mám jen v krabici a nevím jak a kam to dám, takže se taky ráda inspiruji 🙂

loafeer
23. lis 2017

já si nechala obleček, ve kterém jsem vezla všecky tři děti z porodnice, mám pásky z porodnice, vlásky, po klukách jedny pidi dupačky, které jim strašně slušely, fotky, vedu jim každému knihu: naše děťátko, dělám porovnávací fotky...zatím to nemám nikde jakože sesumírované na jednom místě, ale schovávám:o)....
jo, a samozrejme otisky rucicek a nozicek z prodnice a pak v jendom roce:o)

zazana81
23. lis 2017

Já založila každému dítěti kufřík, ve kterém má první bačkůrky, věcičky, co mělo na sobě, když šlo z porodnice, dudlík, první výkres ze školky atp...

aktakd
23. lis 2017

Ja jsem jeste schovala vytisk novin, ktere vysly v den narozeni. Neni to upominkovy predmet, ale rikala jsem si, ze by to za par let mohlo byt zajimavy 🙂

linchilli
23. lis 2017

Mam 3d odlitek nozicky...od syna a dcery 🙂 vypada to prcovne a clovek si pripomene, jjak malinkate nozky miminko melo a pak ustrizene vlasy z prvniho stihani 🙂

evaaskalova
23. lis 2017

http://m.pinkorblue.cz/baby-art-ramecek-s-otisk...
Ja mam tohle, hmoty je tam tolik, ze vyslo na 2rucicky i na 2nozicky, ikdyz pisou, ze je to jen na 2 otisky. Je to moc hezky,moderni a hlavne vydrzi na pamatku 🙂

gabrielasiklova
27. led 2018

Dělala jsem si několikrát domácí těsto na obtisky za pár korun, i jsem výtvory darovala jako originální dárečky 👍

https://www.youtube.com/watch?v=Y7oI5dKW3DA


Anebo v DMku prodávají barvy na obtisky 👍

normalnimatka
27. led 2018

nějak "hmotnýho" jsem si schovala první ustřižený vlásky, pásky z porodnice, no tu kartičku se jménem na postýlku jsem asi dala jedný babičce... nepřišlo mi to jako nic extra památečního:D schovala jsem si taky zprávu o novorozenci 🙂 a fotku z UZ zezačátku.
ale jinak vyvolávám fotky, žádný speicální album s popiskama nevedu, jen ze zadní strany fotek píšu věk mrněte. ty fotoknihy a tak, to se mi moc nelíbí, přijde mi to ujetý a prostě takový... laciný, nevim no. fotky tam jsou v nic moc kvalitě a prostě ty popisky jak nějakej blogísek třináctiletý cácory nadpis Můj první kluk:D Ne, nevim.... nějak mě to nepohltilo. ale když někdo to album třeba tvoří růčo, tak to může bejt moc hezký. právě ty různý poprvý + zdokumentování fotkama.
ale zato vedu docela podrobnej deníček a slovníček🙂
píšu celkově vývoj a co se událo třeba zásadnějšího. třeba různý "poprvý" :D třeba první vyčůrání do nočníku, nebo první pohotovost:D cokoliv, co mi přijde zajímavý.
určitě pak schovám namalovaný obrázky a jiný věci se musej zase zaznamenat na video.... tvoření něčeho, nebo i ta řeč, která je stejně nepřenositelná přes zapsání ve slovníčku🙂))

denee_
Odpověď byla odstraněná
Zobraz