• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pasení koníčků:-)

11. srpna 2011 
ahoj chtěla bych se zeptat kdy vaše mimča začali pást koníčky,my ted byli na 2 měsíční kontrole a prý už by měl ale malýmu se nejak nechce tak nevím jestli se mám bát že bude třeba pomalejší... :frowning2:
13. zář 2010 ve 12:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, naše Eliška hlavičku sice zvednout umí, ale jen když má dobrou náladu :slight_smile: No a dobrou náladu měla zatím asi jen 2x... Já bych se nebála, že bude pomalejší.. Zase třeba jiné věci jí půjdou líp. Nezoufej, podle mě je nesmysl děti škatulkovat a říkat že přesně na 2 měsících musí pást koníčky, na 6 měsících sedět atd. Každý mrňousek je jiný a má svoji rychlost :wink:
13. zář 2010 v 18:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Naše malá měla skoro 3 měsice když začala pást koničky. Nestresuj se :slight_smile:
13. zář 2010 v 18:18  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj maminky! mám dvou týdeního chlapečka a chtěla bych se zeptat kdy mám začít s pokládáním na bříško a tréningem "na pasení na koníčky"??? :sweat_smile:
13. zář 2010 v 19:23  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@silvie22 : ahojky, nam dr. uz v 1. poradne rekla- druhy den po propusteni z porodnice, ze na brisko mame pokladat jedenkrat denne :slight_smile:
13. zář 2010 ve 20:49  • Odpověz  • To se mi líbí
silvie: jednou je malo. zkus pri kazdym prebalovani. nas dr. posilala na rehabilitaci uz od 6. tydnu.
13. zář 2010 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, mně dr. na první prohlídce řekla, že ji mám párkrát denně na pět minut dát na bříško a pást. Nedodržovala jsem to nijak striktně a ani nevím, kdy začala pást. Podle fotek vím, že v šesti týdnech už byla velká mazačka :grinning:
Každé dítě je jiné a to, že něco nedělá přesně podle tabulek, neznamená, že bude pomalejší. Prostě každé dítko má svoje tempo, takže žádný stres :slight_smile: Jednou se to stejně naučit musí :dizzy_face:
13. zář 2010 ve 21:25  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
tak to jste me uklidnili:slight_smile:koupili jsme hrazdičku a ted ho dávám na bříško a je to lepší zvedá hlavičku protože tam neco hraje a svítí tak treba to pomuže:slight_smile:
14. zář 2010 v 07:56  • Odpověz  • To se mi líbí
holky děkuju.hned s tím začnu :slight_smile:
16. zář 2010 v 17:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@petule33 ahoj, nenech se doktorem strašit. říká se kolem 3 měsíců,ale je to individuální a zbytečný se stresovat a do něčeho miminko nutit. Podle tabulek se jelo v dřívějších letech. Občas ho polož na bříško a lehni si třeba naproti němu (nebo mu tam dej nějakou hračku),ať má motivaci (a alespoň posiluje zádové a krční svaly),ale je zbytečné něco uspěchávat. :wink: Martinka začala pást koníčky na zemi po 3. měsíci a pak dobu na bříšku postupně prodlužovala. Před tím vydržela jen minutku a už kňourala, že chce zpátky.
17. zář 2010 ve 13:22  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Napřed jsem si to měla přečíst - opakuji se v odpovědi ostatních :wink:
17. zář 2010 ve 13:24  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,
máme šest týdnů, malá nechce být vůbec na bříšku a samozřejmě koníky nepase. Pokud jí tam dám, tak během chvilky začne řev a hlavičku vůbec nezvedá.Jen občas, když má dobrou náladu, tak malinko zkouší zvednout, pak se ale hned rozbrečí. Nebo jen leží, dá si hlavičku na stranu a kouká, ale rozhodně ji nezvedá.Neznáte nějakou polohu na nošení, kdy by se dalo trénovat zvedání hlavičky. Jsme na bříšku max.pár minut denně a mělo by to být min hodinu :frowning2: . Mám obavy, abychom nemusely na rehabilitaci. děkuju za rady
4. říj 2010 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojda, zítra nám bude 8 týdnů. neříkám, že paseme, ale hlavičkuse snaží zvedat - teda když se mu chce. my jsme třeba docela dlouho omezené pokládání na bříško. prcek měl od porodu zlomenou klíční kost a lékařka říkala, že ho na bříško nemáme dávat, takže jsme ho tam začali pokládat možná až tak na měsíci a to vždycky jen na minutku. ale zvedání hlavičky trénoval už při odkrkávání, když jsem ho měla na rameni (to se snažil pořád rozhlížet a zvedat ji). teď jsme začali chodit i na cvičení pro malá miminka od 6ti týdnů. pasení tam trénujeme na velkém míči. na míč se šupne plínka, aby neleželo mimčo přímo na gumě, přidržuješ ho - asi jak je to kulatý a tělíčko má do oblouku a hlavička mu směřuje dolů, víc ho to nutí ji zvedat. pak tam zkoušíme i tak jako s nima naklánět - drží se v pase a nakláníš ho na míči dopředu a dozadu, pak i do stran. pak se drží za jeden lokýtek a kolínko - do kříže - a zase se natáčí sem a tam - pak se lokýtek a kolínko vymění. docela se mu to zamlouvá, víc než na podložce :slight_smile: tak můžeš zkusit tohle :slight_smile:
ale hodinu denně na bříšku určitě není - viděla bych to tak na 10-15 minut dohromady.
4. říj 2010 v 11:46  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj, pridavam @lussy0409:

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, odkdy vám děti pasou koníčky?Můj malý bude mít za necelý týden 3 měsíce a moc se mu do toho nechce.Když ho dám na bříško, tak dá hlavu na bok a kouká, nebo začne okamžitě ječet.Pokud zvedá hlavičku, tak jen když má hoooódně dobrou náladu a to jen chvíli a pak je zase pláč.... Díky za odpovědi.
8. srp 2011 v 11:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Dítě je opřené o předloktí, má sklopenou pánev, takže zadeček má přitisknutý na podložce, nesmí být ve výšce. Hlava je v prodloužení trupu, neměla by být zakloněná. A miminko musí mít otevřené ručičky, tedy uvolněné dlaně,ne pěstičky.
Jde o tzv. model tří měsíců, který je velice důležitý. Ve třech měsících by tohle mělo každé zdravé dítě zvládnout. V tomto věku by každé dítě mělo být vyšetřeno pediatrem a když nemá tuto polohu správně zvládnutou, jetřeba s ním cvičit.

http://sedmikraska.mb-net.cz/view.php?cisloclanku=2006092201
8. srp 2011 v 15:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@marusch.mat Hm, a když pase s pěstičkama, tak co? Časem to přestane, nebo už to má naučený blbě?
8. srp 2011 v 16:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Honzíček začal pást pořádně koníčky až teď ve třech měsících. ale taky pase s pěstičkama, co je na tom špatně?
8. srp 2011 v 16:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@jennyska Ahoj,můj prcek má zítra 3 měsíce a pase stejně jako Tvůj.Na kontrole jsem byla dnes a MUDr. malého viděla pást koníčky.Prostě jen hlava na bok a za chvíli řev,at jej vezmu.Dávám ho tak párkrát za den,žádné násilí.je to lenoch a pěstičky má u pasení většinou zataté.Jinak je šikula a už chytne občas i hračky.
8. srp 2011 v 16:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@jennyska Ahojky,tak to jsem měla ze začátku zcela stejné....hrozně se to malému nelíbilo a rozčiloval se a zvedal nožky a prohýbal se.....ale postupem času a stálým dáváním na bříško se to zlepšilo. I když teď je mu 5měsíců a stále se mu moc na bříšku nelíbí. Teď už se asi 14dní přetáčí na bříško sám a pak je to tedy po chvíli řev,protože už se nedokáže obrátit zpět na zádíčka a vzteká se. Začaly nám hrůzné noci,kdy se stále točí a pak vříská a musím k němu vstávat a dávat ho zpět na záda,také vyplivuje dudana a pak se rozčiluje a já jsem jeho otrok a stále se nad ním skláním,aby usnul. Je to pro mne zabíračka,protože jsem 2měsíce po operaci obratlové ploténky na krku a právě má zákaz se sklánět (případně co nejméně),ale to v mém případě nehrozí!
11. srp 2011 ve 13:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek