Pasení koníčků🙂

petule33
13. zář 2010

ahoj chtěla bych se zeptat kdy vaše mimča začali pást koníčky,my ted byli na 2 měsíční kontrole a prý už by měl ale malýmu se nejak nechce tak nevím jestli se mám bát že bude třeba pomalejší... ☹

mailli
13. zář 2010

Ahoj, naše Eliška hlavičku sice zvednout umí, ale jen když má dobrou náladu 🙂 No a dobrou náladu měla zatím asi jen 2x... Já bych se nebála, že bude pomalejší.. Zase třeba jiné věci jí půjdou líp. Nezoufej, podle mě je nesmysl děti škatulkovat a říkat že přesně na 2 měsících musí pást koníčky, na 6 měsících sedět atd. Každý mrňousek je jiný a má svoji rychlost 😉

editah222
13. zář 2010

Naše malá měla skoro 3 měsice když začala pást koničky. Nestresuj se 🙂

silvie22
13. zář 2010

ahoj maminky! mám dvou týdeního chlapečka a chtěla bych se zeptat kdy mám začít s pokládáním na bříško a tréningem "na pasení na koníčky"??? 😅

beruskanula
13. zář 2010

@silvie22 : ahojky, nam dr. uz v 1. poradne rekla- druhy den po propusteni z porodnice, ze na brisko mame pokladat jedenkrat denne 🙂

w_h
13. zář 2010

silvie: jednou je malo. zkus pri kazdym prebalovani. nas dr. posilala na rehabilitaci uz od 6. tydnu.

zuzik24
13. zář 2010

Ahoj holky, mně dr. na první prohlídce řekla, že ji mám párkrát denně na pět minut dát na bříško a pást. Nedodržovala jsem to nijak striktně a ani nevím, kdy začala pást. Podle fotek vím, že v šesti týdnech už byla velká mazačka 😀
Každé dítě je jiné a to, že něco nedělá přesně podle tabulek, neznamená, že bude pomalejší. Prostě každé dítko má svoje tempo, takže žádný stres 🙂 Jednou se to stejně naučit musí 😵

petule33
autor
14. zář 2010

tak to jste me uklidnili🙂koupili jsme hrazdičku a ted ho dávám na bříško a je to lepší zvedá hlavičku protože tam neco hraje a svítí tak treba to pomuže🙂

silvie22
16. zář 2010

holky děkuju.hned s tím začnu 🙂

storm07
17. zář 2010

@petule33 ahoj, nenech se doktorem strašit. říká se kolem 3 měsíců,ale je to individuální a zbytečný se stresovat a do něčeho miminko nutit. Podle tabulek se jelo v dřívějších letech. Občas ho polož na bříško a lehni si třeba naproti němu (nebo mu tam dej nějakou hračku),ať má motivaci (a alespoň posiluje zádové a krční svaly),ale je zbytečné něco uspěchávat. 😉 Martinka začala pást koníčky na zemi po 3. měsíci a pak dobu na bříšku postupně prodlužovala. Před tím vydržela jen minutku a už kňourala, že chce zpátky.

storm07
17. zář 2010

Napřed jsem si to měla přečíst - opakuji se v odpovědi ostatních 😉

neme
4. říj 2010

ahoj holky,
máme šest týdnů, malá nechce být vůbec na bříšku a samozřejmě koníky nepase. Pokud jí tam dám, tak během chvilky začne řev a hlavičku vůbec nezvedá.Jen občas, když má dobrou náladu, tak malinko zkouší zvednout, pak se ale hned rozbrečí. Nebo jen leží, dá si hlavičku na stranu a kouká, ale rozhodně ji nezvedá.Neznáte nějakou polohu na nošení, kdy by se dalo trénovat zvedání hlavičky. Jsme na bříšku max.pár minut denně a mělo by to být min hodinu ☹ . Mám obavy, abychom nemusely na rehabilitaci. děkuju za rady

palma111
4. říj 2010

ahojda, zítra nám bude 8 týdnů. neříkám, že paseme, ale hlavičkuse snaží zvedat - teda když se mu chce. my jsme třeba docela dlouho omezené pokládání na bříško. prcek měl od porodu zlomenou klíční kost a lékařka říkala, že ho na bříško nemáme dávat, takže jsme ho tam začali pokládat možná až tak na měsíci a to vždycky jen na minutku. ale zvedání hlavičky trénoval už při odkrkávání, když jsem ho měla na rameni (to se snažil pořád rozhlížet a zvedat ji). teď jsme začali chodit i na cvičení pro malá miminka od 6ti týdnů. pasení tam trénujeme na velkém míči. na míč se šupne plínka, aby neleželo mimčo přímo na gumě, přidržuješ ho - asi jak je to kulatý a tělíčko má do oblouku a hlavička mu směřuje dolů, víc ho to nutí ji zvedat. pak tam zkoušíme i tak jako s nima naklánět - drží se v pase a nakláníš ho na míči dopředu a dozadu, pak i do stran. pak se drží za jeden lokýtek a kolínko - do kříže - a zase se natáčí sem a tam - pak se lokýtek a kolínko vymění. docela se mu to zamlouvá, víc než na podložce 🙂 tak můžeš zkusit tohle 🙂
ale hodinu denně na bříšku určitě není - viděla bych to tak na 10-15 minut dohromady.

jennyska
8. srp 2011

ahoj, pridavam @lussy0409:

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, odkdy vám děti pasou koníčky?Můj malý bude mít za necelý týden 3 měsíce a moc se mu do toho nechce.Když ho dám na bříško, tak dá hlavu na bok a kouká, nebo začne okamžitě ječet.Pokud zvedá hlavičku, tak jen když má hoooódně dobrou náladu a to jen chvíli a pak je zase pláč.... Díky za odpovědi.

marusch.mat
8. srp 2011

Dítě je opřené o předloktí, má sklopenou pánev, takže zadeček má přitisknutý na podložce, nesmí být ve výšce. Hlava je v prodloužení trupu, neměla by být zakloněná. A miminko musí mít otevřené ručičky, tedy uvolněné dlaně,ne pěstičky.
Jde o tzv. model tří měsíců, který je velice důležitý. Ve třech měsících by tohle mělo každé zdravé dítě zvládnout. V tomto věku by každé dítě mělo být vyšetřeno pediatrem a když nemá tuto polohu správně zvládnutou, jetřeba s ním cvičit.

http://sedmikraska.mb-net.cz/view.php?cisloclan...

romcovaklarka
8. srp 2011

@marusch.mat Hm, a když pase s pěstičkama, tak co? Časem to přestane, nebo už to má naučený blbě?

janicka1984
8. srp 2011

Honzíček začal pást pořádně koníčky až teď ve třech měsících. ale taky pase s pěstičkama, co je na tom špatně?

veruss7
8. srp 2011

@jennyska Ahoj,můj prcek má zítra 3 měsíce a pase stejně jako Tvůj.Na kontrole jsem byla dnes a MUDr. malého viděla pást koníčky.Prostě jen hlava na bok a za chvíli řev,at jej vezmu.Dávám ho tak párkrát za den,žádné násilí.je to lenoch a pěstičky má u pasení většinou zataté.Jinak je šikula a už chytne občas i hračky.

milejdy
11. srp 2011

@jennyska Ahojky,tak to jsem měla ze začátku zcela stejné....hrozně se to malému nelíbilo a rozčiloval se a zvedal nožky a prohýbal se.....ale postupem času a stálým dáváním na bříško se to zlepšilo. I když teď je mu 5měsíců a stále se mu moc na bříšku nelíbí. Teď už se asi 14dní přetáčí na bříško sám a pak je to tedy po chvíli řev,protože už se nedokáže obrátit zpět na zádíčka a vzteká se. Začaly nám hrůzné noci,kdy se stále točí a pak vříská a musím k němu vstávat a dávat ho zpět na záda,také vyplivuje dudana a pak se rozčiluje a já jsem jeho otrok a stále se nad ním skláním,aby usnul. Je to pro mne zabíračka,protože jsem 2měsíce po operaci obratlové ploténky na krku a právě má zákaz se sklánět (případně co nejméně),ale to v mém případě nehrozí!