Pitný režim v 8 měsících

lucca2211
5. říj 2017

Ahoj holky, jdu si pro radu. Malej ma skoro osm mesicu, jsme na prikrmech, mlicko jen vecer a v noci kolem ctvrte rano. Nechce mi pit nic jinyho nez mliko... zkusila jsem ruzne caje, vodu i stavy a nemuzu do nej nic dostat. Snazim se alespon na lzicku, vypije pres den tak 30 ml a to jen ze lzicky. Zkusila jsem uz i jine flasky i hrnicky a bez uspechu. Mate nejakou radu, jak bych ho mohla naucit pit z lahve, mam strach, ze to co pres den vypije je strasne malo. Moc dekuji za rady.

ajka36
5. říj 2017

Ahoj lucca. Ja chcem len reagovať na to mlieko. Nie je to malo pre 8 mesačné miminko? Môj syn má 17 mesiacov a mlieko si vyžaduje 6x za 24 hodín. Pije síce po 120 ml, ale predsa su tam vitamíny co potrebuje. Aj môj mal obdobie, keď nechcel nič okrem mlieka, tak som mu robila mlieko redsie. A vodicku mu skúšajú davat často on si za každým potiahne hlt a bude to.

absintka19
5. říj 2017

Taky si myslim ze mlicka ma malo. Doprej mu ho, vzdyt to neni problem nebo ano? Tak ma rad mlicko, aspon ze pije. Chce to cas. Zarad klidne mlicko i pres den. A skousej i cistou vodu, ja preferuji kojeneckou, preci jen je to jeste prcek. Moje mala xajik zacala "pit" asi az po 2 mesicich co jsem neprestavala zkouset.

lucca2211
autor
5. říj 2017

Mlicko ma cca 220 ml dvakrat. Rano ma kasi, dopoledne ovoce, pak obed cca kolem treti presnidavku a v sedm ma mlicko. Myslite, ze je to na osm mesicu stale malo mlicka? To me vubec nenapadlo. Mame totiz problem s ublinkavanim, takze jsem se snazila zaradit spis prikrmy nez mliko. Ale asi mu zkusim davat i pres den, dam mu mene a uvidime. Je tedy pravda, ze jsme na UM.

keksikova1
5. říj 2017

@lucca2211 třeba naše mala nemá ani 7m a má podobný režim,právě kvůli refluxu (má ale takový ten hnusný, co jí pali sliznici a je pak často nemocna). UM mi vůbec nechce, ale v noci ji kojeni nevadí. Takže ráno mm,pak chce az obed,pak jen občas sváču, večer kaši, před spaním mm a v noci 2-3x(max) mm. AR mliko mas,předpokládám. .Jinak s pediatrickou to máme takhle domluvene..Vodu jsem zkoušela z milionů hrnku, pomohlo starý pitko z Aventu,odkud jsem vzala tu netekoucí membránu, takže ji to do pusy jen teklo,polykala vicemene nahodne, několik týdnů. Az jsem ted koupila nový hrnek od aventu a začala pit. Vytáhne tak 50ml/d,ale zatím pije 2.den,tak očekávám zlepšení..

keksikova1
5. říj 2017

@lucca2211 abych se vymačkla,porci mlika asi můžeš přidat, jen bacha na ten reflux no,to pak spis fakt naučit pit..

lucca2211
autor
5. říj 2017

Ar nemame, zase tak spatne na tom nebyl a s prikrmy se to hodne upravilo. Mame mliko od Hippu. Zkusila jsem snad uz vsechny flasky i hrnecky a bez uspechu, jakmile zjisti, ze v tom neni mlicko, tak mi to prska. Davam prevazne na lzicce, jelikoz tak jinak do nej neco dostanu. Premyslim, jak bych mela zacit davat i pres den to mliko. Jeste vyrusit odpoledni svaciny a misto nich davat mliko, nebo davat min a spis ho nekam pridat.

hanulkasa
5. říj 2017

@lucca2211 náš malý má 8 měsíců a pije mléko večer před spaním a v noci plus ráno. Přes den nechce a to kojim. Když nabídnu prso nezájem, přitom křičí že má hlad.. vody nebo čaje mi taky vypije jen trošku, nabízím mu po jídle a obcas v průběhu dne.

simsamsim
5. říj 2017

@lucca2211 malej ma za chvíli 8 měsíců a nevypije mi vubec nic krom MM, vodu caj stavy vsecko plive.. po lzickach sem tam něco, jinak vubec.. takze to chce cas, pridala bych UM a jinak bych to neresila, oni na to přijdou 🙂

lucca2211
autor
5. říj 2017

Tak ja zrusim odpoledni svaciny a dam mu tedy mlicko, vubec me nenapadlo, ze by toho mlicka mohl mit jeste vic. Moc dekuji za

lucyp13
5. říj 2017

A co zkusit dávat polévky? V tom jsou taky tekutiny...

lucca2211
autor
5. říj 2017

Polevky davam, delam i ridsi presnidavky, ale to stale neresi problem s tim, ze nechce pit :-\

keksikova1
5. říj 2017

@lucca2211 no a potřebuje vůbec další tekutiny teda? Kolik váží?

lucca2211
autor
5. říj 2017

No pokud vim, tak by mel vypit 100ml na kg vahy. A jelikoz ma 9 kg, tak by mel za cely den vypit skoro litr tekutin :-\

keksikova1
6. říj 2017

@lucca2211 150ml/kg, ale počítá se do toho i příkrm, to je taky plný vody.

lucca2211
autor
6. říj 2017

@keksikova1 no prave, takze si vubec nejsem jista, jestli pije hodne nebo malo. Ale jelikoz nepije nic jineho nez mliko, tak nevim, jak do nej neco jineho dostat :-\

keksikova1
6. říj 2017

@lucca2211 upřímně si myslím, že má tekutin dost, ty deti nejsou uplne blby,kdyby měl žízeň, napije se. Naše mala dokud mela přes den mliko,nepila vubec nic. Ted je pár dni odstavena a začíná pit.

Jestli má vlhké sliznice a 6xd čůrá, je to v poho 😉

lucyp13
6. říj 2017

@lucca2211 ale takhle male deti málokdy piji...dcera taky nepila moc a v pohode,davala jsem vic tekuta jidla..odpoutala bych se od tabulek..ty jsou k prdu,dite není blby,kdyby měl žízeň pije i tu vodu a uprimne litr denne mám problém ted v zimě vypit i ja natoz takhle male dite

saphena28
6. říj 2017

Vydrz a nabizej porad piti. U nas to taky chvili trvalo,nez zacal pit. Chce to fakt nabizet lahvicku x krat za den. Koupila jsem mu pak takovou tu s brckem od NUKu a to se mu zalibilo a vypil pak treba i 500ml/den. Jinak 8 mesicu je jeste brzy. To my jsme jenom kojili.

lucca2211
autor
6. říj 2017

@keksikova1 cura dost, kazdou plinku ma mokrou. Jen si nejsem jista tim jestli mlicko dvakrat denne neni jeste malo, jak tady vsichni pisou.

lucca2211
autor
6. říj 2017

@lucyp13 litr denne nevypije ani nahodou. Davam dvakrat denne cca 210 ml mleka. Jinak rano kase, dopoledne presnidavka, obed, kolem treti presnidavka a v sest koupeme a chodi v pul sedme spat.

lucca2211
autor
6. říj 2017

@saphena28 takze myslite, ze mam zvysit mlicko i pres den. Jsme na UM, tak bych musela jedine zrusit odpoledni svacinky a davat misto presnidavky mleko.

lucyp13
6. říj 2017

@lucca2211 ano zvýšit to mléko a pokud počůra cca 5-6 plenek denne tak bych nestresovala..

keksikova1
6. říj 2017

Ted koukám že v 8m by měli mit 3-4davky mlika za den,aspoň podle našeho UM teda,ale jak je to u jinych UM nemam páru. Nicméně jsem mela za to,že chceš radu,jak zavést pití, proto jsem odpovídala na to..nerusila bych svacinu,ale dala mliko k snidani.no nic,vyreseno mas,tak hezky den všem 😊
@lucca2211

hanulkasa
6. říj 2017

@lucca2211 já bych dala místo snídaně mléko. Malý má ráno mléko a to má už 8 měsíců. My ani dopolední svačinu nemáme. Malý chodí dopoledne ještě spát a před si dá trochu mléka a pak má oběd. Asi bych to ne přeháněla s tou normální stravou, mají na to čas.

lucca2211
autor
7. říj 2017

@keksikova1 samozrejme mi slo o to, abych ho nejak naucila pit neco jineho nez mlicko, ale kdyz jsem napsala, ze davam mlicko jen dvakrat denne, tak mi vsichni psali, ze je to spatne a kdyz zacnu davat vic, tak ze tolik jinych tekutin nepotrebuje. Ale rada na jine piti, jen zkouset a zkouset, co jsem pochopila.