Plavání kojenců. Můžu doporučit

zakarin
26. bře 2007

Ahoj maminky, chodíte s vašima malýma plavat? Může doporučit. My jsme začli s malým chodit od dvou měsícu a kdybych o tom měla informace dřív, začli bychom chodit určitě dřív. Je to pro to dítě nejen skvělý zážitek,ale taky je to prospěšné pro jeho zdraví. Je otužilý,méně nemocný a pěkně svalnaté tělo. Sice je to trošku finančně náročné,ale jde o naše děti 🙂

jita2
26. bře 2007

Jéé, to bych brala taky,svalnaté dítko 😉 , my se taky chystáme, sice až teď, ale nevadí,a moc se na to těším, je to opravdu super zdraví prospěšné 😉

danielah
26. bře 2007

Chodíme do Plaváčka a celkem ok- mrzí mě že jsem "prošvihla" plavací tetu domů, u druhého to určitě zrealizuju - akorát teď budeme muset přerušit, K má nějaké kožní problémy, které asi s plaváním nesouvisí, nicméně chlór tomu určo dobře nedělá.
Potápění jí moc nebaví, ale všechny ostatní vodní hrátky ano a miluje saunu (většinou odcházíme, že se tam začne dělat zle mně, dítě se tam napapá a pak vesele pozoruje a hýká na spolusaunovce 😀 )

macejka
26. bře 2007

Ahojky

tak já také chodím s prckem plavat nejdřív jsme chodili do vaniček a teď už do bazénku a taky si to moc pochvaluju,Vypadá to,že to i malýho baví akorát mi nějak začal flákat potápění,když mu řeknu heslo tak se chechtá a potopim ho až tak na potřetí 😠 😀 Asi ho už štve,jak to každej den trénujem 🙂

danielah

my taky chodíme do plaváčka,kam chodíte?

lenchita
26. bře 2007

Jé, vy se máte, u nás je plavání pro mimča až od šesti měsíců - malý město, no ☹ Ale už se taky moc těším, mám na to malou nějak připravovat doma? Jde to vůbec?

Danielah: ty kožní problémy jste měli už před plaváním? Já že Julka má taky stabilně vyrážku - netuším z čeho, protože všechny možné příčiny jsme eliminovali, ale stejně má pořád na tvářích pár pupínků, ale teď už naštěstí fakt jen pár. Tak se taky trochu bojím toho chlóru 😒

kitka123
26. bře 2007

lenchita, ja bych na to malou nepripravovala, oni jsou odbornici, maji presne vymakany postup jak deticky zvykat na vodu, potapeni ... aby to vsechny zvladly a neziskaly napr. dozivotni odpor k vode 🙂 Tak bych to nechala na nich. Na jednom kurzu jsem potkala maminku, ktera iniciativne trenovala potapeni doma ve vane a malej chudak z toho mel trochu fobii a strasne plakal uz kdyz se blizili k bazenu ☹

sisstin
26. bře 2007

holky..tak se mnou by to asi nešlo..cca do deseti let jsem vřískala..jenom..když se mi dostala voda na uši 😝

danielah
26. bře 2007

Macejka: v Praze na Čerňák ve čtvrtek od 9:00

Lenchita: měli, jsou to takové malé červené suché flíčky, dlouho měla jen jeden, a teď se každý týden objeví nový - vůbec nevím co to může být, naše dr řekla že asi ekzém, což doufám že ne, ale zároveň řekla že se uvidí, ať to mažu Pityolem. Tak mažu bez valnějšího efektu a plávání teď radši vzdáme ☹
A nechodí u vás plavací tety domů?

lenchita
26. bře 2007

Danielah: Hm...my máme cosi, co vypadá jako akné - teď - v nejhorší fázi to byly velké červené fleky přes celé tváře ☹ Dostali jsme na to jakousi vodu v hnědé litrové flašce, co nám ji míchali v lékárně a ještě takové mlíčko, dost se dává a teď mi vypadl název. Ale myslím, že zabrala úprava mé stravy (nejím skoro nic 😒 )

Plavací tety domů jsem ještě nezkoušela, každopádně "plavčice", co vede tady to plavání je až odněkud z daleka, takže o nějakém pravidelném docházení by asi nemohla být řeč 😒

dashak
27. bře 2007

ahojky, my jsme začli plavat až v 8. měsících. Dříve nám to nedoporučovala naše rehabilitační sestra, neb jsme narození v 7.měsíci a taky jsme čekali na potřebná očkování.

Plavání u nás není až tak nákladná záležitost, máme kurz 10 lekcí za 1000,- tím, že jsme začli kurz v prosinci, tak nám pojišťovna 500 přispěla za rok 2006. Teď jsme si zaplatili dalších 10 lekcí už za 950kč a opět nám pojišťovna 500 vrátí. Je to fakt super zážitek, i když malá je trochu vyhoukaná z toho velkého množství vjemů, ale jinak se ji ve vodě líbí a umí se parádně potápět, což maminka nee 😀 Budu teď přidávat do albíčka nějaké fotky z této soboty.

Jo, a taky jako jediný kurz v Ostravě má ten náš v pravidlech, že do vody můžou ke každému miminku 2 dospělé osoby, takže si to s náma užije i taťulda.

ikuska26
27. bře 2007

ahojte, my sme tiez chceli s malickym zacat od tych 2 mesiacov ale ako som sa informovala povedali mi ze od ukonceneho 4 mesiaca robia kurzy, tak plavame doma vo vani zatial, aj s priruckou ako na to...hm, to plavanie musi teda stat, ked sa tam venuju iba nam a malickemu...

zevina
27. bře 2007

pro porovnání uvádím ceny u nás: od 2m. v domácím prostředí 100,- za lekci + cestovné, od 3m. v rehabilitačních vanách 130,- lekce, od 6m. v bazéně 120,- a kurz má 10 lekcí

moc se těším, až budeme chodit taky plavčit, zatím jsme to odložili, protože máme spavce a plavání začíná v neděli v 8 ráno, což je pro našeho prcka ještě hluboká noc 😉

kebertova
27. bře 2007

Ahojky Holky.Můžu chodit na plavání s 5 měsíčním miminkem?všechny diskuse od vás jsem nečetla trošku nestíhám,a jak je to po finanční stránce?Né že bych na dítěti šetřila ale nám teď přišel účet za plyn za tepnou sezonu a chtěj po nás 9,500.- já se z toho p...! 😲 A to už jsme to reklamovali a odečetli nám jen 1,000.- protože před tím byla suma 10,500.- a ptám se jestli můžu jít s ním ještě tento měsíc a nebo to budu muset nechat na příští.Já beru jen 7,500.- a manžel teď přestoupil do nového zaměstnání,tak si snad přilepšíme ale bude to trvat,ted na tom finančně nejsme nejlépe,snad mě chápete.Lenča 😒 😀 😅 😵

kamhajek
27. bře 2007

Tak mi půkdem na plavání za necelý měsíc, je tady plavání až od půl roka. Už se nemůžu dočkat, máme nově zrekonsrtuovaný plavecký areál. Cena je 1200 nebo 1500 za deset lekcí, napamatuji si to přesně. S mimčem může jen jedna osoba, ale zase tam máme restauraci a z té je prý na prcky vidět. Už se na to celá rodina těší, jak se na nás budou chodit koupat.
A ještě se chci zeptat, co se týče plavek, mám jen dvojdílné, jak tam mamči chodíte?

zakarin
autor
27. bře 2007

kebertova,na plavání určitě už můžeš,my jsme začli chodit už od druhého měsíce a dokonce už se chodí po šestinedělce 🙂 .No záleží od kud jsi,protože co jsem se tu dočetla,tak někde jsou ty kurzy yž od půl roku. Čím dřív se začne,tím líp.
Co se týká financí,tak je to asi taky všude jinak. My jezdíme do Bílovce a jedna lekce stojí 200kč,pět lekcí 600kč a deset lekcí 1100kč. Myslím,že to bude přižně plus mínus stovka všude stejné

kebertova
27. bře 2007

Zakarin,děkuji ti moc za odepsání,jdu nakrmit tu divou zvěř a zase napíšu.Ahoj 😎

ivulinka
27. bře 2007

Tak jen pro zajímavost, u nás je plavání v bazénu až od 6m, jinak jedna plavčice chodí plavat i od narození domů, ale nevím cenu, my jsme začali až v roce, protože jsme taky neměli všechna očkování a nemohli jsme. V bazénu u nás stojí 1 lekce 200,- a jeden kurz s 12 lekcemi 2400,-, při dalších pokračováních se vždy z celkové ceny odečítá 100,- Kc. Pojišťovna přispívá jen 500,- na rok a to jen některá, takže až zase tak levná záležitost to tady není, vyjde nás to minimálně jednou tolik co některé, jak jsem tu četla 😖. To tedy opravdu naštve, ale když toho prcka i mě to tak hrozně baví 😀

kebertova
27. bře 2007

Ahoj zakarin a uvuš.tak jsem nakrmila divou zvěř aneche a nechce usnout asi to vidím na ještě jedno krmení a to asi okolo 21:00.Jinak bych do bazénu chodila s malým strašně ráda,ale finance mi tomu zatím brání.Tak snad příští měsíc.zatim papapa lenča

ivulinka
27. bře 2007

kamhajek: u nás chodí maminy do bazénu jak v jednodílných, tak v dvojdílných plavkách, jak kdo chce. asi záleží na konkrétních podmínkách jednotlivých bazénů, ale myslím, že dvojdílné plavky by snad neměly být problém nikde. A mimča mají u nás buď speciální plavací plínky nebo plavky s pevnými gumičkami (to u nás povolují u větších dětí, někde i u prťat, chce to se nejdřív zeptat, plavky si myslím vyjdou o něco levněji). 🙂 😅

dashak
27. bře 2007

to mě nikdy nenapadlo, řešit jestli jedno nebo dvojdílné plavky. To jim je přece úplně jedno. U nás musí mít mimina plínku do vody - máme babylove z DM drogerie, dělají i velikost 4-9kg (což huggies nedělá) a 12ks stojí 110kč.
Jinak co mít musíme, jsou čepice do vody, z čeho jsem vyloženě odvázaná, protože vypadám jak spiderman 😀 Akorát teď v sobotu nemusely být, protože se natáčelo.

zakarin
autor
28. bře 2007

tak to mi taky nemusíme plínku do vody,stačí plavky a čepici taky nemusíme mít povině,ale teď v zimě jsou lepší,protože pak čekat než uschnou vlasy ☹ . Ale co po nás taky chtějí,jsou potápěčské brýle. Co z hyginického hlediska musíme dodržovat,je,že se musíme před vstupem do bazénu pořádně osprchovat.

zakarin
autor
28. bře 2007

Finančně na tom taky nejsme nejlíp,ale vždycky to tak nějak výjde pět lekcí na měsíc a těch šest stovek pro našeho prcka obětujem. 🙂

kamhajek
28. bře 2007

Tak co mi říkal paní na plavání po telefonu, tak budeme muset mít pleny do vody, dají se koupit přímo na místě. To jsem zvědavá jak budu v těch plavkách vypadat, chtělo by to neoprén, aby stáhnul špíčky a nebylo nic vidět 😀 .

dashak
28. bře 2007

kam, klííííd 🙂 , v té vodě stejně nejde nic vidět 😉

carodkaa
28. bře 2007

Holky ja vam zavidim ty ceny u nas je to 13lekci 4100,- 😒

kamhajek
28. bře 2007

Carodkaa: to bude tou Prahou, jó v Praze je blaze, ale draze 😉

danielah
28. bře 2007

Lenchita: a odkud jsi?

Jojo, my taky vyvalíme 250,- za lekci 😖
U nás zase plavací pleny nechtějí, bo kdyby se plena poškodila, tak jim ta buničina či co je vevnitř ucpává filtry - takže Káčko má plavky a dovede si představit jak se modlím, aby se jí nechtělo kakat 😀 😀 😀
Anebo v sauně.... na to krásné vybělené dřevo v těch 90 nebo kolik stupních 😀 😀 😝

macejka
28. bře 2007

danielah

my chodíme na Prahu 10,ale plaváček je to taky je možný že je jich víc,protože od toho našeho plaváčka na Černém mostě neplavou 😉

My musíme mít plínku do vody(teda prckové) a deset lekcí stálo 2900.-

gabinka
29. bře 2007

u nas stoji lekce 100,-.permanentka na 10 lekcí 900,-.jinak volné plavání je za 100,- s instruktorkou,bez instruktorky za 50,- a můžou jít s mimčem až 4 lidi...

lenchita
29. bře 2007

Danielah: Jsem z České Třebové a plavání tady u nás v regionu zajišťují plavčice z Rychnova nad Kněžnou, aspoň myslím, že jsem to na jejich webu četla. Není to zas až tak zdaleka - myslím tak přes půl hodiny autem, ale: nezjišťovala jsem si to zatím, předpokládám ale, že by to bylo dost drahé, hodina doma plus určitě náklady na dopravu...docela mě tady s těma cenama děsíte, musím si zjitsit, kolik stojí plavání tady u nás...

lenchita
29. bře 2007

tak jsem to popletla, naše plavčice bydlí až v Náchodě, což je dobré dvě hodiny cesty☹((Nicméně jste mě tak nabudily na to plavání, že jsem jí napsala o informace o tom plavání doma. Tyjo, oni mají na webu videoukázky z plavání, to je tak nádherný, já už se těšíííím 😀 !