Plavání kojenců. Můžu doporučit

zakarin
26. bře 2007

Ahoj maminky, chodíte s vašima malýma plavat? Může doporučit. My jsme začli s malým chodit od dvou měsícu a kdybych o tom měla informace dřív, začli bychom chodit určitě dřív. Je to pro to dítě nejen skvělý zážitek,ale taky je to prospěšné pro jeho zdraví. Je otužilý,méně nemocný a pěkně svalnaté tělo. Sice je to trošku finančně náročné,ale jde o naše děti 🙂

bielanevesta
20. lis 2007

Ahojky. Aj ja som veĺmi chcela s malou chodiť na plávanie, ale kurz(13 lekcií) stojí 4225,- čo s ami zdá naozaj veĺa ☹

bielanevesta
20. lis 2007

Ako je to s cenami u vás?????????

lucildol
20. lis 2007

Tak to je docela pálka. My chodíme v Brně a teď kvůli Vánocům je kurz kratší = 9 lekcí a platila jsem necelých 1300 Kč. jinak myslím 5 lekcí 800 Kč, na 10 je slevy: 1400Kč.

bielanevesta
20. lis 2007

Luci no práve všade čítam, že ako je to levnejšie ☹ No možno tam majú zlatý bazén čo ja viem 😅 😀

natalien
20. lis 2007

Ahojky, my chodíme na plavání od příštího týdne 😵 Zatím chodíme do van a až nám bude 6 měsíců, tak půjdem do velkýho bazénu. Cena za kurz 10ti lekcí je 1000,-Kč, vany (nutný pro malý miminka) 1 lekce za 150,-Kč (potřeba jich je asi 5) a registrační poplatek 350,- 🙂

natalien
20. lis 2007

Od minulýho týdne, jsem to troochu pomotala 😀

bielanevesta
20. lis 2007

Naty díky 😉

natalien
20. lis 2007

Aničko, přijeďte si s Natálkou zaplavat k nám 😉 😀

bielanevesta
20. lis 2007

Naty prišla by som hneď 🙂 Rezervuj nám miesto v bazéne 😉 😀

iza
21. lis 2007

ahoj holky...tak my budeme chodit sem: http://www.dkvodnicek.cz/

honzina
21. lis 2007

Tak my jdeme na první plavání dnes odpoledne. Jsem na to moc zvědavá, zároveň mám trochu obavy z toho, jak to bude probíhat a jak to všechno zvládneme.
Tak vám pak napíšu, jaký to bylo.
Lucildol - budeme chodit za Lužánky. A vy?

nasticka
21. lis 2007

ahojte maminy, prosím, poradila by některá, jestli se dá chodit plavat s miminem i v Benešově u Prahy? naše Ančí vodu miluje a myslím, že by se jí to líbilo..ve vaně se řehtá jak cáklá a čím víc to šplochá tím líp..je radost ji tak vidět 😅

zuz11
25. bře 2008

womann • 24. srpen 2006 ve 22:37
Ahoj maminky,chodite nektera s vasim miminkem plavat,od kdy jste zacaly a kolik to priblizne stoji,prip. tip na plavani v Jiznich Cechach?Jakou s tim mate zkusenost?

ivet • 1d, 12tt • 25. srpen 2006 ve 13:41
Ahoj womann, v Českých Budějovicích je Baby centrum Šikulka. Myslím, že je najdeš na Seznamu, když si zadáš vyhledávání....říkal mi o tom kamarád, proto to vím....prý jsou s tím maminky spokojené 😉

evaa • 1d • 4. říjen 2006 ve 23:20
Ahoj womann, další plavání pro miminka je určitě v Jindřichově Hradci...spadá pod bazén. Jsou tam moc ochotní 🙂 Mám 4měsíční holčičku a paní za námi zatím jezdí domů, všechno vysvětlí, my si to pak pod dohledem vyzkoušíme a pak se učíme samy. Ale už by tam snad měli mít schválené vaničky i pro takové mrňousky, tak budeme jezdit tam. Jo a ta lekce stojí 70 Kč.

lamia • 1d, 10tt • 16. říjen 2006 ve 13:05
Holčiny, a co v Praze, nějaké zkušenosti s plaváním, kam chodit a tak?? Ještě máme prcka na nějaký čas v bříšku, ale pak chceme chodit určitě, i manžel se na to těší, tak to bude prima společně ztrávený čas 😉

helen78 • 16. říjen 2006 ve 14:04
Ahoj, já chodím s malým plavat. U nás se začíná od 6 měsíců, nám bylo něco přes 5M. 10 třicetiminutových lekcí stojí 1000 Kč, v Praze je to tak min. 2000, řekla bych. Dětem se to moc líbí, v naší skupince není žádné, které by třeba celou hodinu /30 minut/ probrečelo. Ale je fakt, že občas, když si třeba malý lokne nebo ho držím křečovitě, tak si zabrečí. Většinou děti pobrekávají ale až po plavání v šatně, protože jsou unavené, chtějí spát nebo mají hlad.
Nevím odkud přesně jsi z JČ, ale plave se taky v Klatovech. Ahoj

adamek • 2d • 30. leden 2007 v 10:06
😅 ahojte maminy!Já chodila už s prvním a tedˇ chodím zas mělo by se začínat od 6 měsíce v bazénu.Je to super pokud vaše dítě má rádo vodu,ale většina dětí vodu rádo má je to půl hodinky a myslím že to bohatě stačí.Děti se naučí potápět a různé jiné věci a je to super tady v Ostravě nejlevnější stojí 1000 za 10 lekcí po půl hodině,ale jsou i drahší člověk musí pátrat.Každopádně já sama za sebe vám to doporučuju je to fajn.

zuz11
25. bře 2008

lendy1 • 1d • 26. srpen 2007 ve 20:57
Ahojte,
určitě toto téma tu někde je, bohužel když nejde vyhledávání, tak se mi nechce procházet všechny témata. Mám dotazy ohledně plavání s mimčem:

Od kdy může chodit plavat?
Můžu chodit plavat i s předčasně narozeným mimčem, které je pořád pod dohledem lékářů?
V čem všem miminkám plavání pomáhá (motorika, otužování...?)
Jak často se chodí plavat?
Jak dlouho asi trvá lekce?
Kdy se s pláváním končí?
Co vše musím mít s sebou pro sebe a mimčo?
Líbí se plavání všem miminkám nebo to některé i špatně snášejí?

Díky moc všem za odpovědi.

anavka • 26. srpen 2007 ve 21:08
Ahoj Lendy,

takže já myslím, že plavat se chodí od 6. měsíců, tak je to alespoň tady u nás. S předčasně narozeným mimčem chodit na plavčo myslím nebude žádný problém a bude to stejně jako chodit s "normálně" narozeným mimi 😉 My chodíme plavat 1x týdne, lekce trvá cca 45 minut, s sebou beru ručník pro sebe a pro malou, mýdlo pro malou, tím se můžu umýt i já, mastičku pro malou, protože má citlivější pokožku, takže před i po plavču jí mažu, plavky pro nás pro obě a to je asi tak všechno. Jinak naší malé se plavání moc líbilo, ale třeba jedna holčička z naší skupiny pořád brečela, takže nakonec přestaly chodit ☹ Na plavání prý děti získávají vztah k vodě, např. kdyby tam náhodu někdy spadli, aby věděli jak se chovat, ale určitě je pro ně super i ten pohyb...no ten je dobrý určitě i pro maminky, teda alespoň v mém případě 😀
Plavání tedy můžu jen doporučit a přeji hodně štěstí a ať se Davídkovi líbí 😎

bertik • 1d • 26. srpen 2007 ve 21:09
Ahoj Lendy,
v Lbc se chodí plavat do bazénu nebo myslím do Zlatýho lva. Jedná se o 10 lekcí, které stojí okolo 2 000,- 😖 a chodí se jednou týdně. Řekla bych, že se může začít chodit okolo třetího měsíce.
Všechny kamarádky, které na plavání chodí, mi to doporučují - děti to mají rádi. No jelikož naši Kačenku od pláče uklidní snad opravdu jedině večerní koupání, které zbožňuje, tak u nás je jasný, že chodit budem 😀

sisstin • 1d • 26. srpen 2007 ve 21:15
známá měla to samé..malej strašně brečel..vody se bál..a bojí doteď..a ještě z toho plavání měl rýmu a nachlazení pořád..takže asi ozkoušet..a uvidí se 😕

lendy1 • 1d • 26. srpen 2007 ve 21:35
Bertíku,
já uvažuju o Zlatým lvu, prý se tam ta instruktorka věnuje jen 2 dětem, což se mi zdá lepší než v bazénu a celkově to prostředí ve Zlaťáku je asi lepší (viděla jsem fota a líbilo se mi to) a navíc v bazénu každou chvíli někdo něco chytí...
Nemáš nějaké info od kamarádek, jestli chodí tam? Mám jen telefon na tu paní, co to tam vede, ale až půjdem do poradny, tak se nejdřív zeptám doktorky, jestli můžem od toho 3.měsíce, i když si myslím, že nám to asi ještě nepovolí ☹ , uvidíme...
Anavko a jak je to s těmi plenkami na plavání nebo plavečkama? V tom se vůbec nevyznám...

anavka • 26. srpen 2007 ve 21:47
Lendy, tak u nás nechtěljí vůbec ty plenky na plavání, prý to ty dětičky omezuje v pohybu a táhne je to ke dnu, ale co je na tom pravdy, to nevím 😕 My máme normální plavečky, akorát guma musí fakt dobře těsnit, kdyby náhodou některý z prcků udělal bobek 🙂 Když se do vodě vyčůrají, tak to prý nevadí, voda se stejně pořád filtruje 😉

bertik • 1d • 26. srpen 2007 ve 22:11
No víc info nemám, ale určo zjistím a dám vědět.
Padla na mě únava, tak mažu do pelíšku ke Kačence - ta je tak krásná, když spinká 😵

xsipm04 • 1d • 26. srpen 2007 ve 22:53
Lendy, jsem sice z Prahy, ale k nám na plavání chodila paní už od 3 týdne. Říkala mi, a to samé jsem si přečetla na stránkách většiny plaváčků, že do bazénu mohou děti až od 6 měsíců (pouze někde se dá plavat už dříve ve speciálních vanách). My plaveme zatím doma ve vaně a paní chodí k nám. Jsou to jen takové jednoduché cviky (žádná prsa nebo kraul 🙂 ) a teď s námi začala nacvičovat abecedu potápění. Bylo to super hlavně dřív, když se malá ještě neuměla sama zabavit, moc neviděla kolem sebe a tak abysme měli co dělat chodili jsme si do koupelny zaplavčit 🙂 Hodinu jsem si domlouvala jednou za 14 dní a pak jsme si cviky, které nám paní ukázala plavali sami, když byla vedra tak i každý den. Prý i když to vypadá, že se miminko ve vodě jen tak cachtá a pluje si, tak přitom pěkně maká a procvičuje si svalíčky.

soyka • 2d • 26. srpen 2007 ve 23:28
ahojki lendy,

ja som zo Zvolena a s malou sme zacali plavat v troch mesiacoch...
to sme plavali doma vo vani... prisla "trenerka" a pozrela sa mi
na malu, ci je dostatocne silna - aby si neublizila... uz pasla
konicky(ked lezala na brusku, dvihala hlavicku), takze sme zacali...
chodila raz do tyzdna 5 tyzdnov za 700Sk...

ked mala Lucka 6mesiacov, zacali sme chodit na plavaren... u nas sa
chodi 2x do tyzdna 5tyzdnov... plava sa 20min a 10min je "volna zabava"
deticky sa nedokazu dlho sustredit...

ked sme prisli na plavaren, obe sme sa vyumyvali mydlom, potom som dala
malej jednorazove plienky do vody (cca 20Sk/ks)... vo vode sa spievaju
pesnicky a pritom sa deticky vlastne ucia najskor:
potapat - zadrzat dych na povel
orientovat pod vodou - rozne sa krutia a ucia sa vyplavat na hladinu
liezt na plavajucu dosku
skakat do vody
vyliezt na schody
nuz a nakoniec sa ucia aj plavecke styly

vsetko toto sa stihne za cca rok, rok a pol, podla zdatnosti skupiny...
take to nie je lacna zalezitost - po plavani sa deticky a maminy zohreju v saune, okupkaju a my sme sa este zo tri hodky kocikovali, lebo mala krasne spinkala, ked sa takto utahala, aj ked bolo vonku poriadne pod nulou... do dvoch rokov mi nebola chora :o)))

deti si vo vode precvicia cele telicko a ziskaju kladny vztah k vode... a najma sa nemusis bat, ze keby nahodou niekedy spadlo do bazena, ze by sa utopilo... Lucka ma 3,5 a vodu zboznuje...

a co sa tyka predcasne narodenych deti - plavanie zlepsuje priestorovu orientaciu, co je super a tiez podporuje rovnomerny svalovy tonus - takze, pokial nemate nejake ine problemy, mohli by ste od polroka zacat chodit na plavaren - to uz isto bude pekne drzat hlavicku a nebude uz taky nachylny na infekcie...

a co sa tyka skusenosti inych mamiciek, tak z kazdeho kurzu, cize zo 6mamiciek jedna nedokoncila - bud sa babetko balo, alebo maminka nestihala a pod... je to dost narocne...

lendy1 • 1d • 27. srpen 2007 v 07:47
Děkuji všem za příspěvky. Náš Davídek má právě nějaké potíže se svalama (chodíme na rehabilitaci), tak jsem si říkala, že by to plavání možná pomohlo a taky jsme s manželem takový vodomilové, že jsme pořád někde u moře, tak aby se malej vody nebál, no uvidím, co mi řekne doktorka od kdy by jsme mohli chodit plavat.
S tou instruktorkou, jak píše xsipm04, to by bylo pro nás super, jenže zásadní věc je, že nemáme vanu 🙂 , jen sprcháč, ale koupelnu budeme předělávat na jaře.
Hrozně se na to plavání s mimčem těším, myslím, že to je super věc pro maminu i miminko.

dashak • 1d • 27. srpen 2007 v 10:17
Ahoj Lendy, malá je narozená o 2 měsíce dříve. Plavat jsme začali v 8. měsících, dříve nám to nedoporučovala rehab. sestra a taky je lepší když má mimi očkování na tetanus.
Jinak můžu vřele doporučit, dobrá zábava pro mimi a maminku, my jsme chodili i s taťkou.
Nic zvláštního na plavčo nepotřebuješ, mimi plínku do vody a ty budeš možná potřebovat koupací čepku, my jsme mít museli. Lekce trvá půl hodiny, my jsme měli kurz vždycky v sobotu a plavali jsme 2 kurzy - tj. 20 lekcí, vycházelo to na 5 měsíců. Pak jsme přerušili, protože se to furt opakovalo. Ale až bude větší, tak zase zajdem, jinak s ní chodíme normálně na bazén.
V sobotu jsme se vrátili z Chorvatska a malá byla nejmenší miminko, které plavalo ve vodě i když byla pěkně studená.

nomisek • 1d • 29. srpen 2007 ve 20:35
ahojky Lendy, my jsme začaly chodit s malou plavat asi v osmi měsících a byla úplně nadšená 😀 Do doby, než jsme začaly chodit, tak neuměla skoro nic. Jenom se převalila s pupíku na záda a naopak. Potom začala dělat úplně všechno.... začala si sedat, plazit se, začala stoupat, prostě všechno najednou. Moc jí to plavání pomohlo a ona vodu miluje. 😵 V září jdeme zase chodit plavat ale se staršími 😀 Uvidíme jak tohle se malý bude líbit 😎

terkaz • 1d • 29. srpen 2007 ve 20:39
ahojky , my chodime od dvou mesicu plavat na vanu s instruktorkou a od zari uz budeme chodit do bazenu 🙂 Filipek je z toho nadseny , tak doufame,ze mu to vydrzi 🙂

daisynka • 1d • 5. září 2007 v 19:45
Máte někdo zkušenosti s plaváním v zimních měsících? Máme měsíční kurz za sebou,začali jsme v 6měs. no a aby to bylo k něčemu měli bychom vydržet do roka, to znamená chodit až do ledna, ale já mám strach z té zimy. Auto nemáme pokaždé k dispozici. Teďe jsme nemocny, tak nám lekce odpadla a já nevím zda to mám za každou cenu lámat přes koleno. Bojím se rýmy, kašle, hlavně píchání uší. Nebo naopak pomůže mu to ke zvýšení imunity? Mám nutkání to teď přerušit a začít až na jaře, ale to synovi bude už rok a 2měsíce. Není to pozdě? Poradíte někdo?

dashak • 1d • 5. září 2007 ve 23:33
Daisynko, my jsme začínali plavat v prosinci a končili v květnu 😅 , takže celou zimu a v pohodě. Ale jezdili jsme tam autem. Malá byla jednou nemocná, měla bronchitidu, ale nebylo to kvůli plavání. Takhle plavala v zimě a v létě už mohla do bazénu na zahradě a i do moře.

zuz11
25. bře 2008

majka07 • 1d • 3. leden 2008 v 17:18
Ahoj koníkářky, chtěla jsem se zeptat maminek, jak se Vašim ratolestem líbí na plavání. My jdeme poprvé v sobotu a jsem na to zvědavá 🙂 jen mě mrzí, že jdeme tak dlouho, ale to jsme netušili, že se to zkomplikuje 😒

lucija • 1d • 3. leden 2008 v 17:22
Ahoj, tak mi jsme byli poprvé právě včera, ale jenom ve vaničce, to vy už půjdete do bazénu. Mladej je jako ryba, doma řádí ve vaně, tak jsem ho vzala na plavání Má to rád a je to zdraví prospěšné. 😉

majka07 • 1d • 3. leden 2008 v 17:32
Luci jj my půjdeme rovnou do bazénu. Trošku se všechno zkomplikovalo, když jsem volala paní kvůli plavání tak na doma prý nemá čas a že je pozdě, volala jsem ve 4 měsících a pak že mám zavolat v listopadu, volala su, řekla v prosinci, tak jsme zase volali dokonce oba a řekla zavolejte v lednu zadala datum a hodinu a řekla, pokud se nedovoláme tak máme smůlu, tak jsme se na.... a zavolali do Brna a super, paní nás hnedka napsala 😉

nasesara • 1d • 3. leden 2008 v 19:15
Ahoj 🙂 ,tak my půjdeme až tak za 14 dní do bazénu už jako zkušení. 😉 🙂
Jelikož nás už od narození trápily příšerné koliky,a nic na to nezabíralo,jedna z metod na zklidnění a pohyb bylo plavání.Takže už od osmi týdnů k nám dochází skvělá paní instruktorka a "vaničkujeme".Na ty koliky to sice nakonec až tak moc taky nezabíralo,ale Sárince se to děsně zalíbilo 🙂 Asi tak ve třech měsících jsme ji začali polévat kelímkem a učit na signál,který si rychle zapamatovala,takže krom spousty plavacích poloh a cviků už potápíme úplně celou pod vodu 🙂 Dřív mi to přišlo hrozný,jen to vidět,ale pro ty dětičky je to úplně přirozený.
Takže jsem moc ráda,že jsme takhle začly,užíváme si ve vaně spoustu zábavy a vždycky se na to všichni těšíme.Jsem zvědavá,jak nám to půjde v tom bazénu,museli jsme čekat do půl roku,až bude taky komplet hexa vakcína,jinak se to nedoporučuje,ale je dost maminek,co chodí už dřív a učí se potápět až tam.
Přeju vám majko i luci ,aby se dětičkám ve vodě líbilo a užily jste si tolik radostí co my ve vodě 🙂

majka07 • 1d • 3. leden 2008 v 19:58
Nas díky. No já su na to zvědavá a těším se, ale mám strach až uvidím jak jí instruktorka bude potápět 😀 Snad se jí to bude líbit, koupání má ráda, tak snad bude mít ráda i plaváníčko 😉
I já přeju ať se Vám v bazénku líbí jako dosud ve vaničce 😉

myska • 1d • 3. leden 2008 ve 20:07
Majko, neboj, Majušce se to bude líbit, uvidíš.
My jsme začali chodit v pěti měsících a nemyslím si, že by to bylo pozdě 😉
Malé se to hrozně líbilo, a potápět se taky budete postupně, ne hned první hodinu šup pod vodu 😉 .
Platili jsme si dva kurzy, ale poslední hodiny jsme už neodchodili, páč byla malá pořád nemocná, to je jediný mínus 😒

majka07 • 1d • 3. leden 2008 ve 20:18
mysko díky za uklidnění. No já se bojím kvůli tomu, že potápěcí reflex se ztrácí v půl roce a my jsme jaksi už starší 😉 Tady se mi líbí, že jde hodina nahradit 🙂 tak kdyby něco, tak si je nahradíme. A kam jste chodili? My budeme chodit do plaváčků do lužánek.

myska • 1d • 3. leden 2008 ve 20:20
Taky jsme tam chodili a neboj, potápěcí reflex se zas naučí, nebo se spíš naučí na heslo zadržet dech 😉

majka07 • 1d • 3. leden 2008 ve 20:23
díky, už se těším 😵 Přeji hezkou noc já jdu už do pelechu páč jsem hrozně utahaná 😉 Určitě písnu jak jsme dopadli nj sobota velký den 🙂

majka07 • 1d • 5. leden 2008 v 18:44
Myško, tak jsme plavání nezvládli 😀 Jen jsme vstoupili do haly Maju se porozhlédla a začal řev:o), pak jsme šli do šaten, stále řev, pak chvilku klid a pak zase. Když jsem ji oblíkali a šli do vody tak bečela a bečela, jako jediný 😀 😀 😀 Chvilkama byla ticho, hlavně když byla na bříšku, když odešli všichni z bazénu a my tam zůstali poslední tak byla ticho a aj se smála, když jsem přišla s osuškou. Zůstali jsme tam úplně poslední držela se mě jak klíště a tak jsem si povídala s instruktorkou, říkala, že to jsme ještě v pohodě, že tam chodili jedni a malý se až pozvracel jak řval. Ptala jsem se, zda dítě které plave ve vaně( my jsme to s ní zkoušeli dle instrukcí a byla v pohodě, ale jen málo) tak zda to když to mají pravidelně tak zda zvládají přestup do bazénu, říkala, že tím to není, prostě je to jiné prostředí, jiná akustika a to může mít vliv. Doma se koupeme jak v malé tak ve velké vaně a v pohodě, vůbec nebrečí, kope nožkama a tady tedy děs, říkala, že je to normální, musí si zvyknout.:o) Taky jsem se ptala, zda může mít vliv její těžší adaptace a že skoro do 4 měsíců brala ty léky na nervíky a říkala, že to měla jedna paní taky, ale jakmile tomu přišlo dítko na chuť tak prý pohoda. No tak budeme doufat, že se to zlepší.

Nejhorší bylo, že vstalo o půl osmé a pak ani cestou do Brna neusnula a mohla spát až po plavání takže to vyšlo až aj po jídle kolem 15 hodiny, usnula ani nevím jak 🙂 Máte to lepší, když je to v místě bydliště.

sarkasa • 1d • 5. leden 2008 ve 22:06
ahoj, poradí mi někdo kvalitní a levné kurzy v praze? to co jsem našla na netu mi moc nevoní hlavně kvůli ceně, přijde mi, že každý chce na miminkách vytřískat co nejvíce peněz.

morusa • 1d • 5. leden 2008 ve 22:08
sarkasa: otázka,co je pro tebe levné?

sarkasa • 1d • 5. leden 2008 ve 22:47
viděla jsem na netu nabídky na 8 lekcí za cca 3.000 Kč - což mi přijde dost.

iza • 1d • 6. leden 2008 v 08:51
sarkasa..tak já ti poradím...zkus : http://www.dkvodnicek.cz/
myslím, že mají ještě volno v Hloubětíně...zkus tam brnkout v po..od po začínají kurzy a pak myslím od dubna....jedna lekce stojí 180,- a je jich 10 😉

iza • 1d • 6. leden 2008 v 08:56
v tom Hloubětíně je to ve středu,píšou, že je to pro děti od 6timěsíců,ale myslím, že by vás už vzali(nabízeli to i mé kamarádce a ta má mimi jako ty). my budeme teda chodit na Právnickou fakultu..máme to blíž 🙂 a jsme menší 😎

bramburka • 1d • 6. leden 2008 v 10:00
holky to jde, u nás stojí cca 400,-, máte ještě nějaký tip? tohle je pro nás strašně daleko, jsem z jižňáku...

draga • 1d • 6. leden 2008 v 10:11
majko zkus to pomaličku polehoučku...Dála chodí na plavčo od 3 měsíců, vždy v pohodičce a teď v poslední době hrůza je ufňukanej protivnej a řve...prý děti mají v období kdy si stoupají a snaží se stoupat a lézt úplný nervíčky z toho, že by měli být na zádech ...což teda Dála dokazuje, nejradši by dělal ve vodě blbosti (spadla lžička..apod) ale jak má být na zádíčkách a posilovat hroznýýý...zrovna teď jdeme v úterý po měsíci tak jsem na něj zvědavá jak bude zvládat jeslti to nezapomněla, protože se už i potápěl...už jsem si i říkala, když bude tak vyvádět tak to vzdáme a budeme chodit plavčit jen tak spolu občas do bazénu však my taky na plavání kojenců a palveme dobře no ne? 😀

sarkasa • 1d • 6. leden 2008 v 11:17
díky moc

berynka • 1d • 6. leden 2008 ve 12:00
Ahoj,
my plavání neplánujem, ale byla jsem s kamarádkou a její holčičkou. Malé se to od první chvíle moc líbilo. Začaly v půl roce a teď už za sebou mají třetí kurz. Měly celou dobu stále stejnou instruktorku, která to měla docela zmáklé a ke každému dítěti přistupovala individuálně a do ničeho je nenutila. To si myslím, že je docela důležité.

majka07 • 1d • 6. leden 2008 ve 12:09
Drag , já se musela smát, když jsme ji měli v klubíčku tak, maju bečela, ale paleček od nožky si do pusy strkala, pak takový kroužek co tam měli. zkusíme sebou vzít dudana, ikdyž tomu moc nevěím a nějaké její hračky. Popravdě, mně dost vadila ta akustika, hrozně se to rozléhalo 😒

draga • 1d • 6. leden 2008 ve 12:17
majko my zase máme problém jak je Dála hubenej tak je mu hned zima a fakt drkotá "zubama" úplně se mu klepe bradička, oni dost šetří a ta voda není tak teplá jak by měla být ...tak to vadí mě 😀 ale jinak všechny děti mají v puse nějaká kousátka, hračky apod. oni jim to tam nahází do bazénku akorát když se potápí tak se jim snažíme to z pusy vyrvat 😎 víš já když se nad tím zamyslím tak si myslím, že je to taky takový nadsazený, dětičky to sice baví ale taky je to dost předražený 😉

majka07 • 1d • 6. leden 2008 ve 12:28
tak s hračkou jsme byli asi jediný, ostatní hezky plavaly. Jinak jsme taky pak drkotaly bradičkou a to voda měla tak 31 stupnů. Kolik to u Vás stojí?
My tady platíme 1600 kč a máme 10 lekcí.

draga • 1d • 6. leden 2008 ve 12:44
no tak my máme 8 lekcí 2 se dají nahradit a stojí to asi 2000? já to nevím přesně protože mi to platí práce

majka07 • 1d • 6. leden 2008 ve 12:58
Tady se dají taky asi 2 nebo 3 lekce nahradit 🙂 což je dobrý, kdyby byla nemocná nebo něco se děje

natalien • 1d • 6. leden 2008 ve 13:21
Ahoj holkyl, můžu se přidat??? 😉
My jsme začaly chodit s Nell do vaniček, měla jsem v plánu 5 návštěv, ale hned po první onemocněla a tak jsme přestali chodit. Od začátku února nám začínají kurzy ve velkým bazénu, sama jsem na to zvědavá, páč ve vaničce celou čtvrthodinku probrečela. Myslím si, že ji napustili teplejší vodu, než ji dáváme doma. Je zvyklá na 35st., tam dodrželi 37 a to ji vadilo. V bazénu budem mít 31.
Jinak u nás to stojí 10 lekcí za 1000,-, nutný je členský příspěvek 350, lekce ve vaničce za 150,-

dlinduska • 1d • 6. leden 2008 ve 13:22
ahojky tak my chodime na plavani cca od 3,5 mesice ted uz mame za sebo 5hodin a luci se tocelkem libi. sice byla nejprve z toho mnozstvi vody malinko vyjukana a kazdou hodinou se to zlepsuje je na ni videt ze uz si zvyka. budeme v plavani pokracovat i v dalsim kurzu. chodime v brne na lesno a je to tam fakt bezva.

majka07 • 1d • 6. leden 2008 ve 14:30
nat pak určitě napiš jak se Vám tam líbilo. Já su zvědavá na příští sobotu, doufám, že to bude lepší, ale myslím, že to bude stejné. No su na to zvědavá.
dlinduska na lesno tam se v sobotu neplave že?

terezkaaa • 1d • 6. leden 2008 v 16:55
holky,omlouvám se za blbej dotaz 😅 děcka plavou nahatý,nebo musí mít nějakou plenku??

honzina • 1d • 6. leden 2008 v 16:56
Maji, neboj, to se spraví. 😉 Ona si musí na to nové porostředí (lidi, zvuky, ...) zvyknout.
Toníček tu první hodinu taky celou prořval, až jsme si s manželem říkali, jestli to moc nelámeme přes koleno. Ale od hodiny k hodině je to lepší a lepší!
Teď ve středu jdeme už na 7.lekci. A zvládá to naprosto v pohodě. Jen je takovej bojavější, takže ho raději "nepůjčujeme" lektrorce. 😉

iza • 1d • 6. leden 2008 v 18:37
terezkaa nene, mají buď plavky a nebo plenkové plavky(mají je třeba v DM)
Maji neboj bude to určo dobrý...držíme palce a taky držte s Maji nám v úterý..budeme mít premiéru(zatím se potápíme a plavem jen doma ve vaně a v uterý už vyrážíme do světa 😉 )
myslím,že klidně můžete s hračkou..hele já někde četla,že začátky plaváčků někdy bývaj těžký a že třeba ze začátku i stačí jen třeba sedět na kraji bazénku a pozorovat ostatní..mimi si zvykne,otrká se a pak už je to lepší

zuz11
25. bře 2008

majka07 • 1d • 6. leden 2008 v 19:07
Terezko, my musíme mít plínku na koupání, no a ještě plavečky, kdyby přece jen plínka něco propustila tak plavečky to zachytí.

Honzi, doufám, že to bude lepší, myslela jsem, že jsme udělali chybu, že jdeme tak pozdě, ale prý když brala dlouho prášky na nervíčky tak že prý to je v pohodě.

Zuzi, budem na Vás myslet, pak písni jak jste dopadli 😉 , Jáchymek to ale podle mě zvládne 😉

ivimozi • 1d • 6. leden 2008 ve 20:00
Všechny vás moc zdravím. Dlouho jsem jen četla, ale také se chci podělit o své zkušenosti... S Domískem jsem absolvovala vaničky a jeden kurz v bazénu - a hodnotím na 1 s *! Ve vaničce občas zaplakala, ale to bylo dáno dobou - stalo se, že jsme plavaly v době kdy spinkávala. V bazénu ani jednou nezaplakala - strašně si tam lebedí a ten kontakt, který navazuje s jinými dětmi - prostě nádhera! Potápění se vůbec nebojte - začali jsme ve vaničce (polévání z kelímku), ale až když instruktorka viděla, že je s vodou sžitá, v bazénu jsme pokračovali s kelímkem a podle reakcí jsme šli postupně pod vodu - ty ksychtíky po vynoření jsou nepopsatelné 🙂 Zítra začínáme po vánoční přestávce další kurz, tak jsem moc zvědavá, co nového přinese. Mějte se fajn a nezapomeňte, že voda je našich mrňousků přirozené prostředí 😉

draga • 1d • 6. leden 2008 ve 20:41
terezko nám stačí plínkové plavečky v DM je mají opravdu nejvýhodnější co se týká penízků a jsou fajn 😉

andreea • 1d • 7. leden 2008 v 09:56
Izo,k vám někdo domů přišel - instruktorka?Máš kdyžtak kontakt?díky

majka07 • 1d • 7. leden 2008 v 16:12
tak jsme včera plavali doma ve vaně a byla v pohodě, bude zase zítra, jen tedy ten bazén by mohl už dopadnout líp 😉

draga • 1d • 9. leden 2008 ve 21:01
majko tyk my byli po měsíci včera na placču a super, Dalíček se potápěl už úplně celý, signál na potápění nezapomněl tak jsem byla ráda, že neztropil povyk 😉 tak držím palečky ať se Majušce v sobotu taky plavčo líbí 😵

majka07 • 1d • 10. leden 2008 v 11:04
Drag, potápění by mělo probíhat teď v sobotu, tak su zvědavá. Ve vaně opět bez problémů, se bojím soboty, ale musím vydržet. Zatím jsou tři místa kde se nám nelíbí a to Ikea, mudr a bazén. 😅 Jinak díky, kéž by to bylo lepší 😉

majka07 • 1d • 13. leden 2008 v 09:01
ahojky, tak druhá lekce dopadla líp 🙂 Plakali jsme jen chvilkama, hlavně se nám nelíbilo na zádíčkách 😉

bera • 1d • 13. leden 2008 v 19:46
Majky Majuška si už zvyká, už to bylo o hodně lepší jak minule, že? no počkej další lekce, to už bude úplně bez breku 😵

draga • 1d • 13. leden 2008 ve 20:29
majko nám říkala instruktorka, že když dětičky dospějou do věku, že chtějí stát a sedět tak strašně na těch zádíčkách nechtějí být a vztekaj se...takže to je asi normální a je super, že se už Majušce líbilo víc 😉

majka07 • 1d • 13. leden 2008 ve 20:35
Beru, jj ta si zvyká, ale já myslela, že jak jsme přišli do bazénu tak odejdu, to byl celkem nářez na moje ouška, šílenej hluk 😒 a jak su ještě nebyla zrovna ve své kůži.... jj jinak su ráda, že to bylo lepší, nejhorší bylo jít na zádíčka ale měla svou housenku a byla spokojená. My jsme ji šli pak krmit do té herny to byl mazec 😀 koukala všude a hlavně na ten větrák, su myslela, že budu vraždit 🙂

drag, mně přijde, že má na těch zádíčkách hrozný strach. na bříšku ok, tedy až na vyjímku kdy se kapku napila ☹

draga • 1d • 13. leden 2008 ve 20:38
majko neboj si zvykne Dála to na zádíčkách měl rád když byl úplný mimi (chodíme od 3 měsíců) ale teď to je děs on se přitom zvedá a obrací a řve prostě záda nenenene 😎

majka07 • 1d • 13. leden 2008 ve 20:43
ještě co je hrozný, tak když ji dám do vody, tak Maju prostě skrčí nohy, nechce je natáhnout bojí se, bych potřebovala x rukou :o) nohy jí natáhnu aby viděla, že se nemusí bát, ruce ale drží pokrčený 😒

draga • 1d • 13. leden 2008 ve 21:08
to povolí 😎 to je prý taky přirozená reakce strachu 😉 Dalíček měl ze začátku zaťatý pěstičky a teď už máchá s rukama, že jsme z toho postříkaný všichni i venku kolem bazénu 😉

majka07 • 1d • 13. leden 2008 ve 21:14
děkuju za uklidnění 😉 Ale su ráda, že jezdíme nakonec do Brna a ne do Třebíče:o) no půjdu do hajan. Maju usnula ani nevím jak, tohle se mi líbí, dát jí do postýlky a odejít a ona usne sama 🙂 no tak přeji hezký večer 😉 a zdravíme Dalíka 🙂

draga • 1d • 13. leden 2008 ve 21:15
taky přejeme dobrou noc a ať Majuška hezky spinká 😵

katako • 1d • 13. leden 2008 ve 22:56
Honzi, kam chodíte plavat? My jdem teď poprvé v pátek. Tak uvidíme, jak to bude vypadat a jak se to bude Ondrovi líbit, taky už je větší a zkušenosti nemáme.

majka07 • 1d • 19. leden 2008 v 08:51
katako, jaké bylo plavání? A kam v Brně chodíte?

draga • 1d • 19. leden 2008 v 16:04
majko tak co dnešní plavčo?

majka07 • 1d • 19. leden 2008 v 18:19
ahoj drag, dnešní plavání bylo super, Maju byla dokonce celá pod vodou a žádný pláč. Jen na úplném začátku, hrozně by spinkala a lektorka na ní udělala do vody bublinky a to se rozplakala a byla pak mrzutá, ale pak se to lepšilo a lepšílo, dokonce odhodila svou housenku a zajímaly jí hračky co tam měli, já se fakt bála, že dneska když opět od 8 nespala že to bude horor a bylo to zatím nejlepší. Už dokonce kopala aj sama, byla jsem hodně překvapená a hrozně se jí líbil ostrůvek 😉

draga • 1d • 19. leden 2008 ve 20:00
majko tak to je super to Maju za chvíli bude palvčice 😎 my taky máme pořád problém s tím spaním před 😉 Dála tam pak zívá a je vidět, že je takovej unavenej ale někdy ho vezmu dřív ven a chrní v kočárku a pak jedeme rovnou na plavčo

beranek • 1d • 19. leden 2008 ve 20:03
Ahoj holky, my chodíme na plavání už od 3 měsíců a dceři se to moc líbí - taky aby ne, když je rak 😀 Začali jsme chodit do vaničky a teď od ledna jsme začali chodit do bazénu a líbí se to dítěti i mamince,takže velká spokojenost 😉 😀

draga • 1d • 19. leden 2008 ve 20:11
beranek my taky chodíme od 3měsíců ale někdy to Dálu prostě nebaví...holt vodnář nic ho nepřinutíš dělat, když se mu nechce 😉 😀

beranek • 1d • 19. leden 2008 ve 20:14
Tak já musím říct, že u nás to je úplně opačně, moc ji to baví, hrozně cáká. Tak začínám mít problémy já, protože mám problém s chlorovanou vodou v nose - dutinách a dítě mi to moc neulehčuje, prostě máchá rukama, je celá mokrá a šťastná 😀

katako • 1d • 19. leden 2008 ve 20:30
Plavání bylo fajn. Chodíme do Kenny v Židenicích. Je to tam takové maličké a soukromé, ale budou se v březnu stěhovat do Řečkovic. Mají malý bazének a zrovna jsme tam byly jen 2 mamky s dětma, jinak máme chodit 4. Ondrovi se to moc líbilo, v bazénu ani neplakal, vesele cákal, jenom u sprch si solidárně poplakal s jinýma dětma. A to před odchodem z domu brečel o 106 (ale venku a když se něco děje, tak je vždycky v pohodě).

majka07 • 1d • 20. leden 2008 v 09:59
drag určitě bude. Nejhorší je, že my jedeme přes 40 km, myslela su, že jak byla utahaná tak bude v autě spát, ale ona ožila, hrozně povídala atd. to jel Jirka do Brna ještě obklikou prostě delší trasu, ale ona prostě ne spát ne a když jsme přišli tam tak to se chtělo hrozně moc 😀 taky to teplo dělalo své, ale pak byla pohoda 😎

kacka79 • 1d • 22. leden 2008 ve 13:55
Ahojky, tak my jsme začali chodit "plavat" od 5 měs a Filip to přímo miluje.. už pozná šatnu a když ho začnu slíkat, úplně šílí a chechtá se!!! Už se umíme i potápět 🙂 A hlavně potom celé odpoledne prospí a to slintám blahem zase já 🙂

pirlenka • 1d • 22. leden 2008 ve 14:32
Ahoj,
byli jsme včera poprvé plavat a hodinu jsme prořvali a většinou proseděli na suchu...u nás bohužel vaničky nejsou, takže šel hned do velkého bazénu a zrovna v den, kdy mu vyšlo blbě spaní 😝 Doma je naprosto v pohodě, líbí se mu i ve velké, plně napuštěné vaně - na zádech, na bříšku, prostě si lebedí. Ve čtvrtek jdeme zase, tak doufám, že to bude o poznání lepší. Moc mě to baví, děti se parádně vyblbnou, tak snad to dopadne 😉 🙂

draga • 1d • 22. leden 2008 v 16:34
pirelenka neboj to se vychytá...já dneska aby Dála usnul před plavčem chodila s kočárkem ve větru, dešti sněhu,...co bych pro toho prcka neudělala 🙂) přít to už určitě budete mít lepší 😉

pirlenka • 1d • 22. leden 2008 v 16:35
U nás je plavčo od desíti. Takže spánek bohužel nestíháme

zuz11
25. bře 2008

majka07 • 1d • 23. leden 2008 v 09:20
ahoj

pirlenka, tak to znám, naše první hodina bylo přesné, ale ve vodě jsme s ní byli stále, vůbec nespala a pak tohle, jen jsme vešli do budovy začala a skončila až když jsme se přezouvali a šli pryč. Ale to se zlepší uvidíš, nám doma ve vaně taky naprosto v pohodě ale tam. Myslím si, že to je tím prostředím, nevím jak to u Vás probíhá, ale když tady je malý bazén a říkají se říkanky, mně samotné je to docela nepříjemné na ouška 😒 Uvidíš že druhá hodina bude lepší a třetí ještě lepší. Hlavně to nevzdávat, jsou rodiče co to vzdají po dvou lekcí. Maju na třetí lekci byla opět nevyspalá ale moc se jí to líbilo, chvilku plakala před než to začlo a pak po, když jsme měli jít z bazénu, se jí prostě nechtělo 😀

pirlenka • 1d • 23. leden 2008 ve 21:58
Maji, díky moc, už jsem slyšela více podobných zkušeností, tak se nenechám odradit. Jiné aktivity ho očividně baví, takže to nechci vzdát v začátku, určitě mu to plavčo dost dá. Ale pokud ne, nic se neděje, taky miluju vodu a nikam jsem jako malá nechodila 😉 🙂 Ale kvůli němu i sobě, bych byla ráda.
Díky moc, ještě jednou. Zítra napíšu, jaká byla druhá hodina 🙂

suki • 1d • 23. leden 2008 ve 22:59
Ahoj holky tak my jsme byly s Nikolkou taky poprvé v pondělí plavat, měla jsem z toho docela dost strach, protože malá ještě do nedávna plakala i ve vaničce, ale musím teda říct, že až na malinkatý kňourání vůbec neplakala a vydržela ve vodě celých 30 minut 🙂 🙂 Musela si teda žižlat štěrchátko, ale co prostě vydržela a ká byla hrdá matka. jsem zvědavá jaký to bude zase příště 😀 😀 😀

majka07 • 1d • 24. leden 2008 v 09:14
ahojky
Pirlenka tak dneska držím palečky na druhou hodinu. No já su zvědavá na sobotu, nejhorší máme to dojíždění a že se vůbec nevyspí 😒 Opět jsem s ní plavala ve vaně a zkoušeli jsme signál na potápění a super.

Suki, malá je šikulka, my musíme mít sebou taky jednu hračku, kterou si furt drží 😀 , ale posledně ji dokonce odhodila a zajímala se o hračky tam.

Chodíte holky sami a nebo s Vámi ještě někdo chodí? My jezdíme celá rodina:o) Už jsme to udělali tak, že Maju si bere jirka přes šatnu, přece jen on je převlečený hned 🙂 já se převlíknu, z cestovky vyndám věci co sebou nebereme a jdu, Jirka s Maju už na mě čekají a pak jdem převlíknout Maju a osprchovat se a v bazénu se střídáme, posledně tedy plavčil celou dobu Jirka, měla su bloklej krk, tak raději, ale su ráda, že chodíme společně 🙂

suki • 1d • 24. leden 2008 ve 12:10
my jsme poprvé byly samy, Partner byl v práci. Ale tentokrát půjde s námi 😀 😀 😀 😀 tak už se těšíme. Držím vám pěsti, aby dětičky byly hodné a přeju pěkné plavání 🙂 😉

kamik • 1d • 24. leden 2008 ve 12:16
Holky my chodíme už od září a Helí je úplně v pohodě na signál zadržet dech se naučila asi po třech lekcích 😀 😀 😀 Chodíme do bazénu s mořskou vodou a ona má pořád vyplazený jazyk a vodu líže 😀
Přes vánoce bazén nebyl a když jsme šli minulý týden tak úplně vejskala radostí a kopala nožičkama 😵

viona • 1d • 24. leden 2008 ve 12:55
Také jsme začali chodit plavat,byli jsme teda zatim jen na jedný lekci,ale naprosto mě to okouzlilo a Vítka asi taky,ve vodě plácal ručičkama,smál se,vůbec se nebál,je to strašně roztomilý 🙂
Tady u nás mají miminka povoleno,pokud jsou zyklé na dudlík,že ho můžou mít první lekce v pusince a dudat,pokud si na vodu nezvyknou a pláčou 😕 😵

majka07 • 1d • 24. leden 2008 v 15:43
kamik to musí být super lízat vodu, no hlavně že jí chutná 😀

vio, taky nám říkala, že pokud je zvyklá na dudák tak ho může mít, ale Maju když bečí, tak dudáka nechce, ona ho dudá vždy před spaním, ale vzali jsme ji hračku a tak tu si furt drží, ale posledně už to bylo fajn i si sama konečně zakopala nožičkama ale stále má ručičky v pěst 🙂

petrule28 • 1d • 24. leden 2008 v 17:09
Ahoj holky !¨
No já se musím podělit se zkušeností bohužel o něco horší. My samozřejmě na plavání začali chodit také, ale chytli jsme hroznou virózu a já jsem přesvědčená, že je to z toho. Radila jsem se o tom s mou doktorkou a ta mi řekla, že to vůbec nedoporučuje, že koupání kojenců s dospělýma ženskýma je absolutně nehygienické...a něco na tom asi bude. Samozřejmě mě to taky nenapadlo.
Ale po tom, co jsme se prožili zvracení, průjem a výjezd na pohotovost jsem plavání zrušila...pro jistotu...

aponchie • 1d • 24. leden 2008 v 19:44
my sme chodili v pul roce plavat do bazenu celkem 4maminy 4deti bylo to fajn detem se to zamlouvalo ale jak to skoncilo uz sme nikam nechodili takze zadrzeni dechu pod vodou zmizlo ono se to musi delat porad aby to bylo takze mala se ted trochu boji namacet hlavu ale uz to neresim.jinak je mozne ze to asi nebude to prave orechove v bazenu s mamkama ja jen doufam ze jsou vsecky natolik soudne ze kdyz maji vytoky po menzes nebo pred nebo ho maj ze proste nepujdou pak jsou mozne infekce v ockach to me rikala moje mudr ale my nastesti jen chytly bacila a nachlazeni po ceste domu v kocarku rozpareni takze nic zavazneho

pirlenka • 1d • 24. leden 2008 ve 20:26
Ahoj holky,
tak dnešní koupání by bylo fajn, plakal jen chvíli na začátku a potom ke konci, když už mu byla zima...ale - večer mu vyskočila teplota na 39,2 ☹ Dostal sirup a spinká. Doufám, že to nebude nic vážného, když tady čtu příspěvek od Petrule a Aponchie...

aponchie • 1d • 24. leden 2008 ve 20:29
pirlenka:klid treba se jen nachladil prece jen dtaci pouhe preneseni v sedacce do auta z toho bazenu nebo jen unavenej anebo proste onemocnel to se stava a treba se mu dneska nechtelo ale neumi to rict mamko dneska nee 😀

majka07 • 1d • 25. leden 2008 v 08:39
pir su ráda, že to bylo lepší a s tou teplotou je mi to líto, ale určitě to bude ok.

Holky, vy chodíte hnedka po bazénu domů?

vetrovka • 1d • 25. leden 2008 ve 13:13
Ahoj holky, včera jsem byla poprvé s Tomáškem na plavání a teda musím se přiznat, že jsem to rozcházela až do večera... příchod super, čumenda dobré, oblíkání do plavek pohodička, prvních deset minut ve vodě taky dobré ovšem potom.... řev až do konce ....než jsme odešli .... chtěla bych se zeptat, jestli se to u vás zlepšilo a za jak dlouho.. jasně že je to individuální......nechtěla bych to vzdávat, já miluju vodu, ale za každou cenu nebudu trápit vlastní dítě 😉

majka07 • 1d • 25. leden 2008 ve 13:50
Vetrovka tak to jste na tom byli lip než my 🙂 My fak plakali od vejítí do budovy až do konce. Druhá hodina lepší a třetí nejlepší, neboj Tomáškovi se to zalíbí. Lektorka říkala, že adaptace může trvat až 4 lekce.

dendisa • 1d • 25. leden 2008 ve 14:30
vetrovka, to se zlepší. My to měli jako majka07, dneska jsme byli asi na páté lekci a ve vodě už brečela jenom při polívání kelímkem.
Ale taky jsem to po první lekci chtěla vzdát, bylo mi jí šíleně líto. Vydržela jsem to, a teď už je i doma úplně jiná, přestala se mi lekat, bát více lidí, hluku... A ve vodě ji to baví.

aponchie • 1d • 25. leden 2008 v 16:42
majka:jo ja jsem vzala kocarek jako jine mamky teda nektere autem a jela domu

majka07 • 1d • 25. leden 2008 v 19:17
aponch aha, my tam zůstáváme přes hodinu, nakrmíme jí v klidu atd., jsme tam jako poslední, nikde nikdo 😀

aponchie • 1d • 25. leden 2008 v 19:24
no me by se mala poblila ju nakrmit po plavani jednou sem to udelala a nesedlo ji to dala sem ji do kocarku zabambusila az po krk dala trosku tepleho caje a valili sme domu za pul hodky doma a pak sme v klidu pojedli neco jineho je v lete a v zime ale me to tam nebavilo byla mi tam zima a navic po nas vecne nekdo sel a potrebovaly volno

majka07 • 1d • 25. leden 2008 ve 20:04
No my musíme jíst, páč vyjíždíme po 10 hod., před tím se trochu nají, většinou v 9,30 a než se naděje a vše se dá dohromady je 14 hod. od 12,30 máme plavání, kapku se to protáhne a tak je to na jídlo celkem mazec a když ještě tu první hodinu plakala, to se nedalo. Kdyby alespoň pak jedla v pohodě, ale my s jídlem bojujeme a tak je to děsný. Domů se dostaneme k večeru, páč když už jsme v Brně, tak rovnou nakoupíme 😀

aponchie • 1d • 25. leden 2008 ve 22:00
tak to jo ja jsem ji nakrmila hodku pred hodku tam hodku doma pekne se pak nacpala a taky sme to meli v odpolednich hodinach spis kolem 4az5hodiny takze se pekne prospala doma unavena pak

majka07 • 1d • 26. leden 2008 v 09:39
to máte dobrý:o) Maju je taky pěkně utahaná, večer usne ani neví jak 😀

majka07 • 1d • 30. leden 2008 v 08:37
pirl tak jak pokračuje plavání?

kapulet • 18. únor 2008 ve 22:48
Ahoj maminky, my se chystáme také do plavání a upřímně už se těším na změnu. Potřebovala bych ale poradit s plavkama, všude narážím jen na plavky pro kojící od Anity a ty jsou příšerně drahé; nemůžete mi poradit nějaké levnější a kde je případně sehnat? ☹ (Brno, Znojmo a okolí, net) moc dík

bramburka • 1d • 19. únor 2008 ve 03:19
ahoj holky, instruktorka mi rikala, že je dobrý chodit nejprv do techh vaniček a otužovat. Tak chodíme a otužujeme...o pul stupně po každí, tak uvidím jak pak bude ječet.

aponchie • 1d • 19. únor 2008 ve 14:56
kapulet:a mas celkove?ty snad staci ne?vzdyt po koupani se stejne vysleces a osusis pripadne nakojis a v lete sundas jen raminko a kojis 😀

kapulet • 19. únor 2008 ve 21:46
aponchie dík za radu 😉

jandalinka • 1d • 20. únor 2008 v 08:12
Já jsem s malou chtěla začít také chodit už na plavání,ale bojím se tohoto počasí,co je teď venku.Na to,že půjdeme poprvé a v tomto počasí se hrozím,že z toho hned onemocníme.Počkám až tak na duben,květen.Jinak s malou chodí manžílek do velké vany doma 😅 a celkem se jí to líbí,tak už se těšíme na opravdové plavání ve vaničkách pro kojence. 😉

majka07 • 1d • 20. únor 2008 v 08:17
My půjdeme ještě 3x + 1 náhradu a končíme.

sylvar • 1d • 20. únor 2008 v 08:19
my chodíme od 6.měsíce rovnou do bazénu, od 3.měs se koupala s náma ve vaně.Malou to moc baví, jezdíme autem 20km, v sobotu, celá rodina, takový rituál.Je to supr krom toho vstávání v 7 v sobotu, ale to je vedlejší, malá vodu miluje, potápí se, nepláče, občas je jí asi zima, tak není moc akční.Plavky mám dvojdílné, normál opalovačky.
Jo, a Sofi byla unavená tak první 3 týdny, teď po plavání spí max to, co jedem domů, doma dá 10 minut v sedačce a je vzhůru a třeba nespí celý den, jen kolem poledního, ale to spí, že je zvyklá zavřít oči a spí tak každý den, jinak to na ni únavně nezabírá

zuz11
25. bře 2008

ggeejjiittkkaa • 1d • Včera v 18:25
Ahoj maminy chtěla jsem se zeptat jak je to s plaváním kojenců v bázéně ale ne v těch kurzech. Prostě když si udělá rodina výlet do bazénu jestli můžou s dospělíma třeba 8 měsíční děti. díky moc za odpověď jo a narodila se mi dcerka má 7. měsíců jmenuje se Victoria

schnek • 1d • Včera v 18:48
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

tady se řešilo plavání v Praze