Plazení místo lezení. Dělali to vaše děti také?

ivetalopourova
18. led 2008

ahoj, poradte, male je 7,5 mes. a zacala se misto lezeni ke vsemu plazit po brisku. Na kolinkach se houpe, ale neleze. Myslite, ze se to nauci? Delali to take vase deti?

lendy1
19. čer 2008

cokii, napíšu ti večer IP 😉 Zrovna jsme se vrátili z kontroly na neurologii 🙂

lenkazdenek
19. čer 2008

holky nevím jestly to sem patří,ale naše malá se ani tak moc neplazí (krom do stran) ale dělá spíš jakoby plavací pohyby 😕 nebo zvedá prdelku a rukama hladí zem 😕 😕 je to normální?

petraluk
19. čer 2008

Lenkazdenek ty jakoby plavací pohyby jsou v určitém období normální. Takhle přes net se to nedá říct, Vydrž než půjdete do poradny a tam ti určo řeknou, kdyby bylo něco v nepořádku.

zoubek
18. únor 2009

Holky, našla jsem toto téma a chtěla bych se zeptat, zda je normální, že můj malej se od soboty pokouší plazit, ale používá pouze jednu ruku. Jednou se odráží a druhou má stále pod sebou. Prostě nestřídá obě. Mám pro to něco udělat, aby začal plazit normálně, nebo to nechat být? Máte některá tuto zkušenost? ☹

sonik05
18. únor 2009

zoubek: ahoj, nevím, kolik malému je, ale myslím si, že rozhodně není správné, když něco dělá jen na jednu stranu. Tedy, že používá, jen jednu ručku. Na fyzioterapii mi říkali, že miminko má dělat všechno souměrně. Jestli nepřidá i druhou ruku, pro jistotu bych se zeptala doktorky a nejlépe rovnou fyzioterapeutky, protože praktické lékařky kolikrát řeknou, že je to v pořádku. Myslím si, že je důležité, aby se to učil správně.
Jinak moje malá se neplazí, jen kutálí sudy a nebo se odstrkuje dozadu. Občas už začíná naklekávat, tak se snad dokčkáme i lezení 😀

zoubek
18. únor 2009

Sonik05:uvidíme, zda se to nezlepší, pak se určitě poptám odborníků. Malý má tuto sobotu 8.měsíců. Dozadu se také umíme odstrkovat 🙂

alishia
19. únor 2009

ahojky, nas maly taky na plazeni pouzival nejdrive jednu rucicku, pak zacal po dlouuuheee dobe pouzivat obe🙂 nijak sem to nereesila....abych s nim hned letela na fyzioterapii ...to nejsem teda prdla...to se na me nezlobte!! Fakt to prehanite! Ted uz i lezeme a predstavte si ze pouzivame obe ruce🙂

scharfinka
19. únor 2009

zoubek: maly od kamaradky to delal taky tak, asi tri mesice se takhle plazil, vypadalo to fakt divne, ale kamoska to neresila, ani jeji mudra neresila a maly ted lozi uz uplne normalne.....bych to tez nehrotila, neco jineho je, kdyby lezel jak placka a nehnul se vubec.....

nimi22
19. únor 2009

myslim ze dieta sa samo nauci kedy alemoj ide iba dozadu a tiez to neriesim ved raz pojde aj dopredu 😀 teda lozit bude hihi, kazde dieta je ine a kazdy sa to nauci ked na to dozrie cas, 😉

alishia
19. únor 2009

presne tak...ja byla rada ze se aspon hejbe🙂 nejdriv se posouval dozadu, pak se tocil jako hodiny a pak jednou rucickou dopredu, pak si zacal sedat, potom si soupnul a pak sme zacali lezt po ctyrech🙂

nimi22
19. únor 2009

alishia super uz sa tesim ked maly bude rchlejsi ako ja hahhaa, tiez sa toci ako vrtula a dopredu sa len tak hodi a posunie hihi

simona55
19. únor 2009

ahojte . moj mali ma 8 mesiacov a vobec sa nechista liest ale robi nieco ako plaz, lezi na brusku a otaca sa tak do stran jeto normale.

amarelka
19. únor 2009

nimmi alishia ..moj tiež lozil len dozadu asi mesiac a na štyroch sa hombal..ked prišiel na to ako dopredu, začal už rovno po štyroch, teraz už chodí okolo nábytku.. 🙂
simona je to normálne, najskor plazenie a potom začne po 4...vačšinou je to tak 😉

kingstonka
19. únor 2009

....ahojte...nasa mala tiez zacala najprv dozadu,potom sa tocila..potom sa zacala plazit- a islo jej to fakt dobre, rychlo 🙂 uz som myslela ze stvornozkovanie preskoci ale minuly tyzzden (po dvoch mesiacoch plazenia) sa rozhodla v jeden den zacat po styroch a v priebehu 5 dni stvornozkovala, postavila sa a posadila....

maakule
19. únor 2009

Zoubek- naše malá se taky plazila jen jednou rukou a co vidím míma kolem sebe, dělají to skoro všechny. Až začne lézt, uvidíš, jestli je vše ok, ale já jsem přesvědčená, že určitě ano. Neplaš se zatím.
Simona55- každé mimčo se žačíná hýbat jinak, nám malá nejdřív válela sudy cíleně k věcem, z toho se žačla plazit a pak přešla k lezení a teď začíná chodit. Takže určitě je to normální. Pamatuju si na neteř, ta se v sedě přisunovala pomocí nožiček - nevím jak to popsat, ale bylo to hrozně vtipný 🙂

zoubek
19. únor 2009

🙂 🙂 🙂 Děkuju moc, už se těším na ten okamžik, kdy mi to ukáže oběma. Segra mi také říkala, že jsem praštěná, ať ho chvíli nechám. Prý přijde na to, že má i druhou ruku 🙂 Fakt jste mě potěšili ufffff. 🙂

martao
19. únor 2009

Robia to asi všetky deti. Niektoré dokonca cúvajú. Najstarší syn sa tiež plazil. Lozenie mu išlo asi na nervy, tak sa radšej postavil. Chodiť začal v 9 mesiacoch. Skoro som prišla o kríže.

stvura
19. únor 2009

Kedy vlastne deticky zacinaju lozit?
Nas maly sa asi uz tyzden a nieco plazi po celej posteli ako hadik, zdviha zadok, no ruky nevie zapojit. Cuva si ako racik dozadu, neustale sa hneva ked sa nevie dosta na miesto kde potrebuje. Toto plazenie sa ale je v spojitosti s otacanim take nebezpecne...neustale aby som mala na nom oci, lebo pol tela je za chvilocku v lufte....

garfieldmail1
19. únor 2009

Nechci nikoho plašit, dříve bych to taky neřešila, ale jednou jsem četla článek v Máma a já na takové téma, psali to v souvislosti s Vojtovou metodou... Do té doby jsem o tom moc nevěděla, ale od přečtení bych raději zbytečně plašila než něco zanedbala. Čím později se totiž případný problém řeší, tím déle se pak napravuje. Bohužel už nevím, v kterém to bylo čísle, ale na netu by se jistě dalo něco najít. Jednu věc jsem si zapamatovala, psali "dítě, které například nepoužívá vůběc jednu ruku, třeba když se natahuje po hračce, nedělá to proto, že nechce nebo že je líné, ale proto, že třeba nemůže..."
Opravdu vás nechci plašit, ale nějak mi nedalo nenapsat, co jsem četla... 😨

zoubek
19. únor 2009

Garfieldmail1: Myslím, že nikoho neplašíš, ale naštěstí u nás to až tak zlé není. 🙂 Úplně v pohodě používá obě ručičky i nožičky. Ale pro jistotu jsem si přečetla i toto téma na MK - vojtova metoda.

zitaje
19. únor 2009

Moja dcera sa asi dva mesiace plazila (myslim ze tak od 7 mes.) - vylucne dozadu, dopredu to nevedela. Az jedneho dna urobila po styroch dva kroky (to mala skoro 9 mes.). Do tyzdna uz stvornozkovala jedna radost a dodnes (presli dalsie tri mesiace) ukazkovo stvornozkuje, takze plazenie je podla mna uplne v pohode vyvojive stadium, a dobra cesta k lozeniu. Len vydrzat. 🙂

jeliska
19. únor 2009

ahojte no nasa eli sa pokusa plazit ale musim napisat ze nic moc a to ma v pondelok 8 mesiacov ☹ a ani sa nepretaca z chrbta na brusko naopak to hej ale zase rozprava mama dede teta tak neviem ale furt len kope s nohami o stosest 😀 😀

zitaje
19. únor 2009

Ked sa pokusa, to je dobre. 🙂 Hlavne neposadzaj, kym si nevie sadnut - ja si uz pripadam obcas ze toto je nejaka moja mania, ale mam ideu fix, ze moja starsia dcera ma problemy s chrbticou kvoli tomu, ze som ju posadzala, ona sa zo sedu postavila a vynechala stvornozkovanie, hned sa rozbehla. Radsej nech zacne neskor, ale dodrziava vsetky stadia. Malinka ma skoro rok a este ani zdaleka nechodi, ale lezie ako drak a tak to ma byt.

alishia
20. únor 2009

garfieldmail1: Tak me si urcite nevyststrasila....snad maminka pozna, ze neni neco v poradku. Ale to ze detsko pouzoiva jednu rucicku mene, je podle me v pocatcich uplne normalni. Postupem casu, to vypilujou k dokonalosti a pak prejdou k dalsimu stupni pohybu. Kdybych se mela bat vseho, co si prectu tak nedelam nic jineho. Vojtova metoda a rehabilitace a ruzna cviceni, by se mela delat jen kdyz je to uz opravdu nutne. Ale mam pocit ze kazda maminka ted sili, kdyz jeji dite neni tabulkove nebo srovnatelne s vrstevniky. Ja to nechavam na synovi. Rozplazit sem mu pomahala, tak ze sem mu nejdriv davala hracku k pravve ruce a kdyz ji natahl tak zase k leve, a kdyz ji natahl tak zase k prave a furt dokola, az se zacal posouvat. slo to pomalu, ze zacatku mu stacilo to udelat tctyrikrat, ale pak se rozplazil sam, kdyz uz prisel jak na to. ale abych mu mackala nejake body na tele, tak to fakt ne. ty deti na to prijdou samy. A maminka musi videt, zda je vsechno v poradku.

stvura
20. únor 2009

Kocky, s tou jednou rukou sa mozem spytat...nas maly s nou neustale toci, ako keby dirigoval...je to normalne? Naozaj sa smejeme s muzom ze ci bude dirigent alebo baletak a robit uklanacie sola...

jitrulka
20. únor 2009

já o tom tedy moc nevím ale podle mě by to mohlo souviset i stím jestli bude dítě pravák nebo levák. my taky většinou používáme víc jednu ruku, tu šikovnější a vada to není.

alishia
20. únor 2009

stvura: ja si myslim ze urco🙂

amarelka
20. únor 2009

stvura moj malý, ked začal len objavovať pohyb, tak kopkal len jednou nohou 😀 potom pridal druhú a to isté aj s ručkou, tiež búchal iba jednou najskor...a je v poriadku celým telom sa hýbe a šantí teraz súmerne

alishia
20. únor 2009

nas malej porad mlatil do vseho levou a ted zase dava prednost te prave nebo mlati obeema.)

zoubek
20. únor 2009

stvura: náš Honzík to také dělal, smáli jsme se mu, že jezdí na motorce a točí plyn, že asi bude po tatínkovi motorkář 🙂 Někdy jedno rukou, někdy oběma. 😉