• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Plazení místo lezení. Dělali to vaše děti také?

16. dubna 2011 
Ahojte, mala zacala vcera praktikovat nieco co vyzera ako napoly plazenie aj lezenie. Ma za tyzden 6 mesiacov. BVyzera to tak, ze sa zaprie rucickami do podlozky, zdvihne zadocek, a akokeby sa odrazi na brusku dopredu. Je to ok?Nevadi, ze nestrieda obidve ruky ale da ich dopredu a odrazi sa?
24. únor 2010 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zajicek..... :grinning:
Myslim ze to nevadi... kazde mimco si to dela jak mu to jde a vyhovuje.... :wink:
24. únor 2010 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
susik vsetko je ok, nech si robi co chce :wink:
24. únor 2010 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Susik, moja to robi tiez. Teraz k tomu pridala uz sem tam stiedanie ruciek ale kolena len potiahne. No stavia sa uz dlhsie aj na 4 a pokusa sa spravit krok, pricom vzdy tresne so sebou o zem. Raz robi jedno, raz druhe. Mam pocit ze si to akurat potrebuje dat v hlave dokopy :grinning: a zosynchronizovat.
24. únor 2010 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky však oni na to přijdou, jsou to začátky, Vojta se taky plazil podivně - odrážel se jednou rukou a jednu nohu zas nekrčil ale táhl za sebou, primář na rehabce říkal, že každý má svůj styl...plazil se 3 měsíce až pak se rozlozil
24. únor 2010 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, ja by som len rada zachytila keby to bol problem vcas, pretoze u starsej dcery sme si vsimli az ked zac. chodit v 14-tich mesiacoch a teraz v obd. vzdoru cvicit nechce. :unamused:
A ze vraj ak dieta napr. zle pasie konicky, al. lezie tak ten zly pohyb. vzorec si prenasa dalej takze bude dalej zle chodit pod.
24. únor 2010 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj...Matyáš se začal plazit až v 9 měsících...a až ted po 10.měsíci občas leze....ale jen na koberci..a když se mu chce :slight_smile:
24. únor 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
susik, podľa mňa je to tiež v poriadku, nejako začať musí :wink: A na to, že nemá ešte ani 6 mesiacov je veľmi šikovná :slight_smile:
A čo vaša pediatrička? Veď to je na nej, aby zachytila nejaké prípadné nezrovnalosti vo vývoji. Určite chodíte na preventívne prehliadky, nie?
24. únor 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
My se plazíme od 7. měsíce a kousek a to tím stylem, že táhne nožky za sebou a přitahuje se ručičkama :grinning: .
24. únor 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
blka: jj, aj terezka sa pritahuje rucickami :slight_smile:
veronika: teraz 4.3.ideme, spytam sa. ale ona to moc neriesi. mozno sa spytam na rehabkach, kam chodim s veronikou, keby sa to nezlepsilo.
24. únor 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte:slight_smile: i můj Štěpula tak leze...teda plazí se...občas se houpe na bříšku a odráží nožičkama a pak zase ručičkama...ale nejčastějí se přilepí ručičkama na zem a pak se přitáhne...nožičky k plazení zatím nepoužívá, protože mu to klouž...asi kdybysme měli koberec, šlo by mu to líp...ale on se to taky naučí...myslím Susik že to je v poho...nějak začít musej :wink:
24. únor 2010 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby chcem sa opýtať môj syn má 10 mesiacov a stále sa plazí.On sa narodil skôr ešte v 37 týždni, takže je vedený ako nedonosený.A tak navštevujeme rizikovu mbulanciu , na poslednej návšteve doktorka povedala že už dávno mal chodiť a do papierov mu napísala že motoricky zaostáva.Stretol sa z vás niekto s takouto reakciou, čo mám robiť?
16. dub 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana74 Nic :grinning: Mám dcerku skoro 11měsíců. Ted tu byla má švagrová fyzioterapeutka a máme trochu nějakého cvičení. Dcera se plazí, sedla si před dvěma týdny, na lezení to nevypadá. Pokud lékařka shledala, že zaostáváte, tak vás měla poslat k fyzioterapeutovi :wink: Existuje pár jednoduchých cviků. Ale nic se něděje. Dožene to. jen prostě nebude chodit v roce :wink: Jinak dcera se narodila 40+3tt s naprosto ukázkovou váhou a mírou 3300g a 49cm. Do půl roku byla naopak dost napřed a pak se zasekla...
16. dub 2011 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana74 syn je dříve narozený, má deset měsíců a říkala, ti, že už dávno měl chodit ?? V deseti měsicích............jak to jako myslela ? Můj Adámek má 11 měsiců a taky ještě pořádně neleze, ale dr. nás poslala cvičit jednoduché cviky a takto to řešila. Jestli ti dr. napsala, že motoricky zaostává a nic ti neřekla, tak se jí zeptej sama.
Moje dcera začala lézt až týden po ukončeném jedenáctém měsíci a nic jsme necvičili, prostě každé dítě je jiné :slight_smile:
16. dub 2011 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana74 moje třetí dcera se začala plazit až v osmém měsíci a lozit v 11tém, chodit začala v 16ti měsících a nikdo se nad tím nepozastavoval, asi je to tím, že se narodila v termínu a nikdo ji dopodrobna nesledoval. V 10 měsících motoricky zaostávat, kvůli tomu že neleze, se mi zdá přehnané, asi bych si promluvila s lékařkou.
16. dub 2011 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana74 Tak paní dokt.je padlá na hlavu,ne?Mám dvojčata narozená v 32týd.,jeden cvičil vojtu-ten začal chodit v 16měs.,podle neuroložky super a druhý vojtu necvičil a chodil ve 13měs.Podle všech dokt. to bylo vynikající-oba dva kluci,jen ortoped mi řekl,že ten co začal chodit v 16m. má pulroční zpoždění,ale nic jsem si z toho nedělala.Kluci budou mít 6 let a vše je v pohodě.Musel by tam být jiný problém a né kvuli tomu že nechodí.Mám známou,které syn začal chodit v 17m. a byl donošený a vubec s ním necvičili-nikam je ani neposlali a vše dohnal,nelam si stím hlavu a jestli se dokt.něco nelíbí tak at vás někam pošle a oni ti už poradí jestli je nutné cvičit nebo ne
16. dub 2011 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana74 a poslala vás na cvičení? s trochou štěstí se to poddá a pomůže to. Nebo na to přijde prostě jen později sám. Dany je donošený normálně, doktorka se vždycky ptá co umí, a i když byl trošku pozadu vždycky (no ale nemůžou být všichni tabulkoví, že) tak se vždycky jen zeptala, pokaždé nějaký pokrok byl. Poprvé se otočil na bříško v 7měsících, na čtyři se dostal v 8,5 měsících, plazit se začal v 9 měs. a 3 týdnech a lézt začal až o měsíc později. Torchu jsme s ním cvičili a motivovali ho, ale nic náročného. Teď už leze jak drak, plazit se zapomněl, sám klečí, sedí na patách, staví se a začíná dělat krůčky do boku. A to jsem si podle jeho tempa myslela, že stát bude tak v létě :sweat_smile:
Že má v 10měsících chodit je blbost na ntou, pokud začne sám chodit do 16 měsíce, tak je úplně OK. Některé děti začnou lézt až kolem roku.
16. dub 2011 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana74 To si se asi spletla ,v 10 mes.myslela asi lezt po kolínkách určitě ne chodit ! V tomto věku může začínát lézt ne chodit.. :wink:
16. dub 2011 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana74 Mně malej začal sedět ve 13ti měsících, stoupnul si ve 14,5 a zároveň v ten den začal i lozit. Do té doby se plazil. Je narozenej v 34tt. Podle doktorky v pohodě. Oproti jiným dětem sice zpoždění má, ale všechno postupně dohání.
16. dub 2011 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek