Plazení místo lezení. Dělali to vaše děti také?

ivetalopourova
18. led 2008

ahoj, poradte, male je 7,5 mes. a zacala se misto lezeni ke vsemu plazit po brisku. Na kolinkach se houpe, ale neleze. Myslite, ze se to nauci? Delali to take vase deti?

januskaababoo
18. led 2008

ahoj...neboj, je to etapa...vem si, ze moje Elinka zacala lezt presne v jejich 8.mesicich...i tyden dela divy...tvoje Zita bude taky lozit, neboj!

slysela jsem, ze nektere deti ani nelezou, ze prejdou s plazeni rovnou na chozeni!!! dej tomu cas...ja mela taky strach a mala mi lita po kolinkach jako blazen!!!

nenka83
18. led 2008

no moja sa plazi uz dva mesiace 😒 ako hadik. aj sa dava stale na styri ale lozit nechce, proste sa len plazi, tak u nas ta etapa trva uz dlhooo

a presne sa hojda na kolienkach alebo sa stavia na nohy 😉

helllena
18. led 2008

dr. mi rikala, ze se mimi nejdriv plazi a kleka, pak seda, nakonec leze a pak chodi. na sezeni je cas do 10 mesicu a na lezeni jeste dyl. nektere deti skutecne etapu lezeni preskoci a rovnou chodi...

schnek
18. led 2008

my jsme takhle začínali. Ani ještě porádně nelezl a už stál 😀 fakt pořádně lézt začal až co se naučil stát. Neboj. Hlavně jí nenechte na kluzkém povrchu, aby se dobře mohla držet na kolínkách 😉

ivetalopourova
autor
18. led 2008

diky, diky. uz jsem se bala jestli je vse ok. pa

shela
18. led 2008

No moj expertik zacina robit nieco take ze si da kolienka pod seba, hlavicka dolu a tak sa odraza dopredu 😅 kus cudne no nie?? A este sa potom z toho smejka

kupinka
18. led 2008

Tak mi malý ještě taky neleze,teď se naučil otáčet dokola,tak se posunuje takhle... 😉 ale i tak má ještě čas,znám děti,co začly lozit až v 11měsících a ve 12 chodit...

jana.1
18. led 2008

to já myslela, že je normální, že nejdřív plazej a pak teprve lezou... a na to normální lezení po 4 je fakt času dost.. jen jak jsou ty vyměněné holčičky v porodnici.. tak jedna v roce chodí, druhá leze. No a co.. obě chodit budou 😉 My zatím trošku plazíme, ale dozadu. Manžel říkal, že oba jeho synovci taky nejdřív plazili dozadu, pak dopředu.. A máma mi taky říkala, že jsme se nejdřív plazili.. 😉

nikka.vo
18. led 2008

Synovi bude brzo 8 měsíců a taky se jen plazí, ani na všechny 4 moc nestoupá - zato v postýlce se staví na nohy.
Občas se na všechny 4 postaví, ale pak se sesune na břicho a radši se doplazí, na co se učit něco novýho, když se tam dostane takhle jednoduše, že 😎 ... lenoch 😵

kili
18. led 2008

a ja som si myslela, že by už Samko mal loziť, som netušila, že to sa robí tak neskoro 😕

chechta
18. led 2008

shela no tak náš drobek to dělá taky tak a strašně se u toho rozčiluje, že mu to nejde 😀 tak jak by chtěl

denik
18. led 2008

moja malá sa plazí asi týždeň, a to bude mať zajtra desať mesiacov.. za to sama sedí už od siedmeho mesiaca.. dnes sa ale už aj dvíhala na štyri,takže čoskoro začne loziť 🙂 Iveta, Zitka to určite dokáže, daj jej čas a do ničoho ju nenúť, sama príde na to, ako sa pohnúť 😉 a dosiahnuť cieľ 😵

nana
18. led 2008

ahojky, moj maly sa plazil asi 4 dni a potom ho to prestalo bavit, tak zacal po styroch. Ale znamej dcera sa plazila cele 3 mesiace a az potom po styroch. Je to individualne.

konoupek
19. led 2008

Holky,tak naše malá se taky ještě neplazí,ani nesedí 🙂 .Jak tu někdo psal,točí se dokola a toť zatím vše.Ale všechno jednou bude 😉

shela
19. led 2008

chechta..moja sa najprv tiez rozculovala ale teraz sa z toho rehoce 😀 Ale je to zlate akou technikou to robia nase deticky no nie?? Mam sice 2 synovcov ale toto istotne nerobili.. oni zacali lozit z fleku...akurat im to kus dlhsie trvalo

slevik
19. led 2008

Ahojky,
v klídku, jedno mimčo dělá tohle, druhé zase tohle...nějaké etapy ve vývoji můžou klidně vynechat a nic se neděje 😉. Hlavně, když se nějak pohybuje 😎 .
Verunka zase naopak vynechala plazení, válení sudů apod. Nejdřív se jen točila na místě, pak se pohupovala na čtyřech, pak začala lézt po čtyřech, ale dozadu 😅 a teď už teda asi 3 týdny leze jak divá 🙂 .
Každý dítko je individualita a dělá si to po svém 😉

llenda
19. led 2008

Ahojky,
přesně tak,každý mimčo si to dělá po svým. Malej si na začátku prosince zkoušel sednout a mezi svátkama si nejen sedl,ale začal i lézt po čtyřech. A teď od pondělka se začal stavit na nohy,ale sem tam mu to uklouzlo,máme plovoučku,tak jsem mu koupila papučky a už se začal posouvat kolem stolu.
A nejraši vyhazuje hlínu z květináče. 😀
Každý dítě je jiný,není kam spěchat. 😅 Já si pomalu nemůžu dojít ani pro pití,protože mám strach že sebou sekne.Sice je šikovnej že se snaží chodit kolem něčeho,ale taky začínají úrazy.Už dvakrát si rozrazil ret.
Tak nevím co je lepší,lézt a pokoušet se chodit nebo se jen plazit. Nikomu nic neuteče,všichni se to naučí.
Dřív nebo později 😀

janicckka
19. led 2008

tak malá se taky jen otáčí a plazí už si i sedne ale někdy se převrátí. 😒 😅

smisela
20. led 2008

tak moja malá sa začala plaziť asi v 6 mesiacoch,potom sa začala dvíhať na kolienka a odrážala sa dopredu hlavičkou,potom začala plaziť do zadu a po novom aj dopredu.Presne v deň 8 mesiaca sa sama zo štvornožky posadila a už teraz nestíham,všade je a to ešte nechodí 🙂

lienka79
20. led 2008

Nas Petko to robil tiez....
Aj 2 mes. sa plazil, vlastne cuval na brusku, potom sa dal na styri,pohupoval sa a no a uz vyse tyzdna lozi..Takze sa to mozno aj mala nauci..aj ked je pravda,ze niektore deti lezenie preskocia a zacnu chodit, prip,lozia az potom..NAs drobec uz aj za rucicku chodi

eva4444
20. led 2008

nas petrik sa vie 'plazit' dozadu, na 4 sa mu este nepodarilo, ani nestoji ked ho prichytim a ani sam nesedi 😕 😅 😀 😀 😀 😀 ale ved vsak ked to na neho pride tak to pride 😀

maryem
20. led 2008

nebojte baby, deti sa naucia lozit, ked to uznaju za vhodne🙂 alebo ked budu mat na to podmienky. Nasa mala sa plazila skutocne dost dlho,celkom skoro, ale asi aj 2 mes. Az kym sme na dlhsie neostali u nasich, ktori maju koberce. A potom uz to slo. Aj doma, na podlahach bez koberca🙂 Jedno dietatko je rychlejsie mozno v pohyboch, ine zas v mentalite-napr.skor dzavoce,rozprava, uci sa zvieratka, ukazovat a pod.., to sa vsetko casom dorovna..

elise
20. led 2008

môj sa plazil do 11 mesiaca až sme išli navštíviť kamarátku ona má o rok staršieho syna a tam ako sa hrali jej malý začal štvornožkovať ked sa hhral s autíčkom a môj malý ho začal napodobnovať odvtedy štvornožkuje 😉 teraz spravil svoje prvé štyri samostatné kroky. treba len čas a trpezlivosť

mimakro
21. led 2008

U nás bolo najskôr pretočenie, potom gúľanie, potom plazenie, potom sedenie, potom postavenie sa, potom štvornožkovanie, skúška prvých krôčikov a od 11 mesiaca samostatné chodenie. Keď sa už pohupuje na kolienkach, nebude trvať dlho a bude loziť.

ysinka
15. čer 2008

ahojte holky,nasemu ondraskovi je devet mesicu,zatim se jen plazi,ale zda se mi,ze nejkak zvlaste,jednu nozicku taha natazenou za sebou,ma nektera z vas podobnou zkusenost?diky za odpovedi 😵

f.nina
15. čer 2008

Ahojky ysinka,,,náš malej se taky plazil dlouho a to by si ho při tom plazení měla vidět vypadalo to fakt komediálně takže si myslím že u vás to není taky nic hrozného,ale jestli se ti to nezdá tak to ukaž vaší mudře 😉

berynka
16. čer 2008

Ahoj, naše malá se taky nejdřív plazila a tahala za sebou nožičky obě. Prostě zvolila partyzánskéj styl, k pohybu používala jen ruce 😀 . Bylo to hrozně komický, jen já nedělala nic jiného, než pořád prala. Lézt začala až tak v deseti měsících 😉 .

katia7
16. čer 2008

nas drobec sa tiez asi mesiac plazil a tahal obe nozky za sebou, v podstate pracoval len rukami a teraz stvorkuje o sto sest 😀 😎

cazadora
16. čer 2008

tak naše beruška se už měsíc a půl plazí a hned jak se začala plazit tak se začala houpat na kolínkách no a teď už umí lézt ale pořád je pro ní rychlejší plazení takže tak o 4krůčky popoleze a pak šup na bříško a frčí , no a začala si stoupat a přešlapovat u nábytku nebo o nás ale sedět teda eště asi dlouho nebude

petule.h
16. čer 2008

měli jsme to samé,jako píše berynka, je to prý úplně normální, každé dítě má jiné postupy..každopádně od 8 měsíců se do toho začal stavět a chodil okolo postýlky