• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Plně kojené dítě. Můžu dát příkrmy již od 4. měsíce?

6. února 2017 
radka s tym spurtom mas samozrejme pravdu,az neskor som si precitala ze pisala hento, ja som povodne reagovala na originalnu autorku no potom som si vsimla ze vsetci pisete bare a ptoom som aj ja napisala :grinning:

a mas pravdu kazde babo je ine ale zaludok a vnutorne organy kazdeho babatka sa vyvijaju rovnako..preto proste je to priskoro nech si kto hovori co chce, je to priskoro.
30. led 2010 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ze kazda matka vie kedy je telo pripravene? co je kazda matka nebodaj doktorka? :grinning:
30. led 2010 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
rimmel-i vnitřní orgány,žaludek a trávicí trakt se právě vyvíjí jinak u každého jedince,zrovna tak jako je fyzický vývoj u každého jinak,tak i psychický :wink:
30. led 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak tomu neverim ze zaludok jedneho babatka je dajme tomu zrely na prikrmy v 4mesiacoch a u druheho az v 6 :confused:
30. led 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
no,nemusíš věřit,tohle je dokázané,jsem si doted myslela,že to je pro každého zcela primitivní věc,to jsou základy vývinu člověka,které se učí již na základních školách :sunglasses:
30. led 2010 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale velmi zaujimave je ze zaludky sa skorej vyvijaju hlavne u deticiek ktore su na um..to je fakt zaujimave :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. led 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
proč myslíš,že se dříve vyvíjí žaludky u dětí na UM?
30. led 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja o tom vela neviem, priznam sa, len sa mi to tak zda nakolko prikrmy takto skoro zacina davat asi 80% percent mamiciek ktore nekoja.
30. led 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rimmel-ty procenta jsem nikde teda nečetla,jesli máš odkaz,tak hod prosím link,jinak určitě v tomto hraje velkou roli fakt,že dřívější doporučení bylo,že nekojené děti se mají začít přikrmovat od 4měs,nejnovější doporučení WHO je,že je jedno jestli je dítě kojené,nebo na UM a bude určitě ještě nějakou dobu trvat,než si toto doporučení osvojí nejen matky,ale i pediatři apd.
30. led 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my bojovaly s podobným problémem - pomohlo nám změnit techniku kojení. Předtím jsem podle doporučení kojila jen z jednoho prsu, a M. nepřibírala a nepřibírala. Po převážení jsem zjistila, že vypije jen cca polovinu toho, co by vypít měla. Takže jsem ji zkusila nabídnout ještě druhé, a konečně se dopila. Od té doby jsem při každém kojení kojila z obou prsů a bylo po problému. :wink: A zvládly jsme to spolu bez příkrmů až do 6. měsíce. (Nebo spíš možná i 7., protože cokoliv jiného než mléko do té doby odmítala).
30. led 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Elzik tak já jsem ta máma co asi hledáš - malej byl do 4 měsíců plně kojený, tedy né plně večer dostával dokrm UM od ukončeného čtvrtého měsíce na radu doktorky dokrmujeme zatím jen zeleninou nijak na něj nechvátám. Jednak mám nemocný bradavky a kojení je pro mě občas utrpení a je to pro mě docela úleva že už jednu kojící dávku zelenina skoro nahradí a za druhý se mu konečně srovnala stolice...takže dokrmujeme zeleninou, malý prospívá...jo a jeho denní dávka mlíka byla rozhodně víc než litr, teď mám váhu a vím kolik vypije :wink: ...Odstavovat ho rozhodně nechci, jen si prsa potřebují ulevit
30. led 2010 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jsem někdy kojila i co hodinu a neviděla jsem na tom nic špatného. A vydržela jsem plně kojit 7 měsíců. Proč si některé i v dnešní době myslí, že se dítě musí kojit co 3 hodiny a ne dřív? Takhle to brala moje kamarádka. I když její dítě řvalo hlady, tak mu nedala rychleji pít než za 3 hodiny. Samozřejmě že pak kojila asi jen 2 měsíce, protože ji mléka ubývalo.

Pokud vaše dětí nepláčou hlady a neubírají na váze, tak si myslím, že příkrmy ještě nepotřebují. To jim raději dejte to umělé mléko.
30. led 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
Mikulášek podle dětské nepřibíral týdně tolik, kolik by měl a bylo nám doporučeno UM. Jenže jsme vyzkoušeli BEBU HA, NUTRILON, SUNAR a nic. Malý to prostě nechtěl, takže jsem zatla zuby a kojila přes den snad po hodině, ale výsledek v konečném důsledku podle dětské nic moc.. :unamused:
Doporučila nám proto příkrmy z mrkve, jablíček atd. V té době měl ukončený 3. měsíc a dva týdny :dizzy_face: Bohužel jsem mu je dávala od začátku neředěné vodou, takže měl první stolici s asistencí v nemocnici po osmi dnech, kdy mu to prostě nešlo :frowning2:
Dnes nás pustili z nemocnice s doporučením, že mám jen kojit, protože to miminu do půl roku bohatě stačí - JENŽE! vážili mi ho před kojením a po něm a malý za jedno kojení vypil 50ml a do hodiny při druhém kojení 40ml, takže sice pije, ale maličko. S příkrmy budu pokačovat dál, jen mu to víc zředím převařenou vodou :wink:
30. led 2010 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, pripájam sa tiež sa kojíme každú 2 hod. aj v noci, vonku v kočíku vydrží malá aj 4 hod., ale berme to podla seba vydržíme viac ako 2 hod. bez tekutín, v bytoch je teplo a častokrát sucho tak sú dla mna aj smadné.... cez den malú kŕmim každé 2 x automaticky vtedy je už unavenejšia pri prsníku zadriemka a trošku si oddýchne, tie noci sú nároáčné, ale čo narobím... osobne si myslím že to lepšie nebude ani na príkrmoch no uvidíme, ja rozhodne počkám do ukončen. 6 mesiaca, okrem MM nedávame vobec nič ani čaje ... ak mi dieťa priberá každý mesiac 500 g nemyslím si, že je treba príkrm aj keď furt niečo cucá a kojím každé 2 hod. ...
30. led 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak třeba má zrovna spurt. Kolem 3. měs. to bývá. My to měli právě skoro ve 4. měs a následně pak laktační krizi. Zkus to chvilku vydržet s častějším kojením a dál se uvidí.

Ono když najedeš na příkrmy, stejně trvá, než sní celou dávku, a zasytí se teda.

Já bych počkala.
Někdo třeba začne kaší na noc...
30. led 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani- ja myslim ze kdyz kojis tak casto, tak maly si tu davku co ma vypit za 24 hodin v poho vypije... a kdyz bude silnejsi, zacne pit najednou vecsi davky...
30. led 2010 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
achalteke ak podávaš UM flašou, tak už možno prsia nebudeš mať pri kojení nikdy o.k., nechcem Ťa strašiť ale je to dosť pravdepodobné, bábo si pokazí techniku satia a tvoje prsia saje ako flašku...
my sme dali flašu teraz v 5 mes. prvý krát, flaša nahradila jediné kojenie (musela som skoro ráno na skúšku, ktorá je mimo mesta a vonku mínus 12 st. tak som nechcela malú ťahať so sebou) je tomu už týždeň a odvtedy mám pocit, že malá saje trochu inak, bradavky ma pri kojení trochu pobolievajú ...
30. led 2010 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
izabelka mám syndrom bělavých bradavek a mám to už od těhotenství...lahvičkou to určitě není
30. led 2010 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janula, bože, ty skončíš s malým v nemocnici a stejně tě to od příkrmů neodradí :confused:
A tvoje dětská dr. je teda taky expertka :angry:
Tak holt budeš kojit po hodině, no, nebudeš první ani poslední :wink:
30. led 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
nedavala bych tak malymu diteti prikrmy a kdyz uz, tak rozhodne nezacinala kasi. ja ji dceri dala prvne v 7.-mi mesicich a i tak na ni byla tezko stravitelna a na noc mi ji nesnesla.
jinak myslim ze je to spurt. my v tomto obdobi kojili cca kazdou hodinu,nekdy i casteji.
v tomhle veku, kdyz uz bych mela strach ze je teda hladovy, tak bych radsi dala UM...
30. led 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
petka80 - vždyť nám dávaly maminy krupici už v měsící, čaje do nás lily po litrech, žádné BIO a dokonce s cukrem! :astonished: Zdá se Ti snad, že to na nás nechalo následky?! :angry: :rolling_eyes: :zipper_mouth:
30. led 2010 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
elzik, mala mela ve 4 mesicich 7,2, dost pribirala a take pila po 1ho az 1,5 hod a vsichni rikali kdyz zacala spatne spat, ze je to jen spurt, bohuzel ten spurt trva doted a vstavame tak 4-7x za noc spis vickrat. Takze pokud ma vice jak 6,5kg a mas pocit , ze ma hlad tak to nejak res. Vsicjni tady nadavaji na kase. Zajimalo by mne kolik z tehle mamim dava kupovane prikrmy. Vsichni tvrdi, ze je to jen cista zelenina...tak po beznem "pruzkumu" je zelenina jen sunarek-mrkev, ostatni vse obsahuje ryzovou mouku, skrob, jablecnou stavu, sojovy olej....takze "cpat" dite 2 lziclama kase nebo 120ml mrkve se skrobem...jaky je v tom rozdil??
30. led 2010 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
brisalek, ja treba na kase nenadavam. jen rikam ze bych s nima nezacinala. kase davam, v poledne. na noc zeleninu. a to z 98% domaci varenou. kupovane sklenicky davam jen pro zmenu.
s tou kasi mi to rekla sama detska doktorka.. dcera mi po ni spala jeste hur nez predtim, kroutila se, nemohla to stravit.
30. led 2010 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja davam kasu zase iba na ranajky, a tu striedam s ovocim
30. led 2010 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a elzik my jsme zacali v 5m a 3 tydnech s mrkvickou a ted po 3 tydnech papa tak 20-30ml, takze ono to muze chvilku trvat. Samozrejme nektere deti budou papat lip...ale je mozne, ze cim dele se zacne tim to jde hur. Mala uz chtela vsechno od 4 mesicu ...zajimalo ji jidlo....Nechci urcite rozvirovat zadnou diskuzi, malokomu mimi po kasi spi, kdyz uz si zvyklo se budit a byt uspavano nejakym jinym zpusobem nez , ze samo usne.

Pisu jen vlastni zkusenost. Intuice mi rikala pri skoro 9 kilech v 5 mesicich musi mit hlad, zacni s mrkvickou nejdele okolo 5m, ale nechala jsem se presvedcit a ted me to mrzi. Mozna by to nebylo lepsi, ale ja uz to nikdy nemohu zjistit. Zkusit to muzes a zase prestat....Ale opravdu nechci presvecovat ani tebe ...jen to tak ted citim.
30. led 2010 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kaše se dávají jako 1. příkrm v případě, že již na noc nestačí MM (večer je mléka méně). Jinak samozřejmě ne.

bara: jasný spurt, přejde to.
30. led 2010 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
janula - a proč myslíš, že ti doktoři v nemocnici říkali, ať příkrmy nedáváš? Ono věda trochu pokročila od té doby, když my byly malé......... Ale každého věc, dělej jak chceš :wink: :slight_smile:
30. led 2010 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
mikulka-to určitě není spurt,ten může trvat max.týden a bara psala,že to trvá delší dobu,jinak každému dítěti sedí něco jiného,někomu kaše nevadí,jinému zase naopak a jak píše brisalek-každé dítě je jiné a touha po jídle je jedním z ukazatelů,že je dítě připraveno na příkrmy a taky se může stát,že pokud matka tuto periodu prošvihne,tak dítě bude odmítat později jakkýkoliv příkrm,at už kaše,nebo zeleninka :wink:
30. led 2010 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
petka80 vidim to naprosto stejne.. :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: skoda slov kolikrat
30. led 2010 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
rimmel samozrejme mas pravdu s tim zranim organizmu u novorozence/kojence tak markantni rozdil mezi zranim jedince po porodu v rozmezich od 1do nekolika mesicu jak nekdo uvadi je irelevantni..to je mozne srovnavat dospele takto a ne kojence tem se vyviji soustava celkove velmi stejne +-par dni tydnu ,ale rozhodne ne skokem o tri mesice spis je drive"vytrenovana" :grinning:
30. led 2010 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek