Plně kojené dítě. Můžu dát příkrmy již od 4. měsíce?

elzik
29. led 2010

Zajímalo by mne, zda jsou tady maminky, které začaly dávat příkrmy již od 4měsíce a přesto, že dítě plně kojili. Já syna dá se říci plně kojím (jen ráno UM). Zda se mi, že už mu to mléko nestačí. Ani po UM nevydrží déle než 2 hodiny. Kamarádka mi říkala, že plně kojila a začala dávat příkrmy již od 4 měsíce? Může se to? Proč vlastně nekojené dítě od 4m. a plně kojené až od 6m? Děkuji

beruska24.9.
2. bře 2010

Holky díky,
tak zítra zkusím tu bramboru naředěnou mlíčkem a uvidím.
Jinak koupila jsem v lékárně lžičky od firmy mam, ta ´´papací´´ část 😀 je malinká a jakoby do zaoblené špičky. Je tam doporučení od 4.m., takže vyrobeno přímo pro miminka, která se začínají učit papat. No, nic jiného jsem nesehnala, ve městě je asi větší výběr.

beruska24.9.
2. bře 2010

Sicinka, když já měla pocit, že jí cpu až hodně dozadu, malá vydávala takové podivné zvuky 😕
Tak jsem jí dávala na kraj (asi zase moc 😒 ) a to mi hned všechno vystrčila jazýčkem ven.
Zítra zkusím najít něco mezi tím 😀

renat2
2. bře 2010

Jéé tak to taky musím zkouknout jaké mám doma lžičky 😉

kocule: ať něco co nejdříve pomůže...

kocule
2. bře 2010

Renatko děkuji, on mi to lump i přímo prská. Nevím, kdo je to naučil (takové podezření a tušení padá na taťku 😀 😀 😀), ale prskat slinty, no to už umí oba. Nestíhám jim ty grinty utírat. 😝 Ale papat ze lžičky, to je švanda. 😀 😀

arietiska
2. bře 2010

Já se musím přiznat, že jsem do 9 měsíců kupovala skelničky. Bylo to pohodlnější, než vařit jednu mrkev a pak pidi kousek masa. 😀 Navíc já myslím, že jsou i zdravější. Přeci jen neznám svoji půdu, kdo ví kolik tam je dusičnanů, u těch slekliček by to měli hlídat. Ale zda tomu tak je, kdo ví... tohle je přeci jen na každém co zvolí.
Vím, že se jídlo dá zamražovat, ale pro toho prcka byla malá sklenička na 2x minimálně měsíc. A přišlo mně to prostě jednodušší.
Takže já začínala příkrmama a nemléčnou kaší. Poča nějaké době banán, jablíčko, Frutapy jsem kupovala.

Lžičky jsou super měkký, aby se tak jakoby hezky seškrábly o jazyk v pusince.

arietiska
2. bře 2010

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=30937365&tab=6 ... tyhle lžičky jsou super! Já mám ráda věci od této značky na příkrmy. Mističky, bryndák atd. 🙂

arietiska
2. bře 2010

kocule: jinak jestli vaříš z mrkve tak se má vyndávat ten střed, to prý snad nějak natahuje ty dusičnany hlavně. Tak z domácí mrkve jsem ty vnitřky vyndávala. 😉

arietiska
2. bře 2010

http://www.kojeni.net/subory/prikrmy_postup.doc já jsem se tak nějak držela tohoto návodu u příkrmů .. je to z kojení.net .. jestli dobře nebo špatně, to je taky na každém. Tady na koni se těžko dá už teď vybrat správný způsob vaření ---. 🙂
Tak třeba Vám to někomu taky pomůže...

elzik
autor
3. bře 2010

Holky, tak my také používáme buď maličkou silikonovou lžičku, která je určena přímo pro miminka od 4m. nebo potom klasické plastové, ale u těch nabírám příkrm jen na přední část, aby se to malému lépe papalo a zatím se nám daří, i když je fakt, že máme u jídla veselo. Dcerka, když vidí, že papá bráška, tak také chce a než jí dám, tak mi většinou malý strčí prstíčky do jídla a patlá. Ale dáří se.
S tím kojením to máme obdobné, také jsem kojila co 1,5-2 hodiny po 24hodin denně. Je to opravdu vyčerpávající. Příjde mi, že malý po těch příkrmech i tak nějak lépe pije, nevzteká se. Je prostě spokojený a já jsem ráda. Jen doufám, že nám to vydrží 😀 😀

stanny
3. bře 2010

Jééé, tady se to rozjelo, paráda. Už si nepřijdu jako krkavčí matka 😀 Papání ze lžičky je taky mazec, ale mě se to líbí a je moc šikovná..asi je zvyklá z těch kapiček na bříško, které pořád dostávala 😅

Reny: pití, zatím nedávám..ona flašku stejně nechce a nutit ji to nechci. Doufám, že jí bude stačit to moje mlíčko a pak přejdem na ten hrníček od 6m

Včera jsem koupila švestkovou šťávu od 4m, tak jsem přemýšlela, že bych jí mohla zkusit dát taky trošku přes lžičenku. Třeba zatím k odpolednímu kojení. Jen na ni nechci moc rychle, ale zase to pomáhá na kakání ,ty kaše na noc ji nějak zacpaly 😖 , takže s kašičkama opatrně..mám tu první kaši od Nutrilonu rýžovou a e..e.. 😠

sicinka
3. bře 2010

Tak bioderma je tahle 🙂 http://www.lekarna.cz/bioderma-abcderm-peri-ora.... Já mám od nich všechno kromě promašťování na to používám modrou indulonu, při naší spotřebě bych se nedoplatila 🙂 Já taky skleničkuji od mala a prcek mi jíst nic než skleničky už nechce. Takže pokud Vám nevadí tak klidně, pokud trváte na domácí stravě, tak bych radši vařila od začátku 🙂 Jo a nutrilon kaše nám vadí do teď. Takovým prťatům jako máte bych asi dala nemléčnou do UM nebo ideálně do MM. Já jsem odsáala kolem 150 ml přidala tam vodu dle návodu a šlo to (ale už jsem nedokojovala). Mléčné dávám až těď a zkoušela jsem dlouho většina nám nevyhovovala ☹ a všechny je ředím víc než v návodu. Tak držím palce, ať se povede.

beruska24.9.
3. bře 2010

Hlásím úspěch 😀
Dnes jsem malé uvařila brambůrku ředěnou UM (jak jsem o tom uvažovala včera), prostě takovou řídkou kaši. Takže lžičkou do pusinky, pak rychle dudáka a tímhle stylem odhaduji, že tak čajová lžička zkončila v bříšku. Zbytek byl na bryndáku a všude kolem pusinky 😝 Bez dudáku to nešlo vůbec. Na to si cucla tak 10ml mlíčka, víc nechtěla. Teď jsem je vyslala s tatínkem na krátkou procházku a až se vrátí, tak dám UM (pokud bude mít malá hlad). Tak uvidím, jak to bude vypadat dál. Doufám, že jí to zachutná a naučíme se postupně papat jen lžičkou bez pomoci dudáku 😉

renat2
3. bře 2010

Ahoj holky, tak já nečekaně začala taky "lžičkovat", dávám MM, prďolka má angínu (po očkování se mu to rozjelo, jak měl oslabenou imunitu)...jinak mi nejí vůbec, bolí ho sát ☹ Aspoň to natrénujeme na mrkvičku.
A přiznám se, že ráno než jsme šli k dr. jsem ze zoufalství dala trochu broskvové přesnídávky, vím, žeje to ovoce, sice mi to tak dr, i řekla, nic jiného jsem tu něměla, opravdu za 30 hodin jedl 3x a já do něj potřebovala něco dostat....a lžičkou mu tam taky něco přistálo, je to šikulka...

kocule: prskání, prdění pusinkou...to vždy padá na tatínky (ptrotože oni je to učí) 😀 😀 ale věřím, že když vyprskne pak tu mrkvičku, že to je na bednu 😀 😀 ale oni na to přijdou...

stanny
3. bře 2010

Renat to mě mrzí...malá měla taky horečku v noci, ale po 2 dávkách nurofenech dobrý. Teď mi pro změnu pořád ublinkává.

Holky, jak rozmáčkáte brambory..jenom jako lžičkou nebo jak? Malá mi to nechce.. když jsem to rozmačkala,jsou tam stejně takové hrudky, tak se jí ani nedivím ☹

beruska24.9.
3. bře 2010

stanny: já to zkoušela dnes poprvé. Bramboru jsem co nejvíc uvařila (spíš rozvařila), pak co nejlépe rozmačkala vidličkou a naředila mlíčkem.

renat: tak ať je malý co nejdříve v pořádku a zase začne pěkně papat.

arietiska
3. bře 2010

S kašema to musíte vyzkoušet, můj syn je večer nesnášel /může být značkou a nemusí/, asi měl bolení přestože na to dřív netrpěl. Myslím, že betonují, jedl je ráno na snídani docela dlouho, to mu nedělalo potíže. Pokaši nespal líp, naopak se po 3h probudil a řval naprosto vždy. Zkoušela jsem i třeba po 14 dnech vyzkoušet a pořád to bylo stejné.

arietiska
3. bře 2010

sicinka: syn má suchou kůži a trochu ekzém. Promašťuju dětskou vazelínou. Je to velký kelímek, stojí 55,- Kč a mají ho v některé drogerii Teta. Strašně se nám osvěčil, zkoušela jsem kde co. Dřív i excipial.

arietiska
3. bře 2010

Nemléčná kaše je bezva, dá se ochutit třeba banánemm jablíčkem, ovocem. Hodně jsme ji používali, pač jsme měli hodně smůlu na střevní nemoci. Je to fajn jídlo i jako dieta, kdy se musí vyřadit mléčná strava. My přešli na mléčnou až už musel do sebe dostat nějak mléčné potraviny a pil málo sunaru.

arietiska
3. bře 2010

Jo a zajídat jídlo dudákem, znám dobře. Sousto a šup s dudu do pusiny dělal syn taky dlouho. 😀

arietiska
3. bře 2010

beruska: neboj přejde ji to. Syn uměl sice jíst, ale nějak ho to bavilo. On na to tedy přišel až čase,že je to bezva. 😀

beruska24.9.
3. bře 2010

arietiska: a nezaplácne je ta kaše ráno moc? my teprve začínáme zeleninou, pak jsem si říkala, že asi odpoledne ovoce, ale jinak nevím jak - tedy co a kdy během dne dávat

arietiska
3. bře 2010

stany: mixovala jsem až asi do 9 měsíce. Zkoušela jsem maškat vidličkou, ale kousky prcek nechtěl, přestože jedl sušenky už klidně a kousal jablíčko. Mixovala jsem i příkrmy od 9. měsíce, i tam byl třeba celý hrášek. Vždy jednou za 3-4 dny jsem nejdřív namačkala, vyzkoušela zda jo nebo ne a po núspěchu šla mixnout. Časem mu to přestalo vadit. Když to nechce s kouskama tak to mixni a hotovo.

arietiska
3. bře 2010

berus: právěže večer ho zabetonovala /jiné děti klidně ne a ještě po ní i líp spí, musí se zkusit/ a ráno jak po ní nešel spát a třeba pásl, tak to prostě asi nějak vykopal a nevadila mu. Syn teda od konce šestého měsíce lezl, byl hodně aktivní už od 4. měsíce. To už pásl pomalu na kolenách.

arietiska
3. bře 2010

berus: já už přesně nevím čím jsem začala prvně, ale mrkev a kaše asi byly současně.

beruska24.9.
3. bře 2010

arietiska - na mrkev se tvářila, jako bych jí chtěla otrávit 😀 takže jsem zkusila bramboru ředěnou mlíčkem (něco jako řídkou kaši) a to bylo lepší. Zeleninu budu dávat k obědu, ale nevím pak časem, jak sestavit nějaký jídelní harmonogram 😀

Může mi někdo poradit 😕

arietiska
3. bře 2010

beruš:neboj na to přijdeš časem! 🙂 😉 Prostě zatím kaše, zeleina, ovoce, mlíko
Můj syn si o jídlo říkal takovým řevem, že bylo lehké mu jídlo plánovat. 😀
Prostě snídaně byla kaše, oběd zelenina, svačina jogurt, večeře klidně zase kaše ... časem mu nestačilo hlavní jídlo, tak jsem začala vařit polívky, ty měl v poledne, pak ve tři hl. jídlo, večer chleba ...

arietiska
3. bře 2010

já myslím, že my to měli asi tak: kojení ráno po probuzení, pak svačina kaše+kojení, pak oběd zelenina+kojení, pak svačina ovoce+ kojení, pak asi 2x kojení a celou noc 😀 časem se přidávaly dávky, svačinky, ubíralo kojení, přidávala UM atd.

renat2
4. bře 2010

Ahoj holky, tak jsme včera vytuhla s malým.

Dnes nás čeká první mrkvička...tak jsem na něj zvědavá, nakonec jsme koupili skleničku, je to náročenější, jak je nemocný, ale jen jednu a pak vařím.

arietiska: ten jídelníček, co si napsala je asi od kolika měsíců, to je aý dýl, co jsou příkrmy.

Berus: My zatím budeme dávat zeleninu k obědu plus kojení a až se zajede zeleninka, tak ovoce k svačince (přiznám se, že to měl včera jak to dopoledne, tak odpoledne a baštil jedna radost).

rimmel
4. bře 2010

renat len aby ti potom varene spapal, ja osobne by som sa bala 😅 a uvarit mrkvu to fakt netrva dlho a neni narocne 😉

rimmel
4. bře 2010

jogurt od 8, chleba tiez.

byt tebou davam zeleninku a ovocie a az od 6-7 mesiaca riesim nieco ine.