Plně kojené dítě. Můžu dát příkrmy již od 4. měsíce?

elzik
29. led 2010

Zajímalo by mne, zda jsou tady maminky, které začaly dávat příkrmy již od 4měsíce a přesto, že dítě plně kojili. Já syna dá se říci plně kojím (jen ráno UM). Zda se mi, že už mu to mléko nestačí. Ani po UM nevydrží déle než 2 hodiny. Kamarádka mi říkala, že plně kojila a začala dávat příkrmy již od 4 měsíce? Může se to? Proč vlastně nekojené dítě od 4m. a plně kojené až od 6m? Děkuji

romana29
31. led 2010

Barčo, nemusíš se nikoho ptát, je to tvoje dítě, tvůj život, tvoje nervy a vyčerpání. Máš pocit, že se ti uleví a miminko chce něco víc než mlíčko, tak mu to dej 😵 . Jsi moc šikovná, že jsi čtyři měsíce pouze kojila! Můžeš se poradit s dětskou doktorkou, uvidíš. My byly na MM a částečně na UM a taky jsme od čtyř měsíců začali pomalu zkoušet a Daneček změnu ocenil a papkal všechno. A Sunar pije doteď 3x denně 😉

susik77
31. led 2010

Báro, úplně to chápu 😔 Já jsem na tom líp teď s 2 dětmi, než jsem byla s prvním-s Veronikou. To jsem měla taky pocit že se zhroutím. Verča vůbec přes den nespala, jen v kočárku, v noci spala asi po 15-ti minutách , jinak plakala. Musela jsem ji pořád nosit a houpat aj v noci.Kvůli té únavě jsem měla málo mlíka-od 6.tt jsem ji začala na noc přikrmovat a hned byla spokojenější 😉
Teď to zvládám líp, protože vtedy jsem byla sama doma, neměla jsem si s kým popovídat. Teď je to veselejší, Veronika už mluví hodně, pořád něco vymýšlí, je s ní legrace. 🙂 .

kvakulka
31. led 2010

Synek je na UM a taky není nějak schopný vypít plnou dávku (podle tabulek), takže skoro pořád jen ucucává třeba po 60 ml-100 ml- v noci se za 7 hodin vzbudí i třikrát, takže jak vidno, i dítě na UM dokáže vyžadovat krmení skoro permanentně. Ale nevadí mi to, říkáme tomu "prochlastaný noci"
😅 jinak jen pro přesnost, složení počátečních a pokračovacích mlík není stejný. poměr kaseinu a syrovátky je jiný a např. tuku atd.Srv.:http://www.hero.cz/SUNAR/Produkty/25/h....

kvakulka
31. led 2010
petka80
1. únor 2010

báro - a co nejvíc tě konkrétně vyčerpává? Časté kojení, dlouhé kojení, noční kojení? Pokud jsi to už psala, tak promiň.
Zkus si při kojení udělat pohodu, třeba koj v leže v posteli, odpočiň si u toho, nebo si nějak pohodlně sedni do křesla, uvař si k tomu kojící čas, gravimilk, kakao nebo co já vím..... Prostě aby pro tebe kojení bylo příjemné. Ono to uteče jako voda, tohle "kojící" období, za chvíli se malej nacucne za 3 minuty a víc už chtít nebude a ještě se ti bude stýskat po těch chvilkách klidu při kojení.
A jestli se budí hodně v noci, vezmi si ho do postele třeba, ať nemusíš vstávat, nebudeš pak tak unavená. Nebo si aspoň přiraž postýlku ke své posteli a stáhni bočnici......
To jsou jen takové nápady, třeba ti něco z toho pomůže... 😉

rimmel
1. únor 2010

presne ako petka hovori, ja som zvykla pri dlhom kojeni citat knizku ci pozerat filmy, dnes pri tom lezim s malym v posteli a driemem..tiez co som zvykla robit bolo ked maly spal, spala som aj ja aby som takto docerpala energiu 😉

aponchie
1. únor 2010

to je svata pravda me se libilo jak byla malusenka a lezeli jsme u TV a kojili treba 40min 😀 to byl klidek ted si frkne 2-5min a jeste takovym stylem jako bych byla dojnice 😀 s tim spanim je to pravda ,ale u prvni holky mi to vubec neslo porad sme na ni cumela hlidal aji kdyz ona spala nespala sem a pak sem nemela na nic energii a cas..

editah222
1. únor 2010

Já jsem si u kojení taky vždycky četla. Do jejich 3 měsiců jsem přečetla každou noc aspoň půlku knížky 😀 Časté kojení mi taky nevadí (přes den kojím za 1,5-2 hodiny, když spinká tak za 3), v noci každé 3-4 hodiny, ale jsou noci když kojím i co 2 hodiny.
Ale kojení je teď rychlé a hned po něm usinám, malá spí s nama, takže odpadá přenášení. Prostě kojím a u toho vlastně spim. 😉

Měla jsem pocit, že mám míň mléka tak jsem teď 3 dny poctivě po každém kojení odstřikávala a teď ho mám zas moc 😀

Myslím si, že pokud někoho kojení otravuje nebo zdravotně ničí nebo prostě deptá tak je lepší toho nechat. Podle mého je důležitější spokojená mamka. Takže pokud někoho kojení vyčerpává ať klidně přikrmuje!

beruska24.9.
1. únor 2010

bara78 - měli jsme podobný problém - kojení každé 2 h. ve dne v noci. Trvalo to měsíc, zkusila jsem všechno možné na zvýšení laktace, bez úspěchu, já nevyspalá a na pokraji zhroucení, dítko protivné .... ☹ Od pátku (po poradě s Dr.) jsem přidala 2x denně (po poledni a večer) sunar a zatím to vypadá lepší - kojím každé 3 h. na dnešek v noci každé 3 - 3,5 h. A i ta hodina je znát.

bara78
1. únor 2010

Petka80: díky. a ostatní taky díky za tipy.
No mě vyčerpává nejvíc asi to kojení v noci, že se nevyspím. Večer uspím malého v postýlce, aby si na ní zvykl a byl schopný usnout v postýlce, to vychází. ale v průběhu noci skončí u mě v posteli, protože už nejsem schopná ho pořád přenášet. Navíc pak v noci u kojení někdy usne, a někdy i já. Kojím ho vleže, většinou i přes den, když jsem doma, je pak víc v klidu. Telku si při kojení pouštět nechci, mám pocit, že mě to ruší, občas jsem si přes den u toho četla, ale nějak se na to nemůžu soustředit. Bohužel s tím častým kojením nestíhám moc obstarat domácnost, jak jsem na to sama a taky se nedá moc jít někam ven. Musím brát malého všude sebou a tím, jak se navíc kojí ne zcela pravidelně, tak ty cesty, když potřebuju třeba něco vyřídit nebo i jít nakoupit, jsou dost úmorné, než se vypravíme a někam dojedeme, tak má hlad... Už jsem si zvykla ho kojit všude možně, teď o víkendu jsem ho kojila jednou v obchodě a před časem jednou dokonce i venku. prostě to jinak nešlo. Než bychom dojeli domů, tak by se uřval. Naplánovat se nedá téměř nic.
taky poslední dobou moc přes den nespí, takže si neodpočinu ani tak, že bych přes den spala, když spí on, protože usne tak 3x za den na půlhodiny, a to bych sotva zabrala a už je vzhůru. Dnes jsme byli asi hodinu venku s kočárkem a nespal vůbec dokonce ani v kočáře, což dřív ještě celkem fungovalo.
Teď dělá navíc i to, že se kojí z jednoho, z druhého prsu a pak má ještě hlad, takže musím chvíli počkat a pak ho ještě dokojit. Takže se kojení protáhne na dost dlouho.
V těhotenství jsem nabrala asi 10-11 kg a po dvou měsících od porodu jsem byla na váze jako před těhotenstvím a teď mám ještě míň, to si jako nestěžuju 🙂 , ale přec jen cítím, že prostě ten organismus už to moc nezvládá. Myslím, že prostě vydržím do těch čtyř měsíců, to jdeme na kontrolu k doktorce, tam se o tom poradím a případně mu zkusím dát i něco jiného než MM. Začínám mít pocit, že to uleví nám oběma.

radka.m.
1. únor 2010

baro-každý máme nastavený organismus jinak a každý máme jiné hranice,a hlavně-kojení má význam JENOM tehdy,pokud to vyhovuje oběma stranám,pokud to nevyhovuje bud dítěti,nebo matce,at už z jakkéhokoliv důvodu,tak pak nemá nikdo právo tě přemlouvat,nebo dokonce zatracovat,takže pokud to tak ty sama cítíš,tak to tak udělej a dej pak vědět,jestli jste spokojení 😉 😉 😉

petkula
1. únor 2010

Báro a malý v noci pláče? Protože jestli se jenom vzbudí a třeba si brouká, tak ho nech, jestli neusne. Jestli pláče, tak to má fakt asi hlad. Nám se totiž Vojtík taky budí třeba 2x - 3x za noc ale když vidí, že je tma a ticho, tak za chvilku zase usne. Tak jednou týdně se stane, že chce v noci pít ale to až poslední dobou.
Jinak to máš asi těžké, protože když tak často kojíš, tak jsi vyčerpaná, asi si nestihneš ani moc uvařit pro sebe a tím jsi ještě víc unavenější...nemůže ti třeba občas někdo pomoct, buď s hlídáním anebo s vařením?

beruska24.9.
1. únor 2010

bara78 - pokud jsi na všechno sama a nemáš ani hlídání (tak jsem to měla já) a přes den si lehnout také nešlo (dítko hned vzhůru jako když to cítí) tak zajdi k Dr. dříve. Také si myslím, že nemá cenu kojit za každou cenu, když jsou maminka i mimi vyřízení. Pokud už ani fyzicky nezvládáš, hodně se ti uleví, i kdybys jen dokrmovala a jinak kojila, jak to bude možné.

bara78
1. únor 2010

petkula: No, on v noci pláče. To už jsem párkrát zkoušela, jestli zas neusne. ale nee. Začne to kníkáním a když nereaguju, tak to přejde v pláč. Když mu dám prso, tak zas hltá, jak kdyby nejedl týden. Takže má prostě fakt hlad, není to tak, že by jen zakníkal, já bych ho vzala k sobě a on si jen dumlal a nepil. Párkrát jsem taky zkoušela ho udyndat dudlíkem, to někdy na chvíli zabralo, ale po chvilce dudel vyplivl a už ho nechtěl a řval, když má hlad, tak ho tím neošidím. Zřejmě mám doma otesánka. 🙂
Právě že pak nestíhám nic moc, s vařením a jídlem žádná sláva. Moji rodiče nebo bratr občas pomůžou, i když se to tím zas extra nevytrhne, nějakou oporu mám. Kamarádky naštěstí taky, to je spíš psychická podpora. "tatínek" se nám dekompenzoval už v průběhu těhotenství a od toho se bohužel nic čekat nedá.
radka: díky. dám vědět. Za deset dní jdeme k doktorce, tak to raděj ještě zkonzultuju... a uvidíme.

bara78
1. únor 2010

beruska24.9.: tak se ty naše vzkazy nějak minuly - je to tak, jak píšeš - hlídání není a přes den se spát nedá, on Tomík moc přes den nespí a když už, tak jen na chvilku. jak se tu občas někde řeší usínání dětí u prsa a co s tím, tak já za sebe můžu říct, že u toho spíš usínám já 🙂 ¨
Nechci přestat kojit úplně, to mi zas přijde škoda, ale asi to vypadá, že budeme muset zvolit nějakou variantu, která by ulevila.

elzik
autor
2. únor 2010

Bara 78 - jak popisuješ tu noc, tak je to úplně to samé, co u nás.Malý usíná mezi 19.00 - 20.00hodinou a pak pravidelně co 1,5-2h se vzbudí na kojení. Také jsem zkusila si toho "nevšímat" a doufala jsem, že za chviličku usne, ale od občasného knikání přešel do pláče a když se nic nedělo tak do křiku, jakmile mu dám prso, začne sát jako kdyby nepil půl dne. Zkoušela jsem mu dát na večer i sunar, že bude spát déle, ale ne, prostě se vzbudí po těch dvou hodinách a má hlad.
Také už jsem šíleně vyčerpaná, navíc tím, že ho mám u sebe v posteli, abych nemusela ustavičně vytahovat z postýlky, tak se moc nevyspím, jako bych měla strach, ať ho nepřilehnu. O spaní přes den nemůže být řeč, jelikož mám ještě dvouletou cácorku a navíc ŠImi spí přes den v postýlce max těch 30min, pak ho musím dát do vaku, aby se dospal.
Včera jsem byla tak unavená, že jsem ho dala do vaku, sedla si do houpacího křesla a tam jsem vytuhla. Sice asi jen na 10minut, ale jak jsem se probrala, byla jsem totálně zmatená. KDyby alespoň to počasí bylo lepší, že může člověk na procházku, protože v kočárku zatím spí pěkně a dcerka by se vyběhala. 🙂

bara78
2. únor 2010

elzik: hm, tak to je to samé. a ty máš ještě další dítě, takže to musí být fakt strašný nápor. Já zas musím obstarat všechno sama a do toho řeším, jak na mateřské utáhnu byt, domlouvám spolubydlení s bratrem, řeším nesnáze s otcem miminka, který se čas od času objeví, ale jinak na něj není vůbec spoleh a podobné krásy. Potřebovala bych i něco dělat do práce, mám domluvené, že budu dělat externě nějaké věci z domu, ale čas je na to tak půl hodiny za den... musím nás nějak uživit, že, ale moc se tomu věnovat nemůžu.
Tomík usíná v postýlce, tak kolem 19.30 - 20.00, ale tak v půlce noci už nemám sílu ho přenášet. Strach, že ho zalehnu, nemám. On už je tak velký, že pod jednou peřinou se nevyspíme... 🙂 Ze spaní kope a rozhazuje rukama, takže to prostě nejde. Takže spí pod dečkou na druhé části postele a když chce pít, tak si ho jen překulím k sobě. V tom je jediná výhoda, že druhou stranu postele neokupuje chlap. Protože to bych ho stejně musela vyhnat do obýváku nebo bychom se nevyspali nikdo.
Jinak - ty používáš baby vak? Tomíka jsem do baby vaku zkusila dát párkrát, ale nesnáší to a řve, tak nevím, jestli nedělám něco špatně. Jinak máme Baby Bjorn nosítko a v tom se mu líbí, netahám ho v tom často, jen když potřebuju rychle vyběhnout třeba něco koupit a nechci tahat kočár, protože by to byla výprava na půl dne. Počasí je hrozné, a navíc, jak jsem psala, on si nějak odvykává v kočárku spát, včera jsem s ním byla hodinu venku a celou dobu koukal...

beruska24.9.
2. únor 2010

bara78 - s tím usínáním u prsa to znám. Od začátku jsem se snažila dítko spíš odnaučovat usínat u prsa, když už nic nepomáhalo, uložila jsem do postýlky a dala dudáka. Ale za ten prokletý měsíc, co jsem kojila každé 2 h. a téměř nespala, jsem se také kolikrát přistihla, že u toho usnu já. Třeba jen na pár vteřin, ale přeci jen. Dítko jsem vždy přendávala do postýlky (je hned vedle mě, vedle postele) ale občas jsem měla co dělat, udržet se na nohách a nespadnout i s ním. No a v té době, co jsem u kojení usínala já, jsem se v mezičase mezi kojením vždy z ničehonic strašně lekla, že mám dítko v posteli a jestli jsem ho nezalehla. Takže jsem se musela ujistit, že je v postýlce. Vážně nic příjemného tyhle děsy. Takže já bych s dítkem v posteli spát nemohla.

sicinka
3. únor 2010

Ahoj Barco, držím palce at to zvládnete určitě to nemás jednoduché a držím palce t se povede. Jen k tomu nosítku mám to samé dostala jsem ho a taky jsem ho do něj nechtěla na delsi dobu davat protože není ergonomické. Tak jsem si pod ním (kolem pasu) uvázala šátek nebo slabou deku a malému do ní dala nožička (ve výsledku ho posadila jako v manduce nohy kolem mého pasu). Rozloží se ti tak váha prcka, má vždycky nohy v teple a máš ho v ergonomičtější pozici 🙂 Jo a na kyčlích nás pochvalili jak jsem dobre siroce balili (no nebalili 🙂
My takhle doma vytíráme a uklízíme akorát, Dáda má přes osm kilo tak se pronese i tak. Pokud chceš najdu nějakou fotku jak to vypadá (přes IP)

bara78
3. únor 2010

sicinka: díky, to s tou dekou nebo šátkem už mě taky napadalo, jednak kvůli poloze miminka a jednak kvůli zimě. Protože teď jak párkrát nasněžilo, tak jsem skoro nevyjela ven s kočárkem z baráku. A to jsme z Prahy... ale u nás v Dejvicích vítězoslavně protáhli chodníky od sněhu, ale na obrubnících byly takové valy, že se nedalo přejít přes ulici. Takže jsem občas vyběhla jen s tím nosítkem nakoupit, a připadala si blbě, že by mohla být malému zima a vůbec. Kyčle máme v pořádku, už po třetí kontrole, ale taky jsem si říkala, abych mu tím nějak neubližovala, ale tak ta půlhodina, co v tom občas je, to snad nemůže už pokazit.
Klidně pošli fotku, aspoň budu vědět, jak ho do toho balit.
Jinak abych se vrátila k původnímu tématu... Vypadá to, že se u nás blýská na lepší časy, poslední tři dny Tomík spí aspoň od 8 do 12 v noci. Pak se budí opět po cca 2 h, ale už aspoň ten první interval je lepší. Ve dne pije pořád často, někdy i po 1 - 1,5 h. Ale včera spal od 8 do 12, a pak se vzbudil ve 3 a v 6 a já jsem měla pocit, že jsem se konečně vyspala, i když jsem se stejně moc nevyspala... tak doufám, že to je třeba náznak změny. To časté kojení přes den mi tolik nevadí, kdyby aspoň spal v noci. Uvidíme. Po těch 3,5 měsících, kdy mi všichni tvrdili, jak se to zlepší po měsíci, po šestinedělí, po dvou měsících, po třech měsících a pořád nic, už si nechci dělat plané naděje.
Každopádně, příští týden jdeme k doktorce, tak se o tom poradím.

maly_prcek
4. únor 2010

Ahoj, taky řeším podobný problém... Jestli přikrmovat nebo ne...

Davča má ve 4M 7kg a já jsem prcek, normální váha 43kg (prostě nepřiberu), i v těhu jsem s nutridrinkama přibrala horkotěžko 8kg, takže z porodnice jsem šla se svou původní váhou. Kojení mě od začátku zmáhá, nekojím ani tak hrozně často, přes den drží (m) pauzu kolem 3h, v noci 2-4, jak kdy. Syn je savec, pil by nejraději 24h denně, navíc hodně zvrací, takže toho vypije fakt hodně a já už to nedávám. Miminko si vezme své, ale bohužel na můj úkor...Už jdu s váhou dolů

Vidím to na sobě, jak jsem unavená a nezvládám si s ním hrát tak jak dřív, jsem protivná... Ještě pár týdnů zkusíme vydržet, ale taky začnem určitě přikrmovat dřív...

Nám příkrmy MUDr. schválila...

elzik
autor
5. únor 2010

bara78 tak doufám, že vám změna k lepšímu vydrží. U nás je to stále při starém - malý se budí co 1,5 - 2 hodinky v noci. Jsem vyčerpaná a už se nemůžu dočkat, až půjdeme k doktorce, abych se s ní poradila. Poradna nás čeká příští týden, tak uvidím.
Včera jsem byla u té kamarádce, která plně kojila a přesto začala přikrmovat od 4 měsíce a říkala, že žádné problémy neměly, prostě přikrmovala a kojila a kojení ji vydrželo až do 18 měsíců, takže super.

ava
5. únor 2010

holky, chci vas jen povzbudit - nas maly pres den spaval dvacetiminutovky az do pul roku. A od pul roku spi 2xdenne PRAVIDELNE v casech, kt.jsem mu stanovila 2 hodiny. Takze je moznost se dospat - uklidit - navarit....vydrzte.
V noci se od 4.mes.budil a ja mela podezreni, ze ma hlad. Nebyla to pravda, nakonec jsem plne kojila do 7.mesice, dnes papa krasne prikrmy, a presto, ze je syty, je v noci vzhuru co 2 hod.a uspi ho zase jen prso. Pricinou byly zoubky, ma jich od 4.mes.od sedm. Proste me v noci potrebuje. Padam uz uvanou na hubu, ale casem to prejde, neda se nic delat, nez vydrzet.
bara78 - mas muj obdiv, ze to zvladas sama. Jsi bojovnice a maly na tebe jednou bude pysny!

renat2
1. bře 2010

Ahoj holky..

Nechci se tu přít, zda jsou příkrmy vhodné od 4M i pro kojené, či ne, budu vycházet taky ze zrpávy WHO, i když je mi jasné, že jdnou napíší tohle, podruhé něco jiného.
Chci se zeptat těch, co dávají plně kojeným příkrmy od 4M, co je k tomu vedlo, co byl ten impulz, zda to bylo na odporučení dr. apod.

Uvažuji o příkrmech, jsou nám 4M, zatím výhradně kojím...a vzdávat se toho rozhodně nechi, chci kojit co to půjde!!! Někdo tu naformluloval něco jako "pokud dítě projevuje touhu po něčem jiném než po mléce, je na příkrmy možná připravené", neb o něco v tom smyslu. Dnes jdeme k dr. tak se s ní poradím, a uvidím...
Ale pravda je taková, že o nich uvažuji, protože se mi prostě zdá, že to prcek žádá, že má prostě hlad, ale mlíko nechce (vždy ho zkusím dát k prsu a nic, zkoušeli jsme i nutrilon a taky nic, takže si myslím, že mléko mu nechybí). Včera už to vygradovalo tak, že jdyž jsme večeřeli, museli jsme ho otočit, opravdu loudil a rozčiloval se... protože samozřejmě nic nedostal. Vím, že se děti natahují po všem, jak tu byl taky názor, ale tohl vypadá trochu jinak, on se nanatahuje, otevře pusu, a čeká, když se přiblížím lžičkou, je jak pominutý. A to trvá už trochu déle (vyloučila jsem spurt, i zoubky, i když ty nám teda asi začínají lézt taky), i náladu má na draka, proistě najednou obrat, tak člověk začne pátrat po důvodech.
Navíc je hooodně aktivní (opravdu se pořád v pohybu, pokud nespí), nebaví ho jen tak ležet a hračky pozorovat, má velký výdej.
Jenže na druhou stranu zatím přibírá asi hezky, por. váhu měl 3,25, teď ve 4M má cca 7,2kg (mám doma váhu). ze začátku přibíral hodně, teď za poslední týden to bylo plus mínus 140g, předtím asi 190g, což je snad v pořádku.

samozřejmě ho nechci zacpávat, to ne, ze začátku to je asi stejně jen o 1-2 lžičkách, chci kojit, ale nechci ho trápit...

rimmel
1. bře 2010

no ja to fakt nechapem, len preto ze sa vam zda ze maly je hladny, ze ma prirodzeny zaujem o jedlo, o nieco nove, tak do neho budete spat nieco co tam nepatri ☹ ☹ ved im tym mozete ublizit. brusko NIEJE pripravene!

renat2
1. bře 2010

Ježíš, to jsem čekala, opravdu úžasné. Popravdě jsem čekala, že se ozvete právě vy rimmel. VAše názory jsou tu hodně známé, na jednu stranu je chápu, ale na druhou stranu můj dotaz zněl jinak!!! Takže jste mi vůbec nepomohla,doufám, že jste spokojená, akorát jste docílila toho, abych se cítila špatně, jako bych chtěla svému dítěti ublížit!

Proč nemůžete přiznat, že opravdu třeba hladem nějaké děti křičí a mléko jim prostě nestačí??? Kdyby nebylo možné dát příkrmy od 4M, tak to asi nikde nebude napsané, nebude se tím zabývat dr., WHO apod.!!! (nemyslím v obchodech skleničky, tam je jasný obchodní záměr).

rimmel
1. bře 2010

ospravedlnujem sa, len mna to vzdy poburuje, je vseobecne zname sa kojene deti, pokial dobre priberaju, nic ine okrem mat. mliecka papat nemaju az do 6m pretoze nato ich zaludok nieje zrely.

v tomto mas odpoved 😉

peace.

ps. kebyze je hladny, to mlieko si vezme. nemoze predsa tuzit po niecom, co nepozna. ak ma kojenie dieta hlad ci smad, tuzi po mliecku. nie po mrkve.

rimmel
1. bře 2010

a ano, priznavam ze su deti ktorym mliecko nestaci, moj syn bol taky, riesila som to tak, ze som kojila castejsie dokym nebol pripraveny na prikrmy.

lenze tvoje dieta nie ze mliecko nestaci, ale hovoris ze ho nechce a to je rozdiel, nie dovod pre mna, zacat s prikrmami, ked zacnes, mliecko ti moze odmietat uplne. skor by som sa sustredila nato, preco mliecko odmieta.

renat2
1. bře 2010

rimmel: děkuji. Já to vím, ani nevíš, co bych za to dala vydržet do 6M jen s mlíčkem a pak co nejdýl...

Možná jsem se špatně vyjádřila, K. normálně mlíčko pije (ne, že nechce), kojíme jak si řekne, do začátku, ve dne v noci, klidně po hodině po dvou, jak si prostě řekne, mě to nevadí, i když to byl někdy očistec (v době spurtu co 45min). Už poznám, když brečí hladem, jenže právě v jistých okamžicích to mlíko nechce...Nevím, jakt o vysvětlit. prostě vše nasvědčuje tomu, že chce něco jiného. (Protože to trvá už dýl, spurt jsem vyloučila)
Nechci dávat příkrm kvůli kojení, aby bylo méně časté, to ne, jak jsem psala, od začátku ho kojím dle JEHO potřeby a funguje nám to.

No asi uvidím, co řekne dr., třeba nám to bude vymlouvat a mě tím přesvědčí....nebo třeba ještě pár týdnů vydržím. nevím, jen jsem sháněla informace.

NIkdy bych neudělala něco, co by mohlo mému dítěti ublížit...

Peace 😉

beruska24.9.
1. bře 2010

renat - asi ti moc nepomůžu.....ale přeci jen budu reagovat.
Ségra kojila někdy do 9.m. než ztratila mlíčko a Dr. jí říkala, že může s příkrmy začít už od 4.m. Nakonec začínali nějak před 7.m.
Já plně kojila 4m., pak kombinovala MM a UM, pak problémy v rodině, o mlíčko jsem přišla a máme jen UM. Malá má 5m., nemůžu u ní jíst, kouká na mě, že bych jí dala i kousnout rohlíku, kdyby to šlo 😀 Dnes jdeme k Dr. na očkování, tak se zeptám i na příkrmy.