Po probuzení v noci vstává

marinka
13. črc 2008

Ahojte kočky, potřebuju poradit.. Anička se asi tak od třetího měsíce (teď má 9) budí na jedno noční kojení. Neřešila jsem to, protože se vždy v polospánku napila a pak hned ve spaní pokračovala, ale poslední měsíc se nám několikrát stalo (a teď dvě noci za sebou, tak se bojím, že se to stává pravidlem 😖 ), že se v noci vzbudí a chce vstávat. Buď už mě vítá stojící v postýlce, nebo se probere u pití, začne se smát a je úplně probraná a při položení do postýlky řev a stoupá si. Jediná možnost je vstát, být tak hodinu a půl vzhůru a pak usne a spí do rána. Je to ale fakt pitomé, jsem z toho hrozně unavená a připadám si kvůli tomu pořád nevyspaná. Nědělalo to někomu dítko? A co s tím? Napadá mě akorát zkusit odnaučit to noční pití, ale nevím jak 😖
Taky by to ještě mohlo být ze zubů, teď nám teprve rostou první, ale to by asi víc plakala, ona je docela v pohodě.

tvarohacek
13. črc 2008

Nám se několikrát stalo, že se malej probudil na kojení (budí se každé cca 2-3hodiny) a pak už neusnul. Byl úplně čilej, tak sem ho položila na zem k hračkám, rozsvítila slabší světlo a tu hodinku než se unavil holt vydržela. Co zkusit posunout dobu ukládání ke spánku?

hanelka
13. črc 2008

ahoj marinko, to se nam stava taky...nekdy treba mesic, skoro dva nic a pak treba 4x za tyden - vzbudi se a je (presne jak rikas, hodinu, hodinu a pul) vzhuru 😒 😠 ted se to prave stalo 3x po hodne dlouuuuuhe dobe...co s tim, to opravdu nevim 😕 neni to tak casto, takze to nijak neresim...ale blby to je, no 😖 taky si rikam, ze by to mohlo byt zubama, ta moje je taky v pohode a neplace, ale treba ji to nejak vadi ve spani, nikdy nevis...nekdy se mi zas, jak je vzhuru, pokadi, tak jak se ji to honi ve strevech, probudi ji to...

ale myslim si, ze se to nestane pravidlem, ze by byla kazdou noc vzhuru, neboj, ale obcas se to proste stane, no 🙂 😉 dej vedet, jak pokracujete 🙂

binki
13. črc 2008

marinko: máte už zoubek? my takhle vstávali mezi 4-6 měsícem, většinou kolem třetí se probudil a byl úplně akční, tak jsme si hráli, povídali a pak kolem páté zase usínal a já s ním, problém je, že od narození mi dělá budíčka v šest 😔

hanelka
13. črc 2008

jeste k tomu posunu ukladani ke spanku - u nas je to teda naprosto nevyzpytatelne...nekdy jde spat driv, spi vyborne a vstane v sedm, nekdy ne a ne zabrat, jde spat pozdeji a vstava o pul seste 🙄 nekdy toho naspi pres den moc a nekdy vyrazne min a stejne to nema zadny vliv na to, jak spi v noci 😒 😕

marinka
autor
13. črc 2008

Díky holky. Spát chodí teď docela pozdě, ale jak píše hanelka, je to dost nevyzpytatelné a spíš mi připadá, že když jde spát pozdě, tak se víc budí.

binki, první zoubek se prořízl asi předevčírem a už se chystají další. Ale takhle budit se začala tak před tím měsícem, to mi ještě přijde brzo, aby to bylo kvůli zoubkům, když teprve teď vylezl ten první. Ale kdoví, možná jí to opravdu bolí. A taky si říkám, že to může být i vedrem..

binki
13. črc 2008

já myslím, že to může být i dusnem, které teď občas je, malému teď zrovna zuby nerostou 😀 a budí se v horkách po hodince dvou, zapláče, pochovám, dám vodu a spí dál, ale hrát si teď nechce, to fakt bylo v předchozí etapě, teď má nové zlobeníčko, když ho ukládám, pořád vstává, včera jsem to vydržela hodinu

gabca1
13. črc 2008

Marinko - u nás to bylo také, nakonec jsem jí prostě nechala v postýlce a odešla, chvilku pobrekávala a pak usnula. Myslím, že by to chtělo jí vůbec nevyndavat. Teď, když už se probere při papání a vidí, že odcházím tam si tam pobroukává a za chvíli usne. Ví, že jí nevyndám. Má už tedy svůj pokojíček. To taky vylepšilo spánek nás obou. Navzájem jsme se rušili. Teď spinká někdy i do půl 9. Jinak jsme vstávali i v půl 6.

dzany
13. črc 2008

marinko - tak já si pripadám v posledné dobe stejne 😝 porád nevyspalá, dost často mám migrénu 😝 malá krásne spinkávala celou noc už od trech mes. a ted se porád budí, mám pocit že jí bolí briško protože se hrozne kroutí, už jsem koupila i prob.kapičky. a potom jí i delám mlíčko v noci, no jsem z toho hotová doufám že je to jenom nejaký špatný období a zas se nám to vráti k normálu 😉

silvia123
13. črc 2008

My sme ešte tiež celú noc nikdy neprespali a to ani nekojím. Malý papá mliečko nad ránom, ale dovtedy sa neustále budí, niekedy je to len pár krát, no napríklad dnešnú noc som bola na nohách skoro každú hodinu. Začne sa hmýriť v postieľke, vystrčí zadoček a potom by už vstával, snažím sa ho zobrať na ruky ešte predtým než sa celkom preberie, dám mu napiť vodičky, dám dudlík, no niekedy nie a nie zaspať.... keď už vyzerá že zaspáva, začne si brhliť oči a tým sa budí, niekedy mám čo robiť ho zase uspať a niekedy sa to ani nepodarí a to sme potom hore aj 2 hodiny ☹

lu777
13. črc 2008

souhlasim s Gabcou, vubec nevyndavat...

ja byla jak zombie, sice v noci nechtel byt vzhuru, ale porad by jedl... uz jsem proste nemohla, zacla jsem mit zdrav. problemy, tak jsem to musela radikalne resit... snizovala jsem denni davku (jsme na UM, tak tam to jde lehceji, pri kojeni by se asi muselo proste hned prejit na nulu) a prestala jsem v noci prebalovat, mluvit, rozsvecovat... proste jen mlicko, potme, bez mluveni a hned po jidle do postylky... delam to takhle nekolik mesicu a uz si na to zvykl...

kdyz se v noci probudi a brekne, tak tam nejdu..ono i my dospeli se v noci budime z ruznych duvodu, ale umime zas zabrat a ty deti si na to taky casem zvyknou, podle me je to vyndavani jen jeste vic probudi.... na me teda jak se v noci promluvi, tak pak jsem treba hodku vzhuru...... jen kdyz slysim vetsi plac nebo jakoze mel nocni muru, tak jdu... ale z postylky nevyndavam, pohladim po zadickach, dam dudu, prikreju, postojim chvilinku a jdu zpatky... vyndavala jsem jen pri nemoci, kdyz mel zachvaty kasle

podle me jak se vynda a rozsviti se nebo se mluvi a nebo se i hraje, tak si pak mysli, ze je den a ma z toho zmatek... myslim, ze to potrebuji mit jednoduchy, den x noc, jinac to nepochopi
a fakt dodrzuju ritualy a cas davani do postele i vstavani, odchylime se max. o ctvrt hodiny... kdyz jsme tuhle byli ctvrthodiny po tom co chodi spat jeste v tramvaji vecer, tak z toho byl dost zmatenej... nemohl usnout, az jsme dorazili domu a tam jak uvidel knizku s pohadkama, tak zacal zivat, no museli jsme se tomu smat jak to ma spojeny... v nouzi jsem pak tuhle musela predstirat cteni pohadky z novin, protoze tu dvoukilovou knizku jsem s sebou fakt nemela 🙂

mne se proste osvedcilo fakt nevyndavat ..... v noci odbourat jidlo a nenahrazovat zadnou vodou nebo tak, to je pak zas problem s pitim vody apod............a hodne si dat zalezet, aby se mu spalo dobre, tzn. pres den utahat, cerstvy vzduch, nenechat pres den prespat (jak prospi vic nez 3 hodiny pres den, tak musim budit, jinak by se v noci hazel a vstaval by o hodinu, dve driv).... a aby byla teplota akorat (spi kvuli tomu ve vedrech v kuchyni, je tam chladneji a vic tma).........
a rano taky, kdyby spal o kus dyl nez kdy obvykle vstava, tak vzbudim opatrne... protoze jinak si rozhodi cely den.. sice bych si mohla tak jednou za dva tydny o tu chvilku pospat, ale zjistila jsem, ze se to fakt nevyplati... lepsi je vedet, ze kazdy den od do spi a seridit svuj rezim na ten jeho...

ted jen aby nam to nerozhazely zubiska az dorazej 😝 🤐 😀

lu777
13. črc 2008

jo a taky spi lip od te doby co je v jine mistnosti.. ja se kvuli tomu citila na zacatku dost hrozne, ale spime oba lip 😉

nevesta
13. črc 2008

AHoj, moja to tiez na mna skusala, teraz nedavno, ale vyriesila som to tak, ze som ju perkne ulozila na chrbat do postielky (samozrejme po dopiti mliecka), dala pusu, povedala som uvidime sa rano a isla spat... 2 noci to bolo perne, chodila som kazdych 5 minut po vydatnom reve, ale vydrzali sme a pohoda, po 2 nociach pochopila, ze tudy cesta nevede a teraz ju supnem spat do postielky a kludne zaspinka, pripadna sa potichucku hrajka s mojkacim plysakom co ma v postielke... Mam ju u seba v spalni...

nevesta
13. črc 2008

A tiez ju z postielky uz po napapani nevyberam 😉

scher
13. črc 2008

Souhlasím s Gabcou a Lu777- nevyndavat! Musí mít určitý režim a pochopit, že v noci se spí a ve dne si hrajeme, ne naopak, protože jinak si na sebe pletete bič a noční vstávání bude přetrvávat třeba až do předškolního věku (zkušenosti v rodině)
Sice je asi zpočátku dost těžký to vydržet, ale myslím, že je to nejlepší řešení

dididi30
13. črc 2008

tak treba nechat vyplakat......pri malej sa to nedalo, bo sme boli u svokry a taj nedaj boze nechat plakat, teraz sa to da, takze na to nabehneme ale az ked bude vacsi bo je este malinky a nemame zatial problem 😉

hanelka
13. črc 2008

no ono vlastne je to porad o tomtez a asi jsou tri varianty:
a] mam stesti a dite, ktere spinka nebo ktere si po mirnem natlaku da rict 😵 😵 😉
b] necham je par noci vyrvat a mam klid
c] nechat je vyrvat nedokazu, a tak v noci vstavam

kez bych patrila do prvni skupiny 😵 , bohuzel jsem ve treti 😖

jujka
13. črc 2008

ahojte aj nám sa to stáva, niekedy sa vnoci malí zobudí a je hore hodinu niekedy aj viac ☹ ,potom keď zaspí je už skoro ráno ale aj tak je hore po30min. aj ja som skúsila všetko nič nezaberá 🙄 ,asi iba vydržať.

niega
13. črc 2008

Ehm, tak náš Edík zase přestal spát na zádech, to je asi pro mimina - teď spí na boku, po nějaký době se pootočí, přepadne ve spánku na bříško a pak se jak nějakej brouk rozleze, pak se posadí a pak postaví, no a u toho pobrekává, protože chce spát a né posedávat nebo postávat, no ale neumí si sám lehnout tak, aby mohl pokračovat ve spánku. Takže mě několikrát za noc budí, abych ho položila. Fakt supr zábava 😝 ...

kortanova
14. črc 2008

My jsme na tom úplně stejně. Už sice nekojíme ani v noci nejíme, ale jak se naučil si sám sednout a sám stoupnout, tak je usínání katastrofa. Usne jedině se mnou v posteli, ve svý postýlce by stál a řval třeba do půlnoci. Je zvyklý chodit v šest do vany, najíst a pak spát. Než si uměl sám sednout, tak usínál sám v postýlce hned. Teď pořád visí na špryclých 😀 a huláká. V noci se taky probere, ale lezou mu zuby, jedna dvojka nahoře, takže to připisuju zubům. Jinak na zuby je skvělý homeopatikům Chamomilla vulgaris 5ch - rozpustit 5 kuliček ve vodě na lžičce dle potřeby. Působí to lokálně a nám se to na zoubky moc a moc osvědčilo. Tak doporučuju. Je to volně prodejný.

tetris.ka
14. črc 2008

Tak, já to mám hooodně podobné jako Niega. Malá občas spinká na bočku a ve spaní se ji podaří nechtíc přetočit na bříško, takže začne bezmocně kňourat a já jsem v pohotovosti. Někdy se to obejde bez, někdy to je víckrát za noc. Přetočím, přikryju a pokračujeme ve spinkání, tedy aspoň malá. Já už to spaní mám tak rozhozené, že pak zase nějakou minutku čumákuji do tmy, než znova zaberu 😒. Jinak se také přidávám a souhlasím s Gabčou a Lu777. Nevyndávat, nedělat zábavu, prostě vše v tichosti a klidu. Mrňouskům musí být jasné, že je noc a to je pouze čas na spaní. Pokud se jim dovolí zábava,rozsvítí se....., tak nejenže budou zmateni, kdy spát a kdy si hrát, ale když se dočkali jednou, tak to budou vyžadovat i další a další noc. Prostě vše dodržovat stejně každou noc. Ale ono se to lehce radí, já vím 🙂, taky nemáme noci bez buzení, ale nevyndávám. Přeji všem maminkám i sobě, aby jejich miláčkové pěkně spinkali celou noc 🙂 .

hanelka
14. črc 2008

to nemyslim, ze by to vyzadovali kazdou noc, kdyz je jednou vyndas, rozsvitis a tak 😕 jako Julinka se budi kazdou noc tak 2x ☹ , ale v naproste vetsine knoura, chce prso - pokud nedostane, rev, pokud dostane, cucne si a spime obe dal.....ale nekdy proste se vzbudi a je potichu (a to uz vim, ze je problem 😉 ), za chvilku si zacne povidat, posadi se, postavi, smeje se a je NAPROSTO probrana...takze tu hodinku si hrajem a pak jdem zas spat...stane se to tak prumerne 2x,3x do mesice...ja nevim, ja se treba taky nekdy vzbudim, obratim se na bok/jdu na zachod atp 😉 a spim dal a nekdy se vzbudim a proste hned neusnu i kdybych se po... ☹ 😉 , tak vstanu, dam si neco na jidlo, ctu si, pustim tv a pak jdu zas spat...
Jako zalezi mimco od mimca no. Stejne jako s dospelyma. Ja mam cely zivot problemy se spanim 😖 , spatne usinam, budim se, pak treba nemuzu spat.....ale jako mimino jsem pry spala ukazkove 😉
taky se pripojuju k prani, aby miminka spinkala celou noc 😉

dagmik
14. črc 2008

Náš prcek spal celou noc od narození a teď asi měsíc se budí v noci kolem třetí hodiny a nezabírá nic, než jen mlíko. Taky mi všichni říkaj, že je to divný, ale nevím, co mám jako jinak dělat. Na noc mu dávám kaši, ale rýžovou nemléčnou, tak nevím, jestli to není málo......rostou mu i zuby, tak nevím, jestli ho budí to nebo že má hlad...ale zkoušeli jsme skoro všechno...nechat vyplakat, vzít ho do náruče, dudlík, hladit, pít vodu, pouštět ukolíbavky - ale nepomáhá nic...jsem už z toho na nervy, páč mi každej řekne, že si na to noční jídlo zvykne, ale co mám teda dělat?

jjaninka
14. črc 2008

Ahojky,já si myslím,že každý dítě je jiný a prochází různýma fázema vývoje,takže co bylo v pohodě,když byli prcci,ted může být klidně jinak. Náš prcek dřív dokázal spát skoro celou noc,vydržel s jedním kojením,co ale narostly zoubky,začly být vedra,tak vstáváme v noci i 3x na kojení.Doted pokaždé pil v polospánku a šel hned spinkat dál,ale včera v jednu v noci napil se,zalezl do postýlky a začlo velké stěhování 🙂 . Noruje v peřině,poposedává a protože umí pěkně vstát,tak trénoval i to v noci,pak už je to docela nuda,asi,tak začne pofnukávat,copak já bych to vydržela,at si s tím nějak poradí,ale tak nějak tatínek se nám potřebuje vyspat,vždyt je to živitel 🙂 🙂 ,tak ho nemůžeme moc dráždit 🙂 . Zatím totiž obýváme jeden pokoj,no snad konečně letos budeme bydlet v novém!!

jjaninka
28. črc 2008

Holky,pomozte,to naše dítě to s tím nočním vstáváním myslí asi vážně,dneska zase okolo druhé vstal,vzal si prso,ale byl tak probranej,že spát se prostě nešlo,když ho člověk nechá,tak za chvíli brečí a pak nasadí pořádnej ječák,já si myslím,že je nesmysl si s ním v noci hrát a podobně. Spát se šlo až kolem 4.tak nevíte někdo co s tím? Vyřvat nám jaksi nezabírá,nemám na no moc nervy a taky podle toho,co všechno malej vydrží,si myslím,že s takovou by hulákal až do rána