Po půlnoci se na 2 hodiny vzbudí a už neusne

kadlecova.misa
18. lis 2009

ahoj holky, potrebuju se vas zeptat, je to u vas taky tak?? Naše malá se teď poslední dobou vždy po půlnoci vzbudí, jednou ve 12, pak ve 3hod..je to ruzny a minimalně hodinu je čilá, leze,cumlá deku atd..pak začne byt protivna a až pak usne. Vždycky se budila často,napila se a hned usla ale toto se už šibeniční... 😝 ..zuby to nejsou ,máme 2 dole a hlad taky ne. diky misa

carodejnica
18. lis 2009

ahoj, tak mne sa deje niečo podobné už asi týždeň.. malá zaspí večer o ôsmej, zobudí sa o desiatej a do dvanástej a dakedy aj do jednej je hore, nie je nervózna, ani neplače, len sa chce hrať, vykecáva, ale spať nebude, potom zaspí a spí s prestávkami na dojčenie (mám ju pri sebe v posteli) do pol deviatej.... neviem čím to je.. 🙂

flavi
18. lis 2009

ahoj, pridavam sa, moj maly ma 2 mesiace a zacal to robit tiez... najde sa niekto, kto poradi?

rimmel
18. lis 2009

nemyslim si ze niekto bude vediet poradit..stava sa to no nebojte prejde to 😉 mozno si neuvedomuju ze v noci maju celu noc spat..ze noc je na spanie

mauska
18. lis 2009

Naše se takto taky budila, ale začala jsem ji dávat mlíčko a přešlo to, teď to ale už třetí den dělá znovu i když je najezená. Vždy se vzbudí kolem půlnoci a minimálně hodinu je vzhůru. A jak píše Míša, nejdřív se jen vzbudí, hraje si a mele pantem a pak začne být protivná a ospalá, ale nemůže zabrat... 😒

kadlecova.misa
autor
18. lis 2009

děkuji za uklidnění..že je to normální..protože ve dvě ráno mě už to moc normální fakt nepřipadá.. 😢

spevacka
18. lis 2009

mauska, že "mele pantem" to je dobré. No my máme o chvíľu 4 mesiace a tiež niekedy o 2.00 ráno +- hodinka sme hore a "klábosíme". Cucne si cici a opäť dáka poznámka do pléna, zase cuc a kec, cuc a kec, niekedy aj hodinu 😅 . Malý to mal tiež (ten zvykol o 4.00 ráno) a netrvalo to dlho asi tak dva-tri mesiace. A dnes by nás zabil, keď ho budíme ráno do škôlky. 😠

rimmel
18. lis 2009

baby hlavne ked sa vam takto v noci zobudia, nerozpravat sa s nimi, nesmiete im dat najavo ze je to OK byt hore...praveze nie..dajme im najavo ze je noc a treba spinkat...mne sa toto stalo parkrat (spime spolu v posteli) a ja som sa robila ze spim nech si nemysli ze nebodaj vstanem a budeme sa hrat 😎 no a po chivili som zaspala a ked som sa zobudila neviem po kolko tak spal aj on 😉 a tiez pozor aby vam cez den nespali privela..lebo potom jasne ze v noci nebudu chciet ale viem,lahko sa to hovori! ked je babo unavene treba spat ja viem ☹

vinifera
18. lis 2009

Rimmel. Môj malý vstáva ráno o 8. Za celý den spí dokopy tak max 2 hodiny. Pred polnocou nezaspí. Tradične tak okolo pol jednej. Keby som si ho nevšímala tak si bud rozmláti pusu v postielke lebo sa snaží stále stáť alebo popadá omietka od toho ako by ručal. Keby som zaspala skôr ako ona tak sa proste dá na 4 odplazí a spadne z postele. ☹

martulikk
18. lis 2009

Taky jsme si tím před měsícem prošly 😒 Vzbudila se třeba ve dvě, necelou hodinku ode mě pila (brala jsem si jí jeden čas v noci do postele, protože se budila každou chvíli a já takhle aspoň maličko odpočívala) no a pak začala žvatlat. Takže jsme si hrály minimálně další hodinu. Pak, když jsem jí zkusila dát zase najíst (naivně jsem si myslela, že by třeba mohla usnout u kojení), tak se začala děsně vztekat... hrůza... takže jsme si zase hrály a pak nějak sama vytuhla před pátou hodinou. Během toho našeho spurtíku jsme si užily fakt dost prohraných nocí, trvalo to tři týdny. No a jak to přišlo, tak to zase odešlo... už několik dní vstáváme v noci jen jednou a to jí jen nakojím a vrátím zpátky do postýlky 🙂 Kéž by to aspoň nějaký čas zase vydrželo...

rimmel
18. lis 2009

vinifera aha nato som nepomyslela 😀 moj totiz este neleze.

mauska
18. lis 2009

tak jako píše vinifera když mám malou v posteli a usnu, tak se odplazí a může spadnout. Ale jinak je jasný, že když je vzhůru ať už ve svojí postýlce nebo u mě, tak nesvítím, nemluvím, nereaguju. Jen nakrmím, přebalím, pochovám, pohladím, dám dudlík a čaj a držím za ruku. Aby bylo jasný že v noci se spí...

kadlecova.misa
autor
18. lis 2009

jéé..celá prospaná noc..sci-fi. já se taky snažím dělat že spím, ale u toho jejího hemžení a kecání neusnu...ach jo. ve finále je protivná, tak si lehne na bok..usínací poloha..ja jí tím bokem houpu a ona u toho usne..přes den spí max. 3 hodiny..nevím,myslím že to není moc, vzhledem k té noci..

rimmel
18. lis 2009

misa nemyslim ze je to moc....moj tiez spava 3hodky a ideme spat o 7..to spi do 10-11 potom kojime v posteli a za minutku zase spi dalej a potom sa budime xkrat ale s tym ze fakt o par sekund zase spime

ale co sa stalo tuto noc baby!!!

klasika, o 9.30 idem k nemu ze dam ceco, pridem do izby a on ticho spi..tak idem prec..o hodinu zase hore, pridem , lahnem otocin na bok ze dam cecok, on neeee nechce ani za boha...znova ponuknem, nic..tak hladkam, hladkam a on zaspal!! toto dalsich dvakrat...!! ale zvysok trebalo cecok 😎

no ale aj tak sa tesiiim!! mam nadej ze mozno jedneho dna fakt uz vobec cecok nebude potrebovat 🙂 🙂 🙂

martulikk
18. lis 2009

Tak my toho přes den nikdy moc nenaspaly ☹ proto nechápu kde bere tolik energie... V posteli s námi malá nikdy nespala, až opravdu teď během toho spurtu, kdy už jsem byla fakt dost k.o. a tak jsem v noci kojila v leže. Jakmile jsem se pokusila ji přenést pak do postýlky, okamžitě se aktivovala... První hodinu jsem se snažila ze začátku si jí nevšímat, ale to bych musela být totálně hluchá, dokáže si pořádně zařvat... Nerozsvěcela jsem... ale i tak, prostě se jí spinkat nechtělo. Dudlík u nás doma vůbec nezabírá, vezme si ho občas v kočárku.

rimmel
18. lis 2009

inak este som pocula, ze cim lespie cez den deti spia, tym lepsie spia v noci....ale jasne nie vzdy to tak je jalen ze co som pocula 😉 ze kvalita spanku cez den sa odraza na kvalite spanku v noci

vinifera
18. lis 2009

Martulikk - kojené deti nepotrebujú dudlík. Vraj to aj kazí techniku sania.

germik
18. lis 2009

tiež u nás začalo také obdobie teraz v nedelu, točí sa v postielke,dáva na kolienka,chce postavit....Maximálne pochovám, pritom svieti tlmene svetlo, tiež nerozprávam ani nereagujem.. Lenže u nás vačšinou stačí ked malú otočím do správnej polohy 😉 v jej postielke, dam čajík a dudlík, ona otočí hlavu,zavrie očká a spí 🙂 Ale ked sme boli mladší /asi 3 mesiace/,tak sa v noci zobudila a takú hodinku,dve sa jej vobec nechcelo spat.. Prešlo to po čase, ale pomohlo hlavne to, že som zredukovala denný spanok a tým to potrebovala dospat v noci. Ale možno to nezaberá na každé mimi

martulikk
18. lis 2009

rimmel: párkrát se nám podařilo se přes den hezky prospat, jenže ta noc pak byla naprostá katastrofa... takže tohle pravidlo se u nás zatím opravdu nepotvrdilo...

vinifera: já jsem reagovala na to, že tu někdo psal, že dá dudlíčka a mímo zabere... my ho dávat původně vůbec nechtěli, ale když byla krize, tak jsme to prostě zkusili... jsem ráda, že ho malá nijak nevyžaduje, spíš je to o jeho toleranci z její strany 😀 chvilku si v kočárku podumlá a pak ho vyplivne 😉 taky jsem četla jak jsou některé maminky nešťastné, že musejí celou noc nasazovat mímu dudlíka do pusinky, když vypadne... uf, ještě, že tohle u nás není

kadlecova.misa
autor
18. lis 2009

ahoj holky..mam vanoce..vystrcila jsem malou ven v kocarku..našla si dudlik..jinak nedudla..jen v kocarku..ted se tam jdu divat..ona spííí. satisfakce za dnešní noc..od 12 do 2 vzhuru..pak po 2 hod,ráno o pul 7 vstáváme..klasika. uffff. a nejhorší je ty "řeči" přítele...tys ji rozmazlila (spí s náma, byla jsem uz k.o. s toho vstávání k ní)..atd.. 😝

rimmel
18. lis 2009

povedz pritelovi nech vztava on 😝

kadlecova.misa
autor
18. lis 2009

rimmelko, to já mu říkám..ale jako bys házela hrách na stěnu..prý tak jako já se nemá nikdo,že mi s malou pomáhá..blebe...s kočárkem byl všehovšudy 3x (malá má 7,5m)..ale já jenom chci,aby nekecal blbě!! vic ne. on fakt se snaží, pomáhá jak se dá, ale ty kecy ve dvě ráno...já vím,že je to tím, že ted ma malá blby odbobí a špatně spí...ale celá prospaná noc..to nezní špatně.

rimmel
18. lis 2009

😕 😠 no teda teda..moj mi vzdy ak chcem po praci zobere maleho von a ja mam cas pre seba ci na spanok 😔

jenn44
18. lis 2009

ahojte, mam dvojtyzdnoveho drobceka a co tu pisete mam na dennom poriadku, cez den krasne spinka, tak hodinku kojim, grgnutie, kojenie a haji.... a v noci odbije dvanasta hodina a do tretej je hore, vkuse place, obzera sa, oci dokoran otvorene... nijak ju neviem uspat... ☹

kadlecova.misa
autor
18. lis 2009

holky..vy pisete,ze vám nespi malý drobci..ale Nelinkce je 7,5 měsíce, to je katastrofa!! 🤐

mauska
18. lis 2009

miso: jj, přesně, když nespí mrně, který ještě nerozezná den a noc, tak se to dá chápat, ale tak velké mimi už je něco jiného. Mě spí hůř než když byla malinká 😅

kadlecova.misa
autor
19. lis 2009

mausko: přesně!!mě spí hůř ted, než když jsme přišli z porodnice..uff 😝

mauska
19. lis 2009

miso: taky tak, ale pozoruju malé zlepšení, obvykle jí to vydrželo jen dvě noci, ale teď už čtvrtou noc je to docela dobré, budí se kolem půlnoci a pak ve 4, dostane najíst a pak je hodinu vzhůru obvykle o té půlnoci, ale dneska až v ty 4, ale zase jsme nevstávaly v6 ale až v7.
Tak držím palce, ať je líp. Nejhorší je, že vím, že ani tohle není definitivní stav. Rychlostí blesku to změní nemoc, zuby, cokoliv 😖

kadlecova.misa
autor
19. lis 2009

mausko:tak tfuj tfuj..at je líp. U nás moc zlepšení nepozoruju. 😖 Snad se jednou taky dočkám 😝 . Budí se po cca 2 hod s ohromným křikem.Sice dneska spala bez úplného probuzení,cucla a spala dál (tatka nás nebudil chrápáním..asi), ale budí se pořád stejně.Tak at je líp, hlavně že jsou zdraví !!! 😀

mauska
19. lis 2009

miso: a taky pořád čekáte na zuby? My nemáme ještě ani jeden, někdy mám pocit že jí vyrostou všechny zároveň. My jsme malou vystěhovali z ložnice do pokojíčku a je to lepší, manža ji neruší. Ale jak píšeš, hlavně zdraví 🙂

kadlecova.misa
autor
19. lis 2009

mausko: my už máme dole 2.. 😝 . je pravda,že když ji neruší přítel, převalováním a chrápáním, je to lepší... 🙂