Poloha na bříšku. Jak často dáváte mimčo na bříško?

vendeta
15. kvě 2008

Chci se optat jak casto davate mimco na brisko? Nase mimco moc na brisku byt nechce. Nevadi to?

listicka20
15. kvě 2008

Ahoj, tvůj je ještě hodně malinkej, některý děti ve dvou měsících na bříšku hodně řvou, naše taky řvala. Zkus si ho dávat bříškem na svůj hrudník, to by se mu mohlo líbit víc, a přitom si taky cvičí. Jinak doktorka mi v těch dvou měsících říkala, že polohu na bříšku ještě nemusím nijak řešit...

ronie
16. kvě 2008

naopak ve 2 měsících na bříšku co nejvíce, takže pokud řve, tak to stále střídat-dát na bříško-povídat hrát, zabavit a jakmile začne natahovat, vsvobodit, dát na zádíčka, rozveselit a šup zase na bříško 😉 POkud si nezačne na tuto polohu zvykat od narození, tak to bude problém..Moje máma všem maminkám říká-pokud dítě nespí, má být na bříšku 😉

janab78
16. kvě 2008

Já bych to moc neřešila. Občas jsem ji samozřejmě na bříško dávala, ale ne moc, protože tam řvala.Hlavičku držela dobře, jen se jí tam nelíbilo. Pak jednoho dne, a to doslova nastal zlom (kolem 3.měs.) a na bříšku je ráda. Vydrží na břichu fakt dlouho od 4. měsíců. Jezdíme i v kočárku na bříšku. Takže klid, rozhodně se z toho nemusíš hroutit.

kacamar
16. kvě 2008

Já dávám na bříško na několik minut denně. Někdy jen pase a kouká kolem sebe, někdy řve, když jí tim protahuju čas na kojení 😀 , někdy se mi přetočí na záda 😵 😵 a někdy, když nemůže zabrat na zádech, tak jí otočim na bříško a vytuhne a spí jak dudek. Ale to jen pod mým dohledem...
Zuzik z naší březnové diskuze přišla s tím, že děti mají na bříšku trávit polovinu bdělého stavu....

majaaita
16. kvě 2008

Určitě na bříško polohuj. Je to nejdůležitější poloha pro vývoj v tomhle věku. Zkus jí zabavovat, začne se jí to líbit, jak jí zesílí svaly, bude mít lepší rozhled a začne jí to bavit.

zuzik03
16. kvě 2008

jojo, potvrzuji slova kačamar, řekla mi to tak včera paní, ke které chodíme plavat do vaničky. mám dávat na bříško, jak se začne rozčilovat, tak vrátit zpět na záda, kolem 2 měsíců by prý dítě mělo být schopné na bříšku otočit hlavu ze strany na stranu, může ji mít položenou, zvedat zatím nemusí, ale otočit by ji i položenou pomalu mělo. naše malá to ale zatím nezvládne, tak prý máme víc cvičit.

mysinka
16. kvě 2008

Tak našemu cvrčkovi se od narození na bříšku líbí nejvíce! Je mu 6 týdnů a hlavičku ze strany na stranu otáčí už od 3. týdne... zvedat se jí snaží už od 2. týdne. Nevím,jestli je to normální, všechny příbuzné mi říkají, že nee 😅 Od 4. týdne se snaží nožičkama odrážet a když ho zapřu, poskočí kupředu 🙂
Tahle poloha mu hodně pomáhá i na prdíky. I když by se to prý nemělo, dávám ho tak i spát (ale jen když je pod dozorem). Dneska mi kromě kojení spal celou noc na bříšku, 5+3 hodiny. Vypškouká se, po kojení si na bříšku i hezky říhne a klidně spinká. 🙂

kachnicka01
16. kvě 2008

Ahojky holky, ja doted davala mimi na brisko rano a vecer na par minut a ted ho soupam i pres den... jako ja nevim, taky asi mame "nenormalni" miminko - uz zveda hlavicku kusanec nad podlozku a otoci se mi behem sekundy zpatky na zadicka. Je nejakej moc akcni hihi, asi to bude sportovec nebo co.. 😕 dokonce se otoci, i kdyz je oblecenej..a to jsem myslela, ze bude mit tezsi podminky. Jo a prdi pritom jako o zavod! Holky a muzu ho dat na brisko i za chvili po kojeni?

nensy
16. kvě 2008

ahoj mi dávámame taky na bříško ale mi už se samotné přetáčíme ale taky začne řvát né proto že by se jí to nelíbilo ale ona se ještě neotočí na spátek tak ji otočím a za minutku je zase na bříšku 😀

listicka20
16. kvě 2008

Ronie, není pravda, že když si na to nezvykne hned, je to problém. Naše na bříšku dělala hrozný scény, tak jsem ji nenutila, jen jsem si ji dávala bříškem na hrudník, jak jsem už napsala, a pak na začátku čtvrtýho měsíce, kdy byla schopná vzít v poloze na bříšku do ruky hračku, tak si začala hrát, a od tý doby se jí to líbí a je na břiše pořád, teď už leze.

varfa
16. kvě 2008

Tak Matuška spí na bříšku i v noci v postýlce tak od jednoho měsíce.Vlastně je na bříšku téměř pořád,kromě na procházce venku a večer,když ho uložím do postýlky a pustím mu kolotoč,pak takhle vydrží do kojení +-1hod.Jinak na bříško ho dávám hned po kojení,tedy po odříhnutí.

svoma
16. kvě 2008

Ahoj,já asi nemám "normální dítě".naše malá odmítá být na bříšku,jakmile jí tam dáme,tak chytá hysterák,nechápu to,když jí zabavíme,což se nám podaří málo kdy,tak na bříšku vydrží max pět minut.

majaaita
16. kvě 2008

Svomo, a jinak jí to na zádech vyhovuje?
Určitě to zkoušejte, bříško je moc důležitý, aby se mohla plazit a lézt.

ivulinda
16. kvě 2008

no ta naše taky chce někdy být na bříšku a někdy ne,ale většinou se jí to líbí 🙂

svoma
17. kvě 2008

Ahoj Majaaita,ona se naučila pohybovat po zádíčkách,když někam nedosáhne,tak se tam doplazí po nich,nezabírá na ní nic,chodíme i na cvičení,ale nějak jí to nebere.Dáváme jí na bříško často,ale pokaždé to skončí hysterákem.A navíc,jestli bude po mě,tak nikdy nepoleze,já nelezla,začala jsem až rovnou chodit. 😉

rogorca
17. kvě 2008

tak u nás je to to stejné - když dám malou na bříško - panika v očích - křik - tak ji netrápím - jen při koupání chvíli vydrží,když ji mažu zádíčka,ale jen chviličku.Že by usnula na zádech si vůbec neumím představit. 😅

svoma
17. kvě 2008

Mě taky na bříšku vydrží bez vztekání při mazání a ještě taky při koupání,když jí položím na bříško na lehátko. 😉

rogorca
17. kvě 2008

p.doktorka nám říkala,že máme dávat na bříško ,,za odměnu" 😅 pro Veroničku to je ale spíš jako ,,za trest" 😠 .
Kluci mi taky na bříšku neleželi a myslím,že jsme všechno zvládli výtečně - oba ale začali chodit už kolem 10 měsíců.

svoma
17. kvě 2008

Mě pořád říkají,že má být na bříšku co nejvíc,ale já si to nemyslím,když se jí to nelíbí,přece jí nebudu pořád stresovat.

pamuk
21. kvě 2008

ahojky,náš malej na bříšku vůbec být nechce. Na neurologii nám řekli, že jsme v té poloze mírně pozadu 😢 Ale on tak strašně řve, že nevím, cos ním. Buď jen leží s hlavou na stranu a nebo řve. Občas hlavičku zvedl, ale posledních pár dní ne a ne zvedat.
Kdy mimčo na bříško dáváte? Po spaní má hlad, takže nakrmím a po krmení mi zas na bříšku ublinkává, tak kdy ho tam dávat?

svoma
21. kvě 2008

Ahoj Pamuk,hlavičku má držet ve třech měsících,já tam malou dávám mezi jídlem,tak jednu až dvě hodiny po jídle,taky mi blinká.

zuzik03
21. kvě 2008

pamuk, já ji tam dávám tak půlhoďky po jídle, občas si ublinkne, ale občas taky krkne 😉 akorát už z toho mám osypky, přijde mi líto, když vysmáté dítě plánovitě prudím, na bříšku mi do dvou minut začne brečet a pak je dost vyčerpaná. no ale je to pro její dobro 😖

mysinka
21. kvě 2008

Já zas polohu na bříšku velebím do nebes...malý poslední týden jinak neusne. Uspím ho na svém břiše a pak jen přesunu do postýlky, je strašně spokojený. U nás to funguje jako spolehlivě uklidňující poloha 🙂

pamuk
22. kvě 2008

zuzik03, přesně stejný pocit mám já. Trhá mi srdce,k dyž se směje, je veselej a já ho musím dát na břicho a začne plakat.
uspávací metoda je to u nás taky. Řve totiž tak,že se vyčerpá a usne 😖

Ale dneska už maličko začal spolupracovat🙂

megee
22. kvě 2008

tak my jsme na bříšku od dvou týdnů prakticky pořád, na zádech nevydrží a je fakt, že brzo pásl koníčky a ted už leze po čtyřech a sám se posadí 😀

megee
22. kvě 2008

jinak malej držel hlavičku úplně sám od dvou měsíců a to díky poloze na bříšku

lenkabu
22. kvě 2008

Vanda dělá na bříšku hrozný scény,nevydrží to ani 2 minuty..navíc neudrží ruce v poloze "na sfingu", dá je hned podél těla a řve 😖 Takže pasení nehrozí,ani ji nenapadne že by se mohla o ruce opřít.3 měsíce jí budou za chvíli a pasení teda nehrozí.Dr poradila nosit ji obličejem dolů "na letadlo" a nepodpírat hlavu..že ji bude msuet držet sama...tak to zkoušim a ona tu hlavu nechává viset dolů ☹

megee
22. kvě 2008

lenkabu to chce pořád zkoušet ono bude chvíli trvat než přijde na to co po ní vlastně chceš, ale určitě se jí to podaří neboj

pamuk
25. kvě 2008

hlásím, že už paseme🙂 sice jen tak minutku,ale paseme bez pláče. Pomohlo nám, když si Jeníka dával manžel na břicho a lehl si na záda. Jeník mu koukal do očí a zvedal hlavičku🙂

ronie
25. kvě 2008

listicko-opravdu je velmi důležité dávat na bříško od začátku, že s tim tvůj prcek pak neměl problém, je super, ale já znám jen opačné případy, takže pokud ve 2 měsících nepase tak to ještě nevadí, ale je nutné na tom pracovat 😉

poloha na bříšku je pro miminka často nepříjemná, právě proto, že jim to nejde a to je potřeba změnit-trénovat se dá na balonu-mírně vychylovat odpředu dozadu do stran..

lenkabu-když je malá na bříšku snaž se jí dát lokýtky do správné polohy, aby se o ně opírala a tak pochopila jak na to 😉

pamuk-gratuluju 😵