Přetočené spaní u měsíčního miminka

vodopad
1. bře 2009

Ahoj,mám měsíční miminko a přes den mi spí a v noci pláče,nechce spinkat jak zhasnu nebo ho položím brečí ,taky má prdíky víc v noci než ráno.Spím tak 4hodky v noci ,jsem unavená ospalá .děkuji za rady.

dnada
1. bře 2009

ahojky,no nevím,u měsíčního mimi bych nemluvila o přetočení spánku 🙂 Nebojí se třeba tmy? Já malému nechávám otevřené dveře na chodbu a rosvíceno,aby se nebál 😉 A zkus mu cvičit s nožičkama a dávej ho na bříško,a zkus masírovat bříško a nebo přikládat teplou plenku. Jo a spi s nim přes den,ať si odpočineš 😉 Já dodnes spim s malým buď dopoledne nebo odpoledne 😉

smardik
1. bře 2009

vodopad malý mi dělal to samé, řešila jsem to tak že jsem spala přes den s ním a bylo po problému, zvykl si že v noci se spinká a nemáme už problém 🙂 noc spí celou - 21:30-6 bud v kuse nebo s jedním probuzením na kojení. malému se hodně zlepšilo spaní jak jsme pořídili usináčka

mousunek
1. bře 2009

vodopad: s tim spankem muj prcek to mel "obracene" v porodnici a jak jsme prisli domu tak kdyz vecer usnul prodluzovala jsem mu nocni krmeni a od 2.mesice mu stacilo jedno krmeni za noc a ted uz spi v pohode celou noc.
Na prdiky jak rika dnada nenechaqvat brisko v studene drzet hezky v teple popripade fakt nahrat plinku a dat mu ji na brisko. Kup si mast pupika ta pomaha doktorce rekni at ti predepise sab simplexkdyz je na recept je zdarma ve volnem prodeji 79kc a fenyklovy cajik pokud kojis pry staci kdyz bys ho pila ty jinak mezi krmenim dat mimcu trochu.
Kdyz prdiky nepovoleji tak se strka po prdelky spicka teplomeru popripade hadicka (musi byt namazana zdravotnickou vazelinou) aby prdiky sli ven. No a pak uz jen pockat az se bude prcek vic hybat kopat nozickama atd. Viky na prdiky trpel desne a co zacal kopat nohama a otacet se mame klidek

akejka
2. bře 2009

vodopad: ahoj asi ťa nepoteším, ale mám 2 kamarátky, ktorých deti mali pretočený spánkový režim od narodenia až do 1 roka. nič sa s tým nedalo robiť, skúšali všetko možné...cez noc sa venovali deťom a cez deň sa snažili čosi pospať...

mousunek
2. bře 2009

akejka: KAZDE DITE SE DA NEJAK NAUCIT ne ze ne

akejka
2. bře 2009

ja som to nezažila, tak neviem posúdiť. Ale kamarátkam sa to proste nijak nepodarilo. Museli si na to jedine zvyknúť - bohužiaľ. Jedna z nich býva s mamou, je slobodná mamička a mama všetko robila, čo sa týka domácnosti, takže kamoška mohla cez deň nerušene s bábätkom spať.

jindri
2. bře 2009

vodopad: máme podobné problémy. Jak píšou holky, spi přes den, já když můžu, tak jdu taky.
Moje dceruška dost spí přes den, i když ne pokaždé, ale často. Nejtvrdší spánek má mezi 18,19h, pak se probudí ve 21, 22h a mámo chystej zábavu, jsem vyspinkaná až až 😀 Pak mi usíná až kolem 2 ráno😖, ale zase pak s 1x přestávkou chrupkáme do 9h. 😉
Krmíme okolo 17h a i když se snažím, jak se snažím, stejně mi usne jak špalek 😀

mousunek
2. bře 2009

jindri tak zkus tu zabavu chystat pres den osobne si s prckem cely den hrajem obcas si zdrimne na hodinku dve ale jinak od 19 spi az do 7rano
Ale u malych deti je to normal ze obcas v noci blbnouholt vynalozit vice usili v uspavani kdyz byl malej a mel to tak "obracene" uspavala jsem ho treba hodinu dve dokud se neunavil a neusnul a ze to kolikrat byl boj

jindri
2. bře 2009

mousunek: tyjo, od sedmi do sedmi 😀 to nedam ani ja. My si hrajeme po rannim krmeni, az bud usne nebo dostane hladik, pak jedeme ven, v kocarku spinka, doma dospava - budit je nanic, protoze je rozespala, nechce tahnout a stejne mi u prsa usne, pak je odpoledni zabava - hrajeme si nebo je u tatky, navecer nakrmime a chrrr usne hned po krmeni. Tedy pak jsou dny, kdy boli brisko, to pak od odpoledne nespinka a uplne vyrizena kolem te 22h usne.
Ale ja to nijak neresim, ono se to podda 🙂 😉

mousunek
2. bře 2009

jindri po mesicnim mimi nemuzes chtit aby spalo uplne celou noc ja ho jednou v noci nakrmila kdyz se vzbudil a ted spi od tech 19 kolem 22 mu strcim flasku tu vytahne a spi dal.
Ja ho nenutim spat odpoledne kdyz spúat chce tak usne kdyz ne tak blbneme, ale vetsinou blbneme, obcas to zalomi na hodinu pres den a pak blbne dal 🙂 🙂 🙂

garfieldmail1
2. bře 2009

Ahoj, moje maminka si tohle "užila" u mého bráchy, trvalo to rok! Samozřejmě do toho roku se to pomaličku měnilo, ale fakt jen pomaličku... 😅 A to navíc měla už nejstaršího bráchu, který měl v té době 16 měsíců, když se druhý brácha narodil! A který samozřejmě ve dne byl vzhůru a v noci spal, takže neměla skoro žádnou příležitost se vyspat. Chudák prý byla kost a kůže, no ale nějak to zvládla, zkoušela všechno možné, ale brácha byl holt jiného názoru 😠
Ale to nemusí být Tvůj případ, pokud nemáš starší dítě, tak prostě spi s ním, ono se to jistě brzy zlepší, držím palec 😉

majaaita
4. bře 2009

Vodopad, jak radí ostatní, spi přes den. Těch prvních šest, osm týdnů prostě mimčo jede různě 🙂 V noci nerozsvěcej, nemluv víc než je nutné, klidně chovej nebo nabídni prso.
Ono se to časem utřepe. Zkus si vzít mimčo do postele, to taky dělá zázraky.

Mladší syn se mi stále budí co dvě hodiny na kojení v noci, ale mám ho v posteli, dám prso a spí dál.

Když je zdravej, tak bych to neřešila 🙂

mousunek
4. bře 2009

Hodne lidi odsuzuje spani v posteli s mimcem, ale me to naopak doktor hned v porodnici doporucil alespon na prvnich par mesicu. Takze spim s prckem na letisti a mame klidek, oba mame dost prostoru prcek nema kam spadnout protoze mam delanou loznici na miru tak jsou 3strany u zdi.

Drive se mi stavalo ze prcek usinal dlouho, kolikrat byt nechtene jsem to zalomila drive nez on a on kdyz videl ze je tma nikdo na nej nepovida usnul taky.

akejka
4. bře 2009

garfieldmail1: presne ako u mojch 2 kamošiek. Tu mi to mamičky nechcú veriť...Fakt to trvalo u oboch presne do roka...vyskúšali všetky finty a márna sláva. Konečne niekto, kto to zažil... 😉

jindri
4. bře 2009

a kdepak je tazatelka?? 😅

evikk
4. bře 2009

Tak nas malej,posledni tyden taky nejak spatne spi,driv mi spinkal pres den i tri hodky v kuse,ted usne tak max na 20minut a uz nespi do dalsiho papani a v noci ani nemluvim,predtim mu stacilo jednou za noc,ted krmim i ctyrikrat,vydrzi max dve hodky spinkat,predtim vydrzel 4-5hodin,doufam,ze je to jen nejaky jeho odobi a nebude to cim dal horsi,jsem nevyspala,hruza 😒

ditka1
5. bře 2009

aj ja si davam maleho ku mne do postele,najskor do prveho prebudenia spinka v postielke a potom pri mne lebo papa kazdu chvilku a je nam to tak pohodlnejsie

s.t.i.p.k.a
13. bře 2009

už jsem psala k tématu "zavinování ano či ne". nám taky nechtěl malý spát, ale po zavinutí i s ručičkama na doporučení pediat. a dávání prob. kapiček, začal spát krásně, nejdříve se budil asi 3x na kojení po měsíci 2x, pak jsem musela přejít bohužel na umělé mléko to se budil tak jednou na jídlo a od 4 měsíce spí celou noc. zavinovávám doted. občas, když mu vyleze ručička tak se vzbudí, dřív plakal a neusnul, dokud jsem ho nepřevinula, ted si cucá prstíky🙂 takže nás to vzbudí, zavinu a spíme dál. tak nevím, jestli zavinováváte, jestli ne, vyzkoušejte.třeba se to upraví. jo a lepší teda mně se více osvedčili jsou klasické zav. než ty rychlo.