Přibírání novorozeňátka. Kolik přibrat je normální?

kachnicka01
29. dub 2008

Ahojky holky..mam mesicni miminko a za tyden mi pribralo jen 70g - je to normalni? U dr rikali, ze to je v norme, ze hlavne ze pribira...ale me se to zda docela malo (v porovnani s ostatnimi miminky) 😖 Je plne kojeny, kazde dve hodiny, pripada mi spokojeny a plenek ma pocuranych i pokakanych dost, tak nevim, kde je problem ach jo... dekuju moc! Jsem z toho trochu nervozni 🙄

leninn
29. dub 2008

měly jsme podobný prblém, Barunka od začátku málo přibírala a nechci tě nijak strašit, můžeš se rozkojit a bude všechno v pohodě, ale u nás to skončilo tak, že zhubla a já musela začít přikrmovat-to bylo kolem3.měsíce a jak jem začala přikrmovat, bylo po kojení ☹ 😖
Ale nevzdávej to...určitě se to zlepší...koj a uvidíš, někdy to prostě nejde hned 😵

johanda
29. dub 2008

kachni klid, mimina nepřibírají rovnoměrně, důležité je, aby jednak přibírala a druhák rostla. Možná je v období růstového spurtu a mlíčko využívá na "prodloužení". Zkus ho za týden převážit, uvidíš, že to bude v pořádku. Pokud dost čůrá a kaká, má mlíka dost.

kachnicka01
autor
29. dub 2008

holky dekuju moc... cura a kaka jako o zavod a prijde mi, ze se tahne do delky..ale je porad takovej hubenej 😕 skocim tam s nim v utery zase na prevazeni a uvidim. Sousedcin chlapecek se narodil ve stejny den, vazil stejne a ted uz ma o vic jak pul kila vic..ja vim, ze se nemaj deti porovnavat, ale stejne me to trochu znepokojuje 😨

janab78
30. dub 2008

u nás to bylo jako u leninn, malá hubla,až skončila na UM.Ona ale skoro vůbec nekakala, čůrala, to jo, ale co to jsou pročůraný plenky jsem poznala až na UM. Pokud má hodně nasáklé plenky, nebrečí po jídle, tak to snad bude OK. 70g se mi zdá málo, mělo by to být kolem 100g alespon-takto mi to říkala doktorka. My ale hubly, takže to bylo horší. Zkus si navážit, kolik nakojíte.

johanda
30. dub 2008

kachni - ještě ke kakání - pokud kojíš, po 6 týdnech se může stát, že ti bude malá kadit i 1x za 14 dní - je to normální, tak se nelekej. Cca 100g týdně by měl prcek přibrat v průměru za 1. měsíc (nebo tak nějak), ale nemusí to být pravidelně. Tzn. jeden týden ti může přibrat klidně jen 50 g, další týdny to dožene. Důležitá je taky porodní váha. U 4 kg macka není pomalejší přibírání na škodu, u 2,5 kg si můžeš v porodnici půjčit váhu a jak píše jana, převažovat po kojení.
Jak kojíš v noci?

leninn
30. dub 2008

Barča kakala i čůrala hodně a přesto měla málo mlíčka, ale je fakt, že když zhubla, tak kakala max jednou...
předtím kakala několikrát denně

Kachnicka01:Ale jak už jsem psala, nevzdávej to, choď na vážení, my chodily každý týden a ještě jsem kojila u dr. ...nebylo to příjemné, ale chtěla jsem pro to udělat maximum, bohužel to i tak nevyšlo ...
ale jak psala Johanda. může růst a spopustu dalších věcí...
držte se, držím pěstičky

johanda
30. dub 2008

leninn - no co se dá dělat, ale UM není jed, že jo, někdy je holt lepší než MM.
Ad vážení : lepší je mimčo převažovat po kojení doma a v klidu, ne ve stresu u dr. Jednak se mamince lépe spustí mlíko ve známém prostředí bez toho, že by se nervovala, KOLIK musí nakojit, druhák mimina mají tendence stresovat se s matkou a nesají.

vefa
30. dub 2008

Nám taky jednou přibral jen 50, ty další týdny už to bylo 100-150, doktorka taky říkala,že hlavní je že přiírá....že se to může občas stát

leninn
30. dub 2008

Johanda: to máš pravdu, jenže my neměli doma takovou váhu, kde by bylo znát, kolik gramů přibrala
a že jsem byla nervózní, to jsem tedy byla...a Barča jistě také...
ale zhubla i tak, bohužel...
mimi prostě hubnout nemohou, to je jasná věc, u nás bylo UM nevyhnutelné...ale říkám si, dobré 3 měsíce

johanda
30. dub 2008

leninn - 3 měsíce je dost, to nejdůležitější období jsi kojením pokryla. 😉
jinak - některé porodnice nabízejí kojenecké váhy k zapůjčení, Kachnicko, zkus se poinformovat.

ssaara
3. kvě 2008

Tak mi měli opačný problém. První měsíc Sebík přibíral 500 g za týden,teď mu budou 3 měsíce a přibere týdně +- 250 g. Je to cvalíček :o)

garbage
5. kvě 2008

Ahoj, tak náš Sebík měl porodní váhu 4kg (55cm). V poradně mi doktorka řekla, že 150g co průměrně přibral, je na hranici, plně kojím.Tak jsem z toho byla celkem špatná. Teď nám to vychází na cca 150-200 uvidíme ve středu, ale už si z toho nic nedělám, protože jsem objevila super stránky kojeni.net kde na různé dotazy odpovídá laktačí poradkyně a ta na to má jiný názor, podle mě lepší. Zkus se na ty stránky mrknout mě moc pomohly. Hodily mě do klidu 😀 😀 😀 . Jina je celkem zajímavý, že moje mudr. malýho ještě ani jednou neměřila !!!!!!! Což si myslím, že je taky celkem důležitý, protože, někdy je ta strava spotřebovaná na rychlý růst né na váhu.