Přitahování do sedu u 5,5 měsíčního dítěte. Neublíží?

lenkaha
14. črc 2008

Ahoj maminky, chtěla jsem se poradit, jak dlouho můžu nechat v sedě 5,5 měsíční dítě, když se samo do sedu přitáhne za ručičky. V této poloze se malýmu moc líbí. Nechci to ale zas přehnat, kvůli páteři....

gilotek
14. črc 2008

ahojky já ho nechávám max. 10 vteřin a třeba to s ním 3x udělám a dost 😉

jandalinka
14. črc 2008

ahoj.naše malá se také už brzinko kolem 5.měsíce chtěla přitahovat do sedu a mooooc se jí to líbilo 😉 ,ale mudr.mi doporučila jen přitáhnout cca 5sek.vydržet a položit.Vždy když jsem jí pak položila začala kňourat a chtěla zvednout znovu,ale musela jsem to vydržet a jen tak cca 5xza den,jsem jí udělala to "potěšení" 😉

tetris.ka
14. črc 2008

Noo, já nevím, ale řekla bych, že dokud dítě samo nesedí, tak se to snad ani nemá, ne.

lenkaha
autor
14. črc 2008

V očkovacím průkazu, v té příloze "Info pro rodiče" na konci je tabulka "Vývoj dítěte v 1. roce života". Píšou tam, ze v 5. měsíci se má ditě přitáhnout do sedu..... ☹

kim
14. črc 2008

Leni jj píšou, ale to je "zkušební metoda" doktorů, zda má mimi dobrý motorický vyvoj!!!Nemělo by se to, já to teda taky dělala 😎 ale rozhodně jsem ho neposazovala mezi polštáře a tak, to jsem udělala poprvé až po 6.měsíci jen na vyfocení a nic víc!!!!V kočáře teda jezdíme s vyvýšenou polohou, ale toť vše.

berynka
14. črc 2008

Ahoj, já zase někde četla, že mimi se zase do sedu přitahovat nemá. Dr. to dělají, ale pouze jako součást vyšetření 😉 . Není to přirozený pohyb, dítě se tak přece neposadí, ani když to umí.

lenkaha
autor
14. črc 2008

Jednalo se mi jen o těch pár vteřin, potom, co se přitáhne za ručičky. Je mi jasný, že na klasický sezení má ještě moře času.

andulka4
14. črc 2008

Toto o čem píšete je vyšetřující metoda pro Neurologa nebo Pediatra.V žádném pžípadě se to nesmí dělat. Pokud jí chceš nějak potěšit kup si knihu jak si hrát či manipulovat s dítětem 🙂 Jinak ji tím nevědomky ubližuješ.Nemá se to dělat VŮBEC....

lenkaha
autor
14. črc 2008

... tak s přitahováním končíme... děkuju za rady!

Tohle jsem našla na netu:

Přitahování do sedu je vyšetřovací zkouška, provádí ji jen lékař nebo rehabilitační sestra, aby zjistili, jak dítě reaguje v určitých polohách. Rodiče nic takového s dítětem nemají provádět, dítě má svůj vývoj naprogramovaný, nic ho není třeba učit ani trénovat. Už jsem na podobné dotazy v poradně odpovídala. Přirozený vývoj do sedu se neděje z polohy na zádech ale přes šikmý sed.
S dítětem "cvičíme" (rehabilitujeme) jen tehdy, když vývoj se opožďuje nebo probíhá odchylně a pouze na doporučení neurologa. Rehabilitace rozhodně nespočívá v přitahování dítěte do sedu.

ewuli
14. črc 2008

Já chodím s malým na rehabilitaci a přitahování do sedu za ruce mi doporučili jako jedno ze cviků které máme doma dělat. vždy se to smí udělat pouze jednou a asi tak 4 denně

lendy1
14. črc 2008

ewuli, no to snad ne 😲 ? Nechápu, že ve vašem věku to některý rehabilitační pracovník může doporučit jako cvik 😠

ewuli
14. črc 2008

řekla mi ,že mám dělat toto a ještě dávat na bříško a držet mu ručičky u sebe 😖

lendy1
14. črc 2008

ewuli a řekla ti důvod proč to máš dělat?
Protože jestli to děláte pro to, že nějak nezvládá polohu na bříšku, nebo se malému na bříšku nechce zvedat hlavička, tak tím, že se přitahuje do sedu ničeho nedosílíš, na to jsou jiné cviky 😉 A ručičky u sebe? Správně by měli být v trojúhelníku s oporou o předloktí, úplně ručičky u sebe není správná poloha.

něco se řešilo i tady ohledně toho přitahování:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

a jinak k otázce jak dlouho nechat sedět po přitažení do sedu-ani chvilku. Dítě se do pozice v sedě musí dostat samo nejběžněji z lezení. Tím, že dítě se dřív posazuje než to samo udělá se mu akorát ubližuje, jelikož páteř na to není připravená a může se tak zadělat i na skoliozu páteře. Už se to tu mockrát řešilo v diskuzi kdy se dítě posadí...a jinak doporučuji tento článek 😉
http://sedmikraska.mb-net.cz/view.php?cisloclan...

ewuli
15. črc 2008

Ano, nezvládá polohu na bříšku. Jaké cviky tedy dělat?

tetris.ka
15. črc 2008

ewuli, naše malá nezvládala bříško do svých asi 4 měsíců, nechtěla na něm být a sotva se hýbala, byla jsem ráda za každé hybnutí hlavičkou, byla jsem z toho už docela špatná, protože už by si v té době dávno měla na bříšku hrát, ale přestala jsem to řešit a ani jsme na žádné rehabilitace nechodili (naše doktorka se na to snad ani neptala), prostě to chtělo přirozený vývoj a pak ze dne na den to bylo a pak už to šlo rychle, teď ve svých 6,5 měsících skoro lítá po bytě. Já moc nechápu, když udérem daného měsíce dítě nedělá to a to, tak šup s ním na cvičení 😒 , ale u Vás to je možná jiné, nevím a určitě je to na jinou diskuzi než co je tady. Tak držím pěstičky, ať Vám to jde a uvidíš, že za chvíli bude malý na bříšku nejraději 😉 .