Protivné nálady u miminka (3 měsíce)

no_title
22. lis 2017

Zdravím,
třeba si tím taky někdo prošel, malý měl teď 16.11. 3 měsíce a přijde mi, že je většinu dne nabroušený a protivný. Náš den vypadá zhruba tak, že kolem 6 ráno kojím, pak ještě pospáváme v posteli, kolem sedmé se mu tam už přestane líbit, tak ho přesouvám buď na chvíli do autosedačky (abych se najedla) nebo na gauč, nicméně pokud ho pořád nezabavuju, tak mrčí a začíná plakat. Takže pořád štěrkám štěrkátkem nebo s ním cvičím na prdíky, atd. když už nepomáhá ani to, tak chvilku nosím na tygříka (ale to se svýma rukama moc dlouho nevydržím), když už je hodně protivný (což je tak hodinu po tom, co jsme vylezli z postele), tak znovu kojím a snažím se uspat na gymnastickém míči (jinak nakojit v bdělém stavu nejde). Přijde mi, že skoro celý den mrmlá a není spokojený nikdy. Směje se hlavně v noci, když se vzbudí a vidí mě, přes den je protivka 🙂. Trochu mě to mrzí, že se nesměje a celý den se snažím víceméně nějak přežít, někdy mi jde z něho hlava kolem. Na 3 hodiny denně ho mívám v šátku, tam je spokojený a spí tam, dokonce se i bez problémů kojí a pak je v pohodě v noci. Člověk by řekl, že chce prostě chovat, ale když ho chovám v křesle, tak spustí brekot, tak nevím... Měl to někdo podobně? Je něco, co by mohlo pomoct a co by ho mohlo třeba zabavit? Dost možná se prostě jenom nudí nebo nevím...

riakuk
22. lis 2017

Měla jsem celkem klidné dcerky, které spinkaly 3-4hod v kočárku a byly bez problémů (i zdravotních). Syn (4měsíce za 2dny)vydrží vzhůru okolo 2hod a také to mám tak, že sleduji čas. Nejdříve kojíme, pak si ho dám na přebalovák nebo na gauč a přebaluji ho, protože se většinou při kojení pokadí. Pak s ním cvičím - baví ho sedat si (držím ho za ruce) a pase koně (to ho nebaví, ale je to nutnost). Když si nechce hrát, tak ho nosím, ale čelem od sebe a ve svislé poloze, protože musí všechno vidět. Kojím ho znovu po hodině a pak ještě jednou než jde spát. Má rád kontakt. Spí v kočárku (pokud se jede) a hlavně spí v autosedačce, když vozím holky do školy a školky nebo prostě jenom tak, protože to má rád. Vydrží tam až 2,5hod, ale když se mu nechce spát a někam jedeme, tak je to peklo a řve celou cestu. Naštěstí nereaguje na očkování a prdíky neznáme. Dneska má takový blbý den, že je fakt protivný a těšila jsem se, až se vrátí manžel s dcerami, že na něho budeme tři, protože má rád společnost. Přijde mi, že je měsíc od měsíce lepší a lepší. Třeba až bude mít pohyb, tak to bude ještě lepší. Na něho funguje to nošení. Když jedeme nakoupit, tak ho většinou nosím. Přeji pevné nervy 🙂

pavca1982
22. lis 2017

Tak malé miminko se nenudí chce se chovat a potřebuje kontakt.Je to normální až bude starší bude to lepší.😉

nafuka
22. lis 2017

@riakuk přitahovat za ruce do sedu není zrovna OK, dítě by se mělo naučit sedat samo.

nafuka
22. lis 2017

a to nošení čelem od sebe ve svislici ani nekomentuju.A 2,5 hodiny skrčený v autosedačce taky nic moc.

jipe
22. lis 2017

@nafuka ono i ta autosedačka se má používat jen na dobu nezbytně nutnou, protože to není zcela ok na páteř

danny36
22. lis 2017

Nerostou mu zoubky?

jipe
22. lis 2017

@no_title může to být taky růstový spurt - pokudse chce častěji kojit. Jinak já s prtětem vyrážela obvykle 2x za den ven, at už v kočárku nebo šátku. Kolem těch 3 měsíců už by ho mohla začít zajímat hrazdička s hračkama

zmrzlinka
22. lis 2017

Chce maminku, kontakt a pozornost.....chce to smířit se s tim a vydržet.Domacnost obstarat když spi a venovat se mu.Mam doma to same 😉 Někdy je to na zblazneni.....ted je to lepsi kdyz běhá sama,ale stejne spi pres den max pul hodiny nekdy hodinu a kdyz neco delam tak mi knoura za zadkem....je to kolikrat o nervy....nemuzu se ji venovat nonstop tak hold knoura beruska moje 😁

mythologist
22. lis 2017

@no_title : co hraci kolotoc nad postylku? Pustit televizi? Tablet ? - na youtubu je spousta hezkych videi pro mimina (osobne poustim rada od Hey bear - k obrazkun tam hraje mozart, cajkovsky,..) zabavis na 10-15-20 minutek a zas muzes kojit, nosit... - stejne ty prvni mesice nic jinyho nezbyva 🙂
@riakuk : to pritahovani za ruce je nic moc, pretezujes mu primy brisni sval a on ted potrebuje makat na sikmych na pretaceni a tzv.druhe vzprimeni 😉

chimneysweeper1
22. lis 2017

@no_title jako bys psala o mém synovi. Bylo to strašné, celé dny jen brečel, mrčel, mrmlal a mračil se, usmál se na chvíli, když přišel táta, ale během pár minut začal zas brečet. Byly chvíle, kdy jsem vřeštící kočár chtěla pustit do řeky a mít konečně chvíi klid a ticho. Nebýt partnera, který syna hned po návratu z práce vzal vždy na dvě hodiny ven, asi bych se zbláznila. Zachránil mě i šátek, tam byl v klidu a spal, ale i z toho vyrostl :D. Poradím Ti jen jedno - zkus to přežít, zřejmě máš "náročné" dítě, zkus si o tom něco přečíst, jsou i skupinky na FB a tady na Koníkovi. Náš syn po 5 měsících toho neustálého řevu a mrčení se otočil na břicho a začal být mnohem spokojenější, mohla jsem s ním jet i MHD a nebát se hysteráku. Dnes je mu skoro 8 měsíců, řve a mrčí pořád, chodím s ním i na wc a do sprchy, ale má mnohem víc chvil, kdy se řehní, plazí, leze, sedá, stoupá, užívá si přítomnost jemu blízkých lidí, mazlí se, tulí se a začíná to prostě být fajn. Jo a naučil se usínat v postýlce i bez houpání a dokonce v ní spí i přes hodinu, ale do toho taky dospěl časem. Vydrž, bude to prostě lepší a lepší 🙂

nafuka
22. lis 2017

televize a tablet pro takové mrně není zrovna to pravé ořechové. Černobílé hračky jsou dobré pro miminka, rozlišují kontrasty.

fire85
22. lis 2017

teda přitahování a posazovaní u tříměsíčního mimina a nošení čelem od sebe?
a pustit tak malému tablet?

jipe
22. lis 2017

@fire85 od sebe by šlo v takovété poloze, myslím na klokánka, jak je dítě hrudníkem na tvé ruce a zadečkem jakoby opřené o tvé tělo

iivetaak
22. lis 2017

Pochybuji, že 3 měsíční mimco má protivný nálady.. Dcerka trpěla hodně na koliky cca do 3 měsicu a tak jsem ji litovala ze ji trápí bříško... a ona mohla byt jen nabrousena.. 😂 Mohou natekat třeba desne, muze chtít spat nebo jist, kontakt..cokoli.. ale nebrala bych to tak ze je protivný nebo naštvaný. To jsme pak zbytecne nastvane my matky ☺

no_title
autor
23. lis 2017

@jipe spurt by to být neměl, už to trvá 3 týdny a hlavně prso odmítá, jí jen když je hladový a to jen za podmínek, že se buď kojí na gymn. míči za skákání nebo v šátku.

no_title
autor
23. lis 2017

@chimneysweeper1 jo, to je přesný, na tátu se směje, sotva ho vidí a ty náladičky si vyžeru já 😀 mě jako přijde, že to není fyzický problém, prdíky už umí hezky řešit sám, z refluxu už taky vyrostl, spíš nějak neumí zpracovávat emoce. šátek nám naštěstí funguje, doufám, že ještě dlouho fungovat bude 😀

no_title
autor
23. lis 2017

@mythologist kolotoč jsem dostala od kamarádky, ale moc nefunguje, spíš u něj řve. Na tv nebo tablet je fakt malý, nejradši civí do zdi a po pravdě bych tablet dala do ruky jedině staršímu dítěti, které už umí číst (jsme rodina plná ajťáků a fotografů, tak proto 😀 )

chimneysweeper1
23. lis 2017

@no_title u nás to taky nebyl fyzický problém...prostě vřeštěl a vřeštěl aniž by měl důvod. Ale i z toho vyrostl. A tyhle náročné děti bývají šikovné...což vidím, když nemá ani 8m a už dělá první krůčky okolo nábytku, krásně sedí a žvatlá první slabiky...takže si myslím, že ten řev je žene kupředu, bývají šikovné 🙂

riakuk
23. lis 2017

@nafuka Nepotřebuji znát Váš názor, tak mne nekomentujte - jste dětská lékařka? Já to mám vše prokonzultováno právě s dětskou lékařkou a napsala jsem jen, jak to chodí u nás doma. Mám dvě dcery (7 a 5let), nejsem žádný trotl.

nafuka
23. lis 2017

@riakuk Přečtěte si příspěvek na zdi od @absintka19. Hezký den přeju.Počet dětí nesvědčí o ničem.

no_title
autor
23. lis 2017

@chimneysweeper1 a kdy z toho vyrostl? Potěš mě prosímtě 😀

chimneysweeper1
23. lis 2017

@no_title v 5 m se přetočil na břicho a začal být mnohem spokojenější a usměvavější, jak se začal v 6m plazit, tak už to bylo mnohem lepší 🙂

beruda
23. lis 2017

@riakuk Když vím, co vše dokáží doktoři lidem nakecat o kojení, o nošení, nebo i o příkrmech, kyčlích a širokém balení a ostatních věcech, radím následující - nespoléhejte se na informace z jednoho zdroje. V době internetu to není žádný problém, získat informace, ověřit je a udělat si názor. Chápu, že se jako matka snažíte pro své děti dělat to nejlepší, Vaše dětská lékařka je ale bohužel zralá na výměnu, evidentně si nedoplňuje vzdělání. Počet dětí bohužel nezaručuje schopnost vychovávat děti.

riakuk
23. lis 2017

@beruda Já se také nespoléhám pouze na jeden zdroj. Moji lékařku neznáte a vůbec nevíte, co s ní konzultuji, takže u ní ráda zůstanu. Rozhodně vím, že počet dětí nic neznamená. Dcery jsou jinak zdravé, slušné a mají to "v hlavě" v pořádku. Jinak si těžko dokáži Vaše slova vyložit, protože pak bych musela navštěvovat více pediatrů či ortopedů nebo bych si doma mohla vyšetřovat dítě dle internetu. Nestála jsem o to, aby mne tu někdo kritizoval, pouze jsem napsala, jak to já dělám doma a nepotřebuji ani poradit. Tento příspěvek není o mně. Nicméně by Vám jistý pan primář řekl, že mu nejvíce vadí matky, které přijdou s tím: " Tohle jsem četla na internetu ...." Takže díky za radu, ale autorku příspěvku tohle určitě nezajímá.

riakuk
23. lis 2017

@mythologist Díky za info.

@nafuka Ráda si přečtu, ale nemohu dohledat.

nafuka
23. lis 2017

@riakuk mrkni na její blog.

vanea
23. lis 2017

@riakuk Ono to posazování, nošení obráceně, visítka a různá lehátka, chodítka a kdejaké kraviny sice pomáhají, protože dítě to zabaví, je to pro něj jednoduché, nemusí se snažit samo se někam podívat, dostat, je furt "zabavené" různými vjemy a pod...ale ze zdrav. hlediska je to opravdu nevhodné..vaše doktorka nemá pravdu, pokud vám tohle radí...vím o čem mluvím, bratrovi podobné zacházení zmršilo záda i klouby, manželovi to samé, kamarádka teď kvůli lehátku a tahání za ruce řeší podobné problémy s malým, takže mám na to pohled jasný...samozřejmě to může být náhoda, třeba se mýlím..ale něco jsem si o tom načetla, s naším malým jsme byli u dvou ortopedů a rady zněly jasně, naše mudr, ač skvělá dětská lékařka, na to měla taky takový "vlažnější" pohled, zkrátka to není její obor...určitě tě nechci kritizovat, nebo se nějak navážet, to by spíš patřilo tvé doktorce, ty jako máma jsi určitě skvělá a děláš vše dle nejlepšího vědomí, to děláme každá...ale ono bohužel titul doktora v oboru pediatrie neznamená, že je to skvělý profík a odborník i v dalších lékařských odvětvích, může být skvělá diagnostička, ví kdy kam dítě poslat s jakým problémem a může dobře řešit nemoci, očkování a další potíže...máš dvě další děti, jestli jsou v pohodě, tak je to super, mají zřejmě skvělé zdravotní predispozice v této oblasti, ale věř mi, že ne všechny děti to tak mají a takové zacházení jim rozhodně nepomůže, nevidím důvod, nač to riskovat🙂 Tohle není o tom, co si kdo načetl na internetu...

soleilll
23. lis 2017
lillyh
23. lis 2017

Naše malé je předčasně narozená teď je jí 7 měsíců korigo 4,5 a řeknu to tak že hučí celý den, je protivná vzteklá potřebu být u mě nevyhledává spát sama nechce to je tak jediná chvíle kdy se s ní můžu pomazlit, a i to uspávání stojí za to, řve kope vzteká se, nevím co dělám špatně snažíme se dělat co chce ona ale ani to jí není dobré. Doktoři problém nenašli je zdravá po všech stránkách, ale kontakt se mnou ani s nikým jiným nevyhledává a taky mě to moc mrzí že, opravdu celý den že více méně mrská hračky jí omrzí plazit se ještě neumí u toho se taky dost navzteká, já jen doufám že to brzy přejde a budu mít klidnější dny i noci a budu moci se s ní více sblížit.

vanea
23. lis 2017

@no_title sice malý nemá celé 3 měsíce (bude mít až 7.12), tak to máme podobně už teď :D sice se umí usmívat, ale je toho tak pomálu..že kdo ví:D furt bručí, vypadá nespokojeně, tlačí, vrčí, prská, mračí se, kňourá, píská, řve, ječí..jakmile přijde někdo nový, nebo tatínek, tak se usměje a kouká🙂 jinak si to vřískání vyžírám taky já...za mně je to období, chce vjemy, je zvědavý, noví lidé v něm vzbuzují zájem...zároveň je rád u maminky, když ho mám u sebe, tak je úplně v pohodě...no a nebo ho může i něco bolet, třeba hlava, ta mně z něj bolí a jak tak řve, tak bych tipla že jeho musí bolet taky 😂 asi to chce přečkat a vydržet =) někteří prckové jsou takoví nevrlejší..je to asi součást nějakého vývoje🙂