• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

První slovo. Kdy a co řeklo vaše dítě jako první?

28. ledna 2016 
Ahojky, zajímalo by mě ,v kolika měsících začalo vaše mimi prvně říkat slabiky a co prvně řeklo...
Máma nebo táta....:slight_smile:
17. led 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja nepamatam presne kedy to zacalo..ale maly hovori uz dlho baba a asi pred mesiacom uz vie hovori hello na poziadanie a mama tiez uz vie....a este opakujem hmmmmhmm vies, ked papas robis ze ake to je dobre, tak aj to robi :grinning:
17. led 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak v 5ti měsících začal ječet :grinning: a začal s ba ba ba
ted mamama,tatata,kcha--nebo co to je :grinning: ted zrovna říká gggggg...
jo a dadadada :grinning: gogogo prostě slabiky různě komolí :grinning:
17. led 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
prvni bylo asi od 5.-ti mesicu mama mamamama mama kdyz me nevidela nebo neco chtela,ale nemyslim si ze to bylo vedome :grinning:. a ted poslednich 14 dnu (asi priblizne) rika mama,tentokrat uz vedome :slight_smile: :dizzy_face:
17. led 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vy ste nejaci sikovni..... :sweat_smile: maly zacal v 8 mesicich BABA BABA... pak bylo TATA..DADA..DEDE..
MAMA mu nejde do ted.... :angry: :grinning:
17. led 2010 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Momin....za chvíli se rozkecá tak,že ti půjde hlava kolem :grinning:
al vědomě teda ještě u nás neeee....všechno je nevědomky.....ale samo,když vypustí mam......tak pro mě to zní jako máma :grinning:
17. led 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak nase carol....zatim jen neuvedomele...gggrrrr, hhheeee ,ummmhhh ,a jsou ji 5,5 mes.
18. led 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera jsem ho učila říct "chrastítko", ale nezadařilo se, takže se zatím spokojím s výskáním a křičením vpravdě nerozklíčovatelným :slight_smile:
18. led 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
ja se ji snazim naucit rikat papapa.....oteviranm a zaviram pred ni ruku,ona to napodobuje jen to pa pa-zni nevyjde....:slight_smile:ale je to pro ni sranda...
18. led 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
anička: :grinning: chrastítko - takové jednoduché slovo a malý to nezvládá :rolling_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
JJ, vy se o ně tak staráte a stejně je první slovo tata :angry: :grinning: :grinning: :grinning:
18. led 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aničko....já zase učila krtek :grinning: :grinning: a neřekne a neřekne :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
A jasan.....tata mu jde nejlíp :grinning:
18. led 2010 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
v pěti měsících řekl mama..pak začal slabikovat od půl roku ..ted říká drobná slůvka a jednu větu, "co je to".
18. led 2010 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
v 6.měsících začala pořád dokola štěbetat mamamamamama pak začalo baba,už umí i papapa.Když má hlad nebo já něco jím tak slyším ham ham.Hodně taky reaguje na psa kterýmu říkám Abi tak ona když štěká opakuje aba no a teď se dočkal i tatínek a konečně spustila vytoužené tatata
18. led 2010 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
žvatlá asi od 5m, ale nebylo to vědomé.cca kolem 10.m začala vědomě říkat táta ale máma neřekne ani za nic,jsem aťa :grinning:
18. led 2010 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
v půl roce začala žvatlat tatata, gagaga. Teď je všechno děda a tátovi říkala pěkně táta, ale teď je všude -d, takže je dáda :grinning: :grinning:

já myslím, že to má svůj důvod, že jako první neříkají máma, ale táta. Chlapi si přeci jen hůře nacházejí cestičku ke kojenci a tohle je hodně hřeje u srdíčka a cítí se líp.
18. led 2010 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Než řekla smysluplnné slovo bylo to gaga, dada atd. Už si přesně nepamatuju den kdy se to stalo a řekla slovo, kterému rozuměla, ale bylo to určitě táta :slight_smile: pak bába, teta a další a další... máma začala říkat až později, ale o to víc mě to těší. Teď když na mě volá mami, mami, mami, krásně to hřeje u srdíčka...
18. led 2010 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to Vojtíšek říká máma, táta teda vůbec, potom říká ham, brm brm na auto, nenene a opakuje aaa když říkám na hovínko v plínce :grinning:
19. led 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdu oživit diskusi. Náš 3,5 měsíční říka Ahoj. :grinning: Teda Ááóóó. Odpovídá tím na Ahoj nebo tim sám začíná "debatu". :grinning:
17. pro 2015 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náš syn říkal kolem tří měsíců ogi a gá a pak vše možné. První slovo, kterým si o něco ale opravdu řekl, bylo kouzelné: V 8 měsících ke mně přilezl, postavil se mně k noze, podíval se na mě a řekl "papú", což u nás znamená kojení. Zůstala jsem na něho zírat, vzala ho a fakt chtěl nakojit. :slight_smile: Máma a táta přišlo později. Nedávno jsme si uvědomili, že přestal říkat máma, tak mu manžel ukázal moji fotku a syn řekl "papú" - prostě jsem kus žvance :grinning:.
17. pro 2015 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Tak male je skoro 10 mesici jeci pisa a rika pa pa pa a ja poni neco chci jako tata mata mama baba deda ma z toho desnou srandu :D
28. led 2016 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek