První slovo. Kdy a co řeklo vaše dítě jako první?

winielka
17. led 2010

Ahojky, zajímalo by mě ,v kolika měsících začalo vaše mimi prvně říkat slabiky a co prvně řeklo...
Máma nebo táta....🙂

rimmel
17. led 2010

no ja nepamatam presne kedy to zacalo..ale maly hovori uz dlho baba a asi pred mesiacom uz vie hovori hello na poziadanie a mama tiez uz vie....a este opakujem hmmmmhmm vies, ked papas robis ze ake to je dobre, tak aj to robi 😀

pikusa
17. led 2010

Tak v 5ti měsících začal ječet 😀 a začal s ba ba ba
ted mamama,tatata,kcha--nebo co to je 😀 ted zrovna říká gggggg...
jo a dadadada 😀 gogogo prostě slabiky různě komolí 😀

sayast
17. led 2010

prvni bylo asi od 5.-ti mesicu mama mamamama mama kdyz me nevidela nebo neco chtela,ale nemyslim si ze to bylo vedome 😀. a ted poslednich 14 dnu (asi priblizne) rika mama,tentokrat uz vedome 🙂 😵

momin
17. led 2010

no vy ste nejaci sikovni..... 😅 maly zacal v 8 mesicich BABA BABA... pak bylo TATA..DADA..DEDE..
MAMA mu nejde do ted.... 😠 😀

pikusa
17. led 2010

Momin....za chvíli se rozkecá tak,že ti půjde hlava kolem 😀
al vědomě teda ještě u nás neeee....všechno je nevědomky.....ale samo,když vypustí mam......tak pro mě to zní jako máma 😀

winielka
autor
18. led 2010

tak nase carol....zatim jen neuvedomele...gggrrrr, hhheeee ,ummmhhh ,a jsou ji 5,5 mes.

anicka164
18. led 2010

Včera jsem ho učila říct "chrastítko", ale nezadařilo se, takže se zatím spokojím s výskáním a křičením vpravdě nerozklíčovatelným 🙂

winielka
autor
18. led 2010

ja se ji snazim naucit rikat papapa.....oteviranm a zaviram pred ni ruku,ona to napodobuje jen to pa pa-zni nevyjde....🙂ale je to pro ni sranda...

radushka
18. led 2010

anička: 😀 chrastítko - takové jednoduché slovo a malý to nezvládá 🙄 😀 😀 😀
JJ, vy se o ně tak staráte a stejně je první slovo tata 😠 😀 😀 😀

pikusa
18. led 2010

Aničko....já zase učila krtek 😀 😀 a neřekne a neřekne 😝 😝 😀
A jasan.....tata mu jde nejlíp 😀

meleri
18. led 2010

v pěti měsících řekl mama..pak začal slabikovat od půl roku ..ted říká drobná slůvka a jednu větu, "co je to".

eldenisa
18. led 2010

v 6.měsících začala pořád dokola štěbetat mamamamamama pak začalo baba,už umí i papapa.Když má hlad nebo já něco jím tak slyším ham ham.Hodně taky reaguje na psa kterýmu říkám Abi tak ona když štěká opakuje aba no a teď se dočkal i tatínek a konečně spustila vytoužené tatata

soanpe
18. led 2010

žvatlá asi od 5m, ale nebylo to vědomé.cca kolem 10.m začala vědomě říkat táta ale máma neřekne ani za nic,jsem aťa 😀

jindri
18. led 2010

v půl roce začala žvatlat tatata, gagaga. Teď je všechno děda a tátovi říkala pěkně táta, ale teď je všude -d, takže je dáda 😀 😀

já myslím, že to má svůj důvod, že jako první neříkají máma, ale táta. Chlapi si přeci jen hůře nacházejí cestičku ke kojenci a tohle je hodně hřeje u srdíčka a cítí se líp.

chiwule
18. led 2010

Než řekla smysluplnné slovo bylo to gaga, dada atd. Už si přesně nepamatuju den kdy se to stalo a řekla slovo, kterému rozuměla, ale bylo to určitě táta 🙂 pak bába, teta a další a další... máma začala říkat až později, ale o to víc mě to těší. Teď když na mě volá mami, mami, mami, krásně to hřeje u srdíčka...

rioko
19. led 2010

tak to Vojtíšek říká máma, táta teda vůbec, potom říká ham, brm brm na auto, nenene a opakuje aaa když říkám na hovínko v plínce 😀

brokovich
17. pro 2015

Jdu oživit diskusi. Náš 3,5 měsíční říka Ahoj. 😀 Teda Ááóóó. Odpovídá tím na Ahoj nebo tim sám začíná "debatu". 😀

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
zazulinka
28. led 2016

Tak male je skoro 10 mesici jeci pisa a rika pa pa pa a ja poni neco chci jako tata mata mama baba deda ma z toho desnou srandu :D

fiiif
22. črc 2017

Muzu obnovit diskuzi? Syn 7 mesicu a dela jen zvuky a zcela vyjmecne: jeeeje .jinak nic..fyzicky je sikovny,ale mluvit se mu nechce. Je to normalni?

nikolatje
22. črc 2017

@fiiif je to normální, některým dětem se chce dřív a jiným později. Dcera od roku plynule vyslovovala. Její druhé slovo byl Autobus. Je papoušek a všechno pořád po všech opakuje, tímto způsobem si osvojuje výslovnost, ale i intonaci...je to na bednu, ale přišla si na to sama. Znám dvouleťáky, kteří nemluví...prostě se domluví jinak 🙂 ono to přijde. Držím palce, a hlavně klid 🙂

fiiif
22. črc 2017

@nikolatje dekuji..zatim jen vyrvava a jeci :D ale ani slabika..proste jen zvuky..

avelik
13. říj 2017

@brokovich Taky mi mala zacala kolem tretiho mesice rikat Aoj( ahoj) a háj :D a nikdo mi neveril, ze uz mluvi i anglicky :D je ale fakt, ze to pak nejak preslo a ted v sesti porad cekam na mama, tata, baba a tak 🙂

vaneska1506
13. říj 2017

žvatlat začala brzy, první řekla asi bác a pak bába , kolik jí mohlo být tak 8-9 m ?? a pak začala říkat táta...na mámu jsem si musela počkat přibližně do roka a 2 měsíců 🙂 a ted je jako zaseklá deska, máááma ,, mamííííí :D :D ale je to boží 🙂

sorkio
10. lis 2017

Dnes 4 a pul mes maama .Doufam ze to zopakuje