Půlroční syn se pořád vzteká. Co mám podniknout?

kasli
22. kvě 2008

Ahojky, za našeho malého andílka se stává vzteklý terorista!! Trvá to už víc jak měsíc, našeho prcka naprosto nic nebaví a když tak maximálně 5 minut a začne se vztekat a pak se to stupňuje až v hysterický řev. Možná je to tím, že začíná mít snahu lézt, ale bohužel mu to nejde tím správným směrem a couvá, což ho štve a hned jak se přetočí na bříško, tak se začne vztekat, což by nebylo tak hrozné ale on se pak vzteká i při sezení. Teď přišel na to, že umí vstát, když se opře o moje ruce a to je další problém, pořád by jen stál, ale opět samotnému mu to nejde a tak se opět vzteká! Takže sečteno podtrženo vztekáme se při jakékoli činnosti a když mu nevyhovím a nesedím u něho celý den a nehraju si s ním nebo ho nenosím, tak je schopný zbourat řevem celý barák! Nevím už co dělat, protože celý den u něho sedět a hrát si s ním nemůžu a hlavně po hodině hraní už ho nebaví ani to a pokud nenastoupí jiná osoba tak řve stejně!
Prosím nemáte s tímto někdo nějaké zkušenosti, co mám podniknout, aby si malý byl alespoň na hodinu děnně schopný hrát sám a neřval u toho! Manžel i já jsme naprosto vyřízení a už nám docházejí síly!!!

kim
19. črc 2008

Ty wole 🤐 😅 karot, tak to se moc těším!!!ještě že nám rok bude v zimě a budou zavřená okna 😀 😀 dostane nakládačku 😀 😀 ne, musí se to nějak napůl s domlouváním a kdyžtak taky šupnout přes tu plínu!!!!A já si vždy v krámě, když dělalo dítě scény a ječelo, říkala"ta máma ho má ale nevychovaného"tak teď si to o mě budou říkat jiné bezdětné 😀 😀 😀 😀
Díky za reakci

petule.h
19. črc 2008

my to máme hlavně tak od přelomu1-2 let...ale to už jsem psala v jiné diskuzi...myslím, že v 6 měsících se nic neděje, horší je to pak, když dítě běhá, má stabilitu...to pak mlátí...
kim: pokud bude tvrdohlavej, tak domlouvání , ani mlácení přes zadek nepomůže... 😀 ..
ono jsou to takové etapy...chvilku má nějaké rozmary, pak zase zmizí a jsou jiné...no v jiných diskuzích je to popsané dokonale, já musím za tím mojim lumpem, je podezřele ticho
musím říct, že jsem docela začala být časem klidnější, ono to ani nijak nejde, člověk by se pak z raubířem zbláznil...
mějte se

karot
19. črc 2008

Dneska jsme si chtěli udělat odpoledne výlet,až se mlaďoch vyspí.Normálně spí od 11:30 do 14:00,ale dneska už měl 12:40 vyspáno,tak jsem do 14.h. počkala na jídlo,které se opět nekonalo. 😀
Byla jsem na něho trochu nazlobená,tak jsem ho šoupla na půl hodiny do ohrádky(mám jí v kuchyni),ať si hraje a šla do obýváku převést video.Když jsem ho šla před 15.min. zkontrolovat,spal jako dudek.Takže tu sedím nastrojená jak trubka a čekám,kdy se vzbudí. 😀
Z výletu asi dneska nic nebude. 😅
Taky mám tvrdohlavce,.................takže vím,o čem je řeč. 😀

simlenka
19. črc 2008

no - my jsme přes den relativně v klidu, ale začla se mi vztekat v noci - nepomáhá prso, dudlík, prostě nic - až musím vstát a chodit s ní ☹
někdy se vzteká u oblíkání, ale spíš srandovně - začne mlátit rukama nohama a dělá u toho srandovní obličeje a hrozně funí 😀

kortanova
19. črc 2008

Ahojky,
náš Vítek se taky začal vztekat. ALe je to asi tím, že začnou lézt, chodit a vidí moc podmětů a neví kam dřív. Samotným jim to moc nejde a když nevyhovíme, tak je řev. Já se ho snažím zabavit jinak, a když odvedu pozornost,tak ho to hned přejde.
Ovšem katastrofa je přebalování. Svlíkání plenky ještě ujde, ale při oblíkání plenky dělá takový drie, že to svět neviděl. Kope jako blázen, řve. Občas ho začnu lechtat, takže se začne hrozně smát a docela se uklidní. Včera mě ale tak pekelně kopl do prsa, že jsem se neudržela a jednu mu lupla na ten nahatý zadeček. Najednou koukal, co to bylo, že to štíplo, nevěděl co a pak se rozbrečel. Ale přemýslel nad tím. Spaní naštěstí ujde.
Ohledně zubů můžou být hodně rozmrzelý, i když nejsou žádný vidět. Ono je bolí i to, když se tam někde hluboko klubou.

nikkos
19. črc 2008

Ahojky! Tak když bylo malému 8 měs. psala jsem jak je to hrozný jak je vzteklej, no, to bylo ještě prd 😒
Už jsem kolikrát fakt úplně hotová a nevím co s ním. Teď mi třeba dělá - klasika- jak mu něco vezmu nebo ho někam nepustim, to je řev jak na lesy. Já jsem tohle čekala až třeba ve třech letech, jak se děti vztekaj v krámech, to bych s ním asi zatočila raz dva, ale co můžu dělat s takovým prckem? Já fakt nevim, vzteká se od rána do večera. Už taky nějakou přes plínu slíznul, já mam nervy, kolikrát mě pěkně vytočí,... holky co máte vzteklouny jak to přežíváte?
Mám podezření na to, že tím jak já mnohdy reaguju podrážděně tak on se to ode mě učí. Ale někdy se fakt neudržim a pak si to hrozně vyčítam 😢 A nebo to je zděděný, kdoví, ale proboha jako dítě jsem taková nebyla ☹
Myslela jsem také že až začne být mobilnější tak se uklidní ... takže neuklidnil 😠

niega
20. črc 2008

Nikkos, náš Edík je taky fabrika na křik. Taky se přes den každou chvíli vztekal. Jak říkáš, bylo to tím, že chtěl něco, co jsem mu to nechtěla dovolit. Nakonec to dopadlo tak, že na jeho očích není (téměř) nic, co nesmí (on toho smí totiž hodně, takže to neznamená, že je ve vystěhovaným prostředí). Naopak je zavalenej vším, co smí. Na stolcích a radiátorech jsou narafičený kostičky a ponožky a kelímky od jogurtů a podobný nesmysly, aby si vždycky odnesl nějakou trofej, když ťapká kolem nábytku nebo se zvedá u radiátoru. Já nevím, ale připadá mi, že některý děti jsou buchty, co si nechaj všechno líbit, no a jiný zase furt něco chtěj, ale jakmile to nedostanou, spustěj kravál. Nejsou špatný, jsou jen ambiciózní a snaží se prosadit. Určitě je to dobrá vlastnost, jenomže ony ty dětičky neumí nic jinýho, než křičet a vztekat se. A tak je to jen na nás matkách, abychom se to snažily přežít a abychom z toho nezcvokatěly (nebo děti nepřizabily). 😀

karot
20. črc 2008

Nikos,..................na ten zadek(přes plínu)mu dávej až od roka,ať máš něco v záloze na horší časy. 😅 Stejně by z toho neměl rozum. 😖
Já to do roka vydržela,ale pak se to nedalo.Ale zase,..............nic se nemá přehánět.Nechci z něho mít agresora,tak tělesné tresty používám jen nejnutnějším případě.Včera jsem ho nechala vyřvat v ohrádce,.............spíš brečel jen,když jsem se zjevila(zkontrolovat ho),ale pak si sám hrál.Měla jsem z toho pak večer špatný pocit,že jsem na něj byla tvrdá 😔 ,ale dneska byl jak beránek,tak jsem mu to vynahradila. 😵
Pořád jsme se mazlíkovali,apd. 😉
Niega,.............s těmi "trofejemi" to není vůbec špatný nápad. 😎

niega
21. črc 2008

Karot: Jojo, trofeje jsou výchyt - teda pro miminko je to super. Matka se musí smířit s tím, že má hračky a jiný krámy po celým baráku (teda pokud má mimčo přístup všude, jako je tomu u nás) 😎 .

nikkos
21. črc 2008

To plesknutí přes plínu samozřejmě nepřehánim. On je ten náš prďola navíc dost citlivej, nechci aby měl z nervózní mámy ještě nějaké trauma 😅 a asi máš, Karot pravdu, že z toho nemá rozum 🙂
Niega ty kostičky, kelímky po bytě, to mě rozesmálo 😵 super, hned to taky taky udělám 😀
U nás je právě největší problém to, že bydlíme v mrňavém bytě, kde je téměř nemožné zařídit jej "dětemvzdorně". Takže to je věčně ..tam nechoď tam nesmíš nelez tam neotvírej to nešahej na to...samozřejmě občas neví která bije ale NE chápe dobře, jen někdy nechce. Kolikrát ví že něco nesmí a úplně má čertíky v očích a čeká co já na to 😀 😠 😀
Ale zase jinak je zlatej, když vidím jak ho všechno strašně zajímá, jak dokáže hned vše rozmontovat a jak je spokojenej když objeví něco neodolatelného a máma mu to nechá 😝 holt máme žívější děti.
Zrovna jsem četla, že dítě do dvou a půl let není schopné si zapamatovat že něco nesmí. Tak se snažím být shovívavější.

niega
21. črc 2008

Nikkos, ono to fakt chce hrozně moc promyslet, jak uspořádat byt, aby v něm bylo co nejmíň "ne". Mrkni třeba na www.ikea.cz - mají tam dost různých zábran, např. proti otevření skříněk, šuplíků atd. Prostě něco bude dovoleno, tam budou neškodnosti a blbosti, co když se rozbijou, svět se nezboří; no a některý skříně budou zamčený, tož prcek bude mít smůlu a časem se s tím smíří. Zásuvky zacpi záslepkama, spotřebiče vytahej ze zásuvek - když bude tahat za šňůru ze zástrčkou, tak pokud na něho spotřebič nespadne, neublíží si. Vytáhni žaluzie, roztáhni záclony a závěsy (co jsou až k zemi) do stran, obal kliky tričkem, aby mohl bouchat dveřma do stěny - prostě nech ho dělat ty svoje kraviny, co celej den dělá, jen zabezpeč jeho bezpečí a váš majetek tak, aby nedošlo k újmě. A budete spokojení oba. 😉

nikkos
21. črc 2008

Určitě to budeme muset nějak přeorganizovat. Niega díky za tipy 🙂

kim
23. črc 2008

Holky díky za reakce, tak zase za pár měsíců, si napíšem, jak to pokračuje, ju?? 😀 Pevné nervy všem 😎

kim
24. zář 2008

Tak čááuky holky 😀 Jsem tu zase, jak jsem slíbila 😀
Tak jak to jde???U nás hrůza 😔 jsem docela nešťastná, co se děje...Daník začal být šíleně vzteklý a to za týden začínáme teprve 10.měsíc!!!Krásně začal lézt, teď se staví o vše na nohy a zkouší krůčky, to je vše v pohodě!!!Ale to vztekání při všem!!Když přebaluju, když mu upadne hračka, když krmíme, když ho vyháním např.z koupelny, protože se staví o WC 😝 jednou to bylo až takové, že se rozplácl na břicho na zem, začal hlavou mlátit do země a u toho řval.Jindy zase zatne pěsti a mává rukama a je celý napnutý, jindy dělá, že mě kousne 😕 že je na tohle strašně brzo?????
Dneska mu z jídelní židel upadla knížka na zem, okamžitě hysterák a bušení hlavou do toho stolečku.Taky si hrál s autíčkem a dával si kolečka do pusinky, najednou zase řev a mlátil se kolečkama do dolní dásně.Zub nemáme ani jeden, ani náznak nevidím, ale myslím, že by to třeba mohlo být tím, že ho pusa bolí a pak ve spojení s něčím dalším(spadlá knížka, přebalování)toho je už na něj moc 😀 a začne takhle řádit??!!Co myslíte, moc se bojím, že budu mít nějak moc agresivní dítko...přitom je mnohdy přes den veselý, žulí se na nás, přijde se pomazlit..už fakt nevím, k Dr.jdu až za měsíc, nechce se mi tam s tíhle lézt, prosím nemáte někdo něco podobné??????

jjaanca
25. zář 2008

Četla jsem začátek diskuze a něco podobného mám doma. Tos mě kim moc nepotěšila že se to nezlepší 😖

radka.m.
25. zář 2008

ahoj kim,tak já mám doma to samé.my se taky vztekáme naprosto při všem.už jsme s manželem z toho pěkně na nervy,za chvíli z nás budou asi magoři.už jsme z malýho tak zblblý,že jakmile mu něco upadne,tak se předháníme,kdo to rychleji sebere,protože už víme,že za chvíli bude prcek řvát jako tur.takže to u nás vypadá,že pořád jenom spěcháme a spěcháme...taky mi někdy přijde,že začínám mi z něho už tiky.stačí sebemenší věc a já už předem vím,že se to mladýmu nebude líbit a bude zase řvát,třeba to strojení,když máme jít ven,tak se psychicky připravuju na ten řev,protože vím s jistotou,že at má náladu sebelepší,tak bude řev.už jsem říkala,že si koupím špunty do uší,protože mi to jeho vřeštění trhá uši. 😀 😠

kim
25. zář 2008

Radu 😀 😀 to samé, taky hned zvedám, dávám do ručičky, aby nebyl kravál, ale nevím, zda je to zrovna to nejlepší řešení 😅 oblékání ,jj taky hrůza!!!Neřešila jsi to s Dr.???Zda je to normální tak brzo??

binki
25. zář 2008

my už máme 10 měsíců, ale pěkně se to vyvíjí, je to čím dál výživnější, v obchodě mi téměř pokaždé kříičí u pokladen, nesnáší zvuk načítání kódu, na dětském hřišti mi občas udělá scénu, když je unavený a chce si lehnout na zem, ale nechce odejít od hraček nebo když "chodíme", prohýbá se do oblouku dozadu a řve a kroutí hlavou, jinak kříčí, když ho nesu z koupelny, když ho převlékám, když ho přebaluji, když si hodí něco na zem, když mu něco zakážu a trvám na tom, že to je nene, občas řve jen tak venku, aby mi udělal dusno, když třeba s manželem jíme...no, ale vidím na něm bezpečně, že to na mne zkouší 🙄
něco jsem o tom našla, mohlo by to být předčasné období vzdoru...

mysinka
25. zář 2008

Tak mě to vztekací období teprve začalo a už jsem zralá na provaz 😝 Chce lézt a strašně mu to nejde, takže ležet na bříšku nebaví, pláče a hysterčí...chovat by chtěl, vidět, co je kde nahoře a tak. Ale tahejte se 10h denně s 9,5kg macíčkem, že? 😠

radka.m.
25. zář 2008

kim,s mudr jsem to neřešila,protože mladší syn byl to samé,přešlo ho to až po čtvrtém roku,takže předpokládám,že tenhle bude na tom asi tak stejně.holky,ty byli obě v pohodě,ale ty kluci to mají nejspíš v genech.tak bud to vydržíme,nebo se sejdeme v blázinci,hi,hi. 😀

kim
25. zář 2008

Binki, to prohýbání do oblouku 😅 to máme taky...no pěkné no 😅 tak si budem držet palce, ať to přežijeme všichni bez úhony 😀 😀 už se fakt těším na scény v krámě a na hřišti..a to jsem si vždy říkala, když jsem takovýho vzteklouna viděla, že ho ta máma neumí plácnout, domluvit, vychovat...a mám to tady 😀

Radu, no jo chlapi, už od malička zlobí a vymýšlí si ptákoviny 😀 já chtěla holku 🤐 ale nějak se to zvrtlo 😀 😀 😀 Díky za reakce, taky si mylslím, že to holt u některých jedinců začne dřív, my jse teda už od malička trochu napřed dle Dr.se vším, takže i s tímhle...díky za reakce

evi3
25. zář 2008

kočky, ako som si vás prečítala, som vďačná, že naša sa zlostí len v tom rozsahu, v akom sa zlostí ... Teda ona nikdy nebola urevané mimino, ale bezpečne ju naštvem keď ju nepusím/vynesiem z WC, keď jej nechcem dovoliť niečo, čo je nebezpečné (doma má voľný pohyb - až na to wc, občas "zabudnem" zatvoriť skriňu akop bonus 😉 ) . Vvystrie na zemi a mláti dlaňami o zem ...robím, že to nevidím, a tak ju to vačšinou prestane veľmi rýchlo baviť. Ale najvačšie scény sú, keď ju dávam spať, naštvaná, že okolo sa toho ešte toľko vecí deje a ona pri tom nebude ...
No a dnes sme sa chystali na prechádzku pol hodiny 🙄

kacii
29. bře 2012

Ahojte, chtela bych obnovit toto tema a snad se nekdo chytne a poradi... 😔 do minuleho tydne jsme meli uzasnou holcicku, pravda jako uplne miminko byla hodne uplakana, ze jsme skoncili az u neurologa, ktery jen konstatoval ze je uplne v poradku a neuveritelne chytra, trosku citlivejsi...ale posledni dobou byla zlata, ta nehodnejsi holcicka,ktera vsechny jen hlasila, snazila se pusinkovat, rada a vsemu se porad smala...pred tydnem jsme meli ockovani a od te doby konec...je hodne zlostna, vzteka se, hlazeni nahradilo skudleni a skrabani...je neposedna jako pytel blech, neuveritelne hyperaktivni, uplne ma rozhozene spani, nemuze usnout nikde ani v kocarku, vsechno ji zlobi, vzteka se...mam ale pocit, ze to dela jen me, pred manzelem, u babicky, smisek, ale jen odejdou nebo ja s ni nekam, spusti a vzteka se...je mi to strasne lito a nevim co s tim...den s takovym prdoskem je neuveritelne narocny... 😔

yesu
28. únor 2013

@kacii Tak jak to u vás dopadlo? Byla to jen reakce na to očko?

kacii
28. únor 2013

@yesu uz si to moc nepamatuju, jak dlouho to trvalo a bylo dal, ale kdyz si to ted ctu co jsem psala...tak je to jak pres kopirak co mame ted...a to jsme zase 2 dny o ockovani 4.hexou...celkove jsem vypozorovala, ze kdyz ji neco hodne boli, treba klube stolicka a nebo po tom ockovani, chova se takto...takze asi ano 🙂

yesu
28. únor 2013

@kacii u nás tohle řvoucí a vztekací období totiž trvá už dva měsíce...sem tam je den, kdy je docela v pohodě, ale jinak je to fakt skoro denně ☹

kacii
28. únor 2013

@yesu nevim, jestli jsi zastance homeopatik...ale nam pomahaly chamomilla vulgaris..hodne to pomaha i holkam kolem me...je to na zoubky a neklid...u nas doposud se ukazalo, ze to bylo spojene se zoubkama a po tom ockovani..vybiji si takto bolest...no, ted teda mame prvni pubertu, ale do toho ockovani a rostou dva zuby...vazne dela zazraky 😉

yesu
1. bře 2013

@kacii homeo se nebrání, hned je dneska půjdu koupit a vyzkouším! Na zklidnění jsme dostali Pyridoxin-vitamin B, ale přijde mi,že to nepomáhá! A jak se to dávkuje ty homeo?

kacii
1. bře 2013

@yesu meli by ti to rict...cca to odpovida 1 kulicka na 10ml a max.10 kulicek za den...ze zacatku jsem to davala po lzickach...postupne jsem to ale prihodila treba do piticka a popijela to cely den...ne vsech 10 teda...treba 4-5 kulicek na hrnicek... 🙂 toto je dobra stranka http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-monokomp...

maminek
1. lis 2013

mam také malého divocha, který má období vzdoru a vztekání se 🙂 a jelikož už mám dvě odrostlé děti, vím, že lepší než na zadek, nebo fyzický trest, je trpělivost, a pohlazení 🙂 mé starší děti jsem také tak vychovávala, a vyplatilo se to. 🙂 Nikdy se spolu neprali, nikdo si nestěžoval ve školce nebo ve škole, že by někomu ublížili, nebo se posmívali 🙂 prostě měli v sobě zafixováno od malinka, že násilí není řešení 🙂 tak že když to na mě ten prcek rozbalí, podívám se na ty dva a vím, že bude líp.