Půlroční syn se pořád vzteká. Co mám podniknout?

kasli
22. kvě 2008

Ahojky, za našeho malého andílka se stává vzteklý terorista!! Trvá to už víc jak měsíc, našeho prcka naprosto nic nebaví a když tak maximálně 5 minut a začne se vztekat a pak se to stupňuje až v hysterický řev. Možná je to tím, že začíná mít snahu lézt, ale bohužel mu to nejde tím správným směrem a couvá, což ho štve a hned jak se přetočí na bříško, tak se začne vztekat, což by nebylo tak hrozné ale on se pak vzteká i při sezení. Teď přišel na to, že umí vstát, když se opře o moje ruce a to je další problém, pořád by jen stál, ale opět samotnému mu to nejde a tak se opět vzteká! Takže sečteno podtrženo vztekáme se při jakékoli činnosti a když mu nevyhovím a nesedím u něho celý den a nehraju si s ním nebo ho nenosím, tak je schopný zbourat řevem celý barák! Nevím už co dělat, protože celý den u něho sedět a hrát si s ním nemůžu a hlavně po hodině hraní už ho nebaví ani to a pokud nenastoupí jiná osoba tak řve stejně!
Prosím nemáte s tímto někdo nějaké zkušenosti, co mám podniknout, aby si malý byl alespoň na hodinu děnně schopný hrát sám a neřval u toho! Manžel i já jsme naprosto vyřízení a už nám docházejí síly!!!

listicka20
22. kvě 2008

Ahoj Kasli, jsme na tom podobně, už jsem úplně vyřízená. Ne že by teda byla Katrinka nějaký andílek, řvala od narození, ale mezi čtyřma a šesti měsícema si celý dny parádně hrála a byla to nejusměvavější miminko na světě. A teď, trvá to už asi dva tejdny, pořád chce po mně lézt, hnu se do kuchyně, hned za mnou čtyřnožkuje a objímá mi nohy, přičemž žalostně vyje a snaží se postavit. Hračky ji už nezajímaj, pořád se jen šmrdolí okolo mě. Víš co si myslím? Že je to období fixace spojený s růstem zubů a snahou se postavit a všechno vidět... Budem teď pořizovat vysokou židli, aby mi mohla vidět pod ruce, když něco dělám v kuchyni, to by mohlo částečně pomoct. Prostě chtějí naši pozornost a nesmí jim nic uniknout...

gabca1
23. kvě 2008

Ahoj, to máme taky, malá už se tedy i staví a všude leze takže za ní lítám, v lehátku vydrží max 15 minut a pak se vzteká, vlastně všechno jí baví tak max těch 15 minut... Pak hned musí být změna nebo řve. V postýlce, když má usnout, tak jak se začala stavět pořád kouká ven, a když epřijdu tak pláče. Už jí ani moc nedávám do dřevěné postýlky, aby se nebouchla. Mám jí v cestovní a tam jí učím usínat, je to pro ní změna takže jedem všechno od začátku, ale vím, že když spadne tak se jí nic nestane...

reruna
23. kvě 2008

u nás to samý, taky to začalo nějak po tom půl roku, co se malý začal sám pohybovat, pořád chce něco na co nemůže dosáhnout nebo někam lézt,kam nemůže, postavit se u něčeho, co ho neudrží,takže mě opravdu nezbývá než být u něho celou dobu a zachraňovat a hlavně střídat činnosti, když si s něčím vydrží hrát 15 minut, tak jsem ráda. Pořád mě musí vidět, jinak hučí. Tak to střídáme, chvilku lozí, chvilku leží v lehátku, chvilku sedí v jídelní židličce, chvilku ho nosím, chvilku sedí a hraje si s kousátkama nebo balonkama, mezitím nakojím nakrmím. Dopoledne spinká, odpoledne kočárek, večer koupání, prostě to musíme vydržet, až budou caparti větší, tak si budou hrát sami, ale teď prostě potřebují nás 🙂

kasli
autor
23. kvě 2008

Ježiši ani nevíte ják jsem ráda, že tohle je i někde jinde než u nás 😵 Moje kamarádky mají doma naprostá zlatíčka, jen my pořád vybočujeme z řady 😅

Listicko: také mě napadlo, že by to mohla být ta fixace na maminku! A vzhledem k tomu, co začal předvádět s usínámí přes den, to asi bude ono, protože prcek neusne jinak než s mojí rukou v ručičce a když už to vypadá že usnul a já odejdu, tak během chvilky spustí řev, který rve uši a když k němu zase příjdu, tak mě chytne a spinká dál! což je také očistec!

Reruno: tohle chtění věci co nemůže mít je u nás naprosto stejné! Nejvíce ho dráždí ovladače na telku a spol. a to je pak estráda když mu je nechci dát 😠

svoma
23. kvě 2008

Ahoj kasli,tak u nás je to to samé,mě přijde,že jak už jsou starší,že se prostě nudí,už to nejsou ta malá miminka,co jen ležela,už přišli na to,že se dají dělat i jiné věci,jenže to bohužel ještě neumí. 😝

sisstin
23. kvě 2008

kasli: opravdu nejsi sama..Tygr se ted vzteká imrvere celej den...nic ho nebaví, nespí..jen se vzteká a vzteká...taky už toho mám plný brejle 😔

kim
23. kvě 2008

No to se mám na co těšit, nám to taky teď začalo, ale pro změnu by chtěl sedět a nic jiného!!!!!!Takže položím na záda pod hračky a řve a řve a pořád se snaží sednout z lehu pako 😀 Takže má pořád hlavu nadzvedlou a nohy taky a heká, páč je to makačka na břicho...tak jsem zvědavá teda co mě čeká v těch 7 měsících 😢

foxik
23. kvě 2008

ahoj zdeptošený mamči 😉 - tak u nás je to to samé, odmalička byl uplakanej, ale co předvádí teďko v "za týden ukončeným půlroku" to je úplně na nervy - vždycky musím jít vedle do pokoje a tam se vykříčet, aby mě náš Vojťas neslyšel - páč ho mám plný brejle. nic ho nebaví déle jak 10 minut - má okolo sebe milión svých hraček a chce vždycky to, co nemůže mít a pak se vzteká - že to nejde, pořád chce u všeho být a je naštvanej, že mu to nejde - jen ho všude ke všemu musím nosit a nebo u něj sedět jinak hrozně prudí - zkrátka vůbec neudělám skorem doma nic 🙄

kaculi
23. kvě 2008

Tak tohle je přesně náš případ! Sice jsou Peťulovi jen 4 měsíce, ale taky se hrozně vzteká, přesně jak popisuje Kim. Pořád by chtěl sedět nebo ještě vydrží na rukách, ale to si zase nesmím sednout já, protože pak nemá rozhled a okamžitě spustí tyátr. Ležet skoro vůbec nechce a hračky ho zajímají jen chviličku.
Ve středu jsem to říkala doktorce - náš prďous totiž nikdy nebyl takový to hodný miminko, od malička je plačtivější a teď se k tomu přidalo to vztekání a odeslala nás na neurologii, prý nám tam pomůžou zjistit příčinu proč se vzteká. Tak jsem zvědavá (a taky se trochu bojím) co nám řeknou... 😒

sisstin
23. kvě 2008

my jsme byli fakt hodně hodný asi do konce 4.měsíce..od tý doby to jde z kopce 🤐

kim
23. kvě 2008

siss, my taky úplně samostatný hodný miminko, který ještě k tomu spalo 12h v kuse a teď je vše úplně jinak 😀 😀 😔

pomfrita
23. kvě 2008

jé, holky, to mám radost, já myslela, že ho mám doma jenom já 😀
ale není to tak hrozné, jak tady některé píšete - v noci usíná sám a spinká celou noc, pak spí 1,5 hoďky dopolko a 2 hoďky odpolko, takže mám čas se zregenerovat 😅 ale jinak je to běs, už mě to fakt vyčerpává...ale vypozorovala jsem, že zabírá změna prostředí - včera jsem byla celý den u kámošky (ta má 16ti měsíční holčičku) a byl úplně zlatej, hrál si s cizíma -NOVÝMA 😀 - hračkama, seděl v NOVÉ postýlce....fakt super, asi zase brzo někam vyrazíme 😀 😀 😎

kaculi
23. kvě 2008

u nás je spinkání v noci taky bez problémů, vydrží spát s 1 kojením do 8, někdy až do 9. A změna prostředí u nás taky zabírá, když jedeme k mamce tak je moc hodnej, dlouho nám mamka nechtěla uvěřit když jsme jí popisovali jak se Peťula umí vztekat. Až to jednou viděla u nás na vlastní oči 😀

pomfrita
23. kvě 2008

kaculi:přesně, jak někam přijedem, všichni říkají, že je strašně zlatej 😕 ...ale doma je to hrůza, nejhorší je, když mě zmerčí, předtím si třeba chvilku hraje sám, ale jakmile projdu kolem, tak hned začne řvát 😝

kaculi
23. kvě 2008

pomfrita: ha, u nás je to úplně to samé 😀 Hraje si na dece, spokojeně si šťouchá do balónků a jen mě zahlídne že se na něj dívám nebo uslyší, že jsem prošla kolem, okamžitě ho nic nezajímá a spouští řev.
Ale u nás ty návštěvy probíhají v pohodě i proto, že tam vždycky jezdíme dopoledne, maximálně chvilku odpoledne. A u nás ten největší "sajgon" přichází k večeru, někdy mi připadá že se chce záměrně tím řvaním unavit, aby se mu pak líp spalo...

kalo
23. kvě 2008

Dost drsný název tématu 😕 😕 😕

pomfrita
23. kvě 2008

na jasně, večer je ve znamení hysterie, uklidní ho, až když jdeme do koupelny, tak si spokojeně hraje ve vaně s kachničkama a jen ho vyndáme, tak zase řev 😝 ....dokud nedostane mlíko - to vypije, dáme ho do postýlky a spinká 😵

listicka20
23. kvě 2008

Holky, já jsem ráda, že nejsme samy, když jsem teď byla na mimi skupině, tak tam mamči prostě položily miminka na zem a miminka celou dobu ležela a koukala... to já vůbec neznám. Malá musí být pořád v pohybu, jinak je řev.
Gabčo, taky máme cestovní postýlku a je to super, začíná období dávání si na tlamičku... Ale vydrží tam jenom v hlubokém spánku nebo když na ní dělám opičky.
S tím spaním to taky není nic moc, ráno si zdřímne hoďku, v poledne půl hoďku, odpoledne půl hoďku... jenom občas má dny, kdy spí víc. Takže za den opravdu houby stíhám, no bordel v bytě, šťastné dítě...

artuse
23. kvě 2008

ahoj holky,

my to máme podobné 🙂 ale já si myslím, že je to prostě normální 😀 některý děti holt takový jsou, nechcou si hrát sami, je to vysilující, to vím moc dobře. Já malou nemůžu nechat nikde samotnou, protože se staví a hned by si natloukla 😔 Takže, když je vzhůru, tak buďto si s ní hraju nebo ji chovám, teď ji velkou část dne chovám v šátku 😅 ona je v tom šátku jakžtakž sklidněná, má rozhled a já mám navíc volné ruce a můžu udělat i nějaké práce doma - např. utřít nádobí, utřít prach, atd. 😀 a jí to děsně zajímá, co dělám a aspoň nekřičí 🙂 ale kolikrát si nemůžu ani skočit pomalu na záchod, no je to někdy na bednu, večer padám na hubu, takže kasli určitě nejsi sama 😀 čas mám jen, když spinká nebo se jí věnuje manžel.
jo a normální hračky jí baví tak tři minuty, teď jí nejvíc vzrušuje sušák na prádlo, už ho několikrát málem svrhla 😀 dále mobil, knížky, ovladače, různé papírky, atd. 🙂

listicka20
23. kvě 2008

jo jo, mobily, ovladače, papíry... to je ono. Normálních hraček si náš mrňous už taky nevšímá. Dneska ji na chvíli zaujal balík toaletního papíru, posouvala si ho tu po podlaze, úspěch má taky, když se může hrabat v papírovejch plínách
já šátek taky docela využívám - ale má to háček - nesmíme se posadit. Musíme pořád chodit... nebo aspoň stát a pohupovat se...

janinac
23. kvě 2008

Ahoj, měli jsme to samé...teď máme roční vzteklinku 😀 Já, ač vím, že bych neměla, tak jsem ho dávala do běhátka. On se na pět - deset minut proběhnul a pak byl zase v poho. Chtěl vidět co dělám a já jsem celý den u něj nemohla sedět. Jak začal lézt tak to bylo už v pohodě.
Teď už zase ví kam chce a co tam chce a jak mu to nedovolím tak je zle...zapře se, zakloní se a mám co dělat abych ho udržela ☹

nikkos
23. kvě 2008

Tak náš malej se začal vztekat sotva se narodil (když mu třeba nešlo se přisát na kozu) a vzteká se do teď a neustále se to stupňuje a stupňuje. Nevím kam tohle dojde ☹
Nejhorší je že já jsem vzteklá taky, takže máme doma občas pěkný scény 😖

Zajímal by mě názor psychologa - jak vlastně správně reagovat na takovéhle záchvaty vzteku. Ignorovat - vysvětlovat - odvést pozornost - přemlouvat..... Jak to řešíte vy???

sisstin
23. kvě 2008

nikkos: já se snažim si ho nevšímat, jenže on to pak stupnuje..takže nakonec psychicky nevydržim a jdu ho chovat atd., ale určitě je to blbej postup, pže ví, že si všechno vyřve 😔

kasli
autor
23. kvě 2008

Janinac takže se máme připravit na to,že až skončí vztekání této etapy, tak v jednom roce nás to čeká nanovo 😲 no já se snad picnu 🤐 😅
Holky závidím vám to spaní v noci, my v noci spinkáme v kuse tak 2-3 hodky, sice kojím 2x za noc což docela jde,oproti tomu co bylo před měsícem, ale zase máme noční děsy,takže odbije půlnoc a já do 4ráno co hodku dávám dudlíka a pouštím kolotoč 😒 No a přes den je zas boj s usínáním, takže si mateřskou "dovolenou" vážně užívám! Ale strašně mě blaží, že v tom nejsem sama, proto toho koníka miluju 😀 😝
Jinak hračky u nás také nezájem, a Vojťas je naprosto v tranzu z pet lahví, hlavně když jsou zelené 😀 a pak samozřejmě klasika noviny, ovladače, mobil. A co je zajímavé dali jsme mu na hraní starý mobil co nefunguje a toho si prďola ani nevšimne, ale muj funkčí ho děsně bere 😠 😀

lu777
23. kvě 2008

holky, tak se budu opakovat: jak vidím, nejsme zas taková výjimka.. 😝 😅

malému budou zítra 4 měsíce a když to tu čtu, tak musím říct, že sem teda zapadáme 😅
ovšem Maťulda byl neklidnější už někde od konce 1. měsíce.. všechno musí mít okamžitě, přepíná hned z lehkého zakňourání na velký řev (většinou, občas to ukočíruje s mojí pomocí, ale to je spíš výjimka)

poslední dva týdny se hodně změnil, dost se začal hýbat, chce pořád "cvičit" a má neskutečnou sílu v rukách..
v lehátku vydrží tak max. deset minut (když je v dobré náladě a právě jedl, většinou jen dopolko).. takže už jsem zvyklá, že pořád střídáme hrací deku, cvičení na nahato, chození po bytě, houpání na míči, zpívání v šátku atd. atd. 😝 😅
jo a koukat jak vařím ho někdy baví, ale musím pořád mluvit 😝

jinak nevšímání teda u nás fakt nefunguje 🤐 .. snažím se ho rozpýtlit, změnit aktivitu, někdy pomůže hodně změnit hlas např nebo sundat plínku a držet ruku a povídat něco uklidňujícím hlasem.-.

dneska byl úplně hypnotizovaný pet lahví (ahoj Kasli 😀 ), dole bylo trošku vody, asi deci a když jsem s tím začla náhodou hýbat, tak byl bez sebe jak to vydává různé zvuky při tom přelévání.. tak jsme ji váleli a nechala jsem ho zkusit si to podržet (s mojí pomocí, samo).. no prostě nejlepší hračka, Lamaze leporelo prohrálo 😅

artuse
23. kvě 2008

nikkos, naše malá se mi u prsa vztekala i v porodnici, sestry jen koukaly a říkaly, jak už umí pěkně nadávat 😀 co já se ale kvůli tomu jejímu vztekání u kojení natrápila 😔 teď už kojení ustupuje, takže mi to tak nevadí 🙂

nikkos
24. kvě 2008

K tomu vzteku u kojení - já myslím že se vzteká už jen ze zvyku 🙂 Vždy když vidí že vytahuju prso, tak se prohne do luku a příšernej výstup, že to jako neni hned 😠 Já mu vždy říkám ...vždyť už to děláme 8 měsíců a víš že ti tu kozu dám... 😉

Jinak flašky jsou super, dobrá je taky jakákoliv krabička do který se něco zavře a pak to tam chrastí.

Kasli, taky jsme měli období, kdy jsme "dudlali" celou noc, vždy ho vyplivl a hned zase chtěl, to byli hrozný noci, ale to přejde. Slyšela jsem to už od více mamin, je to jen přechodný 😵

gabca1
31. kvě 2008

holky, tak mi včera měli děsnej den. Malá zlobila a vůbec jí nic nebavilo, lehátko, hračky, kočárek jen lézt a já lítála za ní. To mi ani tak nevadilo. Jenže i to jí přestalo bavit. A začala se vztekat. Tak jsem jí nakrmila dala do postýlky a tam si chvíli hrála a pak začala pofňukávat a pobrekávat a to vydržela asi 2 hodiny. Pak usnula. V noci opakování. V půl 1 se probrala a plakala do půl 4. Vůbec nevíme co s ní bylo, byla nakrmená, napitá, přebalená, vyvětráno... Lítali jsme s manžou a nevěděli co dělat. Nosili, vozili v kočáru, byla i u nás v posteli. Nakonec usnula, když jsem jí po dalších 3 hodinách dala další mlíčko. Jsem vyřízená. Jo a už ani nechce usínat večer. Vždycky usnula po papání a položení do postýlky a teď už 2 dny leze v postýlce a stoupá si. A pak pláče a vzteká se. Zoubky nikde nevidím tak fakt nevim co dělám blbě 😔 😔 😔 Nemůže to být tím, že pres den už týden spí v cestovní postýlce a večer, když jí dám do normální tak je zmatená? Já nevim. To, že pláče přes den už jsem nějak zkousla, ale v noci??? Nééé!!! 😠 😝 😝 😝

kim
19. črc 2008

Oživuji toto téma a jak jsem psala v květnu, co nás čeká v 7.měsíci....no hrůza, opravdu se to jen horší, vztekáme se celý den, pořád a u všeho, nejhorší začalo být oblékání, to je horor, ještě k tomu se mnou bojuje, rukama mě odstrkuje, kope nohama...no jsem zvědavá, až bude mít ještě větší sílu!!!Je tu nějaká mamina, která tohle taky měla a jejíž dítko se třeba chozením uklidnilo nebo tihle malí vztekloni zůstali vzteklounama i ve vyšším věku??????????????????????????

karot
19. črc 2008

Kim,.............nechci Tě strašit,ale to pravé ořechové přijde v 1.roce,pak ve 3.letech a ještě v pubertě. 😅
Já mám celkem kliďase,.................neznám záchvaty vzteku delší,než 5 sekund,.................je to spíš,když ho zlobí zuby a ještě k tomu se mu něco nepovede. 😀 Do roka jsem to kdovíjak neřešila,..........spíš jsem to přehlížela.Ale pak to najednou zesílilo na intenzitě,tak dostal občas vyšupáno přes plínu. 😖
Ale naštěstí to byl zásah v pravou chvíli,takže teď už je to v poho. 😵