Půlroční syn se pořád vzteká. Co mám podniknout?

kasli
22. kvě 2008

Ahojky, za našeho malého andílka se stává vzteklý terorista!! Trvá to už víc jak měsíc, našeho prcka naprosto nic nebaví a když tak maximálně 5 minut a začne se vztekat a pak se to stupňuje až v hysterický řev. Možná je to tím, že začíná mít snahu lézt, ale bohužel mu to nejde tím správným směrem a couvá, což ho štve a hned jak se přetočí na bříško, tak se začne vztekat, což by nebylo tak hrozné ale on se pak vzteká i při sezení. Teď přišel na to, že umí vstát, když se opře o moje ruce a to je další problém, pořád by jen stál, ale opět samotnému mu to nejde a tak se opět vzteká! Takže sečteno podtrženo vztekáme se při jakékoli činnosti a když mu nevyhovím a nesedím u něho celý den a nehraju si s ním nebo ho nenosím, tak je schopný zbourat řevem celý barák! Nevím už co dělat, protože celý den u něho sedět a hrát si s ním nemůžu a hlavně po hodině hraní už ho nebaví ani to a pokud nenastoupí jiná osoba tak řve stejně!
Prosím nemáte s tímto někdo nějaké zkušenosti, co mám podniknout, aby si malý byl alespoň na hodinu děnně schopný hrát sám a neřval u toho! Manžel i já jsme naprosto vyřízení a už nám docházejí síly!!!

djkrypta
4. lis 2015

Ahoj, takže rada? Asi žádná,že? Vydržet... hlídám teď půlročního chlapečka...Pamatuji si že s davcou to bylo otřesný...tak se snažím být teď víc v klidu, ale i přesto hledám moudra...žádný tady není...

jajarusenka
7. zář 2016

Ahoj holky, že mæmw doma malé satánky, to už vím, ale opravdu by mně zajímal názor nějakého odborníka. Taky mám doma už 3 týdny malou tyranku. Má 7 měsíců a nejdříve se jen zlobila, teď se začíná vztekat a strašně křičí a piští. Tatínek ji už nechce ani na chvíli hlídat. Zlobí se, že ji nejde lézt, že si nesedne. Nic ji nebaví, ani já ne. Vydrží si se mnou hrát jen 5 min. a zase řev. Naštěstí alespoň večer spí celou noc, přes den jen po dvaceti minutách. Jsem už z ní ko. Dnes ráno se mi už po hodině s ní chtělo brečet.. Už se nemůžu dočkat 18.00 a půjde spát. Je to mé čtvrté dítě, holčička a dává opravdu zabrat. U jejich bratrů jsem tohle nezažila a neznám. Jj, spousta rad a domácích odbornic se najde, ale opravdový psycholog nebo tak něco se tady nenajde? Jinak asi budu muset zapsychiatrem asi já sama. :D

jajarusenka
14. únor 2017

djkrypta Ahoj, rada? Opravdu vydržet. Malá mi začala lozit a uklidnila se. Stále si moc nehraje, hračky vyhazuje, ale nejraději leze do skřínek, vyhazuje prádlo, bere vše co nemá. dokola ji vše bereme, ukazujeme, že nesmí. Některé věci pochopila. Když se občas vztekne, jdu k ní a klidným hlasem ji vysvětluji, i když to moc nechápe, že se to nedělá, že se ji může něco stát a za chvíli ze vzteku je smutný pláč, přitulí se a je po vzteku. Hlavně neřvat a dítě neodstrkovat. Zjistila jsem, že malá má strašně ráda zpěv, proto si najdu chvíli a zpíváme si. Už se houpe a zpívá se mnou, buď si brouká, nebo zpívá písničku houpi, houpi, jen jedno slovo. Někdy tleská ručičkama, dívá se mi na pusu a je moc spokojená. Taky má ráda, když opakujeme pacičky, jak je velká atd. Svým bratrům ukazuje Ťuk, ťuk na hlavičku. :D Čím více se ji věnuji, tím méně se vzteká. V poslední době mám strašně moc vyřizování, někdy běháme třeba celý den, malá je z toho také mrzutá, ale příjdeme domů a vše odložím a snažím se být s ní. Teď má rok a opravdu se uklidnila, i když nechodí. 🙂 Vydrž. ;)

nugetka20
27. únor 2017

@jajarusenka Doporučuju knihu Nejšťatstnější batole v okolí - v 1,5 roce to začne být "šťavnaté" 🙂
Mám doma taky malého vzteklíka, zatím je mu 8 měsíců, ale už od narození, jakmile mu něco nejde, tak křičí. Právě začal lézt a sotva se vypiloval, tak už se mi staví nahoru. Což mu nahoru jde, ale dolu už ne - a tak hejká a hejká 🙂)

Prostě nejsou všechna miminka stejná, některá jsou prostě náročnější a ukřičenější.