Reakce na zvuky u kojenců. Máte zkušenosti?

dasafles
2. bře 2011

Ahoj, zdravím všechny maminky 🙂 Mám 6,5 měsíce starého chlapečka a zaráží mě jeho reakce na zvuky. Prakticky vůbec se neotáčí za hlasem ani za jinými zvuky. Řekla bych, že tak z 10 podnětů zareaguje na 1-2 a to se nesmí věnovat ničemu jinému. Při hře nebo třeba při pasení koníků se většinou neotočí vůbec. Z mé iniciativy máme vyšetřený sluch a na obě uši slyší perfektně, ale to mě moc neuklidnilo, když reakce nevidím. Stalo se to také některé z vás a zlepšilo se to? Mám strach, aby to nesignalizovalo nějaké mentální opoždění.. A druhý dotaz, Honzík se mi teď začal hodně potit, i doma, kdy jsem si jistá, že není navlečený příliš, někdy je to i takový ten studený pot.. Objevilo se to až teď, proto mě to trochu vyděsilo.. Jsem holt nervózní prvomatka 😀

janocka951
2. bře 2011

Ahoj, @dasafles ja síce nemám také veľké bábo ale si myslím že by si mala ísť račej k dr. nech sa na tvojho drobca pozrie 🙂 Lebo mojej malickej dr. povedala pri novorodeneckej nasteve "racej prist 10x zbitocne nez 1x neskoro". 😉

romana29
2. bře 2011

dasafles tak pokud doktoři říkají, že je to v pořádku, tak možná je opravdu jen zaneprázděný a promiň, že to tak napíšu, ale víš jak, chlapi nejsou jako my ženský, oni zvládnou dělat nebo vnímat pořádně jenom jednu věc, né víc 😀
Potí se jak? Gábinka má třeba zpocené nožičky - chodidla, takže častěji musím měnit punčošky.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
brisalek
2. bře 2011

@dasafles s tim sluchem nevim. Muze to byt jen obdobi, kdy poznava spostu noveho takze ho nezajima, ze na nej mamka vola🙂.
Ale s tim pocenim myslim, ze to nic nebude. Me se mala take hrozne potila(tak od 3 do 9 mesicu) a mela take treba studene spocene lokty v body s kratkym rukavem a hlavne za krkem a na zadickach. Jak se zpoti, tak je pak naopak studene. Mozna tim jak se zacal vic pohybovat je treba i kdyz se ti to nezda moc obleceny. Pokud neni zpoceny i v klidu a opravd hodne , ze je cely mokry nemelo by to nic byt.
Ale urcite se muzes dr. zeptat...kdyz pujdete na ockovani....

dasafles
autor
2. bře 2011

Ahoj, díky za reakce.. Co se týče pocení, opravdu to možná bude tím, že se malej teď více hýbe, to mě vůbec nenapadlo, jsme trubka 😀
Co se týče oušek, ano na kýchnutí nebo na zakašlání zareaguje.. Pokud kojím a Honzík je totálně zklidněný, leká se i slabších zvuků. My ale máme ouška docela podrobně vyšetřená a že má sluch v pořádku, to už víme na 100%. Mě jen zaráží, že ho ty zvuky prostě nezajímají.. Na začátku roku jsme byli hospitalizovaní v nemocnici kvůli epilepsii, natěstí je zatím léky zažehnána, tak jsem ze všeho více vyplašená a prcka stále sleduji a stresuji.. ☹

silvie22
2. bře 2011

@dasafles Ahoj! Náš Davča je taky k podnětům apatickej.dr to neřeší.Sluch má v pořádku protože ze spánku ho vytrhnout zvukem je víc než jednoduché.

palma111
3. bře 2011

@dasafles manžel mi taky tvrdí, že malýho moc pozoruju. asi je to normální... já teď řeším něco jiného - prcek se mi ani v 6,5 měsících nesměje nahlas. pořád jsem si říkala, že to přijde, ale teď už z toho začínám být zoufalá. tak si myslím, že brzo vyrazíme za doktorkou, jestli to je normální.

dasafles
autor
4. bře 2011

palma111 a jinak je malej spokojenej a usměvavej ? A pobrukuje si? V tomto věku by se nahlas už řehtat měl, ale každé dítě je jiné, i když chápu, že nás každé vybočení z normálu znervózňuje 😒 Máš nějaké podezření, že by třeba hůře slyšel, už by to mělo jít dobře poznat.. I když já u Honzíka tápala až do úterního vyšetření a i když teď už vím, že slyší dobře, pořád mě znervózňuje, že to není moc poznat.. když na něj volám, třeba u toho i tleskám, pískám, vyluzuji různé zvuky, zřídkakdy otočí hlavu.. Když je na zádíčkách reaguje častěji, na bříšku, když mě nevidí, málokdy...

palma111
4. bře 2011

@dasafles když jsme byli v porodnici, nejdřív si mysleli, že špatně slyší na jedno ouško, tak mu dělali test 2x a napodruhý vyšel OK. já bych za sebe řekla, že slyší dobře. za hlasem a zvuky se otáčí normálně. brouká si jak kdy, teď pár dní spíš ne, ale dneska to dohnal, vyprávěl si půl dne 🙂
ale stejně mě to znervózňuje. člověk se na to pořád těší, čte, jak se jiný děti smějou a je mu to líto a hlavně má strach, aby bylo všechno ok ☹