Řev 3 měsíčního dítěte kolem 4. hodiny. Co to může být?

janab78
10. bře 2008

Mám už týden problém, že se mi malá kolem 4 hodiny zblázní a řve jako pavián po dobu tak 2 hodin, a to v kuse. Někdy začne řvát tak hodinu po jídle, pak jsem jí zkoušela dát víc jíst a řvala dál a nechtěla, někdy zase řve hned po jídle, když jí vemu flašku (dávám jí 180ml). Hodně teď taky slintá, ale zuby to asi nejsou, nemá v pusince nic nateklé. Nejhorší na tom je, že na ni nic nezabírá, což před tím nebylo. Vždy se hned uklidnila, když brečela. Staré metody mi na ni teď vůbec nezabírají. Nevím, co jí může být a vůbec na mě nereaguje, taklže je jedno, jestli se s ní mazlím, houpám ji,nosím ji. Nic nezabírá. Teplotu nemá. Jinak po celý den se jinak směje a je hrozně hodná, i v noci. Nevíte, co to může být?

kupinka
10. bře 2008

No přece tříměsíční kolika.....bude to denně ve stejnou dobu a nic nepomáhá,musíš se obrnět pevnýma nervama. U nás to trvalo přesně 3měsíce,pak to z ničeho nic zmizelo 😉
Tak se drž 😉

kejka
10. bře 2008

Tak to je pravda.U nás to začínala každý den přesně v pět hodin odpoledne.Nezabíralo absolutně nic.Dokázal řvát i dvě hodiny pořád a pořád. 😖 Nezávidím,ale chce to prostě vydržet.

kordulka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janab78
autor
10. bře 2008

Já nevím, ona na to nikdy netrpěla, normálně prdí, krká 😉 .

kupinka
10. bře 2008

jani-má to strašně moc dětí 😖 a fakt jim chudáčkům nejde nijak pomoct...musíš vydržet ☹

janab78
autor
10. bře 2008

Kupinko, a je normální, že to má teda až teď, když už jí jsou ty 3 měsíce? Dřív nic. Jak se pozná, že to je od toho? Je top ale fakt děsný. NOrmálně ji nechám chvíli i samotnou, protože mě úplně ignoruje a je fakt slyšet dost.

cherub
10. bře 2008

janab miminka takto ventilují své celodenní zážitky, nemůžou mluvit a nějak se potřebují uvolnit 😵 taky jsme to zažívali, ale přešlo to brzy, tak přeji pevné nervy 😉

mmarky
10. bře 2008

taky preju pevne nervy, nic jineho se delat neda 😀 , ale prejde to a budete na to vzpominat 😉

mmarky
10. bře 2008

u nas to teda bylo do 2,5 mes des, ale ted je to bezva 😉 , vetsinou... 😀

andys26
10. bře 2008

Tak nás to zřejmě postihlo taky, malý má 10 týdnů a už asi tak týden většinou ve stejnou hodinu začne tak řvát že ho nejde utišit. Nosit se nechce, pít nechce, hračky ho taky nezajímají. Někdy ale pomůže když ho položím, stáhnu do zavinovačky, kde mu schovám i ručičky a dám dudánka. Tak se alespoň na chvilku uklidní a někdy i usne. No doufám že tak rychle jak to na nás přišlo tak rychle to taky odezní, protože se z toho jinak zblázním ☹

janab78
autor
11. bře 2008

Holky,díky za rady. Jsem zvědavá, jestli jí to brzy přejde. Nejhorší je, že s ní prostě nic nezmůžu a připadám si jako neschopná matka. 😒 Uklidní se tak, že se prořve únavou ke spánku.

radost
11. bře 2008

ahoj, já měla s dcerou to samé. Začala pravidelně večer v devět a trvalo to tak ty tři hodiny.

U syna mi jedna zdravotní sestřička poradila, abych mu fénovala bříško. Ten zvuk miminka uklidňuje, pomáhá mu od případných bolestech v bříšku a je na něm vidět, že je spokojený. Někdy mu střídavě zapínám fén hodinku, pak usne jako dudek. Nejlepší je jednou rukou fénovat a druhou jemně masírovat bříško. Zkus to 😉

maly_strom
11. bře 2008

Tak se taky přidávám, v osm večer usne a pravidelně o půl jedenácté je vzhůru a řev jak na lesy. Který trvá naštěstí jen půl hodinky. Ale nechápu, že to máme až teď. Před tím žádné takové scény nebyly. Tak snad jak rychle to přišlo , tak to rychle odezní 😕

lenkazdenek
11. bře 2008

holky já mám ten samý problém a to malý budou už 4 měsíce,přes den spokojené miminko ,večer si na chvíly zchrupne,koupel,pořád spokojená a pak poslední jídelo a řev 1,5 hodiny 🙄 je to poslední 3 dny a nic nezabírá. POřád si tře očička jako že chce hajat a přitom ji nepomáhá ani houpání ani nošení,vždy tak nachvilku klid a pak zas ☹ navíc začala víc jíst a budí se ráno čím dál tím dřív ☹

kachne23
11. bře 2008

máme totéž, doteď byl zlatej, ale teď navečer, přesně jak píše malystrom, vřískot ze všech sil, dokonce nepomůže ani prso. Dvě hodiny v kuse naštěstí ne, jenže i dvacet min je věčnost..

lenkazdenek
11. bře 2008

kachne,jj nepomáhá ani jídlo ☹

kupinka
11. bře 2008

U každého mimi to trvá různě dlouho,ale většinou ty tři měsíce-proto se to tak i jmenuje...je to fakt na nervy,alevydržte,ono se to zklidní 😉 já už teď na to jenom mlhavě vzpomínám........

marthule
17. bře 2008

Ahojky...dnes jsem založila podobné téma-plakavé mimi...Jak píše janab78-pláčeme, staré metody nepomáhají, jsou nám tři měsíce-prdíkama jsme prošly...asi se nám vrátily, ale když malá plakala předtím, tak stačilo chvilku konejšit v náručí a byla v klidu...teď pláčeme i přes den- ne v podvečer, případně ve stejnou dobu...tak vysílám také s.o.s na všechny strany...malá je unavená, mne si očička, je vidět, že by spinkala, ale nejde to... 😒

janab78
autor
18. bře 2008

Tak musím nahlásit, že jsem malou přelstila. Kolem 4.hod. s ní jdu na procházku, v kočáru mi usne a je kráááásně hodňoučká. Když se vzbudí, tak je veselá. Ono to možná ani prdy nebyly, spíš ¨se mi zdá, že je občas unavená a nemůže sama usnout, tak brečí. Faktem je, že občas prostě fakt nespí skoro celý den. Teď za poslední 2 dny se přes den tak na 5 hodin vyspí a je to zase zlatý dítě. Pořídila jsem si i kočár na balkon, tak ji tam budu taky občas dávat.

denousek
18. bře 2008

janab78 no to je pravda muj malej taky rve a rve a rve ale je to zlaty dite spi celickou noc 12 hodin je bez jidla pres noc a pohoda....
ale to je tim ze on fakt nemuze usnout a musim ho nosit..je to vetsinou vecer,nebo ze chce uz jit spat do loznice do tmy a do klidu 😉

lenkazdenek
18. bře 2008

tak holky my to měly kvůli zácpě 😅 dostaly jsme od dr kapky a je to ok 🙂

nikulita
4. bře 2016

@janab78 Ahoj ja bych rekla ze to bude napolykany vzduch pri kriku a prdiky. Ja malou davam do polohy tygrika uklidni se a delsi chvily i parkrat odrihne. Jinak taky je celej den v klidu a po dalsim jidle uz spinka. My jelikoz nejsme kojeny zacly davat pred kazdym jidlem 10 kapek espumisanu a nebo je dobry i Babycalm na prirodni bazi.