Řev v kočárku i autosedačce

zuzannes
25. čer 2009

maminky pomooc...naší malé jsou tři a půl měsíce a nevydrží ani v kočárku ani v autosedačce. Má okamžitě hysterické záchvaty...řve a řve až do vyčerpání (v autě si jí prostě vyndat a pochovat nemůžu). Prosím máte někdo podobnou zkušenost, případně kdy se to zlepšilo. Všude jen slyším, že autosedačka a povozit je lék na všechno. 😖 Máme kvalitní kočárek i autosedačku, nikdy se jí tam nic nestalo, má všechnu naší pozornost, vyzkoušeli jsme jízdu po i proti směru, hračky, plenu přes hlavu, stáhnout korbičku...prostě nic nezabírá ☹ ☹ Už jsem z toho špatná...nemůžeme se hnout z domova a to už mi za chvíli hrábne 😖 😅 Děkuju předem za reakce

veruska007
26. čer 2009

Ahojte, mame stejny problem, Honzikovy je malicko pres 3 mesice a najednou zacal rvat v kocarku i v autosedacce. Driv oboje miloval, kdyz v nich usne, tak je to v pohode, ale kdyz je vzhuru, krici a krici. Uz jsme prisli i na duvod - vadi mu, kdyz nevidi ven, odmita lezet. Kdyz je doma, dokaze si lehnout na bok a zdvinout se na lokti, nekdy se mu povede i posadit ci postavit (ve 3 mesicich!!! 😅 ), ale nevydrzi tak dlouho, takze do sportaku ho dat nechci. V autosedacce na kocarkovem podvozku je spokojeny, protoze kouka ven, ale zas se bojim, aby si nezkazil zadecka, preci jen by mel jeste co nejvice lezet. Ale jak ho dam do hluboke korbicky, krici, dokud ho neposadim nebo nevezmu do naruce... no, mate nekdo nejakou vychytavku 😕 ? A v aute to samy, uklidni se jedine tehdy, kdyz mu podlozim autosedacku dekou nebo polstarem a on muze koukat okenkem ven.

ivis
26. čer 2009

ahoj všichni,
tak koukám, že v tom nejsme sami- kočárek od šestinedělí nesnáší, ty hysterické pláče co jsme měli - hrůza. Ale jakmile usnula tak byl klid a třebas ty dvě hodinky krásně spinkala(teda tak od toho půl roku, předtím nás vždy v kočárku vzbudily koliky). Strašné bylo když jsem někam nutně potřebovala zajít(třeba k Mudr) a Lucka neměla v tu dobu čas spánku, to jsem letěla rychlostí s blesku s řvoucím dítětem v kočárku. Takže i procházky s kamarádkami prostě nešli, protože jsem nevěděla den dopředu v kolik zrovna se bude Lucince chtít spinkat. Fakt nejkrásnější období v životě ženy 😠 V půl roce jsme chtěli přesedlat na sporťák, jakože víc uvidí a bude to pohodě. Nakonec kvůli tuhé zimě jsme vyčkali ve hluboké korbě(koč. Roan marita), která má polohovací záda, tak jsme ji posadili a stejně to nepomohlo, byl tak 10 minut klid ale pak opět řev. No a v roce jsme přešli na klasický sporťák, jenomže Lucinka už od 11měsíců chodila takže opět dělala v kočárku vyrvál a doteď je pro mě jízda s kočárkem spíše za trest ☹ 😠 a vyhýbám se tomu jak čert kříži. Bohužel ťapkat venku jí též moc dlouho nebaví, většinou se zastaví a natáhne ručičky a maminko nosit! Takže já před sebou táhnu kočárek v ruce dítě a opravdu pohodová mateřská. Co si víc přát.
A s autosedačkou, to stejný. když máme někam jet, tak to plánuji tak, aby Lucka spinkala. I když teď už tak těch 10km dáme i bez řevu a na delší trasy raději nikam nejezdím.
Takže bohužel nic neporadím, chce to vydržet, dokdy to nepovím, je nám teprve 15 měsíců, ale doufám, že tak do 18ti let se to spraví 😉

ve24
26. čer 2009

ivis-tak to jsme na tom stejně, já už čekám víc než rok, ale je to čím dál horší, vydrží tam chvilku, pak chce na ruky, nebo chodit. S prvím to byla pohoda mateřaská, ten byl v kočárku nejvíc spokojený, byla jsem pořád s ním venku. Ale to je mateřská, za všechny prachy☹ Mít to tak u prvního, tak druhé nechci ani vidět 🙂

gabak
26. čer 2009

Čaute.Tak moja malá plakávala aj v kočíku aj v sedačke ako by ju z kože drali. Ja som sa tiež chcela prechádzať s kočíkom pekne pomaly ako ostatné mamičky naokolo ale malej sa v kočíku vôbec nepáčilo, spávala len pol hodinky inak vrieskala. Takže som ju potom nosila na rukách a tlačila kočík. To isté aj v sedačke. 5 minút vydržala ale potom hrozne vrešťala. To nebol ani plač. Myslela som že sa to zlepší, kúpili sme inú sedačku .Teraz má 3 roky ale ďalej ako 20 km s ňou nejdeme. To si odopína pásy a kričí že nechce sedieť a potom plač. Proste nechce sedieť na tom zadku. 😠 Takže asi sú jednoducho také deti. Už to neriešim. Inak je veľmi vnímavá a šikovná. 🙂

roka96
26. čer 2009

evea80 ja som nenapísala, že si povedala, že mám zle dieta. ale si napísala, že máš ty dobre preto, že nemáš s ním problém. to ti prajem to je super.. len som tým chcela povedat, že sa to nesúdi podla toho. ale to je jedno.
prepáč to nebolo nič v zlom...

kata.jan
26. čer 2009

Ahoj u nás nastal taky tento problém a to asi po půl roce. Pořádně neviděl ven a byl z toho nešťastný. A jelikož neumí sedět ještě teď tak jsem to musela vyřešit jinak. Máme trojkombinaci s vložnou taškou a odepínací boudičkou. Boudičku odepnu a otočím malého na bříško, vidí ven a je spokojený. Asi po týdnu mu bylo jedno jestli je na zádech nebo na bříšku, ví že se může otočit a uvidí ven

masacek
27. čer 2009

Ahoj holky,mám stejný problém jako vy.Bohužel lucince už bude skoro rok a ještě ji brek v kočárku a sedačce nepřešel.Někdy je to lepší někdy horší ale že by jezdila ráda se nestalo.vydrží tam pouze nejnutnější dobu ☹ .

megi93
28. čer 2009

Ale čo s takým dieťaťom, ktoré aj sedí v kočíku aj vidí von a aj tak vreští....je to hnusný výraz, ale je to tak. Tá naša strašne plače ešte stále...a nepomôže nič. Ani hračky, ani flaša a ani to, že okolo seba má všeličo a že vidí von....Pokial sme v nejakom nákupnom centre, je to ok...lebo sa nenatriasa na hrbolcoch...ale akoáhle výdeme von, tak kým prídeme k autu, tak vrieska...

simounah
28. čer 2009

Máme podobný problém. Malému jsou 4.měsíce a je to asi tak 14dní co začal v kočárku plakávat.Taky chce vidět ven. Ještě tam docela usne, ale jak se vzbudí už tam nechce jen tak ležet a začne řvát, že ho musím vydělat.Ale to ho nechci učit, aby si na to nezvykl. Asi přejdeme brzo na sporťák - odepnu část boudy, aby mohl koukat ven a snad bude klid. Protože dávat ho do nějakého polosedu zatím nechci, přece jenom je ještě malý. V klokánce se mu líbí - kouká kolem ani nemukne, ale tu používáme jen na zaběhnutí narychlo do obchodu.Nechci aby v ní usnul-aby si nekřivil záda. Možná, že se namlsal tou klokankou, že z ní vidí a teď nechce být v kočárku - klokanku používáme teprve týden.

zuza.m
28. čer 2009

no pripajam sa k vam maly ma 10mes.a autosedačku moc nemusi.ked bol malilinky tak nechcel byt ani v kočiku ani v autosedačke len som ho tam položila už bol hotovy rev až sa zachadzal.neskor si na kočik zvykol ale tak že som ho hojdala neskutočne vysoko aby sa ako tak upokojil a potom zaspinkal.postupne to hojdanie bolo miernejšie a teras stači ked sa veze.za s autosedačkou sa nezmieril.vždy trpneme aka bude cesta.väčšinou to vypočitavam tak aby mal čas spania ked sa ide autom.aby spal aspon pol hodinu.kupila som mu aj inu autosedačku ale bolo to ešte horšie.nakoniec sme sa aj tak vratili k vajičku.je velmi neposedny tak to pripisujem tomu že sa potrebuje stale vrtiet.ale dospeli sme k tomu aby si na to auto zvykol.jednoducho ked tam byt nechce tak reve pokial ho nevytiahnem.

anatanka
28. čer 2009

Nase miri rvala porad, v kocarku, autosedacce-jizda pro me byla total horor, v postylce, v lehatku, v naruci... Vsude a porad. Nejak jsem to prezila.

megi93
8. črc 2009

Ahojte, takže naše revanie v kočíku prestalo (klop klop) A neviem, či to pomôže aj Vám, ale za skúšku nič nedáte. Nám pomohlo, že som malej do kočíka dala zavinovačku. Dala som ju pod ňu, roztiahnutú, iba rohy som zahla pod bezpečnostné pásy, aby nevytŕčali von z kočíka a potom sme dnu dali malú, zapli pásy a dali kočík na sedenie. Ak je unavená, dám to na ležanie a prežije aj takúto manipuláciu bez spustenia kriku. Odkedy to takto robievame, sme každý deň 2x vonku v kočíku a je to v pohode. Neplače, zvláda dokonca aj prechody po hrbolcoch a jamách. Iba jej vadí keď prší a má na kočíku ten pršiplášť proti dažďu, lebo cez to nevidí poriadne von. Ale inak pohoda...skúste a možno to zaberie aj u vás. 😉

shaula
8. črc 2009

Aha, takže možná to nakonec byl tvrdý kočárek? Asi máš princeznu na hrášku 😀 Nic ve zlém, to byl jen vtip, je super, že se ti to povedlo takhle "bezbolestně" vyyřešit k oboustranné spokojenosti. Gratuluju!

germik
8. črc 2009

ahojte,pripájam sa k diskusii - u nás začal rev v kočíku asi v 7 týždni, bola to fakt katastrofa 😨 Nepomáhalo skutočne vobec nič, jedine ked som ju vzala na ruky a tlačila kočík pred sebou....to ale zase nespala... Tak som ju raz šupla do kočíka v zavinovačke,poriadne stiahla a na moje prekvapenie do 10 sekund rev ustál a do pár minút spala.... Proste nevie zaspat bez zavinutia...tak skúste,možno si aj vy trošku užijete prechádzky 😀

lenk30
8. črc 2009

ahojte, tak ja sa s mojím vreštiačikom pripájam. máme 5 mesiacov - ale trvá to už od 2.mesiaca a možno skôr. takže chodím s dieťaťom na rukách a pred sebou tlačím kočík. teraz už idem vytiahnuť šporťák, tak len dúfam, že mu chýba len rozhľad a že už to bude pre oboch lepšie 😀 . chodíme dole strechu, ovešaný hračkami, zdvihnutý do polosedu.........a nič. už teraz aspoň nefúka, ale aj tak je to dosť nepohodlnéééééééééé 😀 😀
takže radu na tých našich škorov som nevydumala. tak želám pekné prechádzky

leonik
8. črc 2009

ahojky, tak u nás byl řev kočárku od tří měsíců 😠 Nedalo se s malým jít vůbec ven, byl schopnej hodinu v kočáru hulákat ☹ V 5,5 měsících jsem ho dala do sporťáku, máme ho do úplného lehu a od tý doby máme nejhodnější mimi 🙂 🙂 V té hluboké korbě byl asi stísněnej a vadilo mu to 😖 Teď v kočárku spí třeba dvě hodiny, nebo se kouká a je spokojenej 🙂

megi93
8. črc 2009

No buď to bolo tvrdým kočíkom, alebo sa cíti bezpečnejšie, keď je niečo tesne okolo nej...neviem. Ale každopádne je v pohode, čo som rada a užívame si to 🙂

No s tým zavinovaním to poznáme. Naša už vyrástla zo zavinovačky, resp. už si ju vie rozopnúť sama, tak ju musíme ešte previazať takou veľkou mašlou, aby bola stiahnutá a nekopala nohami. Len vtedy zaspí, inak nie. A aj tú mašlu musím dať čo najnižšie, aby na ňu nedočiahla, lebo aj to už vie rozviazať..neviem síce ako, ale podarí sa. Ešte aj keď je na uzol 😅

simounah
8. črc 2009

Tak my zkusili přejít na sporťák - že když bude mít větší výhled, že nebude řvát a stejně ječel i tak. takže je to dle jeho nálady a ne o hlubokém nebo sporťáku - v našem případě. Vytahnu ho a klid a slzy nikde.Prostě si myslím, že to na mě jen zkouší kdo dýl vydrží. Venku nechci jezdit s řevem, tak to pádíme rychle domů někdy v náručí. Ale doma máme starší kočár a v něm už začala tvrdá drezura - tam ho dám taky řve jak tur, ale já na něho mluvím ne ne ne - nebudeme plakat, nevztekáme se a on první řve, pak se na mě koukne a po asi minutě až dvou, třech pláče zjistí, že se nedám, tak zavře oči a spí. Takže si myslím, že to samé je i v kočárku venku. Jenže tam nedokážu tak dlouho čekat až se vyřve a pochopí, že velím já 😀 😉 . Takže si myslím, že už to na nás ty naši drobečkové pěkně zkouší a je to o tom kdo to vydrží

lenk30
8. črc 2009

no dnes sme boli von s kamoškou a tá ma staršieho chlapčeka, tak môjho som dala do jej šporťáku, že či sa mám na čo tešiť, keď ho vyberiem. chvíľu sa mu to tam zdalo - lebo niečo nové a za chvíľu bééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé

zuzannes
autor
22. črc 2009

ahoj maminky, před časem jsem zakládala tuto diskuzi a vidím, že podobných případů se najde více. 😉 U nás se to trošku posunulo...autosedačku už zvládáme i bez křiku a dokonce tam malá i usíná, uffff 🙂 🙂 S kočárkem ale žádná změna, jakmile ho vidí, tak spustí řev 🙄 , takže jsem investovala do ergonomického nosítka (Manduca) a stal se zázrak...na procházce chvíli kouká a pak prostě zavře oči a hoďku si pospí. Když se to stalo první den, tak jsem ještě nedělala závěry, ale teď už nosíme 4 den a vždy to probíhá stejně...chvíli kouká a pak najednou to zalomí a chrupká. 😵 Sice si neodpočinu jako když spí mimi v kočárku, ale alespoň se venku projdu, jednou ráno a jednou odpoledne. Ještěže má jen 5,7 kg...pak už to asi bude horší 😅....ale to ještě pořád doufám, že ve sporťáku už vydrží. Jenom podotýkám, že Andulka je klasický "kolikový" dítě (ted nemám na mysli prdíky, ale prostě křik bez příčiny)...takže řevu máme dost i doma. Bohužel jsme ten případ, kdy to ve 3 měsících nepřešlo...maličko se to lepší, ale žádná sláva. Tak alespoň ty procházky jsou pokrok 🙂 Přeju všem klidná a pohodová mimča a zase za čas napíšu, jak jsme na tom. A všem díky za reakce 😵 😵

dana19
22. črc 2009

Ahoj holky...máme myslim stejný problem...mojemu Kájovi nikdy kočár nevadil...když byl teda menší.ihned usl,ted je to příšerný,v kočárku vydrží tak pul hodiny a konec,hrozně se pak vzteká,brečí a není k utišení...tak ho dám do šátku a je klid,kouká a ani nemukne...nevím čím to je...zkusim ho nechat chvilku vybrečet a uvidime...

ninnaricci
24. črc 2009

ahojte
...asi od 3 mesiaca droček odmietal hlbokú vaničku kočiarika...skoro vôbec vonku nespinkal...len sledoval...a kedže nič zaujímavé nevidel tak ho to nebavilo...a spustil plač s ozvučením...tak som mu nadvihla opierku na vaničke aby videl aj vonku...no nepomáhalo...už bol na rukách a hajde domov...lebo som sa až hanbila keď sa za mnou ľudia obzerali
...zvolila som na prechádzky autosedačku na konštrukcii...musím konštatovať...že to bolo fajn...aj keď nie vždy...len problém bol...že tá poloha sa mi nezdala vhodná na dlhšie a časté prechádzky...padala mu hlavička...
...tak som sa rozhodla...že musíme vymeniť kočiar...trvalo kým som manžela presvedčila...ale podarilo sa...
...máme nový kočiarik Quinny Buzz...a musím povedať, že je to o dooosť lepšie...poloha podobná ako vo vajíčku...nie je vystretý...ale sedadlo môžem krásne dať do polohy ako keby ležal...akurát má nožky ohnuté...a je tam taký úžasný materiál...ako v bavlnke sa tam má...hooc keď nemá náladu na prechádzku...tak plače aj v novom kočíku...čo už...dúfam, že to čoskoro prejde...som mu povedala...že nový kočiar hádam až o rok 😀

evabelk
4. srp 2009

Ahojky, já taky denně řeším, jak ta naše vycházka zase dopadne ☹ jsou nám 4 měsíce...když byla malá malinká, tak to bylo lepší v tom, že hodně spinkala, tak jsem ji vždycky jak usínala šoupla do kočárku a vyrazily sme, věděla jsem, že bude spát 3-4 hoďky a podle toho jsem byla venku, někdy ještě i dospávala doma. Chodila jsem i dvakrát denně ven. Jak se mi ale vzbudila dřív, tak řvala a řvala a řvala až domů. Už jak jsem ji vyndávala z kočáru byla klidnější 😔 čím je starší je to horší v tom,že tolik nespí a navíc se třeba i vzbudí při předávání do kočáru- mám to složitější, že sme bez výtahu ☹ ale zase na druhou stranu když se nečekaně probudí, tak už se dá zabavit nějakou hračkou, aspoň na chvíli. Takže sebou tahám navíc ještě její oblíbené hračky 😉 ale nejspolehlivější řesení pro nás je mít sebou baby vak. Jak se vzbudí, tak ji v žádném případě hned nevytahuje, ať si nemyslí, že jen co otevře oči, jde k mamince, ale nechám ji v klidu, pak na ni i mluvím a když nic nezabere, tak ji vytáhnu a donesu domů ve vaku. Důležité pro mě je, že dovezu domů kočár i dítě 😀 Zkouším ji zvykat na kočár i jinak, že třeba hned jak se vyspinká doma, dáme napapat a jdu s ní ven, ale jen za barák. Zkouším co vydrží, někdy i hoďku, ale pak začne kňourat až řvát a jdeme domů...ale obecně můžu říct, že mě to dost vyčerpává, to něž sbalím dítě sebe a ještě další krámy....a jako odměna je řvoucí dítě a já si to zase všechno hezky odtahnu domů, do čtvrtého patra bez výtahu 🙂 zajímavé je změnit kočár, to by mě teda nenapadlo....

evabelk
4. srp 2009

Ještě něco, už se těším, až budeme sedět, to myslím, budeme venku pořád 😀 malá je totiž zvědavka zvědavá, jak nemá přehled kde co lítá, tak se jí to nelíbí... ve vaku si pěkně leží a zároveň kouká, kde co lítá 😉 Musíme to hold ještě vydržet! PS: doma je malá v pohodě, není to tak, že bych ji pořád tahala. Bývá v postýlce na hrací dece...

pavlinasp
4. srp 2009

ty jo, no kamarídka řešila stejný problém, kočárek začal být zajímavý až po pul roce,tak v 7 měsících a autosedačka je v pohodě jen chvili...doporučuju nechat vybrečet a pak nechat usnpout vycerpanim,ač to zní drasticky, protoze kdyz budeš porád vymýšlet jiné řešení,tak pak celý život budeš muset skákat jak ono píská..a to asi nechces ne?

berenika39
4. srp 2009

pavli, už tě někdy někdo nechal vybrečet a usnout vyčerpáním? jaký to bylo?

evabelk
4. srp 2009

Přesně tak, souhlasím s berenika 39!!! a řešení to podle mě teda není, akorát dítěti přivodím trauma. Jak je každý dospělý jiný, tak už i děti jsou osobnosti. Já dělám kompromisy. A ten, kdo to nezažil na vlastní kůži se svým dítětem, tak ví houby. A navíc proč nechávat děcko uřvat v kočáru, když mi spinká v klidu i doma. A manžel tak občas nechává malou uřvat, když jde s ní ven sám a já pak jdu další den a je to to samé. Ale mu dítě venku spí, ale uřváním...Denně nechávat děcko uřvat v kočáru, třeba i několikrát- nevím, nevím...

adunka73
4. srp 2009

Ahoj holky,resim opet stejny problem.u druhe dcerky jsem uz byla natolik bezradna,ze jsem zkusila tuhle posledni variantu-nechat vybrecet.Bylo to strasne,sedeli jsme v obyvaku a cekali...mala rvala jako tygr,obcas jsme za ni sli,nezvedali ji z postylky(to pisou v chytrych knihach)a opet nechali pokracovat v placi...vydrzeli jsme 2hod.Mala stejne neusnula,po tech dvou hodinach uz plakala slabe -vycerpanim -my byli totalne vystresovani a dodnes-uz je to 7let-na to s hruzou vzpominame.uz nikdy bychom to nezopakovali.Mame vycitky svedomi jeste dneska a diky bohu,ze si to dcerka nepamatuje.Nikomu to rozhodne nedoporucuji. 😒

pavlivla
5. srp 2009

Ahoj,i u nás se v kočárku od 3měsíců jenom brečelo. 😝 Bylo to tím,že malá byla zvyklá na fusak,cítila se v něm v bezpečí.Začlo být hezky a místo,abychom si užívali počasí,já se bála chodit ven.Teď už se do korbičky sotva vejdeme,tak si konečně užívám procházky s kočárkem 😉

siesta
29. kvě 2011

Ahoj, našemu malému jsou 4 měsíce a od narození pláče v kočárku i autosedačce, co pláče řve. Kočár máme klasický s boudou a v něm pokud neusnul, tak řval. Už jsme jej(kočárek) natrvalo zapíchli do kočárkárny a nosím v šátku, ale pokud v něm malý neusne, tak také pláče. Teď řešíme s manželem, zda koupit kočár co se do něj zacvakne autosedačka, ale když čtu, že ani to není záruka, tak už fakt nevím...

No a v autosedačce dříve plakal pak usnul, ale od 3 měsíců v autě řve. Nepomáhají hračky, chrastítka, zpívání...Vydrží řvát hodinu v kuse a přeřve i nahlas puštěné rádio☹. Už jsem malého i vyndala, pochovala, nakojila, ale to pomůže tak na 10 min, pak začne znovu řvát a není k utišení. Jízda autem je fakt hrůza, malý si řevem propotí všechno oblečení a dokonce i autosedačku! Jsem totálně vyčerpaná a nikdo mi nedokázal dát radu, co by zabrala☹
Díky za všechny tipy!!!