Rezounek / Ryšavček. Jak na to reaguje vaše okolí?

petruskaberuska
3. zář 2008

Mam tri deti,dve dcery a nejmladsiho 9 mesicniho syna,ktery je po tatinkovi rezavy 🙂 Dle meho nazoru to neni zadna vada na krase a dokonce to bylo vzdy moje prani mit detatko s rysavymy vlasky 😵 .No ale pri nedavne navsteve mych rodicu ,kde jsme travili s rodinou par dnu, jsem byla sokovana vyroky nekterych lidi kteri nam maleho v kocarku "kontrolovali".
napr. :"Jeeee,on je rezavy,ale neboj on z toho treba vyroste." (Ja doufam ze nevyroste!!!!).
"Jezis,chudak decko.Kdyby byl zenska tak to moze aspon nabarvit." (Ta drzost,nechapu to!!!) A take jsem se dozvedela ze se za jeho vlasy prej stydim,protoze jsem mu na hlavu davala bandanu a ksiltovku.Ano davala ale jako ochranu pred slunickem!!!!!
Proste to opravdu nepochopim,jsem furt z toho vytocena kdyz si na to vzpomenu. 🙄 .
Mate i vy nekdo doma nebo v rodine nekoho s rezavymi vlasy a je vase okoli take tak drze a neohleduplne?Jsou snad "rezavi" meneceni?

tilly
28. črc 2009

jeeeej,. ewina, to je krásny ryšavček... aj havino je ryšavček 😀 (máme takého istého)

bohužiaľ ti z toho asi vážne vyrastie, náš domčo mal tiež podobné vlásky a teraz je skôr blondiačik...

penny13
28. črc 2009

Ja nepochopím, čo majú ľudia proti ryšavej farbe!
Mne s auž odmalička strašne páči.
petruškaberuška, tvoj synček je krásny.

cervena_vila
28. črc 2009

Spousta chlapů říká, že zrzavý holky jsou ty nejkrásnější ze všech. Občas jsem ve městě potkávala kluka, co měl dlouhý měděný vlasy, mírně se mu vlnily po ramenou - vypadal jako pohádková bytost, mohla jsem na něm oči nechat. 😕 Asi z těch pitomců mluví závist, že sami nemají zlatovlasé dítě 😉

penny13
28. črc 2009

Moje deti ryšavé nie sú. Som trochu sklamaná. Gabika má medené vlasy, je naozaj veľmi krásna. Filipko je blondáčik.
A Katka má hnedé po zadok. Rada zapletá, takže vyzerá ako Majka z Artura 🙂
Mimochodom, keď ideme všetci spolu do mesta, niektorí ľudia sa kuknú to kočíka a povedia: ,,Čo z toho chudáka chlapca bude, keď vyrastá medzi tromi dievčatami?
Alebo sa ma pýtajú koľko má Katka rokov. Keď im poviem, že trinásť, vysmejú sa mi, že si vymyšľam, že vypadá na osem. ☹

tilly
28. črc 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer... tento je aký krásny 😉 normálne do reklamy 😀

anta
28. črc 2009

Náhodou si myslím, že zrzavý chlapy jsou fakt pěkný, doma mám ale černovlasýho, hmmmm zajímavý 😀 😀 😀

anta
28. črc 2009

Tilly - tak ten je nádhernej, teda! 🙂 🙂

werunqa
28. srp 2012

Ahojky,
taky mame zrzku a vsichni ty jeji vlasky hrozne obdivuji 😎 .
Ja si teda myslim, ze v puberte nas bude za ty vlasy nenavidet a domu dojde s barvou na vlasy 😀

lussy23
28. srp 2012

@werunqa
@werunqa Vaša dcérka má nádherné vlásky. Kopec báb jej môže závidieť

lussy23
28. srp 2012

Mne sa ryšavá farba veľmi páči, je krásna.
A ľudia sa väčšinou posmievajú preto, lebo buď majô sami nejakí problém a týtmto si to kompenzujúalebo závida. Č osa týka ryšavých vlasov, tak je to to druhé, závidia, lebo je to nádherná farba.

werunqa
28. srp 2012

@lussy23
Dekuji,
jsem hrozne zvedava jestli ji to zustane 😉 .u nas v rodine takove vlasy nikdo nema, ani v pritelove.Ale vim, ze je to z jejich rodiny-tam jsou vsichni takovy pihati a tchyne ma hodne znamenek

maribell
22. zář 2012

@petruskaberuska ahoj ja len tak dodam 🙂 ...ja mam rysaveho manzela a mame spolu maleho syna... syncek je cely celucicky po tatinovi ..akurat tie vlasky nema rysave ale hnede po mne ..aa ani si nevies predstavit aka som bola smutna ze ich nema tiez rysave ... ale teraz nam bliklo svetielko nadeje lebo mu zacali padat tak mozno narastu rysave :D ... podla mna je to krasne 🙂

zuski
27. lis 2012

Ja neverííím, že si niekto dovolí ryšavému dieťaťu, resp. o ryšavom dieťati povedať niečo hanlivé. Ja som ryšavá a môj 10 mesačný syn tiež a má modré oči a je nádherný. Dcéra má 12 rokov a stále za mnou chodí, či aj ona bude niekedy ryšavá..., má hnedé vlásky po manželovi a veľmi by chcela ryšavé :D . Je pravda, že ako deťom sa nám v škole posmievali-teda mne a môjmu bratovi... Teraz sa ma v meste cudzie ženy pýtajú, akú farbu požívam, keď poviem, že sa nefarbím, tak neveriacky pozerajú... Ja som hrdá, že malý je ryšavý a dúfam, že bude ryšavý stále a nezmení sa to. Keby mal niekto blbé poznámky, je mi jasné (z vlastnej slúsenosti), že je to čistá závisť,lebo ryšuľkov je málo a sú nádherní a neprehliadnuteľní 🙂 . Ešte by som potrebovala, aby mal aj pehy a bola by som dokonale spokojná :D . Horšie to bude v škôlke a v škole, lebo podľa hlavičky ho hravo zidentifikujú pri každej vylomenine :D , budú hovoriť, bol tam Šimon a ešte niekto..., to je proste údel ryšuľkov 🙂 .

korticka
26. únor 2013

Já si přímo přeji takové dítě.....mě se to strašně líbí...holčičky i chlapečci 🙂

terisek66
6. bře 2013

My jsme taky už trochu rezavé po tatínkovi a taky mi v kočárku říkají,že z toho snad vyrose a já v duchu doufám,že bude rezavější ještě víc !!!! Děti s rezavými vlasy jsou nádherné !!!!

simsalabim
6. bře 2013

Ja som rysava od maleho malinka...z pocutia viem, ze to hlavne mamina oplakla 😝 Ako dietatu sa mi sem tam vysmievali, ale nejako mi to nevadilo - niekomu sa smiali koli okuliarom, inemu koli nadvahe, iny bol zas biflos... Obe moje dcery po mne tak trochu tieto rysave geny zdedili. Hlavne starsia bola vyslovene rysula ako mala, nedokazala by som popriet, ze je moja 😝 . Vlasky jej zacali hnednut, ked mala asi 6, ale aj teraz jej hraju do rysava. Teraz jej to skor kamaratky zavidia 😉 a pri prestupe na inu skolu nam bolo taktne naznacene, ze by si ich ako 11 rocna nemusela farbit 😝 A mladsia bola od malinka nieco medzi blond a rysulkou a doteraz sa jej to v zavislosti do slniecka meni. Mne sa to paci a neverim, ze v dnesnej dobe dokaze adresovat posmesky koli farbe vlasov...hlavne nie u deti 😕

jo111
27. dub 2013

Holt niektori ludia asi este fakt ziju v stredoveku a rysavcov by kludne dnes aj upalili na hranici keby mohli. Na to sa vykaslat, keby ste zo zlata boli tak im bude daco vadit. Ja som strasne sarkasticka ked ma niekto vytoci blbym komentarom a verte, ze len malokomu to aj tak dojde 😠 ale aby sa dospely clovek posmieval dietatu tak to normalny asi nebude 😔
Pre mna to vzdy bola dokonala kombinacia, ktoru som potichu ''rysavkam'' zavidela- podla mna uplne najkrajsi typ pleti a vlasov, takze ti chytraci co komentuju podla mna fakt straaaaasne zavidia 😀 a este k tomu su zadubeni, co uz je kombinacia na inu debatu 😀

ena1903
27. dub 2013

Moja sesternica mala v detstve naaadherne rysave vlasy pod pas, nosila ich takmer zasadne rozpustene a chlapci sa isli zblaznit. A my ostatne sme tisko zavideli. Potom si ich ostrihala a nafarbila a vsetci sme zalamovali rukami, ze ako moze babrat do TAKYCH vlasov. Casom jej odratsli, ale uz nikdy neboli presne take ako v detstve. Rysava je nadherna, unikatna a este ta zvlastna smotanova plet k tomu... no parada.

haniplanetka
26. kvě 2013

mně se osobně zrzaví moooooc líbí

evcounek
27. kvě 2013

no můj manža má trochu zrzavé fousky (jinak má černé vlasy) a říká všem zrzounkům svině zrzavá (v legraci má mnoho kamrádů myslivců a tekhle se vyjadřují o liškách) já říkám a co když bude Luky zrzavý no to bude miláček zrzeček 😀

lili_h
9. črc 2013

Můj manžel měl jako dítě rezavé vlásky, teď je má hnědé, ale na sluníčku je tam vidět někdy nepatrný odlesk do měděna. Sám o tom, že měl jako dítě rezavé vlásky nevěděl, nikdo by to teď nepoznal, až když se nám narodila dcerka, jsem po tom začaly pátrat 🙂 Cca po 3. měsíci jí začaly tmavě hnědé vlásky světlat a teď je má hnědo-rezavé, na sluníčku skoro úplně rezavé. Každý se ale ptá a diví, že má takovou barvu vlásků ´🙂 Pro mě je to samozřejmě nejhezčí holčička na světě, i když jí asi postupně budou hnědnout po tatínkovi. Kamarádky nám dokonce její barvu závidí 🙂 Ale bohužel se setkávám i s řečmi jako - "Jéžišmarja po kom to děcko mají zerzavé" apod. nebo když se někdo půl hodiny diví, že je rezavá. Přiznám se, ze začátku jsem takové řeči obrečela, ale pak jsem si řekla, že je to její přednost 🙂