Rezounek / Ryšavček. Jak na to reaguje vaše okolí?

petruskaberuska
3. zář 2008

Mam tri deti,dve dcery a nejmladsiho 9 mesicniho syna,ktery je po tatinkovi rezavy 🙂 Dle meho nazoru to neni zadna vada na krase a dokonce to bylo vzdy moje prani mit detatko s rysavymy vlasky 😵 .No ale pri nedavne navsteve mych rodicu ,kde jsme travili s rodinou par dnu, jsem byla sokovana vyroky nekterych lidi kteri nam maleho v kocarku "kontrolovali".
napr. :"Jeeee,on je rezavy,ale neboj on z toho treba vyroste." (Ja doufam ze nevyroste!!!!).
"Jezis,chudak decko.Kdyby byl zenska tak to moze aspon nabarvit." (Ta drzost,nechapu to!!!) A take jsem se dozvedela ze se za jeho vlasy prej stydim,protoze jsem mu na hlavu davala bandanu a ksiltovku.Ano davala ale jako ochranu pred slunickem!!!!!
Proste to opravdu nepochopim,jsem furt z toho vytocena kdyz si na to vzpomenu. 🙄 .
Mate i vy nekdo doma nebo v rodine nekoho s rezavymi vlasy a je vase okoli take tak drze a neohleduplne?Jsou snad "rezavi" meneceni?

sophii
4. zář 2008

Teda co si lidi dovoli, to je sila, ja zatim mimi nemam, ale tohle mi nekdo rict, tak mu jednu normalne asi vrazim 😝 Btw puvodni barvu vlasu mam taky narezlou a kdyz jsem byla mala, tak jsem se vytahovala, ze jsem zlatovlaska 🙂

marlene
4. zář 2008

moj syn sa narodil ako rysavy,teraz ma take medene vlasy,ale vzdy mu ich ludia obdivovali,lebo ma fakt krasnu farbu.ale jeho nevlastna sestra ma vlasy uplne cervene ako mrkva a volali ju pipi...ale teraz jej ich tiez kazdy obdivuje lebo ich ma fakt nadheren.

petrolejka
4. zář 2008

No, co to čtu? Mně se zrzounci vždycky líbili, proč to někdo považuje za vadu na kráse? V rodině zrzounky máme a zatím to vypadá, že i naše dcerka možná bude zrzo či zlatovláska. A já jsem ráda, je to originální. Co třeba taková Ańa Geislerová, vždyť na té je vidět, jak je zrzavá barva sexy. 😀

binki
5. zář 2008

petruskaberuska: koukla jsem na foto a musím říct, že ten tvůj prcek je úplně nádherný, sama mám rezavé (tiziánové) vlasy a Amir má barvu vlasů po mně, takže jsem si taky vyslechla něco o rezavém arábkovi 😀 , kašli na to, podle mne to je jen to, že někteří spoluobčané nedokáží vidět v odlišnosti krásu...tedy v čechách konkrétně

aurinko
14. zář 2008

ja mám zrzavé vlasy od malička. mamka je brunetka, taťka blonďák. a vzhledem k tomu, že přítelova mamka i jeho bratr jsou zrzaví, je pravděpodobné, že to naše mimi zdědí. což bych moc nechtěla, protože jsem si v dětství užila kvůli té barvě taky svoje. dokonce mě prý mamča rodila skrz zrezivelé potrubí a proto jsem tak dopadla... ale přítelovi se barva líbí. dokonce přes léto škemrá, ať si vlasy dobarvím, proto mi od sluníčka blonďatí... loni jsem si dala trvalou a to tu zrzavou podrthlo a už bych jiná být nechtěla. je nás málo, jsme výjimečné, tak toho musíme využít!

jinak geislerová s tou svoji proměněnou bílou hlavou trochu šlápla vedle...

caira
14. zář 2008

ja jsem vzdycky chtela mit zrzave vlasy 😵 prijde mi to krasne, jeste k tomu pihovaty nosik a porcelanove bilou plet a byla bych nejspokojenejsi :-}

Musim rict, ze tady v UK je spooousta zrzecku a zrzecek a je to naprosto normalni, sousedovic klucik ma vlasy rude jako plamen a me se to desne libi, ja si porad manzelovi stezuju, ze za to muze on, ze neni poradne zrzavy, ma takove hnedo zlate vlasy a kdyz se par dni neoholi tak vousy mu jdou malilinko do zrzava, ale prevlada hnedy pigment, me by se mi libilo mit doma zrzecka nebo zrzku 🙂

Takove komentare lidi jako jeee, chudak dite nebo tak to mi prijde naprosto ujete, to je jako by to rikali o blondatych detech nebo cernovlasych...? nevidim v tom absolutne zadny rozdil 😅 😕

ygreen
14. zář 2008

miluju temně zrzavou 😵 hlavně hnědo zrzavou. A móóóc se mi líbí severský typy chlapů 😵

taky by se mi líbilo mít doma zrzka a na všechny blbý kecy bych "blbě" odpovídala 😒 takový pitchoviny můžou říct jen úplný ognoranti a hovada

kitty68
14. zář 2008

petrus ell byla taky ginger jak se narodila

a muj sef je taky a koupil si dodavku a v praci se mu smali ze tam musi chodit ojizdet baby kdyz nas je ted tolik tehotnych a muj manzel mu rekl ze mu prijde rozbit hubu jak se mala narodi zrzava 😀 , pochopitelne to myslel z legrace 😉

vantroky
25. črc 2009

Ahoj Všem,
holky a možná že i kluci, chtěl bych se s Vámi podělit o svoje pocity při přečtení všech příspěvků.
tohle všechno jsou zbytečné starosti, nejdůležitější je zdraví našich dětí.
Barva mých vlasů je zrzavá, můj syn Honzík má po mně nazrzlé vlásky. Při jeho narození jsem se modlil, (i když nejsem věřící), aby vše proběhlo jak má a aby oba dva byli co nejdřív v pohodě a já mohl být co nejdřív u nich. Když jsem potom Honzíka uviděl, byl hned jenom můj a už jsem se o něj s nikým nechtěl dělit. Samotného mě překvapila síla mých vnitřních emocí = od prvního okamžiku jsem k němu cítil to, co jsem k nikomu nikdy necítil.
Jak může někdo řešit barvu vlasů svých dětí???? Můj syn je nejlepší tvoreček na světě a vždycky bude.
Dášo, proč to nemáš stejně nastavené? Proč Tě to tak trápí? ☹ ☹ ☹

dididi30
25. črc 2009

ahojte
moja mama bola zrzava 🙂 😵 tuzila mat deti zrzave a ani jedno( je nas 4) teraz my jej deti mame deti a ani jedno zrzave ☹ a ja som tak chcela aspon jedno zrzave 😉 , ale zas nieje neskoro, vsak? 😎 😀
mne sa strasne pacia a pacili zrzavi chlapi 😅 ale takeho nemam 😒 🙄 ale nevadi 😵 😎
som tiez v uk a je tu kopec zrzavych 😉 😀 tak len obkukujem 😀

crca
25. črc 2009

Ahojky,holky a chlape 😀 tak já jsem zrzavá a mám 3měsíční dvojčátka,když se narodili měli obě nazrzlé vlásky,teď to vypadá,že matýsek bude po tatínkovi(světle plavý),ale Michalka asi bude mít po mě 😀 vždyť je to tak roztomilé,ale když si vzpomenu na sebe a na školu,jak se mi posmívali......,jsou to hlupáci ti co to vidí jako vadu,to je jako když by se modrooký smál hnědookému 😅 a jak píše Vantroky,hlavně,že jsou zdraví..... Já jsem si naštěstí z toho posmívání nic nedělala,tak snad bude mít povahu po mě(i když to zatím nevypadá 😀 )Všechno se ještě může změnit,brácha byl do 3 let úplný blonďák a nakonec měl černý 😀 Kuriozní je,že i švára má zrzavou manželku 😀 ale holka je blond.Tchýně mi jednou řekla,že by jí v životě nenapadlo,že bude mít obě snachy zrzavé 😀 ,ale myslela to v dobrém a teď když vidí vnoučata tak je jí úplně jedno,jakou mají hlavičku,hlavně že jsou 😉

frisbee
25. črc 2009

holky,já bych se vůbec nevzrušovala...ty divný názory na zrzavé vlasy si pamatuju tak před 40 lety ve škole,tehdy to byla pro rodiče i to dítě pohroma...v dnešní době,kdy si ženy barví vlasy na mahagon,gaštan a nevím jaké odstíny,mě to spíš zarazí,že má někdo nějaké poznámky.Vnuk mého manžela je úplně typický zrzek,je to hezkej a chytrej kluk,jediný,kdo měl na něj blbé kidy byla moje tchýně,jeho vlastní prababička.Mně osobně se zrzavé vlasy strašně líbí,nikdo nemá takovou pleť jako z porcelánu,jako krásná zrzka,kdybych nebyla vysloveně jižní tmavej typ,tak je nosím taky.Jsou boží 😉 😉 😉

frisbee
25. črc 2009

P.S.já vím,že kaštan 😀

titkovamiriam
25. črc 2009

na tejto teme by si zgustla sestra .aj ona a´j brat su po dedovi rysavci 😀 😀 😀 .sestra tym v detsve stasne trpela ,bracho zas bol cely boris becker 😀 .Mne sa velmi take deticky pacia,som myslela ze marek bude no je blondacik.surodenci maju nevyhodu ze sa vzdy na slnku spalia 😒

titkovamiriam
25. črc 2009

som ju dala aj do albumu

jirule33
25. črc 2009

Ahojky,

tak já jsem taky odmala zrzka, spíš světlejší a vytrpěla jsem si teda mezi děckama dost 😠 jak ve škole tak na táborech, řekla bych že ještě ve spojení s mojí povahou, mi to dost ubralo na sebevědomí 😝 Te´d mám 3děti a jsem moc ráda že ani jedno nemá vlasy po mě, možná jsem divná, ale hned po porodu jsem se u všech tří ptala jaké mají vlasy 😀 holt každému se líbí něco jiného ale pro mě byla barva vlasů dětí moc důležitá.Nejde o to že by se to nelíbilo mě, ale aby byly mezi ostatními v pohodě, i když děti si na sobě navzájem dokáží najít kdeco.Ale milovala bych je stejně i kdyby byli zrzečci 😉

babbbu
25. črc 2009

Jirule, a muzu se zeptat, jake vlasy ma tvuj manzel?? Ja mam taky od pirody trochu nazrzle vlasy a hnede oci a muj pritel ma tmave hnede, skoro cerne vlasy a hnede oci a je to takovy ten jizni typ. Taky jsem o tom premyslela, bojim se aby nase decko nemelo vlasy po me, protoze jsem si taky neco zkusila v detstvi. Ten kdo to nezazil, nedokaze to pochopit, kolik noci jsem ja jen probrecela :o{{{ Taky se od 14 let barvim.....

zrzulka
25. črc 2009

Pripojim sa do debaty🙂 tiez som zrza. je pravda ze na ZS sa mi niektori posmievali. volali ma zlatovlaska alebo na mna pokrikovali ci nam doma zateka. Nikdy ma to nejako netrapilo, proste som si o tych ludoch pomyslela svoje. Kedysi ludi s rysavymi vlasmi povazovali za bosorakov. proste boli ini a inakost sa kedysi v stredoveku nenosila. Upalovali tychto ludi na hranici lebo sa ich bali. Tieto predsudky u niektorych ludi pretrvavaju dodnes. proste nas beru ako nieco zle, mame nadprirodzene schopnosti, sme bosoraci. tychto ludi neprerobis, proste si na to musis zvyknut. dokonca si pamatam ako jednej kamaratky mama zakazala hrat sa so mnou. je to uplne chore.
ja som tiez tuzila po dievcatku s rysavymi vlaskami a hnedymi ockami. nasa dcera je blondinecka s modrymi ockami a je nadherne dieta. neraz sa pri nas pristavi niekto neznamy a zacne sa kochat ze take krasne dieta uz davno nevideli. a ja som na to nesmierne hrda. mozno sa raz dockam rysavych vnucat. bola by som rada lebo sa mi to neskutocne paci. a ked som bola v puberte tak moje vlasy neskutocne pritahovali muzov. a dodnes je to tak, i ked ja som uz verna len jednemu. takze urcite sa netrap farbou vlasov a hlupakov si jednoducho nevsimaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zrzulka
25. črc 2009

babbbu neboj sa tvoje dieta nebude mat hrdzave vlasy. az vnucatka. geny sa dedia po starych rodicoch a nie rodicoch. ja mam vlasy vraj po dedovi. on bol rysavcek. aj moja sestra ich ma. a nasa dcerka je blondinka

jirule33
26. črc 2009

babbbu, manžel má vlasy černé /i když teď už jich moc nemá 😲 /, syn má vlasy do hněda, u holek ještě moc nevíme, ale obočí í řasy jsou černé, kdežto já mám obojí úplně světlé 🙂 Zrzulko, máš krásné a super vlasy 😉

Jinak moje mamka je taky zrzka a pak až její strýc...jo a brácha je blonďák, žije s přítelkyní zrzkou /taky má krásné dlouhé vlasy/ a mají dvě dcery, jedna je blond a druhá zrzka 😉 A to se mi i brácha celé dětství posmíval a nadával do zrzek, tož asi tím byl uchvácen natolik, že to má teď doma 😀

zrzulka
26. črc 2009

Jirule dakujem za kompliment. teraz po porode su uplne perfektne. Predtym som sa musela davat casto strihat lebo sa mi dost nicili ale od porodu su super. mne vlasy nejedna holka zavidela ze ake super ze nemusim pouzivat farbu. Ale ja som aj tak skusila aj farbit.

jirule33
26. črc 2009

tak já jsem zase měla super vlasy v těhu, ale asi tak v 5ti měsících holek mi začaly děsně padat ☹ teď už to přestalo, holt hormonální změny a kojení udělaly své, ale já jsem nikdy moc vlasů neměla, i o tom to je....švagrová, má krásné do půl zad 😉 a taky ne jen jednu barvu, má několik odstínů+sluníčko udělá své 🙂

andriss23
26. črc 2009

Ahojček,

ja som tiež ryšavka,v škole mi dali prezývku rusalka 😀 a vôbec mi to nevadilo 😉

na strednej sa so mnou rozišiel frajer (asi na odporučenie svojich kamarátov),že bude so mnou
chodiť,keď si dám prefarbiť vlasy...nedala som si...

pancake
26. črc 2009

petruskaberuska: nevsimaj si debilnych ludi. bude zivot krajsi 😉 😉 😉

expertka8
26. črc 2009

...rysavi ludia su pre mna NAJkrajsi...... 😉 😉 😉

...fascinuju ma ...... 😵 😵 😵 😵

tilly
27. črc 2009

mm je tiež ryšavček, aj jedného milenca som mala úplne hrdzavého a v budove kde pracujem, je jeden neskutočný ryšavec, hmmm, keď okolo neho idem, vždy mám všelijaké myšlienky 😅 😀 😀
na základnej škole som bola strašne zamilovaná do jedného červenovlasého... nejako ma to stále drží 😀

syn farbu vlasov nezdedil, je skôr blonďáčik, uvidíme, aké bude naše druhé dítko 😉

anta
27. črc 2009

Já mám pocit, jako by si byli zrazaví něčím děsně podobní, i když jsou to naprosto cizí lidé, nezdá se vám? 😉

britney
27. črc 2009

Ja tedy taky nechapu co lidem vadi na rezavych vlasech!
Manza je zrzek a me se to libi...
Ale jedna moje byvala kolegyne byla tak proti zrzavym lidem, ze mi jedou rekla, ze by se zrzavou osobou nikdy nenechala obslouzit-ci v obchode atd.... Podotykam, ze ona je sama cernoska..
To mi uplne vyrazilo dech!!!!
😠 😠

evina313
27. črc 2009

svojou temou si ma "donutila " uložiť nove fotky mojho ryšavčeka do albumu.Aj my sa stretavame s nazorom - ved on z toho vyrastie 😠 ved kukuk do albumu, inak ako s ryšavkovými vlaskami si ho už neviem predstavit, podla mna mu velmi pristanu, je to taký nas smejko.Vola sa Miško a sem tam mu povieme aj Riško 😀

pacna
27. črc 2009

boze aki su ti ludia trafeni ved tak rysavy by sa mohli divit ciernovlasym nie 😠 😠 😠 😠 😠 😠 ?uuuuuplne ma zaraža čo všetko niekomu vadi 😕 😕 😕 ja sa snažim vlasy zafarbit na ryšavo a nedari sa mi .