Rezounek / Ryšavček. Jak na to reaguje vaše okolí?

petruskaberuska
3. zář 2008

Mam tri deti,dve dcery a nejmladsiho 9 mesicniho syna,ktery je po tatinkovi rezavy 🙂 Dle meho nazoru to neni zadna vada na krase a dokonce to bylo vzdy moje prani mit detatko s rysavymy vlasky 😵 .No ale pri nedavne navsteve mych rodicu ,kde jsme travili s rodinou par dnu, jsem byla sokovana vyroky nekterych lidi kteri nam maleho v kocarku "kontrolovali".
napr. :"Jeeee,on je rezavy,ale neboj on z toho treba vyroste." (Ja doufam ze nevyroste!!!!).
"Jezis,chudak decko.Kdyby byl zenska tak to moze aspon nabarvit." (Ta drzost,nechapu to!!!) A take jsem se dozvedela ze se za jeho vlasy prej stydim,protoze jsem mu na hlavu davala bandanu a ksiltovku.Ano davala ale jako ochranu pred slunickem!!!!!
Proste to opravdu nepochopim,jsem furt z toho vytocena kdyz si na to vzpomenu. 🙄 .
Mate i vy nekdo doma nebo v rodine nekoho s rezavymi vlasy a je vase okoli take tak drze a neohleduplne?Jsou snad "rezavi" meneceni?

ivee
3. zář 2008

Petruskaberuska: nedávno jsem v nákupním centru viděla holčičku s tak úúúžasnými zrzavými vlásky asi na ramena, že mi spadla čelist. Všichni výrobci barev na vlasy se snaží dosáhnout toho nejlepšího odstínu, ale tenhle byl pro mě špička! Holčička měla tizianové vlasy tak na ramínka, jemně zvlněné a k tomu modré oči. Prostě panenka. Takže neboj, jsou i lidi, kterým se to líbí, jen jsi je zatím nepotkala 😉

maruschka
3. zář 2008

ja mám ryšavú sesternicu.Doteraz jej závidím tie krásne vlasy.Vždy som ich túžila mať-ja mám od prírody total čierne polovlnité.Tak som si ich farbila na ryšavo.Milujem ryšavé vlasy-táááááááááákto moc 😉 😉 Som jednoducho na ne zaťažená 😀 😀

A z blbých ľudí s blbými hláškami si nič nerob.Jeden príklad blbosti ľudí-: Ty máš dve dcérky??Neboj sa,raz sa vám ten chalan určite podarí...! Ako keby dievčatá boli menejcenné,alebo otrokyne..A nikomu nevysvetlíme,že sme túžili mať dve dcérky..Dokonca nás ľudia presviedčajú,že sme chceli mať prvého chalana,lebo to tak má byť. 🙄 😠 😠 😠 A toto nás prenasleduje vždy,keď niekoho blbého stretneme-a nie je ich málo,ver mi.. 😕 🙄

Stačí,ak im vhodne odpovieš na ich sprosté reči a uvidíš,že zmiznú ako gáfor a nebudú ťa otravovať. 😉 😉

petruskaberuska
autor
3. zář 2008

Nas maly ma take modre oci,jak krasna modra letni obloha,uplne svetlounke.A k tomu ty jeho rezave vlasy.Ja si ho ani neumim predstavit treba jako blondaka 😀 😕 !!!Kdyz se narodil tak ja sem byla radsi za to ze je rezavy nez za to ze je to kluk!!! 🙂

johanda
3. zář 2008

petruska, já se do rodiny zrzavců přivdala a těšila jsem se, jaké budu mít krásné rezavé děti a mám 2 modrooké blondýny. ☹ 🙂 Manžel i jeho ségra si údajně jako děcka mladšího školního věku užili, ale od puberty byli skrz ty vlasy v centru zájmu opačného pohlaví (teda ségra asi víc, ale já si svého chlapa všimla právě kvůli jeho zářící vlnité hřívě)
Z poznámek připitomělých příbuzných, známých nebo prostých kolemjdoucích si nic nedělej, vždyť ta ohnivá barva je krásná a kdo to nevidí, ten je slepoň a hotovo 🙂

maruschka
3. zář 2008

petruskaberuska uvidíš,keď bude väčší baby zo školy sa budú oňho trhať 😀 😀 😀 Je a bude krááásny chlapček a neskôr chlap 😉 😉 😉

nobody
3. zář 2008

co by ty některý lidi říkali na černocha 😀 😉

petruskaberuska
autor
3. zář 2008

Ja jak, uz sem psala,mam deti 3.Prvni dcera ma vlasy tmave hnede,druha blondynka a do tretice se nam to povedlo na cerveno 🙂 .Jdu se pokusit vlozit jeho hezkou fotku

moncika15
3. zář 2008

ahojte
ja som rodena zrzka 😎 tiez som sa stretla na prvom stupni na ZS s narazkami ale nejako ma to nikdy netrapilo.neskor som bola prave povazovana za nositelku nadrehnyx vlasov 😎 . a aj ked uz dlhyx 8 rokov nosim cervene vlasy fakt som bola aj som hrda na svoju neobvykle neobvyklu hnedo,blondato tervenu farbu vlasov...

jabber
3. zář 2008

petruska - jsou to debilové, já bych se tím vůbec nezabývala 😉 i když chápu, že člověka to zamrzí 😖

jabber
3. zář 2008

teď koukám, že máš fotky - je fakt sladkej 😵

maruschka
3. zář 2008

jéééj, aký je zlatučký 😵

lucianka
3. zář 2008

Jsem zrzka a věř tomu, že ty lidi to opravdu myslí vážně ☹
Já jsem teda nejvíc trpěla na základce na nižším stupni... to mi to spolužáci fakt dávali sežrat ☹ Na vyšším stupni už jsme byli 3 zrzounci ve třídě (z nich jsem byla zrzavá nejmíň), tak už to bylo lepší 🙂
ale slýchávala jsem vtípky typu: Vám teče doma rezavá voda? apod ☹ Nic příjemnýho...

Náš malý je blonďáček... má vlásky úplně bílé, i když manžel je má hnědé 🙂 Ale je pravda, že já nejsem typická zrzka. Mám vlasy hodně světlé zrz 🙂 Dokonce kdysi jeden kluk přesvědčoval mou kamarádku, že jsem blondýna 😀

elitera
4. zář 2008

Já jsem nikdy nechápala, proč už na základce, pokud se potkal zrzavej člověk, se říkalo "štípni mě, ať nemam taky rezavý děti". Nechápu. Dyť je to krásný a jak už někdo psal, výrobci barev na vlasy se můžou zbláznit, aby měli co nejvíc odstínů. Můj manžel je taky (částečně) zrzavej - dneska na tom jsou vidět už jen rezavý vousy, vlasy má na kratičko a navíc jich má málo 😀 tak vypadá spíš jako blonďák. Ale MNĚ SE TO LÍBÍ! A pokud by měl někdo kecy, tak bych asi dost zírala, načež bych vymyslela nějakou "vtipnou" odpověď (po které by se se mnou dotyčný nejspíš už nikdy nebavil - ovšem v takovém případě to možná ani není na škodu 😀)
Resumé - jestli to aspoň trochu jde, kašli na ty blbce...

pacna
4. zář 2008

petruskaberuska tak niektori su fakt ako trafeni (ale presne do hlavy) ved mas nadherneho synčeka na spapanie a že je ryšavy?no a? oni su aki blondavi, cierny? normalne ma to rozčuluje take nazory 😠 😠 😠 😠 😠 😠

mne sa vždy pačili rysave vlasy a aj som tak ich farbila aj teraz mam tmavo ryšavu 🙂

kašli na takych ludi oni budu mat vždy na niečo pripomienky 🙄 🙄 🙄 🙄

aponchie
4. zář 2008

me se zrzounci strasne libi a nekteri jsou hodne moc sexy..mnam 😀

dorotaw
4. zář 2008

aj mne sa strasne pacia rysave vlasy. 🙂 Aj som si kupovala farbu na vlasy ale nikdy mi na rysavo nechytili ☹

noangel
4. zář 2008

proboha co to je za lidi? me by v zivote nenapadlo tohle resit. 😲

petruskaberuska kasli na ne pripadne jim odpovez ze doufaz ze zas oni vyrostou z tech hnedych/blond vlasu a podobne 😀

jabber
4. zář 2008

noangel - přesně, taky nechápu co je to za lidi 😕 , protože je to navíc i krajně netaktní 😅

helcah
4. zář 2008

NO já jako nechápu co je divnýho na zrzavých vlasech. Náhodou je moc krásnej. Mě by teda rozhodně nevadilo mít zrzounka. 😀

elise
4. zář 2008
ough
4. zář 2008

Ahoj,
můj Prokůpek (4r) má zrzavý vlasy a doufám, že mu nezblonďatí, protože je to krásný 🙂
Letos přes léto vyblednul do zlatavé ...
Josífek (2m) zrzavé vlásky nemá a to mi bylo trochu líto, ale už jsem se s tím smířila.

andy21
4. zář 2008

Ahoj, tak já bych si z toho nic nedělala, t je problém těch lidí, ne tvůj 😉

Mám zrzavou neteř a přijde mi moc krásná, je to zajímavý a hned si to zapamatuješ, mě se to líbí!

A tvůj syn je taky moc pěkný 😵

anakonyes
4. zář 2008

celej život závidím mámě její vlasy barvy leštěný mědi.... já mám barvu myši polní... 😀 Malej byl chviličku narezlej v létě na sluníčku, ale bude plavej po mě a manželovi,ale vždyť je to úplně jedno. 3 moji sourozenci mají dredy, jeden blond vlasy do pů zad a jeden asi 0,5mm dlouhý. Unás každý nosí na hlavě to co zrovna chce a co mu škola nebo práce dovolí. Na názory jiných se vykašli, řekni si : živí mě? neživí, tak ať se nestarají 😉 😎

petruskaberuska
autor
4. zář 2008

Jeee,vubec jsem necekala takovy ohlas 🙂 .Ja osobne take zrzave vlasy miluju,ale muj manzel ktery je zrzavy rikal kdyz se maly narodil ze prej "chudak maly".On si totiz jako dite hodne vytrpel kvuli barve jeho vlasu.No ale ted uz rika ze by ani nechtel aby mel maly jinou barvu vlasu,proste to k nemu patri a jinak by mu to ani nesluselo.Ja jen proste nechapu jak si muze nekdo otevrit tak sproste hubu a komentovat barvu vlasu naseho syna.Dokonce to doslo az k tomu ze nejstarsi dcera se bala s nim jit na prochazku aby se ji nesmali vrstevnici ze ma rezaveho brachu!!! 😖 To jsem s ni probrala zpusobem,ze at si kazdy rika co chce my ho milujem takoveho jaky je a rozhodne se nestydime za barvu jeho vlasu!!!Pochopila to,sla s nim ven a kdyz se vratila domu byla cela rozjarena ze kluk ktery se ji tam libil ji rekl ze prej ma krasneho brachu a tak hezke miminko jeste nevidel 😉 🙂 !!!

lenkabu
4. zář 2008

Já mám rezavé vlasy,už jen trochu,v dětství jsem byla mnohem víc zrz a je mi líto že ztmavly..ikdyž se mi kvůli nim občas někdo posmíval,tak tu barvu miluju a moc bych chtěla aby dcerka byla taky zrzavá...bohužel to nevypadá.Zrzavý lidi mi připadají moc hezcí,mají takový zvláštní šmrnc 😉

schwarzovka
4. zář 2008

petruskaberuska: je krásnej a někteří lidi jsou opravdu blbí...je to asi tím, že to je neobvyklá barva vlasů, nebo aspoň ne tak obvyklá jako hnědé a blond...a proto jsou takoví...je to v nich zakořeněné, že co je jiné a nějak vyčnívá z davu je špatné....ať žijou komunisti, hlavně držet hubu a krok 😠
jinak mě se taky moooooc líbí zrzaví chlapi 😉

anta
4. zář 2008

Petruško, vždyť je krásnej 🙂 No a co, že je rezavý, já mám dva takové sourozence a nikdy mi to nevadilo. Naopak je mi lidí, kteří mají blbý kecy, líto. Mohli by mít taky rozum. Ty se na ně vyprdni a buď ráda, že je malý zdravý 🙂

grettka
4. zář 2008

moja neterka ma uz 10 a je krasna hrdzulka, oboch rodicov ma blondakov, a ona je svetlohrdzava, ma jemne zlvnene vlasy, rastie z nej pekna kocka. Nechapem ludi, ktori to riesia... ved je to farba vlasov ako kazda ina.. suhlasim s antou, dolezite je, ze dieta je zdrave, a na blbe nazory ludi sa treba vykaslat, pretoze ti zjavne este nepochopili, co je v zivote skutocne dolezite.. (a farba vlasov to nebude) 😉

anta
4. zář 2008

Přesně tak, není důležité, co má člověk na hlavě, anóbrž v hlavě. 😉 A lidi, kteří mají kecy, jsou podle mýho dost velký chudáci 😉

josefa
4. zář 2008

ja si myslim, ze Ti to rikali proto ze v skrytu duse mu ty vlasy zavidej...