Řídíte se vším, co se dnes doporučuje?

alishia
12. říj 2008

Ahoj maminky,

zajimalo by me jestli ste se ridily tim, co je vsude napsano? Napr. kdy a jak co davat k papani (nejdriv zelenina, ovoce, ne rohlik, ne piskoty apod.) nebo prevarovani vody, prilisne hygieny atd?

sisstin
13. říj 2008

ali: navíc tý mrkve sní tak tak max. 125g... 😉 a jinak mlíko..pak postupně přidáváš ovocný příkrm...atd. 😉

alishia
autor
13. říj 2008

a co si myslis o ovocnych stavickach treba od Hami (mrkev a jablko) ? Davat az kdyz budem mit sladke prikrmy?

sisstin
13. říj 2008

alishia: já jsem tuším 14dní dávála jen čistě zeleninu, ale malej byl od začátku po příkrmech jak divej..narozdíl od mlíka 😅 pak jsem začla dávat masozeleninový skleničky...a pak už ovocný a štávy..ale ty dávám tak jednou týdně a ředim to vodou 😉 on každej přikrmuje jinak..u nás nikdy nebyl problém...sní naprosto všechno..já teda jenom kupuju 😉 akorát prostě není mlíčnej...takže mlíka vždycky pil málo...a rychle ho přestal chtít..tak dávám jogurty,mléčně kaše..a různé jiné mléčné příkrmy 😉

alishia
autor
13. říj 2008

holky perete nejak casteji svym ratolestem plysove hracky? a jak to delate s tema, ktere maji v sobe zabudovany hraci strojek?

lenadka
13. říj 2008

alishia, daj to do sacku a do mraznicky 😉

alishia
autor
13. říj 2008

sisstin: tak malej ma mliko moc rad, ale myslim ze bude mit rad vsechno.) ale myslim si ze by si dal i nejakou jinouch chut nez porad to same.) nejhorsi je ze mame 8kg.) tak aby mi po prikrmech nevyrostl jeste vice.)

dzany
13. říj 2008

ahoj
moc plyšových hraček jsme jako mimi neměli a dávala jsem do studené dezinfekce jenom kousátka a to strkala do pusy, jináč ted už fakt neřeším 😉

alishia
autor
13. říj 2008

aha.) tak jo ja to dam do mrazaku, jestli to tam jeste narvu.) diky za typ.)

alishia
autor
13. říj 2008

Holky nebojite se ze prehnane vytirani spis mimcu skodi? Doma je ve sterilite a pak jedete na navstevu, kde takova cistota neni....a mimco snaze neco chyti....co si o tehle teorii myslite? Ja si treba nedokazu

alishia
autor
13. říj 2008

predstavit ze bych treba 3x denne vytirala, jak tu nektere maminy psaly...

mysinka
13. říj 2008

Alishia, to jsme na tom stejně 🙂
Někdy si říkám, že by ten bordýlek trochu pofackovat chtěl, ale řvoucí dítě mě od toho vždycky vyruší 😀 (ne, že by mi to nějak vadilo 😉 )
Kamarádka vytírala pokaždé, než dala mrnouse na deku na zem!!! 😝

alishia
autor
13. říj 2008

mysinka....to je hrozny, to bych porad jen vytirala.)

kacka.va
13. říj 2008

mně se líbí heslo: bordel v bytě, šťastné dítě 😉

bubba
13. říj 2008

ja skoro vsetkym,ale este zostal nejaky mozog aj mne,cize 15 percent nechavam na svoju intuiciu 😀

motylek
13. říj 2008

No já teda taky nejsem příliš upjatá, co se týče doporučení, ale např. dudlík bych malýmu nikdy neolízla, při představě, že by to někdo udělal mně, se mi trochu zvedá žaludek. Když mu dudlík spadne na zem, tak ho opláchnu pod vodou. Jinak lahvičky sterilizuji v mikrovlnce každý den, vodu převařuju, v ničem mě to neomezuje, tak proč ne. Jednou denně umýt lahvičky a vrazit je do mikrovlny mě moc nezatíží. Vytírám jednou týdně a vysávám taky, někdy 2x, protože máme pejska, kterej pořád něco kouše. Malýmu normálně olízne ruku, obličej a tak, tak to jenom utřu vlhčeným ubrouskem a jedeme dál. Plyšáky jsem vyprala v pračce na 40 a jinak nic. Ty co mají strojek, jsem nijak nedesinfikovala, jelikož o metodě mrazák jsem neměla ani tušení, tak jsem zase o něco chytřejší 😀 😀 😀 . Malej je na umělým mlíčku, tak by už mohl příkrmy, ale začínat s tím budu nejdřív v 5-ti měsících a budu kupovat skleničky. Aspoň ze začátku, jelikož tam mám jistotu, že je to z nezávadných a přísně kontrolovaných potravin. Když je koupím v lékárně mám i jistotu, že byly řádně skladovány. I když je to zavařený, takže je celkem jedno, kde se to povaluje. Pokud víčko cvakne, je to ok 😉 😉 😉 .

bubba
13. říj 2008

motylek,to ano aj ja som vyprala vsetky plysaky,ale jedna vec je ista...tie najhorise bakterie preziju taku slabu teplotu ako 40 st.dokonca este pri vyssej teplote sa rozmnozuju 😒 ale aspon sme sa zbavili prachu ktory nase babo mohlo dychat 😉
no a lekarne a hypermarkety dovazaju potraviny z tych istych skladov takze si myslim,ze skladove podmiekny by som v tomto smere ani neriesila 😀 v hypermarkete urcite vydu tie iste poriadne alcnejsie.

gabka32
13. říj 2008

ahojda 🙂 já se to taky snažím brát tak nějak s nadhledem - malá je na odstříkaném MM a UM - vodu na mlíko mám z kohoutku, ale vždy převařím. lahvičky a odsávačku vyvařuju tak 1xdeně. dudlíky vždycky umyju když spadnou a co 2dny vyvařím... plínky jsem žehlila jen 6 týdnů, ted jen skládám. vysává manžel tak co druhý den a vytíráme podle potřeby... máme pejska a taky sem tam olízne Sašce ruku a neběžím ji hned umýt... a chlupy jsou všude, s tím se prostě člověk musí smířit 🙂 a hračky jsem moc neřešila - jen umělohmotné omyla horkou vodou, plyšáci ji zatím moc neberou....

sue
13. říj 2008

..no tak som zase raz zistila, že som špindíra a humusáčka 😝 cumlík oblizujem nakoľko sme stále keď sa dá vonku a teda nie v meste, ale v lese a tam to nie je kde umyť, nakoľko potôčikov až toľko nie je a keď vlečiem na rchrbte dieťa a veci,tak nebudem ťahať aj fľašu s vodou na umývanie,,,
Sterilizujem od pol roka tak...raz za mesiac a pol, dovtedy raz za týždeň...
Podlahu umývam raz za týždeň alebo podľa potreby skôr, nevysávam vôbec - nemáme vysavač 😀 nechápem niekoho,kto umýva alebo vysáva 3x za deň - ten čas radšej venujem dieťaťu, partnerovi alebo sebe 😔
Zveriny...nie je žiadna tragédia keď krpca oblíže pes, prípadne naopak 😅 umyjeme sa a fičíme ďalej...
Hračky som prala pred pôrodom a odvtedy asi nie...okrem viditeľnej špiny...
Z 99% varím a to preto, že myslím,že malému by tie umelinky nechutili...
Otužujem... fusak sme používali asi 3 týždne, malý máva oblečené toľko čo ja...respektíve menej 😀 Od narodenia spáva pri otvorenom okne..
Režim nijak nenútim, len keď vidím,že je unavený dám do postieľky,aj keď sa zlostí...
Prikrmovať sme začali "tak ako sa má" - od pol roka... teraz ale zakusne čo chytí do rúčky - piškota, keksik... len to neprehaname...
Pije vodu a šťavy, čajík nechce...
...inak oblapáva všetko čo sa dá, ale nebránim mu... myslím,že keby som reagovala "no,no,no" robil by to ešte viac. SNažím sa eliminovať všetko čo by mu mohlo vážne ublížiť, ale menšie veci nechávam na odskúšanie ním samým...
PS: Ešte nikdy sme neboli ani trochu choručkí...

jaja0110
14. říj 2008

tak sa pripajam...
sterilizovali sme do 4. mesiaca...potom uz na to nebol cas 😝
ak padne cumlik-zasadne olizujem, pretoze pri dvoch mi tie cumliky padaju podchvilou a nosit nonstop pri sebe flasku s vodou si dost dobre neviem predstavit 😀 ked padne hrkalka na zem-oprasim, utrem do tricka a hrame sa dalej 🙂 zvery doma nemame- na to som zas prilis paranoidna (urcite by ich pes zozral 😀 )
vysavame a prach utierame 1 x do tyzdna, na castejsie upratovanie nieje casu, teda ak aj nejaky je, venujeme ho detom... 😅 plysaky som doteraz prala 1x a hrkalky vyvarila 1x, inak puzzlovy koberec na ktorom sa hravaju sem tam pretieram vlhcenymi utierkami 😝

Akurat som velky pedant co sa tyka stravy...zasadne doma varene a len z bio potravin, snazim sa nedavat alergeny do roka, citrusy, dzusy, lepok a tieto veci...zeleninu by som pre deti nikdy nekupila na trhu- asi by mi vadilo krmit ich dusicnanmi, olovom a pesticidmi... idem podla najnovsich odporucani...pricom vstepujem teoriu "cokoladka neobsahuje vitaminky" 😀 ("sklenicky" papame len ked sme vonka a inak sa neda 😝 😝 )

Ale inak sme taka celkom normalna rodinka 😅 😅

zelva
14. říj 2008

No tak my jsme zatím ještě v šestinedělí, takže plíny žehlím z obou stran (ale už se těším jak se na to vykvajznu), kojím přes klobouček, takže vyvařuji kloboučky 2x denně, utírám prach a luxuji 1x týdně (určitě by to chtělo tak 2x, ale prostě jsem ráda, že to stihnu 1x)! Hračky jsem zatím prala před porodem.

gabbi
14. říj 2008

Tak koukam, ze jsem asi pekny looser 😀

Kojeneckou vodu mel maly do 4 mesicu, pak na doporuceni Dr. jsem zacala davat z kohoutku. Sklenicky jsem vyvarovala asi prvni mesic - pak uz jenom poradne myla.

Co se tyka jidla - kdybych mela dodrzovat co jsem cetla v chytrych knizkach, tak bych skocila z balkonu, protoze kazda tvrdila presny opak - takze jsem pouzila selsky rozum a jak je malej sikovny. Nikde neni zaruceno, ze ve sklenickach jsou ty nejkvalitnejsi potraviny. Pokud tam zmixuji 10 prohnitych hrusek a vezmou vzorek z velkeho mnozstvi tak se to stejne nepozna. To stejne s bio potravinama - nikdo mi nezaruci, ze tam neni chemie - jen to placnou za takovou cenu, ze tomu clvoek proste uveri.

Vysavam 2x za tyden a to stejne s vytiranim....

Dudlik doma omyju pod vodou, ale kdyz jsem venku tak ho holt oliznu. Nejdriv ho otru do cisteho papiroveho kapesniku a az potom oliznu - pro upresneni....

A pokud budete mit deti stejne aktivni pruzkumniky jako je ten muj tak good luck, protoze to neuhlidate, ani, kdyby jste meli oci v pr**** - takze mu z pusiny budte vytahovat uschle listi, tkanicku od bot, drobky od snidane a v horsim pripade treba kus magazinu apod. - takze prehnana hygiena a rady to stejne nezachrani...

kozinka
14. říj 2008

Já si myslím, že některé maminy hodně zbytečně miminko drží v izolaci od všech bakterií. Já kojila plně skoro 4 měsíce (částečně do konce 5. měsíce), pak jsem najela na UM (sunar) vodu jsem používala převařenou kohoutkovou jak na UM tak na čajík. Začala jsem mrkvo-jablečnou šťávičkou pak jsem terpve nasadila příkrmy zeleninové a na 3 dny na to už i ovocné. Teď už mi papká krásně zeleninu, ovoce, zelenino-masové příkrmy, veškeré přesnídávky s piškoty, sunarka sušenky, všechny kaše od Sunarky, a teď už ji začínám pomalu zvykat na pečivo (rohlíky, chleba)
Dudlíky kupujem NUK bez toho ouška - ty má ráda, nevyhazuje je, má je totiž jen na usínání, víc prostě dudlík nechce 😉 a když chce, tak si to vezme sama 🙂 😵
Taky se savičkama mi ušetřila hodně práce a penízků... od konce 5. měsíce mi savičku domítá, takže už flašku nepoužíváme vůbec, čaj pije z pitítka (netekoucí) a sunar dostává v řídké kaši lžičkou 😉 Takž už máme doma vlastně velkou holku... 😵
Jinak s bakteriemi to taky moc neřeším, vysávám 1x za dva dny (a to jen proto, že malá leze po čtyřech). Dudlíky jsem vyvařovala asi 6x od narození (cca 1x za měsíc) a jinak oplachuju pod tekoucí vodou a nebo normálně olíznu 😉 (hračky opláchnu 😀 )Je to mé dítě, mé sliny a ona je taky kus mě!!! A to abych dítěti nedávala pusu na rty....???? Nechápu!!!!! Možná mě odsoudíte, ale já se teda s Kristýnkou pusinkuju hodně často!! a myslím, že to to dítě potřebuje!😵 a já jako matka taky 😵 😀

alishia
autor
14. říj 2008

KOZINKA : ja bych to bez pusinkovani neprezila, je to strasne hezky kdyz spuli tu pusinku a krouti hlavou sem tam, vzdycky ho musim zlibat.) jeho pusinka je proste k zulibani, je to moje zlaticko.) taky nechapu, ze nektere matky se stiti svych deti....proste kdyz neni jina moznost, tak ten dudlik oliznu, kdyz mu vypadne z pusy na zem v predsini a mam boty na nohach, tak ho prece nepoletim myt, kddyz pospichame, tak ho oliznu a je to. Uz tak nam trva 100let nez se vyhrabem...

pepibubu
14. říj 2008

Tak já spadlej dudlík řešila zatím jen jednou, na poliklinice když jsme šli na kyčle. Šla jsem ho umýt na záchod, protože oblizovat fujtajbly z nemocnice se mi nechtělo. Doma bych ho asi klidně oblízla 🙂 Vysávání - zatím jsem moc nevysávala, ne že bych nechtěla, ale měli jsme starej rozbitej vysavač, včera přišel novej, pořádný dělo, tak se těším že tady dneska vysaju a bude dobře. Jinak hodlám vysávat tak 2x týdně, možná častěji až začne brouček lézt. Flaštičky teda sterilizuju po každém použití (máme parní sterilizátor do mikrovlnky,) a budu to tak dělat dokud budeme na flaštičce. Ptala jsem se totiž doktorky, co je to ta moučnivka a jak se jí dá zabránit. Vím totiž že je to něco co miminka moc moc bolí v pusince. A bylo mi řečeno, že jediná prevence je pořádně sterilizovat lahvičky a dudánky. A když jsem řekla že sterilizujeme v páře po každém použití, dudlíky 1x denně, tak se doktorka usmála, že nám to evidentně nehrozí. JLžičky má dvě svoje, jednu plastovou a jednu silikonovou, naše mu nedávám ne že kvůli nehygieničnosti, ale ten plast a silikon jsou měkčí materiály, tak ho to nemůže tlačit ani studit.inak když mám malého na ruce a Honza mazlí Orina (fretka) tak mu dovolíme malého očichat. Víme že Orísek je zlatíčko co nekousne, Felicitka je potvora nevyzpytatelná, ta by kousnout mohla, tak s ní to nezkoušíme. Pusinkuju ho taky skoro pořd. A k té přehnané izolaci od bakterií a špíny, docela bych ráda viděla ty infarkty těchto matek, až uvidí, jak jejich dítko sedí na trávě, baští hlínu, případně své "pozůstatky po stravě," jako to leckdy dětičky dělají v nestřežených momentech 🙂

motylek
14. říj 2008

No jenže pusinkování je něco naprosto jinýho než olizování dudlíka. Copak vy svým dětem do pusinek slintáte nebo plivete, pusinkama se téměř žádné sliny nepřenášejí a ve slinách je nejvíc bakterií. Nebo si snad před každým pusinkováním kloktáte ústní vodou??? Chápu, že někde venku, když není jiná možnost se dudlík oblízne (to ale radši budu mít v zásobě další), ale pokud mám v dosahu vodu, raději ho opláchnu pod ní. Nejsem magor na špínu, ale tohle mi prostě příjde nechutný, stejně tak když vidím maminku, jak krmí dítě lžičkou a pokaždý ji oblízne. No bych se musela pob..t. Ale je to o přístupu každýho, mě to prostě přijde nechutný, tak to dělat nebudu, ale veřím, že jiným to prostě nevadí, tak ať si to dělají, za to nikoho neodsuzuju a nevyčítám 😉 😉 😉 .

alishia
autor
14. říj 2008

motylek : myslim ze jsi naivni jestli si myslis ze se pusinkovanim bakterie neprenasi. Mimino vi prd jestli to je oliznute nebo umyte. Jinak nevim proc by maminka nemohla oliznout miminu lzicku, nechapu co je na tom k pobliti....ze ti curalo do bricha to ti nechutny neprislo?

pepibubu
14. říj 2008

Ale no tak holky, už to nechte bejt, prostě někdo olizuje někdo ne, už jsme i offtopic, kdyžtak si založte téma "olizovat dudlík či ne 🙂 " znáte to, 100 lidí, 100 názorů, a těžko říct tenhle názor je správnej a tenhle špatnej (a samozřejmě že každej člověk označí za správnej názor ten svůj 😀 )

Takže asi tak 🙂

kacka.va
14. říj 2008

já teda malou taky pusinkuju, je to moje dítě, tak proč bych ho nepusinkovala. a když jsem zkoušela dát malé přesnídávku, tak jsem jí tu lžičku ze spod taky oblízla, protože o skleničku to prostě člověk často neotře a zbytečně bych jí to patlala po bradě.
pepi: my kojíme a náznak moučnivky jsme měli taky, takže si myslím, že někdy se tomu prostě nevyhneš a znám i maminu, která se toho nemohla u holčičky zbavit a to fakt sterilizovali vše a pořád.

pepibubu
14. říj 2008

kacka aha, no vidíš.... heh no těžko si budeš sterilizovat prsa co 😉 uvidíme, dokud budem flaštičkovat tak budem sterilizovat, a snad nebudeme mít pech 🙂

kacka.va
14. říj 2008

pepi: přesně tak. já znám maminu, která po každém ubliknutí, které by stačilo otřít, šla dítě koupat, takže komplet vykoupala třeba 4x-5x denně