Řídíte se vším, co se dnes doporučuje?

alishia
12. říj 2008

Ahoj maminky,

zajimalo by me jestli ste se ridily tim, co je vsude napsano? Napr. kdy a jak co davat k papani (nejdriv zelenina, ovoce, ne rohlik, ne piskoty apod.) nebo prevarovani vody, prilisne hygieny atd?

jjaanca
12. říj 2008

Co se týká jídla tak ano. Kupuju bio potraviny a vařím. Nedávám konzervy (skleničky). Jenže ono je občas v každé knížce napsáno něco jiného 😉

alishia
autor
12. říj 2008

A proc varis a nekupujes sklenicky? protoze je to levnejsi nebo protoze sklenickam neveris?

mikca
12. říj 2008

no tak kdybych se měla řídit jen tím co kde píšou tak jsem z toho akorát na palici. 😝 ......tak jako se snažím omezovatt nějaké věci..ale nějak to "nežeru" takže moje děti jí sušenky jí smažená jídla apod...já to vidím asi tak že nic se nemá přehánět..ale jestli to někdo tak dělá tak super....ale nesmí se hnát do extrému 😝

alterna
12. říj 2008

ahoj
potraviny kupuju zatím bio, sklenicky delam jen parkrat...
mam knižku od Fořta a dost veci se stravou jsem převzala, žadne rohliky piskoty krupicove kaše atd
vodu nepřevařuju kupujem kojeneck k příme spotřebě

adulik23
12. říj 2008

aj ja, co sa tyka jedla, tak do roka som dodrziavala. vodu som neprevarala. najskor som dojcila a potom som zacala kupovat taku, co sa nemusi prevarat. hygienu dodrziavam ako aj predtym. 😉

sklicka som mu davala len par krat, ale raz (mal asi 9m) sa z toho velmi pozvracal a odvtedy nemal ani jedno.

luucia
12. říj 2008

alishia, co se týče postupu v zavádění příkrmů, tak sem se toho celkem držela. Ted, když už se nám blíží rok, tak to tak neřeším 😉 většinou sem kupovala skleničky, ale občas i uvařím 😅 ale co se týče hygieny, tak sem to nepřeháněla. Vyvařovala sem lahvičky a dudlíky jenom do půl roku, pak už ne. a když spadl dudlík na zem, tak sem ho olízla a dala zase malé 🙂 někdo mě za to možná ukamenuje, ale malá je zdravá, rýmu měla 1x v životě...ťuk ťuk 😵 Dodržování nějakých zásad sem zas tak neřešila, spíš sem se řídila svým rozumem 😉

jjaanca
12. říj 2008

Jak už jsem napsala, je to prostě konzerva. Myslím, že to jídlo nemůže mít žádné vitamíny. U nás v krámě to mají nasvícené, takže to tam stojí asi ve 30°C, a stejně kdo ví co do toho dávají. Já dám skleničku jen někde na cestách.

kathus
12. říj 2008

ahoj tak ja teda davam vsechno nas malej sni pomalu na co prijde
a jako i kdyz ma ted 8 mesicu tak kupujem masozeleninove presnidavky a ma to kazdy den na obidek nedokazu si predstavit varit kazdy den takovou malou porci jen pro nej a zase aby mel stejne jidlo 3 dny po sobe no to by asi pekne prskal ..
a klidne mu koupim i presnidavku od ukonceneho 9 kdyz nato koukam tak je to vsechno stejne na jedno brdo
a k tem bio
co ted neni bio .. skoro vse pro deti je bio ..
mela sem koupene bio UM a malej to pekne prskal :D
jinak vodu prevaruji ale taky sem mu udelala cajik z vody z kohoutku a nic
prece z nich nemuzeme delat sklenikove kvetinky nerikam zanedbavat ale taky se to nesmi prehanet

chico
12. říj 2008

Já to nějak řeším normálně, nějak to nehrotím. Vodu kojeneckou převařuju v konvici, vyvařuji plínky, vářím malé polívky. I když se tadynázory ruzní. Vařeně doma prý mají hodně sodíku, prý taky není ideállní zelenina ze zahrádky. A mužeš věřit taky značce BIO.Tak já ti taky nevím. Ale tady jí hodné vařím když už musím tak jí dám skleničkovou.

elinka27
12. říj 2008

zo začiatku som sa to snažila dodržiavať,ale neskôr som zistila,že je to o nervy.Veď keby som mala vylúčiť úplne všetky alergény, a pod už by som nesmela dýchať ani vzduch kedže je znečistený 😉 Riadim sa zdravým rozumom a samozrejme aj finančnými možnosťami.Každá chceme pre svoje deti to najlepšie,ale nie vždy sa to dá zrealizovať na 100%

akzeret1
12. říj 2008

do roka a čtvrt jsem vše striktně dodržovala,vařím z bio potravin a kupuju skleničky,nedávam malý smažený,uzeniny,snažím se jí nesolit,"vařit"zdravě"
věřím na zdravej základ,dokavad můžu tak jí jídelníček ovlivnuju,těžko mi v 15ti bude jíst bio zeleninku to radši zajde do mekáče 😀 a samozřejmě se řídím selskym rozumem než knížkama 😉

alishia
autor
12. říj 2008

no holky sem rada ze ste pisly, mam kamaradku, ktera se tim moc neridila a ma krasnou holcicku, ktere uz je rok a pul. taky olizne dudlik kdyz spadne na zem a neresi to umyvanim. Ja sem to od ni okoukala, a zatim malej zije.) Taky treba male davala v 5.mesicich ty susenky co jsou az od ukoncene 6.mesice....ale to ja se zas bojim....Ja teda urcite moc vyvarovat nebudu, spis to budu kupovat. Jen takovy bananek mu treba namackam, jablicka rozvarim🙂 jinak vodu vyvaruju a budu asi i nadale, lahve teda taky sterilizuju pokaz

alishia
autor
12. říj 2008

dem jidle.) sorry notebook ma blbou klavesnici.)

alishia
autor
12. říj 2008

mama se me pta, proc mu medam do ruky treba tvrdej rohlik at si ho zuzla....no tezko ji to vysvetlovat....ona mi na to rekne, ze dnesni deti nemuzou vubec nic....prijde mi ze ma pravdu, ze se to dost prehani.

adulik23
12. říj 2008

s tym oblizovanim cumlika opatrne. prenasa sa tym zubny kaz (teda ked maminka nejaky ma).

alishia
autor
12. říj 2008

maminka ma plnou hubu plomb.) ale malej nema zuby.)

alishia
autor
12. říj 2008

dneska se fakt asi prenasi uplne vsechno...fakt malyho strcit do skleniku a divat se na nej pres sklo.)

chico
12. říj 2008

to máš pravdu dřív se nato tak nehledělo a vyrostli jseme,néééééééé.Stí rohlíkem taky se bojím žče třeba malé zaskočí třeba se jí ulomí nějakej kousek.

adulik23
12. říj 2008

aj tak sa da. 😉
kazdy si spravi, ako si mysli, ze je najlepsie.
ja napriklad vobec nemam pocit, ze by za ten rok, co som si davala pozor na jeho stravu o nieco prisiel. do pol roka bol dojceny, takze ked chcel nieco zuzlat, dostal prso a odvtedy nosim so sebou vzdy nieco, co moze. kukuricne, pohankove chrumky, susienky, rozok, banan, jablko ... je toho neurekom.
a cestujeme s nim od malinkata, takze ani zavretie do sklenika mu nehrozi. bol s nami na wellnese v madarsku, lyzovacke v rakusku a vela inych vyletov 🙂
nevravim, ze toto je najlepsi sposom, ale nam vyhovuje a kazdy si musi najst ten svoj.

majaaita
12. říj 2008

Jídlo dodržuju doporučení na výrobky plus mám zdravý rozum (snad teda -🙂) Takže nepřeháním se sladkým nebo sacharidama obecně, cpu do malýho ovoce a zeleninu.
Hygienu rozlišuju čistou špínu a špínu 🙂
čistá špína: hlína, klacejky, kamínky, listí
špína: mhd, lahvičky a dudlíky a tak 🙂

kijonkova.k
12. říj 2008

Tak já se snažím nějak dodržovat to jídlo.Jinak nevyvařuju nádobky na jídlo a dudlíky,to se mi fakt nechce.Navíc máme psa,takže malá je často ulíznutá i od něj a taky žije 🙂

alishia
autor
12. říj 2008

a co podlahu? vytirate kazdy den a cim?

majaaita
12. říj 2008

Alishio, luxuju denně - jsou tu drobky, vytírám obden - jarovou vodou - doma je to čistá špína 🙂

Když se starší začal placatit na zemi, dávala jsem pod něj deku, když začal lézt, už měl trochu rozum, tak podlahu nelízal 🙂

kijonkova.k
12. říj 2008

Taky luxuju nebo zametám denně,máme psa,je tu plni chlupů,vytírám dle potřeby 🙂

kacka79
12. říj 2008

Tak my jsme to do roka dodržovali - ale syn se dožaduje všeho co vidí, takže od cca 14 měs jí většinou s náma, ale zase na druhou stranu my jíme celkem zdravě / teda až na vyjímky/. Piškoty mu normálně dávám, pečivo taky občas jíme - hlavně k snídani. Zatím jsme teda bez čokolády, bonbonů atd... na to má podle mě dost času. Hygiena tak střední cesta 😵

luucia
12. říj 2008

Tak já luxuju asi 3x denně a vytírám 1x za den...ale ne kvůli špíně, ale kvůli tomu, že malá dělá bordel 😀 všude jsou drobky, kusy jablek, upatlaná podlaha od sušenek, banánu,... a mě to šíleně štve 😝 😅

markeeta
12. říj 2008

ja jsem taky dodrzovala zavadeni prikrmu, ale ja ziju v zijem state a ty maji zase jine doporuceni nez cesky. Muj manzel je nemec a tam jsou zase jine, a vsechny deti zijou

taky mame psa, ale tedka na to prdim, to bych nedelala nic jineho nez vytirala. pokud dite vyrusta se psem, tak je vice odolnejsi nez kdyz mate doma kocku, ta prenasi vice alergii.

kdyz si hrajeme na piskovisti, tak necham ochutnat pisek, jednouch jsem tam videla zizalu a to ji srkala jako spagetu, samozrejme ze jsem to vzala 🙂

mysinka
12. říj 2008

No tak, co se týče příkrmů - dodržuju doporučení, ale zas tak moc to nehrotím....včera ochutnal trochu rajčete, jablečný mošt, do večerní kaše mu dávám syrové jablíčko a tak 🙂
To ostatní...plíny používám téměř výhradně látkové - nevyvařuju, nežehlím. (ani v šestinedělí)
Luxujeme 1x týdně a 1-2x týdně vytírám. Když se to nestihne, nešílím.
Dudlíky jsem vyvařovala asi 5x za celou dobu, co je máme (od 1 měsíce 😅)
Když malému něco spadne na zem (samozřejmě doma, na návštěvě, do trávy nebo v přírodě), neřeším - opráším, popř. otřu a vrátím k používání. Chodníky v Praze, to je jiná, to bych si nelajzla 😉
Jediné, co opravdu dodržuju, je hygiena rukou.
A malý je zdravé a spokojené mimčo a já neuštvaná mamina 🙂 (a podle některých možná prase 😀)

mysinka
12. říj 2008

Jo a používám vodu z kohoutku a taky nepřevařuju 🙂
Imunita se má pěstovat od malinka 😀

nobave
12. říj 2008

Ani ja to nejak nepreháňam - je toho tak strašne veľa čo by si mala podľa kníh a rád "odborníkov" dodržiavať - až sa mi niekedy zdá že chcú aby bolo dieťa priam vychovávané a živené "sterilne" 😝 ....v pohode dám kupované príkrmy, bol plne kojený do 6 mesiaca aj stále kojím. Upracem kedy je potrebné. Dudlíky žiaľ nechce - a fľašky denne umývam ale vyváram iba príležitostne ....
Aha čo som si uvedomila podľa mysinky aj ja dodržiavam riadne - hygiena rúk
Mám stále prací gel pre deti a dávam od 6 mesiaca aj aviváž... Používam jednorázové plienky
Od nejakého deviateho mesiaca dám aj normálny rohlík väčšinou grahamový aj klasické piškóty....
Nikto v rodine nie je alergik nevidela som príčinu nejak extrémne všetko dodržiavať....