Řídíte se vším, co se dnes doporučuje?

alishia
12. říj 2008

Ahoj maminky,

zajimalo by me jestli ste se ridily tim, co je vsude napsano? Napr. kdy a jak co davat k papani (nejdriv zelenina, ovoce, ne rohlik, ne piskoty apod.) nebo prevarovani vody, prilisne hygieny atd?

alishia
autor
13. říj 2008

ja vas nechapu matky, vzdyt sou to vase deti....no nic dudliky radeji resit nebudu🙂 Kdyby mi hodil dudlik na zem nekde venku a ne doma tak ho rovnou vyhodim a koupim teda novy... 🙂

adulik23
13. říj 2008

4-mesacny mi cumliky nevyhadzoval, ale ked bol vacsi, tak aj 4x za prechadzku. neviem si predstavit, ze by som mala stale kupovat nove, ked jeden stoji 140 sk. do mesiaca by som skrachovala. 😖

pepibubu
13. říj 2008

proboha co to máte za dudlíky za 140sk? jsou snad zlacený??? 😲

alishia
autor
13. říj 2008

Tak ja minule taky koupila drazsi od aventu, ale uz je kupovat nebudu, je to zbytecne drahy. krom toho vim prd jestli sou fakt ortodonticky nebo ne. to pisou totiz na kazdym dudliku a kazdy ma jiny tvar. NO tak jeste existuji ty retizky na dudlik ne?

sisstin
13. říj 2008

pepibubu: tady dva aventy stojej 240Kč 😕

adulik23
13. říj 2008

avent. iny nechce a je mu jedno, ze vela stoji. 😠
retaizku ti odopne uz polrocne dieta. 🙂 ti krpci su niekedy fakt strasne rozumni. 😎

pepibubu
13. říj 2008

aha, no avent je drahej i tu.... a zlacenej není 🙂 my teda bereme silikonový Nuk, ten je asi za 50 - 60 kč...

alishia
autor
13. říj 2008

to ja vim ze to odepnou, ale treba ten dudlik nevyhodi tolikrat jako kdyz neni pridelany.) zatim v te fazy nejsem, tak newim.) Ty Avnet jsou opravdu drahe....jenze ja mam zafixovano ze kdyz je to drazsi tak je to tim padem lepsi, ikdyz to treba neni pravda....a stejne mu nakonec koupim to drazsi....sem normalni? asi ne co.)

alishia
autor
13. říj 2008

pepibubu : A jaky sou ty NUK? premyslela sem o nich minule, mame lahvicky s tema sme spokojeni.)

sisstin
13. říj 2008

alishia: tak Aventy ti klidně pošlu, malej je nechce..u nás zas jedou jedině bebejou 😝

pepibubu
13. říj 2008

sisstin ono je to asi +/- stejný, co, 120 kč x 140 sk.... Já mám od Aventu flaštičky, protože nemůžu kojit a malej trpí na bolavý bříško, tak kvůli tomu jejich Air flex systému... jedna flanděrka 170 kč ale je to fakt lepší.... a nedávno jsem koupila ba\lení 3 lahviček a jedna vyšla asi o 20,- levnějc...

alishia
autor
13. říj 2008

bebejou? to vubec neznam.) My sme predtim meli campol a ty mel rad, ty avent vic plive...ale manzel rikal ze avent je znacka a ze campol je uplne neco neznameho a ze tyhle budou lepsi, ale spokojenejsi byl s tamtemi. jenze ty nikde nemuzu sehnat:/

pepibubu
13. říj 2008

malej je s nima spokojenej... jsou hezky tvarovaný a mají hezký obrázky 😀

alishia
autor
13. říj 2008

pepidu: prosimte a pomahaji mu ty flasky??? My strasne trpime na prdiky a newim jestli to treba neni tema flaskama NUK...v cem sou ty Avent tak zazracny??? Ten ventilek maji i NUK...my sme meli dve flasticky avent kdyz byl malinkatej ale to sme meli ty male s dudlikem jako prso.) mozna bych mu ji zkusila zase dat, jestli to funguje

sisstin
13. říj 2008

alishia: flaškama to nebude...dávej lefax do každýho mlíka..a modli se, at to přejde 😅 😅 😅

pepibubu
13. říj 2008

já mám pocit že to funguje... ale víš co může to být víc věcí dokopy - Nutrilon Comfort na bolavé bříško+sab simplex+avent....tohle vše máme, a navíc ještě mastička Pupík...

sisstin
13. říj 2008

Pupík je jen pro dobrej pocit, Saby a Baby calmy jsou jen na menší bolení, jinak skoro každá flaška je dnes "antikoliková"....pomahají příkrmy a pohyb...do tý doby jen čekat a čekat 😖

pepibubu
13. říj 2008

sistin spíš asi než pupík funguje ta masáž, kterou tu mastičku vtíráš,ale nejde ho dřít nasucho 😀

sisstin
13. říj 2008

alishia: my měli prdy asi až do 7.měsíce..jako fakt peklo 😖

pepibubu
13. říj 2008

nic holky jdu do sprchy a hrr na šestinedělní kontrollu...

alishia
autor
13. říj 2008

sisstin : tyjo, tak to se mam na co tesit:( my prdime porad:/ me doktorka rekla ze s prikrmy by to mohlo byt jeste horsi, tak se mu bojim zatim neco davat...a co si davala za prikrmy? Mrkev stavi, kvetak nadyma...ja vubec newim.)

alishia
autor
13. říj 2008

a ten lefax se da normalne koupit nebo je to napredpis? me by to doktorka nenapsala, jeji teorie je ze az se zacne poradne hybat tak ho to prejde, ale on cely den neni v klidu, furt sebou sije, kope nohama,mlati rukama, kutaly se na bok, na brisko... a prdy ma stejne... sab. sem mu davala, musim ho koupit a jinak davam baby calm. taky sem davala probioticke kapky, ale po tech kaka uplne zelene , takovy lepidlo. Nejhorsi je ze se nadyma uz pritom piti.

alishia
autor
13. říj 2008

pepibudu: tak at to tam dobre dopadne.

sisstin
13. říj 2008

alishia: není to na předpis 😉 normálně koupíš v lékárně..je to taková emulze do mlíčka... 😉 já dávala mrkev klasicky..akorát jsem se vyhýbala květaku a brokolici 😉ale jinak normoš skleničky, akorát bez těch nadýmavých potravin a nemohla jsem vůbec do těch 7m dávat kaše...po nich měl bolení ukrutný 😕 ale pak jak když utne, a už úplná pohoda 😉 ono to musí bejt pořádný hýbání, jako lezení a tak 😉

sisstin
13. říj 2008

alishia: ono ho právě nadýmalo to mlíko..takže když začal jíst normoš věci...tak to bylo lepší..a mlíko už nepije dva měsíce vůbec..prostě už ho nechce 😕

alishia
autor
13. říj 2008

hmmm tak asi taky zacnem davat normalni papani....treba se mu ulevy....a kakal po mrkvi normalne?

sisstin
13. říj 2008

alishia: vy máte i problém s kaděnim? 😉 To my jsme neměli..kadil v pohodě..ale prostě byl hrozně nadmutej věčně z toho mlíka blbýho 😠 ale jako jestli vy trpíte na zácpy..tak to může bejt fakt po příkrmech horší ještě 😒

kacka.va
13. říj 2008

alishia: po normálním jídle se to může ještě zhoršit, to souhlasím se sisstin

alishia
autor
13. říj 2008

Na zacpy netrpime, potom mleku kadi klidne dvakrat denne. ale rika se ze po mrkvi je zacpa, tak aby ho to neucpalo a nebyl nadmutej jeste vic.) vis jak to myslim🙂) ja uz sem z toho jeho prdeni fakt zblbla.) A tak newim co mu dat mohu a co ne. To je prave to ze doktorka rekla nedavat prikrmy, ale ja si myslim ze davat....a tak nevim jestli se ridit doktorkou nebo svym rozumem.)

sisstin
13. říj 2008

ali: tak běžný je, že děti na UM se přikrmují od dokončeného 4m. 😉 , což už 14dní máte...to kdybys měla čekat, až se to zlepší..tak by moh bejt taky čistě na UM do roka 😅 😅