Řídíte se vším, co se dnes doporučuje?

alishia
12. říj 2008

Ahoj maminky,

zajimalo by me jestli ste se ridily tim, co je vsude napsano? Napr. kdy a jak co davat k papani (nejdriv zelenina, ovoce, ne rohlik, ne piskoty apod.) nebo prevarovani vody, prilisne hygieny atd?

kacka.va
14. říj 2008

jéé, ono se to neodeslalo celé. takže u té maminy jsem si říkala, že to dítko nebude mít vůbec žádné "svoje" přirozené bakterie a že mu tu ochranu kůže úplně zmaří

pepibubu
14. říj 2008

kacka šmankote vždyť tomu mimču úplně setře ten ochrannej film.... navíc proč koupat celý mimčo, když si ublinkne jen malinko třeba na krček, to nemá např. s nožičkama absolutně co dělat... holt už pan Werich říkal že lidé jsou různí a hrůzní 🙂

kacka.va
14. říj 2008

pepi: jojo, taky jsem nechápala, ale není to moje věc. Jinak musím říct, že teď jsou pořád nemocní.

alishia
autor
14. říj 2008

ta je teda pekne prdla.) bych ni jinyho nedelala nez koupala dite.) prevlikate mimi i po malem ublinknuti?

pepibubu
14. říj 2008

ali, většinou ne, protože to zachytím než to steče na oblečení, kolikrát i rukou, ó hrůzo 😀

kacka.va
14. říj 2008

ali: nepřevlíkám, pokud je to jen trochu tak ne, pokud má poblitej třeba celej rukáv tak jo, protože by jí to záblo.

motylek
14. říj 2008

Ali, já to ale nemyslím jenom z důvodu přenosu bakterii, to je mi jasný, že na malýho bakterii nanesu i pusinkováním, nehledě na to, že máme pejska a ruce si taky nemyju savem, když na něho šahám nebo ho hladím po tvářičce. O bakterie mi jde až v druhé řadě, jde o to, že mě to prostě přijde nechutný, kdyby to někdo dělal mně. Je mi jedno kdo to dělá, ale já to prostě nedělám. A srovnávat to s tím, že mi mimi čůrá do břicha je trochu zcestný, nemyslíš??? Nebo jak to asi chceš ovlivit???

alishia
autor
14. říj 2008

motylek : To byl priklad, toho ze se dejou i hnusnejsi veci, ovlivnit se to samozrejme neda 🙂 Jinak uz se s tebou dal nehodlam o dudliku bavit, nema to smysl. Pravdu mas jak ty tak i maminky, ktere dudlik obliznou, kdyz neni zbyti. Parkrat sem to taky udelala, kdyz si hodil treba dudlik na sedacku v aute, porad lepsi moje bakterie nez nejaky ze sedacky, jinak samozrejme vetsina maminek pouziva vodu nez sliny.) Tod konec k oblizovani dudliku z me strany.) se tomu fakt musim uz jen smat.)

alishia
autor
14. říj 2008

A ridite se nejakymi radami jako treba nechat dite vyrvat? jak spravne uspavat nebo jak spravne s miminem manipulovat atd???

zuzka1.
14. říj 2008

Ja si citam nazory vsetky, vacsina su uplne prehnane, ci sa to niekomu paci aleob nie, netreba to vsetko prehanat, treba si zvolit ten zdravy stred. Kazda chceme pre svoje dieta/deti to najlepsie, ale dieta musi prichadzat do kontaktu aj s bakteriami atd. , aby si budovalo svoju imunitu.
Radi a doporucneia vzdy zvazim, prehodnotim, prekonzultujem so znamymi(mamickami) a potom sa rozhodnem sama a rozhodne sa neriadim, len lekarmi, knihami atd, lebo s amalokedy zhodnu a zbytocne s apotom stresujeme!!!!

kacka.va
14. říj 2008

ali:. pokud vidím, že jí nic nechybí, jen se prostě vzteká a ten pláč si tahá až z paty, tak ji nechám vyvztekat. pokud se např. bouchne a začne normálně plakat, tak ji občas vezmu do náruče a pomazlím se s ní, ale někdy to ani není třeba 🙂

pepibubu
14. říj 2008

nejsem zastáncem nechat vyřvat... když to jen trochu jde, jdu k němu, když něco musím dělat - vařím nebo něco - a nemůžu k němu jít, tak na něj aspoň mluvím.

mobina
14. říj 2008

Neřídím, spíš on řídí nás 😀 Ba ne. Tak co se třeba vyvařování týče, tak to jsem praktikovala asi do 6ti měsíců, s tím, že dudlík jsem vyvářela jen když jsem ho koupila, pak už jen zalívala vroucí vodou. Co se bytu týče, tak jelikož máme psa, pidi, ale psa, tak ten byt prostě sterilní mít nikdy nebudu a prcek zatím v pohodě. No a u příkrmů se snažím volit takovou zlatou střední, takže tak na půl vařím z normální zeleniny a na půl kupuju skleničky. Co se vody týče, tak od půl roku pijeme vodu z kohoutku. Přehodnotila jsem situaci, když jsem xkrát otevřela kojeneckou vodu a byla skažená 😠

pepibubu
14. říj 2008

mobino, možná blbej dotaz, ale jak - zkažená voda? Smrděla, nebo byla kalná?

dareen
14. říj 2008

Tak já jsem matka a dětská doktroka v jednom a dělám to takhle-voda z kohoutku převařená kvůli dusitanům od narození,příkrmy vařené doma z bio zeleniny, pokud není,tak normálníí. Navařím si příkrm a šupnu s ním do mrazáku pro případ časové nouze.Příkrmy zaváděny dle klasických doporučení.Flaštičky sterilizované,když byla malinká,pak už jen umyté v horké vodě.Dudlíky zásadně neoblizuju, jednak je mi to protivné a taky jsem viděla pár nepěkných komplikací po tomhle zlozvyku u miminek hlavně do 2 měsíců-takže protto taky.l
Prostě zaltá střední cesta-podle mě.. 🙂

ivanky
14. říj 2008

Ahoj holky!Jelikož jsem nekojila tak dáváme od 4.měsíce příkrmy!
Řídím se radami naší Dr. nejdřív zeleninka pak masíčko a ted už dáváme ovoce.Naše Dr.mi doporučila at dávám skleničky.Jsou prý ostře kontrolované a ten rozmanitý sortiment!Je pravda že některé jídlo bych fakt doma asi nevařila.A zelenině z obchodu taky moc nevěřím a ze zahrádky nemáme.Je pravda že občas uvařím a malí to taky chutná.Každý si to musí udělat jak sám uzná za vhodný.
Lahvičky a dudlíky jsem vyvářela každý den do šestinedělí.A ted tak jednou za 2-3dny.Koupu každý den ale když to z nějakého důvodu nevýjde tak to nehrotím.Uklízím jak je to potřeba.

aponchie
14. říj 2008

no ..necetla jsem moc prispevku..,ale ja se ze startu snazila pochytit kde co ..prvni dite..a ted uz se budu ridit selskym rozumem a zkusenostma od prvniho miminka..ikdyz kazde dite je jine podstata zustava stejna a proto zastavam nazor ,ze pokud jsem v pohode jak ja si delam a je v poho i dite tak je to dobre a kdyz to neni podle vetsiny treba tak se vubec nic nedeje,nejhorsi je kdyz maminky o sobe pochybuji a snazi se to delat"jak ty ostani"a pritom podvedome vedi,ze by udelali lepe kdyby si delali podle sveho svedomi a vedomi 😉

dari
14. říj 2008

no radsej nebudem vypisovat ako co robim ja 😀 ako pise aponchie pokial som v pohode ja a moje dieta, tak vlastne som si uvedomila, ze sa neriadim nicim ....iba sebou. A hlavne pri druhom babenku 😀

lenkazdenek
14. říj 2008

Jé já to tam blbě napsala,takže malá dostává sam rohlíky,dětský sušenky a jednou určo bude i ta krupička,ale s tou nják nespěchám,jinak občas v jídelníčku zhřešíme třeba lipánkem,jasně nemá ho každý den,ale podle doporučení se smí až od roka.JIank my sme na Um takže sme tak začly po uk. 4 měsíci s příkrmy .K tomu vyřvání,no asi jsem slaboch,takže pokud se už opravdu neúnosně vzteká tak jí vezmu odnesu do cestovní postýlky a tam jí chvilku nechám abych se uklidnila 😉 ale jinak vyřvávat nenechám.

pepibubu
15. říj 2008

Dareen tos neměla psát, že jsi i dětská doktorka, teď tě zavalí určitě lavina dotazů 😉

Jinak, myslím, že děcko klidně zvládne tu a tam "špínu" - rozuměj ne úzkostlivou čistotu a sterilitu, hlavně když bude maminka a tím i ono v pohodě 🙂