• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rychle přibývající dítě. Jak to bude dál s věkem?

17. srpna 2008 
Tento týden jsme byli na prohlídce v 6 týdnech (ale de facto to bylo přesne v 7 týdnech) a malý měl 6 kg a 59 cm. Byl velký už když se narodil (4 kg, 52cm), ale i tak se mi zdá, že přibývá až až a začínám se bát, kam až to půjde.Dr mi sice na můj dotaz řekla, že u plně kojených dětí se toto neřeší a že je to v pohodě, ale chtěla bych se zeptat, jestli je někdo na tom taky tak, popř. jak se váha/míra vyvíjela dál s věkem dítěte?
15. srp 2008 v 00:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
doktorka má pravdu, u plně kojených dětí se tohle neřeší. až začne lézt a pohybovat se, tak to zhubne.
15. srp 2008 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky mě to trochu překvapilo když měl Ondra v 6 týdnech 5300g a porodní váhu 3525g. Ale buď klidná ono to už pak tolik skákat nebude. Máme teď 5 měsíců a váhu 7kg jako jiné dětičky.
15. srp 2008 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
JE tak samík meěl taky 4kg a 52 cm. A v 6 tydnech 5300 61 cm, no ale ve 3 měsicích 7600 kg takž to je už moc tak byl měl važit pry v pulroku ale nějak to neřeším. Se vytahne snad. JInak první syn měl 5100 kg jak se narodil a dnes je v norme s vahou není nějaky tlouštík. Ale je fakt že samuel je ted už dost težky a ma 4 měsíce nevím jak do roka teda bydlíme bez vytahu ve 3 patře. plus nakupy no hruza :confounded:
15. srp 2008 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě malej první dva měsíce taky strašně přibýval,dvakrát dokonce 1/2 kg za týden! Teď máme prozměnu jiný problém,za 3 týdny nepřibral ani gram. Bude nám 6 měsíců a váží něco málo přes 7 kg.
15. srp 2008 ve 12:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, diky za reakce! je fajn vedet, ze nejsme jedini:slight_smile: doufam,ze se to zpomali, taky pribyvame skoro 0.5 kg za tyden. Fakt mu hrozne chutna, navic v tom vedru ma i zizen a kdyz uz pije, tak se i naji :frowning2: pres den krmime cca po 1.5-2.5 a po pulnoci je to tak po dvou hodkach.
15. srp 2008 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adam měl porodní váhu 4330g a 6 kg měl až ve 3.měsích.I tak se mi zdálo,že přibývá hodně,ale nakonec se to zpomalilo a v roce jsme měli "jen" 1075g.
Asi produkujete smetanu,jinak to není možné. :grinning:
15. srp 2008 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky my měli taky takovej rychlej start :sweat_smile: malej se narodil a měl 2,97kg a v šesti týdnech 4,97, ale teď už se to trochu zpomalilo, mudr mi řekla, že mám asi smetánku :grinning: , už tu pár takových témat je, trochu si to projdi a uvidíš, že nejste vyjímka :wink:
15. srp 2008 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj malej když se narodil měl 4520g a 54 cm a teď má 3 měsíce a váží 7820g a měří 66 cm. Je kojený a taky papá po 2 hodinách. Dr. říkala, že je to v pořádku, tak jí věřím, ale taky jsem měla trochu obavy :slight_smile:
16. srp 2008 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
my mame taky smetanu ... :slight_smile:
porodni vaha 4530g a 52 cm, ve 6ti tydnech 5950g a 58cm, ve 3M 7800g a 65cm, ve 4M 8800g a 70cm
taky kojime casto a i v noci se budi cca po 3 hodinach, nekdy min, zridka za delsi dobu
doktorce se libi, rikala, ze je to pekne velke miminko a ze tyhle velike deti lepe snasi nemoci :wink:
vahu neresi a ani ja - zalezi i na delce miminka, a presne jak pisou holky - u kojenych deti se to proste neresi
mam programek - Posuzovani rustu deti v CR, kde si muzu zaznamenavat miry miminka pri jednotlivych merenich a sledovat, zda se vyviji konstatne - jsme pravda mimo prumerne ukazatele, ale ta krivka je stejna jako u jinych deti (myslim tvar te krivky), takze to fakt neresim ... po 6M ta krivka prestava tak strme stoupat nahoru, takze nebojte, ono se to jednou zpomali :wink:
16. srp 2008 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
anke : dá se někde stáhnout ten program?
16. srp 2008 ve 22:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ssaara: ja jsem prave ted hledala link, ale ten uz nefunguje :-/ bylo to na strankach SZU, ale uz to nejede http://www.szu.cz/czzp/prevence/program.htm
nemam to kam uploadnout, ale kdyby nekdo mel misto nekde ... mmt mrknu jak je to veliky
16. srp 2008 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
4300KB zazipovany, to zas neni tak moc ... snad se to smi sirit, kdyz to byl freeware ...
16. srp 2008 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jé, holky, tak to je uklidnujici... ten programek bych taky uvitala :slight_smile: peknou nedeli!
17. srp 2008 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek