Rychle přibývající dítě. Jak to bude dál s věkem?

pazhitka
14. srp 2008

Tento týden jsme byli na prohlídce v 6 týdnech (ale de facto to bylo přesne v 7 týdnech) a malý měl 6 kg a 59 cm. Byl velký už když se narodil (4 kg, 52cm), ale i tak se mi zdá, že přibývá až až a začínám se bát, kam až to půjde.Dr mi sice na můj dotaz řekla, že u plně kojených dětí se toto neřeší a že je to v pohodě, ale chtěla bych se zeptat, jestli je někdo na tom taky tak, popř. jak se váha/míra vyvíjela dál s věkem dítěte?

kacka.va
15. srp 2008

doktorka má pravdu, u plně kojených dětí se tohle neřeší. až začne lézt a pohybovat se, tak to zhubne.

ajina
15. srp 2008

Taky mě to trochu překvapilo když měl Ondra v 6 týdnech 5300g a porodní váhu 3525g. Ale buď klidná ono to už pak tolik skákat nebude. Máme teď 5 měsíců a váhu 7kg jako jiné dětičky.

zanulav
15. srp 2008

JE tak samík meěl taky 4kg a 52 cm. A v 6 tydnech 5300 61 cm, no ale ve 3 měsicích 7600 kg takž to je už moc tak byl měl važit pry v pulroku ale nějak to neřeším. Se vytahne snad. JInak první syn měl 5100 kg jak se narodil a dnes je v norme s vahou není nějaky tlouštík. Ale je fakt že samuel je ted už dost težky a ma 4 měsíce nevím jak do roka teda bydlíme bez vytahu ve 3 patře. plus nakupy no hruza 😖

ssaara
15. srp 2008

Mě malej první dva měsíce taky strašně přibýval,dvakrát dokonce 1/2 kg za týden! Teď máme prozměnu jiný problém,za 3 týdny nepřibral ani gram. Bude nám 6 měsíců a váží něco málo přes 7 kg.

pazhitka
autor
15. srp 2008

holky, diky za reakce! je fajn vedet, ze nejsme jedini🙂 doufam,ze se to zpomali, taky pribyvame skoro 0.5 kg za tyden. Fakt mu hrozne chutna, navic v tom vedru ma i zizen a kdyz uz pije, tak se i naji ☹ pres den krmime cca po 1.5-2.5 a po pulnoci je to tak po dvou hodkach.

karot
15. srp 2008

Adam měl porodní váhu 4330g a 6 kg měl až ve 3.měsích.I tak se mi zdálo,že přibývá hodně,ale nakonec se to zpomalilo a v roce jsme měli "jen" 1075g.
Asi produkujete smetanu,jinak to není možné. 😀

agness02
15. srp 2008

ahojky my měli taky takovej rychlej start 😅 malej se narodil a měl 2,97kg a v šesti týdnech 4,97, ale teď už se to trochu zpomalilo, mudr mi řekla, že mám asi smetánku 😀 , už tu pár takových témat je, trochu si to projdi a uvidíš, že nejste vyjímka 😉

jandaj
16. srp 2008

ahoj malej když se narodil měl 4520g a 54 cm a teď má 3 měsíce a váží 7820g a měří 66 cm. Je kojený a taky papá po 2 hodinách. Dr. říkala, že je to v pořádku, tak jí věřím, ale taky jsem měla trochu obavy 🙂

anke
16. srp 2008

ahoj,
my mame taky smetanu ... 🙂
porodni vaha 4530g a 52 cm, ve 6ti tydnech 5950g a 58cm, ve 3M 7800g a 65cm, ve 4M 8800g a 70cm
taky kojime casto a i v noci se budi cca po 3 hodinach, nekdy min, zridka za delsi dobu
doktorce se libi, rikala, ze je to pekne velke miminko a ze tyhle velike deti lepe snasi nemoci 😉
vahu neresi a ani ja - zalezi i na delce miminka, a presne jak pisou holky - u kojenych deti se to proste neresi
mam programek - Posuzovani rustu deti v CR, kde si muzu zaznamenavat miry miminka pri jednotlivych merenich a sledovat, zda se vyviji konstatne - jsme pravda mimo prumerne ukazatele, ale ta krivka je stejna jako u jinych deti (myslim tvar te krivky), takze to fakt neresim ... po 6M ta krivka prestava tak strme stoupat nahoru, takze nebojte, ono se to jednou zpomali 😉

ssaara
16. srp 2008

anke : dá se někde stáhnout ten program?

anke
16. srp 2008

ssaara: ja jsem prave ted hledala link, ale ten uz nefunguje :-/ bylo to na strankach SZU, ale uz to nejede http://www.szu.cz/czzp/prevence/program.htm
nemam to kam uploadnout, ale kdyby nekdo mel misto nekde ... mmt mrknu jak je to veliky

anke
16. srp 2008

4300KB zazipovany, to zas neni tak moc ... snad se to smi sirit, kdyz to byl freeware ...

pazhitka
autor
17. srp 2008

jé, holky, tak to je uklidnujici... ten programek bych taky uvitala 🙂 peknou nedeli!