• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Šelest na srdíčku v 8mi měsících. Máte zkušenost?

12. června 2008 
Ahojky, před chvíli jsme dorazily s malou z kontroly v 8.měsících a dr.nám řekl, že Kája má šelest na srdíčku - nejedná se prý o srdeční vadu, je to prý silným srdíčkem a proděním krve v něm - že to není nic neobvyklého a že se to většinou do roka srovná. Na další kontrolu jdeme až za dva měsíce a žádné omezení nemáme, mám z toho obavy :frowning2: , ale snad to je tak jak říká. Ale přesto bych ráda slzšela i vaše zkušenosti. Díky
12. čer 2008 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,tak nám doktor řekl,hned po porodu,že Nikolka má šelest na srdíčku,že se to po porodu někdy stává a druhý den to bylo v pořádku.Na desetiměsíční prohlídce doktorka zase slyšela šelest,tak nás poslala na dětskou kardiologii,tam Nikolku poslouchali a dělali UZ srdíčka a je všechno v pohodě.
12. čer 2008 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
luci,diky - jsou to pro mamu hrozny zpravy, co..ale Kaja prospiva krasne, tak budu doufat a doporucili ti neco nebo jen kontroly, nam rekl, ze by nas na utz srdce poslal az po tom roce
12. čer 2008 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ani mi nemluv,po porodu mi malou dali druhý den ráno v pět a v sedm na vizitě,že má šelest,až do oběda jsem jen brečela a mohli mi všichni říkat,že to nic není.Doporučení jsme žádné nedostali,ani už nemusíme na kontrolu na tu kardiologii.Takže nic strašnýho.
12. čer 2008 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mmarky my to měli asi do tří měsíců slyšitelné, pak se to zatáhlo. Na půl roce jsme byli pro jistotu na kardiologii na kontrole a všechno v pořádku :slight_smile: Určo to bude OK, neboj :slight_smile:
12. čer 2008 ve 13:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, vy jste zlaticka!! :slight_smile:
12. čer 2008 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
už se to probíralo tady :wink: http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=38133&vGroupOffset=160
u malých dětí se šelest objevuje docela často a obvykle to samo vymizí
12. čer 2008 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zevino, dik za odkaz, ja to nenasla, ale hledala :sweat_smile:
12. čer 2008 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pusobi to vsechno hodne pozitivne! takze supr :wink:
12. čer 2008 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mmarky, hlavu vzhůru, určitě bude všechno v pořádku. U malých dětí opravdu dost často šelest sám vymizí. Ale chápu, co se ti všechno honí hlavou. My máme srdeční vadu (snad jen "vadičku"). Naštěstí jen 1. stupně tzn. nevýznamnou - nedomykavost mitrální chlopně. Také mi říkali, že se to může zlepšovat - v těhu to vypadalo hodně špatně - nejdřív stupeň č. 2 a když se Tádík narodil, tak už je z toho "jen" jednička :dizzy_face: Chodíme na kontroly po půl roce a zatím to stagnuje. Taky jsem byla vyděšená, tak ti rozumím...neboj, Kája bude v pohůdce :wink:
12. čer 2008 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mmarky, neposlal Tě doktor na krevní obraz? Často se to stává chudokevným dětičkám. Většinou pomůže třeba jen železo v kapkách. My jsme to taky měli, když byla Klárka menší - ale hodně, museli jsme na trasfuzi a od té doby je to dobré.
12. čer 2008 v 15:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek