Šelest na srdíčku v 8mi měsících. Máte zkušenost?

mmarky
12. čer 2008

Ahojky, před chvíli jsme dorazily s malou z kontroly v 8.měsících a dr.nám řekl, že Kája má šelest na srdíčku - nejedná se prý o srdeční vadu, je to prý silným srdíčkem a proděním krve v něm - že to není nic neobvyklého a že se to většinou do roka srovná. Na další kontrolu jdeme až za dva měsíce a žádné omezení nemáme, mám z toho obavy ☹ , ale snad to je tak jak říká. Ale přesto bych ráda slzšela i vaše zkušenosti. Díky

luckaa
12. čer 2008

Ahoj,tak nám doktor řekl,hned po porodu,že Nikolka má šelest na srdíčku,že se to po porodu někdy stává a druhý den to bylo v pořádku.Na desetiměsíční prohlídce doktorka zase slyšela šelest,tak nás poslala na dětskou kardiologii,tam Nikolku poslouchali a dělali UZ srdíčka a je všechno v pohodě.

mmarky
autor
12. čer 2008

luci,diky - jsou to pro mamu hrozny zpravy, co..ale Kaja prospiva krasne, tak budu doufat a doporucili ti neco nebo jen kontroly, nam rekl, ze by nas na utz srdce poslal az po tom roce

luckaa
12. čer 2008

No ani mi nemluv,po porodu mi malou dali druhý den ráno v pět a v sedm na vizitě,že má šelest,až do oběda jsem jen brečela a mohli mi všichni říkat,že to nic není.Doporučení jsme žádné nedostali,ani už nemusíme na kontrolu na tu kardiologii.Takže nic strašnýho.

neeve
12. čer 2008

Mmarky my to měli asi do tří měsíců slyšitelné, pak se to zatáhlo. Na půl roce jsme byli pro jistotu na kardiologii na kontrole a všechno v pořádku 🙂 Určo to bude OK, neboj 🙂

mmarky
autor
12. čer 2008

holky, vy jste zlaticka!! 🙂

zevina
12. čer 2008

už se to probíralo tady 😉 https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
u malých dětí se šelest objevuje docela často a obvykle to samo vymizí

mmarky
autor
12. čer 2008

zevino, dik za odkaz, ja to nenasla, ale hledala 😅

mmarky
autor
12. čer 2008

pusobi to vsechno hodne pozitivne! takze supr 😉

lukajda
12. čer 2008

Mmarky, hlavu vzhůru, určitě bude všechno v pořádku. U malých dětí opravdu dost často šelest sám vymizí. Ale chápu, co se ti všechno honí hlavou. My máme srdeční vadu (snad jen "vadičku"). Naštěstí jen 1. stupně tzn. nevýznamnou - nedomykavost mitrální chlopně. Také mi říkali, že se to může zlepšovat - v těhu to vypadalo hodně špatně - nejdřív stupeň č. 2 a když se Tádík narodil, tak už je z toho "jen" jednička 😵 Chodíme na kontroly po půl roce a zatím to stagnuje. Taky jsem byla vyděšená, tak ti rozumím...neboj, Kája bude v pohůdce 😉

vladimuraz
12. čer 2008

Mmarky, neposlal Tě doktor na krevní obraz? Často se to stává chudokevným dětičkám. Většinou pomůže třeba jen železo v kapkách. My jsme to taky měli, když byla Klárka menší - ale hodně, museli jsme na trasfuzi a od té doby je to dobré.