Šestiměsíčňák má nespavé týdny

cizinkaa
20. črc 2017

Zdravím maminy.
Synovi je téměř 6 měsíců a už od narození se potýkáme s tím, že zhruba jednou měsíčně má týden, kdy se v noci budí po hodinách i po půl hodinách. V podstatě nic nechce, vzbudí se, začne se mrskat, když ho nechám, začne plakat. Dudlíka plive. Přiložim k prsu, párkrát podudlá a zase usne a do hodiny je vzhůru. A takhle furt dokola týden a pak to samo odezní a spí zase normálně (normálně= vzbuzený 3-4x za noc).

Nehledám tu radu, abych se já líp vyspala nebo tak. Hledám tu radu, co se děje a proč. On sám není vyspaný, je mrzutý, přes den pak usíná po krátkých intervalech a vydrží spát klidně dýl než hodinu jako v noci. :/

Zkoušela jsem míň oblíkat/víc oblíkat, umělé mléko (prý víc zasytí), větrám/mám zavřené okno v podstatě snad skoro všechno a vše je bez efektu. Že by se jednalo o spurt mi nepřijde. Jak říkám, v noci prso jen podudlá a znovu usne, netahá mlíko. A přes den taky nemá nikterak větší hlad.

Máte některá, prosím, nápad co se děje?
Děkuji

cizinkaa
autor
20. črc 2017

Nikdo? 😔

makky1310
20. črc 2017

Hladem to nebude. Neuci se nejakou novou dovednost? Ten muj kdyz se treba ucil sedet tak se v noci budil a "trenoval" si to. Jinak taky mame obdobi kdy se vic budi...to je asi normal🙂

barborka09
20. črc 2017

@cizinkaa Když byla dcera malá, tak jsme to měli taky. Je teda pravda že týden to netrvalo nikdy, většinou ty 4-5 dnů v měsíci. Jednou jsem se o tom zmínila v práci, že už to nedávám, že zase ty noci stojí za to a kolega mi s klidem sobě vlastním odpověděl - no jistě, vždyť je úplněk! A měl pravdu, vždy to bylo v období kdy byl úplněk. Mě samou by to nikdy nenapadlo. Takže i to může být příčinou. Někdo je hold na tohle citivější. Takže jsem to přestala řešit a smířila se s tím že to bude asi tím. Čím byla větší, tak se to začlo zlepšovat stejně jako celkové spaní. Takže taky jedna z možných variant proč se to děje, ale samozřejmě může být problém i někde jinde. Přeji ať to brzo přejde!

ladako
20. črc 2017

Mam 8mes. dceru a taky mela obdobi,ze se mi v noci budila po hodine a taky nekdy stacilo jen pochovat a nebo si trochu napila,taky kojim. Je pravda,ze to bylo taky v dobe uplnku, tak ze by to bylo opravdu tim? Ted uz se budi tak 3-4x za noc. Tak uvidim,jak to bude dal.