Šilhání očka 2-měsíčního miminka

helllena
30. čer 2007

Máte někdo zkušenosti se šilháním miminka? mám dvouměsíční holčičku, v poslední době jí začalo ujíždět očičko, ne vždy, ale občas ano, dost viditelně..bylo to i u někoho z vás?

jankajs
27. črc 2008

Ahojte, vidím, že sú tu samé skúsené maminy. Chcela by som sa teda spýtať na názor, či môže náš trojmesačný syn pod hrazdičku. Nechala som 2x za deň po pol hodinke, aby sa pohral s hračkami na hrazdičke, skúša ich chytať, búcha do hrkálok a tak. No videla to moja babka a upozornila ma, že je ešte mladý a môže si pokaziť oči. Keď som sa mu prizerala, skúša zamerať hračku oboma očkami a tým, že je hračka dosť blízko, aby na ňu dočiahol, tak tie očká smerujú k nošteku. Nerada by som niečo pokazila, lebo očká už ovláda celkom dobre (jasné, že to ešte nie je na 100%) a škúlil iba trošičku celkom na začiatku, potom sa to pekne zlepšovalo. Ak mu dám hrazdičku ďalej, na hračky nedočiahne a dosť ho to rozčuľuje. Potom si chytá svoje pršteky a zabáva sa tak. Boli sme aj v poradni, ale namôjdušu som sa zabudla spýtať. Ďakujeeem 😵

helenapce
27. črc 2008

jankajs, já si myslím, že hrazdička teda určo nemůže škodit na očka.... spíše rozvíjí smysly miminka, já dáívám malýho každou chvíli, za prvé, abych se ho na chvíli zbavila, ale hlavně trénuje ručičky, jak chce všechno brát do ruky.... 😀 😀
Na zaručené rady našich babiček nemůžeš až tak dát.... 😀 určitě se neboj, že by jsi něco pokazila 😀 😀

jankajs
28. črc 2008

Ok, to som si celkom vydýchla 😅 . Tak budeme s mierou pokračovať v hraní s hrazdičkou. Lebo u nás v rodine sú problémy s krátkozrakosťou a ďalekozrakosťou, tak preto sa snažím byť opatrnejšia, aby malý nemal problémy hneď na začiatku a to ešte mojou vinou.
Prajem pekný štart do týždňa, je krásne bezoblačné počasie, tak nech to vydrží aj v našich rodinách 😉

mimakro
1. srp 2008

Ondrejkovi trošku zabiehalo pravé, ale nič vážne. Len nás očná upozornila, že v budúcnosti tam bude potrebovať nejaké dioptrie. Od štyroch rokov nosí okuliare, dioptrie +1 a na očku, ktoré mu ubiehalo má astigmatizmus. S hračkami sa hral ako ostatné deti.

elischqa
1. srp 2008

Občasné šilhání do roka věku je normální.. ještě nejsou docvičené okohybné svaly. Pokud se to horší, nebo přetrvává i po roce.. tak šupk doktorovi 😉

nikuska123
1. srp 2008

Ahojte, pripojim sa aj ja. NAsej malej takisto utekalo lave ocko a upravilo sato okolo 4.mesiaca, vraj sa to upravi do roka kazdemu dietatku.

gabca1
1. srp 2008

sisstin - prosím tě jak jste dopadli u toho očního, malá taky trochu šilhá tak by mě to zajímalo. V rodině máme taky tupozrakost.

sisstin
1. srp 2008

gabca: zatim nijak, ještě jsme tam nebyli, je ted nemocnej 😉

jinak holky, ono je něco občasné šilhání 😉 ale u nás šilhá skoro pořád 😉 já tam radši půjdu dřív, než pozdějc 😕

jankajs
23. srp 2008

No tak ja nemám veľmi dobré správy. Drobec začal škúliť viac a viac. Hlavne vtedy, keď má niečo tak na dosah ruky a strašne sa na to sústredí. Ak je vec, osoba ďalej, neškúli tak viditeľne, iba keď sa fakt zadíva. 😖

ikke
12. kvě 2009

martul • Dnes o 17:29
Ahojte, neviem či tu už taká téma bola, prešla som 14 strán, neviem, potrebovala by som poradiť. Boli sme dnes u doktorky a všimla si, že malému /11.mes./ ľavé očko ,,uteká,, do boku a poslala nás k očnému doktorovi. Má niekto s týmto problémom skúsenosti?. Asi sa s tým moc nedá nič robiť, predsa vás prosím o Vaše názory a skúsenosti. Dík.

saska.t • 1d • Dnes o 19:55
martul mne Dr. povedal ze do 1 roka je normalne ak uteka ocko, je dobre ze vas poslali na vysetrenie snad to popravite velmi rychlo ak bude mat povoleny nerv ... 😉

gabca1
6. čer 2009

Holky, u nás se tedy šilhání nekoná, ale máme v rodině tupozrakost tak jsem se raději s malou objednala na oční na prevenci. A prý jí asi budou rozkapávat oči, říkala sestřička, ale že si není jistá. Máte s tím nějaká zkušenost? A můžete mi prosím prozradit jak dlouho vyšetření trvá a jak probíhá? Děkuji moc za odpovědi.

mousunek
6. čer 2009

gabca1 - vysetreni trva chvilicku, zalezi jak bude klidna, ale ocicka jsou rozkapana pomerne dlouho, pokud muzu podarit, kdyz bude svitit slunicko nejak ji ocicka zakryj svetlo na rozkapane oci je hodne neprijemne.

K tomu silhani pry se toleruje do roka a pul, ale to ze jste po nemusi vubec nic znamenat

potapko
6. čer 2009

Gabca, kedze som tupozraka a mam dve deticky, tak ti odporucam urcite vysetrenie co najskor zabsolvovat. Tupozrakost je totizto dedicna a najlepsie sa lieci do troch rokov a max. do 6. Potom je uz poskodenie nezvratne. Moja starsia to nastastie nezdedila a mladsia je este na vysetrenie malicka. Rozkvapkane ocka sme mali aj my. Dali mi domov Atropin kvapky a ja som to malej rozkvapkavala doma. Malym detickam to treba robit postupne a dlhsie ako starsim (neviem, ci ti uz niekedy oci rozkvapkavali). Takze ak ti to bude robit sestricka, tak si v cakarni chvilku posedite. A ako pise mousunek, pozor na slnko a silne svetlo. Na rozkvapkane ocka je to velmi neprijemne. Inak potom to vysetrenie je v pohode. Deticky to vacsinou dobre znasaju. Treba ich zabavit a doktorka im len posvieti do ociek. Ak sa potvrdi diagnoza tupozrakost, tak zdrave ocko sa prelepi a to poskodene sa musi namahat. Tak sa zabrani skuleniu ocka a donuti sa to slabe ocko pracovat.

gabca1
6. čer 2009

Holky, díky za infa. Nás objednali až na 7. října, dřív prý nemají volno 😕 Vezmem sebou raději i sluneční brejličky. Mě nikdy oči nerozkapávali tak si neumím přesdtavit. Za jak dlouho bude vidět? Nebo to trochu vidí, ikdyž jsou ty očka rozkapaný? Díky.

potapko
6. čer 2009

Gabca neboj, vidiet bude, ale rozmazane. A kedze u takychto malickych deti je pluskovy ocny nalez (cize vidia rozmazane do dialky) uplne prirodzeny, tak sa vobec neboj. Akurat to svetlo je neprijemne. Je to ako keby si z tmy presla na prudke slnko. Prizmuris rychlo oci a zrenicka sa ti stiahne a nie je to take neprijemne. Ale kedze jej sa zrenicka nestiahne, tak bude privierat ocka stale. Do takych cca 2 hodin by to malo byt v poriadku. Ale ked budete doma, tak ani nezistis, kedy to prejde 😉 Len to ostre slnko je na nic ... a v oktobri mozno ani slnko nebude - teda nejaka moc dlha cakacia doba 😕

gabca1
6. čer 2009

potapko - tady u té lékařky se tak čeká normálně. A pokud prý to jen prevence ne akutní tak to prý v říjnu stačí. Ale zkusím se možná ještě poptat jinde. Zase si říkám, kdyby jí něco malé našli tak čím dřív tím líp. Jinak díky moc za informace 🙂 Pořídíme si ty slunečný brýle 😝

potapko
6. čer 2009

Gabca, v tomto pripade to plati na 100%. Cim skor sa zacne s liecenim, tym je lepsi uspech. To tupozrake ocko je treba stimulovat. Ale ked nenajdes skorsi termin, tak sa neboj. Dolezitejsie by to bolo vtedy, keby si bola tupozraka ty alebo tvoj manzel. Kedze je to len v rodine, tak je tam nizsia pravdepodobnost. Drzim palceky.

katkabod
6. čer 2009

Ahojte, aj my sme to mali a teraz v 8 mesiacoch je to uz absolutne prec. Mala som to aj ja, ked som bola babo a tak mi teraz mama poradila, ze treba pozorne sledovat na ktoru stranu ocko uteka a potom sa snazit davat vsetko abbatku z tej druhej, resp. sediet pri nom na tej opacnej strane, proste, aby babo bolo nutene pozerat tym smerom, do ktoreho sa ocku ,,nechce,, Urcite to zmizne, tak ako zlezana hlavicka a dalsie male nedostatky, v tomto veku sa da odstranit aj skulenie. A veru, mali sme aj tu zlezanu hlavicku a poriadne a tiez je teraz krasna, symetricka. 😉