Šilhání očka 2-měsíčního miminka

helllena
30. čer 2007

Máte někdo zkušenosti se šilháním miminka? mám dvouměsíční holčičku, v poslední době jí začalo ujíždět očičko, ne vždy, ale občas ano, dost viditelně..bylo to i u někoho z vás?

zuzidr
30. čer 2007

aj moja malá občas zaškúli,ale od narodenia,ale dr.mi povedala že to malé deti mávajú,do pol roka by sa to malo napraviť.... 😀

nikeske
30. čer 2007

neboj, to je normalne...oni si este oci ovladat nevedia...
vsetky mimca, co poznam si obcas "zasilhaju"...
ak to bude aj ked bude mimco starsie..cca rok, tak si zajdete na ocne...
pre istotu sa mozes opytat doktorky pri preventivke...

margaretka11
30. čer 2007

Ahoj helllena. Mám trojmesačné dvojičky a to isté som si všimla na mojej Simonke. Tiež jej zabieha očko. Mám v pláne sa nato opýtať aj v poradni, lebo ja som na základnej škole nosila okuliare tiež kvoli zabiehaniu oka, potom sa to pekne napravilo. Lenže myslím si, že u týchto maličkých detičiek ešte nie je očné svalstvo také pevné a preto im zabiehajú očká. Možno sa to napraví aj samé.

maca793
30. čer 2007

margaretka11
aj moje duá mali problémy s očkami. Maťka nemá doteraz žiadem nález, len raz za rok ju pozorujú a vyšetrujú, so Simonkou chodím každé 3 mesiace na kontróly, pretože má jedno očko škúľkavé a druhé tupozraké. Simča od 3 mesiacov nosí okuliare. teraz sa jej síce o 0,5stupňa zhoršili, ale prežiť sa to dá. predtým jej merala +8dioprie, teraz má 2-2,5. chodila aj do očnej škôlky.
aj tá najmenšia má problémy s tupozrakosťou a to na obidvoch očiach ale nie v takom rozmere, ako Simča. ešte musím počkať pol roka a potom sa uvidí, či jej doktorka predpíše okuliare. bola by som nerada, keby ich nosila. ☹

margaretka11
30. čer 2007

Maca, ja by som tiež nebola nadšená, keby Simonka musela nosiť okuliare. Ale čo narobíme, ak by im to malo pomocť, nie? Vieš, moj otec to pri mne riešil rázne. Bál sa totiž, že si moje oči navyknú na okuliare a že už ich budem musieť nosiť stále. Takže povedal, že budem nosiť okuliare, kým sa neupraví to zabiehanie očka. Akonáhle sa to napravilo, tak rázne povedal dosť a okuliare som si na nos už nedala. No a ja uvidím, ako sa to bude vyvíjať u Simonky. Snáď tie naše babuľky nebudú potrebovať okuliare. Musíme dúfať, Maca. 😀

maca793
30. čer 2007

tak to hej, už končím, idú moje baby na pc, ja budem zase večer o desiatej ,tak pa držte sa. 😉

margaretka11
30. čer 2007

Pa Maca 😀

jaja25
30. čer 2007

Náš Filip škulil ešte ako 7 mesačný, tak sme boli na očnom. Skontrolovali mu zrak, a všetko bolo OK. Asi ako 8mesačný prestal škúliť. Jediná chyba na tom bola, že starí rodičia dostali na Vianoce fotku škúliaceho vnúčika. Ale zjavne im to vôbec neprekážalo. 😉

benabianca
30. čer 2007

aj moje deti sem tam zaskulili,ale po 3-4.mesiaci sa to upravilo

apricots
30. čer 2007

to je uplně normální...ona si tak zaostřuje...ještě ty očička moc neovládá...moje to dělá taky a je stejně stará

unka7
1. črc 2007

Ahojky Hellleno,

z toho si nic nedělej, mojí Vanessce je půl roku a občas, taky zašilhá. Moje mamka říkala, že když moje sestra byla malá, tak jí taky ujíždělo oko, nahlásila to v poradně. A když byla větší, tak jí předepsaly jí brejličky, nosila je rok a oko se jí krásně srovnalo.

mimakro
1. črc 2007

Môjmu synovi utekalo pravé oko. Keď mal asi pol roka, pediatrička nás odporučila k očnému lekárovi. Ten skonštatoval, že v tomto veku je to normálne a netreba sa pre to znepokojovať. Teraz má Ondrej 3,5 roka a oči má v poriadku. To pravé mu občas ubehne, najmä keď je unavený. Ale všimnem si to iba ja, asi ho veľmi pozorujem.

husenka
11. črc 2007

No neviem ako to tu tak čítam, tak neviem. Nam vždy uteče lave, prave nie. normalne vidím, že to oko vypol a zapol...aj sa snažím mu to cvičiť...asi to nahlasim v poradni... 😒 😒 hadam to prejde

honzi
11. črc 2007

Včera jsme byli na osmiměsíční prohlídce, Honzíkovi taky utíká očičko, tedy spíše oba střídavě jedno nebo druhé a někdy je to úplně v pořádku, doktorka mi řekla, že do roku se to může stávat a teprve potom by nás poslala na oční. V oku je prý šest párů okohybných svalů a některé děti je prostě mají málo vytrénované.

semi
12. črc 2007

holky,ja kdyz se mala po par dnech z porodnice rozkoukala,jsem malem odmlela,šilhala jak blazen,vsechny jsem obvolala a vsichni me uklidnili,ze se to srovna,ze to maji vsechny miminka a srovnalo,po par tydnech.

sisstin
23. črc 2008

holky, tak my šilháme čím dál, tím víc..spíš je to mnohem horší, než předtim..tak do půl roka to bylo jen občasné ujetí, ted mi přijde, že spíš počítám chvilky,kdy kouká rovně 😒 a jelikož já mám taky oční vadu, tak mám obavy, že to nebude jenom kojenecký...akorát zas naše Dr. nás tam nechce poslat dřív jak ve 12m, že se to může srovnat..ale já tomu teda vůbec nevěřim 😢

je tu někdo, komu zjistili tupozrakost či jinou vadu spojenou se šilháním..a jak se to u takhle malých dětí řeší? 😕

mkr
23. črc 2008

sisstin - jestli si myslíš, že byste měli skočit k očnímu, tak běž, dnes už nepotřebuješ doporučení, vPardubicích je dobrá oční Ševečková

sisstin
23. črc 2008

mkr:super..díky moc, zítra tam zavolám 😉 😉 😉 😉

viona
23. črc 2008

Sisstin,nám se taky zdálo,že Víťa šilhá pořád a dětská dr nnás odeslala k očnímu,vyšetřovali ho takovým speciálním přístrojem,v tmavé místnosti jsem ho měla na klíně,naproti doktorka měla ten přístroj v ruce,ten asi deset vteřin různě blikal,což malýho zajímalo a koukal do toho,no a pak ty data přenesla do počítače a vyhodnotila jeho zrak,je to naštěstí v pořádku,vyšetření stálo myslim tři stovky,bylo mu v tý době asi deset měsíců,zítra jdeme na normální oční vyšetření k té samé doktorce,vzhledem k rodinné anamnéze mu ještě očička rozkape a vyšetří klasicky,aby jsme měli klid a už si nás tam nechá a bude malýho vyšetřovat pravidelně,aby se něco nezanedbalo 🙂 😉

beranek
23. črc 2008

Ahoj, dcera taky trochu šilhala, prý je to normální, nejsou zpevněné svaly očí, do jednoho roku se to neřeší, až potom...nám se to spravilo rychle, takže jsme už bez šilhání 😉

sisstin
23. črc 2008

beranek: jenže tohle není jen trochu..to je fakt hodně 😒 a má to dědičný..toho jsem se nejvíc bála..a je to tu 😒 je to vidět na každý fotce, kterou mám v albu..a to tam šilhá ještě málo..to mu to ujede občas mnohem víc 😖

beranek
23. črc 2008

Tak potom to už je třeba řešit s dr. na kontrole...ona k tomu nic neříkala?

beranek
23. črc 2008

Teď jsem si všimla, že jsi psala, že to do roku nechce řešit, naše dr. nám říkala to samé 😉

sisstin
23. črc 2008

beranek: ona to hlavně ani prej nevidí 😠

helenapce
24. črc 2008

Ahoj sisstin, nám zjistili tupozrakost a dalekozrakost, ale diagnostikovali nám to skoro až ve třech letech..
Ale ušilhávání a takovýho tupýho výrazu jsem si začala všímat už kolem roku....
Tuhle vadu maj skoro všechny děti z manželovi strany, takže jsem se toho taky bála a pěkně jsem to obrečela....
Pri prvním měření Dominice naměřili 5,5 a 3,5 dioptrie... uf 😀 😀 😀
Chodili jsme a chodíme na oční do Polabin na Labišti k primářce Voženílkový, myslím, že ordinuje ve čtvrtek , tak se tam stav, za to nic nedáš, je moc hodná....
Lepší je možná se objednat na 406647352, je možné, že se ti tam ozve oční optika, ale to neva maj společnou linku a zeptej se... viděla jsem tam i menší děti, než máš ty.....
Moc jsem s nima spokojená, zařadili nás potom do speciální školky, tzv. oční třídy, tam s nima byla celej den zdravotní setra, která je neustále trénovala, doma bych to asi nezvládla, jsem na tyhle věco líná a Domče se taky kolikrát nechtělo, ale tam musela, učitelka a sestra byly autority, dneska má 1,5 a 1 diptrii a brejle prakticky nenosí, jenom, když chce dělat frajerku...
Ta tupozrakost už se neřeší tou příšernou klapkou na brejlích, dneska jsou fajn náplasti s obrázkama, očičko zalepíš, takže malej nemůže švindlovat, což u klapek šlo a brejliček krásnejch jsou plný obchody ...
No stojí to sice prachy, ale co by člověk neudělal pro drobečka..., že??? No my dokonce díky těm obrovskejm dioptriím měli nárok na lehoučký plastový skla zadarmo....., takže jsem kupovala vždycky jen obruby a to se docela dá..... dělaj i pro malý drobky, pěkně za ouška, aby jim nepadaly..... 😝
Třeba to dopadne dobře a nic takovýho nebudeš muset řešit, ale já bych pro jistotu na to oční zašla, nepotřebuješ žádný doporučení....

sisstin
24. črc 2008

helenapce:díky moc, jsi zlatá 😵 😵 😵 Labiště máme kousek, určitě tam zavolám nebo se tam stavim 😉

gretocka
24. črc 2008

ahojte, si sice este babo nemam, ale tato tema ma zaujala, lebo sa bude asi tykat v buducnosti aj mojich deti. Totiz s diagnozou strabizmus - cize silhanie som bojovala cele detstvo. Ako uplne malicka som si davala hlavu do jednej strany, takze lekari najskor povedali, ze mam skratene krcne svaly na tej strane. Nasledovali bolestive cvicenia a masaze, ale nic nepomahalo. Ked som mala asi rok aj pol, poslali nasich so mnou na ocne a diagnoza bola na svete.Tu hlavu som si davala vraj nabok, aby som videla. Namerali mi dioptrie okolo 8 a okuliare nosim dodnes, aj ked dnes uz iba 0,5 a 2,25. Oci mi zabiehali aj horizontalne aj vertikalne - mala som ich uplne pri nose v rohu. Som po dvoch operaciach a vraj mozem byt rada, ze dopadli tak ako dopadli. Ludia si bezne na mne nic nevsimnu,blizki to na mne trochu vidia. A ked sa snazim zaostrovat do dialky, tak bez okuliarov skulim hrozne, s nimi je to vcelku ok.
S obavami hladim do buducnosti, lebo mozem ocakavat, ze moje deti si preskacu nieco podobne.
Inak ocna skolka bola super, tu som mala rada. Chodila som tam dva roky.

Baby prajem Vam, aby Vase deticky boli v poriadku.

sisstin
24. črc 2008

gretocka: tak já jsem taky šilhala...na levý oko...brejle to spravily...a ted v dospělosti prakticky nešilhám vůbec..ale na to oko teda blbějc vidim...ale dioptrie mám slabý..1 a 1,5...takže brejle nosim jenom doma 🙂 ale vim, jaký to je peklo....taky jsem se modlila, aby to neměl..ale bohužel..děti většinou dětí ty nejhorší věci 😒

helenapce
24. črc 2008

sis, neboj, ikdyby to bylo šilhání, tak dneska fakt dokážou doktoři zázraky, já to pak postavila na tom, že nikdo takovou krásnou náplast nemá 😀 😀 😀 a hlavně, když se rozhodla , že někam schová brejle, tak pořád to silnější oko bylo zalepený, takže to slabý neustále namáhala a nutila líp vidět.... 😀 😀 😀 😀
Já vím, že teď se mi to lehko říká, vždyť já to fakt tenkrát hrozně obulela, ale jsou i horší věci....
A brejličky jsou teď fakt moc krásný.... 😀 😀 😀

susika
27. črc 2008

ahojte. malej tiež po narodení utekalo jedno očko. čítala som, že do 5. mesiaca sa to upravuje u každého bábätka.upravilo sa to ešte skor a očká sú úplne bez problémov do teraz