Šilhání u kojenců. Jdeme na oční. Co pak?

verdik
27. čer 2008

holky,mám prosbu, zda některé z vašich miminek trošku nešilhalo a jak jste to řešili. dr mi ve středu oznámila, že malému trošičku jedno očičko ujíždí víc ke kořenu nosu, tudíž šilhá, já, jako laik jsem to ani nezaregistrovala, fakt je to nějaký ten milimetřík, že uvidíme za týden, kdy dosáhne půl roku a pak by nás poslala na oční, máte prosím některá podobné zkušenosti a jak se v této otázce pak pokračuje???následuje vyšetření, pak nějaké cvičení na očičko, nebo páska přes zdravé očko aby se cvičilo to šilhající???už teď nad tím nespím, děkuji moc za informace

petraluk
27. čer 2008

Verdik dle mých zkušeností se to řeší až v roce, do té doby se očičko může stále vyvíjet 😉

tvarohacek
27. čer 2008

já co vím, tak se tomu očičku většinou dává čas do roka, protože okohybné svaly jsou ještě nezralé. Je to docela časté a pokud teď je šilhání minimální tak si myslím, že se to spontánně upraví. 😉

berynka
27. čer 2008

Ahoj verdik,
naše malá měla taky miminkovské šilhání. Někde jsem četla, že se to tak cca do 3 měsíců srovná, tak my jsme to měly déle, ale nijak se to neřešilo. Ale třeba můj táta v dětství šilhal a nosil právě tu pásku přes jedno oko a k tomu brýle (to nevim proč, do teď vidí jako rys), stejně tak kamarád ze školky a pak už to bylo ok. Nedělej si starosti, uvidíš, že to bude dobrý 😉

adrianav
27. čer 2008

ahoj,tak nas prcek taky silha a pred par dny jsme byli na 10.mesicni kontrole a doktor rikal ze je to do roka uplne normalni, ze az pak se to zacina nejak resit...... 🙂 tak uvidime

zuzazuzanta
9. lis 2013

My s tím byli i na dětské oční klinice.A byl to optický klam🙂

jaavasa
20. čer 2014

0 ve 14:16 • Odpověz • To se mi líbí • •

jaavasa Dnes jsem tez byla na ocnim dala nam tri ruzne vysetreni vcetne rozkapani malymu je 7 m od narozeni mu ujizdi leve oko ted posledni tri rydny je to horsi bohuzel kuli tezkemu porodu kdy byl skripnuty a rozen (23)hodin nakonec cisar u ktereho zjistili ze sel levou rukou a ramenem napred . Nejspis je to zpackanym porodem diky mladoboleslavske nemocnici oko ma 1.5dioptrie uz ted nereaguje na podnety proto zdanlive silhani a jeste ke vsemu zkrabacelou rohovku u nas to jiz kapky bohuzel nezpravy a taky nam vsichni rikaly at pockam po prvnim roce do te doby by mel sedy zakal a oslepl by uplne