Sirup z cibule, od kolika měsíců?

lennetfrigg
18. lis 2008

Ahoj maminky, chtěla jsem se zeptat, zda jste některá nedávala nemocnému děťátku i cibulový sirup(šťáva z cibule+med/cukr). Malý má vlhký kašel a klasické léky moc nepomáhají. Většina prcků dobře reaguje na přírodní medicínu, tak mě napadlo to zkusit. Má 11.měsíců a tak nevím, zda na to není ještě maličký. Poraďte.
Prochazela jsem tady podobná témata, ale toto jsem nenašla. Jen nakrájet cibuli a dát k postýlce. Zkusili jsme, ale to je jen pro lepší dýcháni.

ilduska14
18. lis 2008

ja osobne si myslím že keď má 11 mesiacov kľudne mu to môžeš dať.Veď niektoré deti už v takomto veku všetko papajú.Aj keď by nemali ale to je zas o inom a každého osobná vec. 😉 Nám tiež dávala mama takýto sirup a straaaašne som ho neznášala. 😉 Ale pomáhal.

daluri
18. lis 2008

Lenet a co na to dr? Už to máte déle, dr by Vám asi nasadila antibiotika...ale to asi nechceš...kdo by chtěl, že?!
S tou cibulí nevím,já ji dávala až byla děcka větší...

andys26
18. lis 2008

Já jsem sirup z cibule poprvé malému dávala snad když mu bylo 7 měsíců. Pak jsme stejně skončili na atb. protože mu ani toto nepomohlo a kašel se mu usadil. Cibuli jsem akorát míchala jen s hooodně cukrem, bez medu 😉

jaja0110
18. lis 2008

lennet- med by som malemu urcite este nedavala, je to jeden zo silnejsich alergenov! Preto by ani kojace zeny nemali jest med, nieto pre boha 10 mesacne dieta!
A ak cibulu, tak jedine dobre uvarenu! Na takom malom babetku by som urcite neexperimentovala. Ak ma kasel, zajdi do lekarne pre sirupcek vhodny na jeho vek 😉

danulka2
18. lis 2008

mozes mu to dak kludne, ale s cukrom /nie med/. Aj ja som davala malemu taky sirup a zabral. Ziadna chemia.Ved do varenia mu cibulu uz asi davas /vyvarit/.

lennetfrigg
autor
18. lis 2008

Holky, dík za tipy. My jsme právě dávali sirupky z lékarny. Dávali jsme Hedelix, ale nepomáhal. Dnes jsme začali dávat Ambrobene, je to trochu něco jiného.

Do jídla mu cibuli nedávám-nadýmá ho. Ale ten sirupek se mi zdá trochu něco jiného. A zdálo se mi, že je to čistě přírodní záležitost a tak i menší zátež pro jeho tělíčko. Zkusím zítra asi zavolat Dr., co ona na to.
Cukr máme doma ovocný, taky se mi zdál med nevhodný.

anavila
18. lis 2008

ahoj mame presne taky problem ako ty lennetfrigg. PResne taky aj vek a deje sa vsetko teraz. Dnes je to uz 10ty den co mi kasle, teploty nema, dala som jej tiez cibulovy sirup, ale velmi nepomohlo. Vsetko mozne som skusala,dnes som sa nasrala a sla som k doktorke ze sirpu Mucosolvan mi nezabera a ani nic ine. Tak mi dala ATB. dufam ze sa konecne vylieci...taka je zahlienena ze boze. drzim palce. Skus ist k dokotrke

johanda
18. lis 2008

lenne, sirup už dát můžeš, pokud ho malý bude chtít 🙂.Med taky, pokud je z ověřených a místních zdrojů, rozhodně nepoužij kupovaný někde v supermarketu, to je blivajz poslívaný z kdečeho včetně medů z tropů - a ty alergizují

rohacka
18. lis 2008

Ja som uz v takom veku tiez davala cibulovy sirup s cukrom. Okrem toho som stale pred spanim natrela hrudnicek husacou mastou - predavaju v masiarni alebo v potravinach v kelinku - nam to velmi pomaha, potom prekryt latkovou plienkou alebo kusom flanelu.

sirinka
18. lis 2008

cibula + cukor tak od roka....s medom az od dvoch...

caira
18. lis 2008

ja bych s tim syrupem taky opatrne, hlavne kvuli tomu mnozstvi cukru a medu, med by se do dvou let veku vubec nemel...

anavila
18. lis 2008

ja som dala med a utisil kasel, nic ine vedlajsie som nezbadala. dala som ho malej do cajiku

momin
26. kvě 2010

Holky tak sem se rozhodla taky udelat tenhle sirup-pockali sme po roku..
Kolik byste detem davali? ja sem si rikala ze tak 2 cajove lzicky 3x denne.. neni to moc?

vojtisek2007
6. pro 2010

ahoj, obnovuju diskusi - jaký poměr se má dávat cibule X cukr - a kolik z toho je té šťávy ??? a jak často a jak dlouho to můžu dítěti dávat. Už jsem zoufalá, Vojtík má kašel už přes měsíc, u dr jsme byli už 2x, řekla, že na ATB to není, že dokud bude mít rýmu, tak bude od ní zahleněnej protože všechno nevysmrká, odsát si rýmu už nenechá...tak bojujeme, sirupy jako Hedelix, Stodal, ACC, Mucosolvan - tak ty nezabrali ani náhodou....furt prostě nevykašlává. Děkuju za rady

luthien.k
6. pro 2010

@vojtisek2007, nakrájím cibuli na tenká kolečka, dám vrstvu koleček do sleničky (od majonézy třeba), zasypu malou lžičkou hnědého nebo třtinového cukru, pak zase vrstvu koleček (já nevím, tak asi půl centimetru silnou), zasypu atd. Nechám stát na teple pár hodin, když pustí šťávu, dám do lednice. Dávat myslím můžeš klidně pětkrát denně lžičku.
Taky jsme měli takovou rýmu spojenou s kašlem a přesně to nám doktorka řekla, co vám... Nám nejlíp pomohlo několikrát denně pořádně prostříkávat mořskou vodou, taktéž jsme nic neodsáli (násilím by to šlo, ale nic prostě nešlo ven), ale na stříkání si zvyknul a chtěl to dokonce dělat vždy sám 😀

vojtisek2007
6. pro 2010

@luthien.k já jsem právě nakrájela 2 cibule (menší) na kostičky (malý) a zasypala asi 3 lžičkama normoš cukrem a kdy žo pustilo šťávu tak jsem to ještě před kapesník promačkala a měla jsem tak deci š´távy....pak jsem tu cibuli zasypala ještě jednou a pustilo to znovu...zase tak deci. Mořskou vodu mám, Sterimar nebo tak nějak...tak to zkusím,ikdyž si nic moc stříknout nenechá...uvidíme. Už kašle i ta malá, teď v nich úplně sípalo...jsem jim nahřála žínky a dala na hrudníček, mamka nám když jsme byli malý nahřívala v oleji, ale pak nevím, jak nám to plácla na to tělíčko 🙂 asi ten olej vydrží dýl teplej

luthien.k
7. pro 2010

@vojtisek2007, i to je možnost, tak to třeba dělal mm 🙂 To prostříkávání fakt zkus, i kdyby násilím, chce to čistit, čistit, čistit...
Ten olejový zábal nám mamka taky dělávala, mně to před nedávnem taky pomohlo uvolnit hleny, ale stejně jsem skončila na atb. s bakteriální infekcí horních cest dýchacích 😒 Normálně jsem vzala ustřiženou plenu, složila na čtvereček, aby tam byla větší vrstva látky, namočila do teplého oleje, připlácla na to potravinovou fólii, ovázala tetra plenou a nechala přes noc.