Skolióza páteře u 6týdenního miminka, máte zkušenost?

ivetagatka
6. lis 2013

Ahoj 🙂

Je nám 6 týdnu a dnes nam řekli, že mame skoliozu páteře. Když prcek leži na bříšku, tak se neudrži a přepadava na jednu stranu a je vidět, že ta pateř je křivá Hlavičku pořád dava na jednu stranu, nonstop a i tak divne ji zaklání na druhou stranu ji neda, ma to nejspis zabloklý ted začiname chodit na rehabilitace. MÁTE S TÍM NĚKDO ZKUŠENNOSTI?! Myslíte, že se to da do normálu ? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

speedygon
6. lis 2013

Já myslím, že v tomto věku je šance na nápravu nebo alespoň výrazné zlepšení veliká 🙂 ....skoliózu mám také- již odmala.....asi také vinou dětské dr, která včas neřešila...v pubertě to chtělo korzet, který by pomohl, nyní mám již smůlu 🙄 ...ale myslím, že u vás je šance fakt veliká a držím pěstičky, aby se to alespoň zlepšilo, pokud ne rovnou odstranilo 😵

katyxq
6. lis 2013

Koukni do skupiny Poradna - Motorický vývoj https://www.modrykonik.cz/group/1830/ na příspěvky označené # predilekce . Co vím, tak skolíóza v tomhle věku není úplně správný termín, jedná se o nesymetricky posílené svaly, velmi pravděpodobně se s tím něco dělat dá - motivovat miminko na druhou stranu, otočit postýlku, přebalovací pult, přistupovat k miminku více z druhé strany, vyvarovat se nevhodnem manipulace (nosit jen na tygříka nebo v klubíčku, ne na rukách nasvislo), ve vážnějších případech cvičení (v těch nejvážnějších Vojtova metoda).

deeana
15. čer 2022

@ivetagatka Zdravím, podařilo se vám rozcvičit problém skoliózy v raném věku? Řešíme stejný problém. Díky za odpověď.