Stále neklidná

karono
10. bře 2010

Ahoj holky, mám malou má 5 měsíců a je stále neklidná. Vzdycky si rikam, ze se dobre vyspinka a pak bude klid ale ona uz se vzouzi s placem a porad jen place a prska a tak. Nezabavi se sama ani nachvilinku, maxialne 5 minut a konec. nemohu odejit do druheho pokoje, hned je rev jako blazen. Chvilinku sleduje televizi, najednou z nicehonic rev jako blazen. Porad fnuka a knoura, cim to muze byt? Trva to asi tyden, ale je to masakr, ja jsem uplne mimo :( Vcera jsme byly na ockovani, tak je to jeste horsi, ale i predtim to bylo stejne, takze ockovanim to nebude. Zoubky taky nic, protoze se snazim cinkat lzickou a nic necinka. Nevim uz jak dal, je to psychicky moc narocne :( Ani nechce jist :(

ivika18
10. bře 2010

Karono, jestli to nebudou fakt ty zoubky, když ani nechce jíst. Ono chvíli trvá, než se prorazí. Zkus jí namazat dásně nějakým tím gelem na zuby, když to pomůže, tak je to jasný 😉 . Jinak přeju pevné nervy, ono to zas přejde 😉

esuska
10. bře 2010

Ahoj,zoubky to ale klidně být mohou, protože to není tak, že je taková a najdeš zub. Zuby se klubou pěkně dlouho než je najdeš, klidně týden, pak je 14 dní klid, pak zas tohle super období. Když už najdeš zub, tak je mimi ok, protože je už po bolesti - zoubek je na světě. Takže asi tak, věřím, že je to o nervy, malá má taky 5 měsíc a úplně se děsím jak budou zuby probíhat. Malej to vždycky prokakal a byl celkově docela plačtivej, takže si ani moc nepamatuju jak to probíhalo až na ty prújmy. Držím palce, v nejhorším s ní jdi pro kontrolu k Mudr, ať máš klid.

lienka43
10. bře 2010

Ahoj, to su zuby ☹ my sme to mali rovnako, mala bola taka dva mesiace a potom sa prerazil prvy zub, par dni klud a potom znova, to uz isli dalsie zuby, teraz mame rok a pol a idu nam spicaky a priebeh uplne rovnaky ako ked bola malinka, stale len reve a reve, treba vydrzat, pevne nervy 😉
Ja som malej davala na dasna cal gel, vyborna vec ukludnilo ju to vzdy, a na noc som zvykla dat polovicnu davku Nurofenu ale davala som to len ked bolo najhorsie, a inak som jej varila bylinkove caje na ukludnenie...

bianka234
10. bře 2010

Ahoj, ja si tiež myslím že zuby, ja som dávala mundisal gel, má síce len antisept.účinky, ale zabral na100%. Malý mi kakal aj 7x za deň, nie hnačka, také normálne, to bolo...

juliagregor
10. bře 2010

na žužlanie je dobrá detská zubná kefka, tie gely nám nezaberali ale chutili 😉 .
nemusia to byť len zuby, je už vo veku, ked sa veľa zaujíma o svet okolo a vôbec ju nič nebaví, je malá na sedenie a veľká na miminkovanie,....
mne to robili všetci traja, bol to nejaký prechod, stále niečo nové vymýšľať ...prajem veľa síl a trpezlivosti..

gabinka79
10. bře 2010

Ahojte! Naša malá je presne taká nervózna, ako tu opisujete. Ale nie je to iba posledné dni, týždne. Má 5 mesiacov a 3 týždne. Zúbky jej nejdú, aspoň ďasná tomu nenasvedčujú. Hoci všetko kladie do úst, hryzie, sliní - zúbky sa, aspoň zatiaľ, netlačia.
Každá hra ju zaujíma iba chvíľu, potom musím vymýšľať niečo nové. S jednou hračkou sa zahrá tak 5 min. a chce niečo iné. Stále musí pri nej niekto byť. Niekedy nemôžem ani plienku vyhodiť do koša bez toho, aby neplakala. Stále má niečo v pohybe či sú to kopajúce nôžky alebo mávajúce rúčky. Rúčky sa jej zastavia asi iba vtedy, keď ich cmúľa alebo spí. 🙂

brisalek
10. bře 2010

my jsme na tom byly podobne...jen asi do 6,5 mesice neplakala tolik, kdyz jsem sla vedle a mluvila na ni ..asi 14dni pred tim nez vyrostly zoubky se to trochu zhorsilo, ale jinak to ma zlepsujici se tendenci🙂...vydrzi si hrat s hrackou...uz neni porad takovy podes...🙂 tak se drzte

janzurka
10. bře 2010

Ahojte,
tiez sa pridavam k rodicom, ktori maju nekludne deticky. U nas je to tak, ako popisuje Gabinka79. Nas nie je ochotny byt ani len sekundu sam, hned plac. Ked je hore, neustale sa mu musime venovat, stale nove podnety, hry, atd. Tiez sa nezastavi, nevie v klude lezat - stale rucickami, nozickami 🙂 .
Nemyslim, ze v nasom pripade ide o prichadzajuce zubky, ale zrejme je to az take aktivne babatko 😉 .
Musim povedat, ze ma potesilo, ze aj ine taketo babatka existuju 😝

karono
autor
10. bře 2010

Ahoj holky, moc dekuji za rady, nejaky ten gel si poridim a zkusim to. A chtela bych se zeptat - mate nejaky trik, jak naucit miminko, aby se zabavilo samo a nepotrebvalo nas k tomu neustale? Mala je treba 2 hodiny vzhuru, tak s ni varim, hraju si, prevalujeme si a tak, ale pak ji dam treba na hraci deku ze si potrebuju neco udelat nebo jen povykladat s manzelem a ona je naprosto nepricetna. Funguje to treba podobne jako v te knize jaknaucti deti dobre spat? Jako ze nechat kricet 5 minutek, pak prijti, dat ji hracku nebo ji nejak uklidnit a tak? Nebo mate nejaky tip? Byla bych nerada, aby byla stale takova zavisla, protoze prece jen clovek potrebuje i trochu casu pro sebe, ze... co si budeme vykladat

juliagregor
10. bře 2010

karono podľa toho čo popisuješ máš vlastne dobré dieťa, ona chce byť len s tebou a myslím, že žiadne knižkové rady nepomáhajú...
deti sa vedia sami hrať oveľa neskôr...

gabinka79
10. bře 2010

janzurka, mňa to tiež potešilo, že naša malá nie je jediná "aktivistka" medzi bábätkami. Posledná jej novinka je, že strašne vrčí a napína sa (až je červená), keď jej v niečom nevyhovieme alebo sa nudí. Strašne ma to vytáča. Sú to také zvuky, ako keď sa snažíte napodobniť zvuky auta. 😀 Potom ju dráždi v hrdla a kašle. Ja som sa už pohrávala s myšlienkou hyperaktívneho dieťaťa. Našla som články, ktoré opisujú príznaky tejto poruchy. Našťastie,naša malá sa s týmito príznakmi nestotožňuje. Takže máme iba živšie deti, ako sú tie ostatné. 🙂

janzurka
10. bře 2010

Gabinka79, ja stale cakam, ze sa to zlepsi, cim bude starsi. Vela ludi mi hovorilo, ze treba pockat a po tretom mesiaci bude uplne iny atd... No zatial v "neklude" stale pokracujeme. Niekedy si pripadame ako domaci animatori, ktori sa snazia zabavat nasho aktivistu, ktoreho vsetko bavi len 5 minut 😒 . Je to naozaj dost narocne, hlavne ked v nasom okoli su same pokojne deticky, ktore treba budit na papanie 😠 (to sme nikdy nezazili). Ake su priznaky hyperaktivneho dietata? (Zacinam mat strach 😒 )

kveluse
10. bře 2010

Ahoj, myslím,že pokud to nevidíte na zoubky, můžou to být klidně známky separační úzkosti. Většinou se projevuje až kolem 8. měsíce, ale někdy i od 5. Naše malá ji také nejvíce prožívala po pátém měsíci. Teď už je to jen slabý odvárek.

gabinka79
10. bře 2010

janzurka, presne si tie príznaky už nepamätám, ale čo tam určite bolo je, že takéto deti veľmi málo spia.Málo spia v noci a takmer vôbec cez deň. Myslím, že tam spomínali,že tieto detičky nemajú vôbec žiadny režim (ani v noci, ani cez deň).Čítala som to v marcovom čísle buď Maminy, alebo Dieťaťa. Tie časopisy mám u rodičov. Pôjdeme k nim na víkend. Ak chceš pozriem to tam podrobnejšie a dám Ti vedieť. Ale som presvedčená, že nemáš hyperaktívneho synčeka a ja nemám hyperaktívnu dcérku. 🙂
Domáci animátori - veľmi výstižné pomenovanie. S manželom sme sa na tom pobavili, lebo vieme, o čom to je. 😀
kveluse, čo je to separačná úzkosť a ako sa prejavuje?

jankanej
10. bře 2010

ahoj holky řeším podobný problém jako autorka tématu...jsou nám sice 4 měsíce ale malá ač byla vždycky v pohodě tak ted už 4.den řve jak píchlé tele furt cucá ruku a docela blbě se přisává v tom smyslu že to ořve než se vůbec dostane k jídlu, je to děs běs, navíc v noci se mi budí někdy po hodině někdy po dvou ale taktocelou noc...jsem nevyspalá a už toho mám taky dost, ale oteklé dásničky nemá tak nevím, nekroutí se takže prdy jsem taky vyloučila...

jankanej
10. bře 2010

jo a ještě můj manžel měl přesně v 6 měs.první zub tak je možné že se to klube dva měsíce že?já si matně vzpomínám u první dcery ta řvala taky dost dlouho...

janzurka
11. bře 2010

Gabinka79, dakujem si zlata, pozriem na internete, alebo v casopisoch. Jeden z nich mam, tam to nebolo, tak kupim druhy. Dakujem este reraz 😉

kveluse
11. bře 2010

Gabinka79, je to úzkost při odloučení od pečující osoby (matky). Dítko nechce být vůbec samo, pláče, když se vzdálíš, bojí se ostatních lidí. Např. nechce být u babičky v náruči, ikdyž předtím mu to vůbec nevadilo. Prostě pořád jen u maminky. U nás byl špatně i tatínek 😉

jankanej, to budou asi zoubky. Můžou se klubat dost dlouho a můžou se proříznout až za několik měsíců, ikdyž jí to teď bolí.

Ještě se podělím o svou zkušenost. Myslela jsem, že malou trápí zoubky, večer usnula, ale každých 10 minut jsem k ní běhala, plakala, budila se. Tvrdě usnula až tak po 2-3 hodinách. Pak jsem odjela ke kamarádce, kde jsem neměla možnost pít meltu a kávové náhražky z čekanky. A malá tam spala úplně krásně. Po příjezdu domů (meltu miluju, takže jsem si hned zase dala), to nastalo nanovo. Tak jsem zkusila tyhle nápoje vynechat a od té doby je večerní usínání úplně bez problémů. neměla jsem sílu to zkoušet, jestli je to opravdu tím, ale asi ano.

Takže ikdyž se třeba dítko nekroutí, může mít problémy s bříškem.

andykov
11. bře 2010

ahojky, u nás zoubky zlobily skoro dva měsíce předem, jako nekňourala, ale v noci sebou strašně házela a moc nespinkala... Teď to začlo taky, tak čekám, že do měsíce snad budou další... Prostě to tak musíme brát, budou dny kdy budou milionový a dny kdy budou protivky, jsou to děti přece jen a vyrostou z toho, neboj, není to navždy 😉

granda
11. bře 2010

co když to je nějaká nemoc, a nemůže vám to sdělit?? nepřemýšlela bych jen na zoubkách.

gabinka79
11. bře 2010

kveluse: niečo na tom bude. Naša malá sa bojí cudzích ľudí. Začalo to u nej v období Vianoc.

janzurka
13. bře 2010

Gabinka79, ak si myslela ten clanok "narocne dieta" v casopise Mama a ja, tak to nas uplne na 100% vystihuje. Som rada, ze sa o tom pise, aspon nemam pocit, ze sme jedini, alebo nieco robime nespravne... 😝

gabinka79
14. bře 2010

Ahoj, janzurka!
Máme menší zlepšováčik na nálady našej malej. Keď som už nevedela, ako ju zabaviť, jediné, čo ju ako-tak upokojilo, bolo vziať ju na ruky a nosiť ju po byte. To je pre mňa dosť náročné, pretože je pre mňa ťažká. Ale moja mamina mala dobrý nápad. Šla do bazáru a priniesla buginu (golfový kočiar). Stál iba 10 EÚR. Poriadne sme ho vyčistili a teraz, keď už je malá riadne nervózna ju do kočiara posadíme a vozíme po byte. Ani by som neverila, ako ju to upokojuje. Dokonca tam niekedy aj pridriemka a musím ju prenášať do postieľky. 🙂 Zatiaľ nám to funguje. Píšem to ako nápad, či Ťa náhodou neosloví a aspoň trocha nepomôže. 🙂 My ho používame asi mesiac. 🙂

janzurka
15. bře 2010

Ahoj Gabinka79,
dakujem za radu, nam sa sportova verzia osvedcila vonku, ked sa zobudi, aspon ho bavi pozerat sa. Ked je v hlbokom, tak je zle... 😒 Mozno to vyskusame aj vnutri.
Zacali sme chodit na plavanie, to sa mu celkom paci, odporucam 😎

gabinka79
15. bře 2010

My na prechádzka ešte využívame hlboký. Ale tiež stále tŕpnem, či sa malá nerozplače, lebo je ťažké ju utíšiť. Teším sa na oteplenie, aby sme mohli naštartovať športovú časť. Od stredy by sa malo otepľovať. Veľmi ma to potešilo. Iba dúfam, že teplé počasie už potrvá a zima sa už nevráti. Aj my premýšľame nad plávaním. Chodíte na výcvik plávania pre bábätká? My zatiaľ chceme vyskúšať rodinné plávanie v rámci nedeľného programu. 😀 Ale až od mája - júna. (keď už bude teplo) Uvidíme, či sa aj nám to osvedčí. 😅

sweet84
16. bře 2010

Ahojky maminky, mozem sa k vam pridat lebo moja malinka je taka ista ako pisete. nevie byt chvilku sama, musime ju stale zabavat, zacala sa budit casto aj v noci a stale musi nieco robit.. Vstava rano o 6 a ja uz z nej nevladzem, lebo na mna pozera a smeje sa ze co budeme teraz robit 🙂 ? Tiez som myslela ze zubky lebo vsetko kuse a pokazde sa potom nahneva ako keby si to podrazdila alebo co. Skusame ten gelik ale nijake zlepsenie.. A tiez ju nosime na rukach a tiez sa boji druhych ludi, co k tomu viac dodat ? 😒

gabinka79
16. bře 2010

Ahoj, sweet 84. Vitaj v klube. 🙂 Ja som rada, že si môžem s Vami takto "pokecať" 🙂 Je dobré vedieť, že u nás doma nie sme jediní animátori voľného času našej malej, ale že aj iné rodinky sa podieľajú na príprave voľnočasových aktivít detičiek. 😀

majkali
16. bře 2010

Ahoj, koukám, že nejsem sama, která hledá způsob, jak miláčka zabavit. Nic ho dlouho nebaví, u všeho vydrží pár minut a fňuká a fňuká, dám ho do postýlky s hračkami, za chilku pláč, dám ho na zem na deku, za chvilku se nudí, občas vydrží v autosedačce, kterou mám na podvozku, ale taky tak deset minut, pořád chce abych ho nosila a úplně čeká a nějaké hraní. Nemáme sice problémy s pláčem kvůli bříšku a zoubkům, ale jak se mu nevěnuju, je zle. Kdyby měl někdo nějaký tip,jak ty robátka zabavit, budu ráda.

janzurka
16. bře 2010

Ahoj Majkali, neviem, ci nato existuje nejaky jednoznacny recept, ako nase babatka zabavit tak, aby sa vydrzali hrat resp. byt same viac ako 5 min (aj tomu sa tesime) 😉.
U nas je to tak, ze ak nieco plati na Arturka dnes, neznamena, ze to bude fungovat aj zajtra 😒 . Ale velky pokrok sme urobili tym, ze pred dvomi tyzdnami akceptoval cumel, takze ho to trochu ukludni a pri zaspavani neplace (cez den zaspava iba v kociku vonku a doprevadzal nas teda donedavna pekne hlasny plac...) 😝

gabinka79
16. bře 2010

My sme Sofinku naučili na cumeľ v období Vianoc. Už som sa s možnosťou, že bude cmúľať cumeľ rozlúčila. Nechcela žiadny vziať. Máme doma 11 cumľov rôznej veľkosti a kvality, rôzneho tvaru. Každý mi radil, že sa upokojí, keď bude mať cumeľ. A ja som nevedela, ako ju mám naň naučiť. Už som mohla o cumlíkoch dávať prednášky. No našťastie číslo 11 zabralo a musím povedať, že ju dokáže trocha upokojiť. Ale robia sa jej malé vyrážtičky zo sliniek v okolí úst. ☹ No čo už.
Dievčatá, Vy dokážete stíhať v pohode domáce práce popri našich malých živlíkoch? Ja s odretými ušami, keď som doma sama a keď príde domov manžel z práce, je to lepšie. Ale do obeda ja takmer nič nestíham. Najviac mojou "nevšímavosťou" trpí varenie. ☹