Strach z cizích lidí v 6ti měsících. Máte zkušenost?

jaku
27. kvě 2008

Ahojky, malému právě bylo 6.měsíců a najednou se začal bát cizích lidí. Dřív se na každého smál kdo koukal do kočárku, teď jakmile na něj koukne byť třeba moje kamarádka, kterou zná, začne lítostivě plakat a je problém ho utišit. Vím, že by mělo přijít období fixace na matku, ale až tak kol 8.měs., máte s tím některá zkušenost?

jandalinka
28. kvě 2008

jaku:tak přesně s tím se teď za poslední týden potýkáme i my.Předtím se nechala nosit v náručí od kohokoliv,kdo si s ní povídal,vozil,usmíval....,ale najednou sleduji,že začne plakat nebo dělat úšklebky,pokud vidí někoho cizího či koho dlouho neviděla a hned se natahuje ke mě.To jsem úplně hleděla a prý v tomto období po 6.měsíci víc si všímají koho znají a koho ne a tak reagují,hm ☹ A ještě se nám stává,že pokud hlídá malou babička či dědeček,tak je celý ty např.2hodiny v pohodě usměvavá,hravá,ale jak přijdu já,tak začne kňourat a chce k prsu či napít.hm.Začínám z toho být také nešťastná,co se děje.Proto teď se snažím,aby byla co nejvíc mezi lidma. 😒

nensy
28. kvě 2008

jaku naše malá byla taky do nedávna furt jak sluníčko.teda ona je furt ale už se ji taky každý nezamlouvá .mojí kamarádky se taky bojí když jí vidí tak začne ohromnej řev.podle mě je to normální ty děti už víc vnímaj 😀

minea
28. kvě 2008

U nás totéž - máme přesně 6 měsíců. Jediný člověk, na kterého nereaguje pláčem, je moje máma. Snad to časem přejde 😀 .

marcim
29. kvě 2008

U nás taky.Rozlišuje kdo je domácí a kdo cizí.U cizích buď brečí nebo hledá někoho "domácího" a dělá tak strašně smutý obličej 😔 a když nic,tak řev... 😲 😀