Syn (3 měsíce) nechce pást koníčky. Je to vada?

p_ch
13. bře 2012

maminky je to nějaká vada když nám syn (3 měsíce) nechce pás koníčky? Hlavu on krásně udrží když ho různě nakláním ale když ho dám na bříško tak otočí hlavu na bok a začne se smát a po chvilce plakat ale vůbec se nezvedá...mátě někdo podobnou zkušenost?

misi.21
13. bře 2012

Mě malá začala ve 3 měsících pást,do té doby na bříšku řvala,tak jsem ji nenutila... Taky mi hlavu držela,ale pást prostě nechtěla. Ale kdy je čas se o to už zajímat,to nevím... Dr nic neříkal?? Náš zkoušel přitahovat,jestli trošku hlavu udrží,nějaké pasení ho ani nezajímalo...

mates22
13. bře 2012

třeba se mu jen nelíbí na bříšku, ale upozornila bych při další návštěvě dětskou, naše malá nepásala a poslali nás na 4,5 měsících na rehabko...chodili jsme jen 3 měsíce a krásně se to srovnalo

aja123
13. bře 2012

@p_ch moje dcerka nikdy nepásla, i když jsme zkoušeli a trénovali a je úplně normální 😀 Tak buď v poho. Dokonce nikdy nelozila po čtyřech, prostě se ve 14 měsících postavila a začala pomaličku sama chodit. 😉

timbouctou
13. bře 2012

@p_ch dává hlavičku jen na jednu stranu nebo jak kdy? Rozhodně bych neváhala a upozornila dr, zvlášť pokud upřednostňuje jednu stranu. Kamarádka cvičila s oběma holčičkama vojtovku, Carmenka si jela levou stranu a Isabelka zas se nechtěla vůbec zvednout na bříšku. Ale tam je velmi důležité řešit to včas.

p_ch
autor
13. bře 2012

jsme na rehabku objednani ale jen jsem chtěla zjistit jestli je to nějaká "vada" když nepase ale hlavu drží..... když ho zvednu za ručičky aby se přitáhl tak to krásně udělá...

aja123
13. bře 2012

@p_ch opravdu to není žádná vada 😀 Máš úpně normálního zdravého syna, hlavičku pěkně drží, tak buď v klidu 😉

petkave
13. bře 2012

@p_ch kolegynin synček tiež nepásol a ona ho nechcela trápiť, pretože pri každom pokuse veľmi plakal. Tak skončili na pár rehabkách - pre istotu. Chlapec má teraz už 3 roky a to, že sa mu nechcelo pásť na ňom žiadne následky nezanechalo. Len tie rehabky si teda museli odtrpieť 😒

anatanka
13. bře 2012

@p_ch Miriam taky nepasla a ostatni deti vsechny pasly, tak jsem z toho byla trochu rozladena, ze je opozdena. A nakonec byla prvni, ze vsech deti z okoli, co zacala chodit a to v deseti mesicich. Takze klid. 😉
Kazdopadne konzultaci u Dr. a pripadnou rehabkou se nic zkazit neda...

p_ch
autor
13. bře 2012

mě spíš znervozňuje okolí když vidím holčičky jak ve dvou měsících pasou... ale tak každý dítě je origoš 🙂 holky a kolik vám vypije prcek za den? nam na jednu davku max. 120 a za den max. 740ml... Dr. ríkala ze je to malo ale vic do nej nenatlacim 🙂 zkusila jsem to jednou a blinkal celej den :(

martina_z
13. bře 2012

@p_ch Doporucuju fakt nekam zajit - vyzkousi polohove testy a uvidis, na cem jste. Deti by nemely preskocit vyvojova stadia a rozhodne by nemely preskocit lezeni! Naopak by mely lezt co nejdele, coz potvrdi kazdy fyzioterapeut. No a ke kvalitnimu lezeni je potreba kvalitne past koniky. Vsechno to do sebe krasne zapada. Ony to deti dozenou a nauci se normalne chodit atd., ale do budoucna si muzou uz z kojeneckeho veku nest nahradni pohybove vzory a spatne pohybove stereotypy, coz muze vest k tomu, ze budou mit v dospelosti problemy s pateri a klouby. Urcite bych nad tim jen tak nemavla rukou.

p_ch
autor
13. bře 2012

@martina_z určitě chci řešit! ale i když ho dám 2 hodiny po jidle na bříško tak se poblinká pak začne řvat jak tur tím se unaví a usne....pak se vzbudí na jídlo.... takže začarovanej kruh 😒

aja123
13. bře 2012

@martina_z souhlasím, že by neměly přeskakovat vývojová stadia, ale jak chceš dítě donutit k lezení, to by mě teda velice zajímalo, protože vynutit se to opravdu nedá a cvičením to také nevynutíš 😉

martina_z
13. bře 2012

A jak casto prcek ji? Co ho zkusit davat na brisko pred krmenim? Urcite to casem nejak vychytas. My ted bojujeme s vojrtovkou, ktera se malemu nelibi, a je docela narocne stihnout to 4krat denne. Ale stacel mi hlavicku doprava a koniky sice pase, ale prilis u toho zaklani hlavu a nema oporu o levy loket (jsou mu 3 mesice korigovane, narodil se o cca 2 mesice drive). Takze je pro nej paseni koniku neprijemne a vzteka se mi u toho.

martina_z
13. bře 2012

@aja123 Motivaci. A taky tim, ze nebudes dite predcasne vertikalizovat, tj. nosit v nositku a posazovat na klin, dokud samo nesedi. Jakmile ma tendenci vstat a chodit, ma si mamina (nebo jiny dospelak) kleknout na vsechny ctyri a lezt s nim. Ale asi tomu zabranit vzdycky nejde. Nektere deti jsou zvedave jako opice (ja sama si stoupala uz v 8m a ted mam teda zada na rozsypani).

pelenka
13. bře 2012

Nám teda od samého začátku, co kontrola, to položení na bříško a zkoušení, jak zvedá hlavičku, jak se vyvíjí zádové svaly. Mrňous začal pást až po 2 m a pár dní před tím jsme byli na kontrole a bylo nám řečeno, že pokud nezačne, tak budeme muset chodit na rehabilitace. Pasení je velmi důležité vývojové stádium, pobytem na bříšku si dítě posiluje zádové svaly (později i ručky) a to je nezbytné pro správný vývoj držení těla k následnému sezení a stání, takže bych to určitě jen tak za hlavu neházela.

martina_z
13. bře 2012

@pelenka Presne tak! A nejen zadove, ale i brisni svaly, ktere jsou dulezite pro obraceni na brisko, pro lezeni a pro kvalitni chuzi. Me muze trefit, kdyz vidim maminku, ktera ma trimesicni dite v nositku, dite nepase a ona s nim odmita cvicit, protoze "ho nechce trapit". Mne dite u cviceni priserne rve, az mi to trha srdce, ale cvicim s nim ne proto, ze ho nemam rada, ale prave proto, ze ho mam rada.

p_ch
autor
13. bře 2012

@martina_z tak to se jim asi jen nechce cvicit... my děláme pořád blbosti a trápím ho často na bříšku ale je to lenoch-po mamince 🙂 🙂

slundo
13. bře 2012

Náš mrňousek začal na 3m, do tý doby se vztekal a nechtěl být na bříšku ani chviličku. Myslím, že do 4m se to ještě považuje za ok a ani pak to nemusí nic znamenat. Každé miminko se vyvíjí v jiným tempu 🙂 Doktorka to určitě sleduje a kdyby něco, pošle vás na neu ( pro jistotu) a nebo na Vojtovku. Ale na to je ještě čas... takže zatím není důvod se znepokojovat. Jo a u nás to přišlo z ničeho nic . Den předem vztekání , křik a druhý den najednou ukázkově pásl 🙂

meleri
14. bře 2012

@p_c muj syn taky nepasl koniky kdyz jsem ho takto dala hodne plakal. zacal od peti mesicu a pak byl takto porad 🙂 jestli mas pochybnosti rekni to dr.

chickkky
21. bře 2012

@martina_z My to máme s malým podobné. 27. 3. mu budou 4 měsíce, ale jakoby 3, protože se mi narodil o měsíc dříve a na bříšku mi dělá to stejné. Ale buď jeden nebo druhý loket u toho zvedá a taky i pánev u toho nedrží, že má tendence nožičky dávat pod bříško.
Hlavičku už drží sice krásně, ale to pasení je nic moc. Mi teda ale už asi od 7mého týdne cvičíme dva cviky Vojtovky. Prvni mesic kvuli nestabilite i na zadech, ze mel maly ten padaci reflex na zadickach a aby se tak i prave stabilizoval v ramci drzeni hlavicky ve svisle poloze na zadech, tak to ted uz umi krasne, a pak asi mesic cvicime druhy cvik prave na ty lokty, ale zda se mi, ze je to porad stejne ☹ Tak mi nekdy je z toho tak smutno, ze delam neco asi spatne, ale na rehabkach me pani fyzioterapeutka utesuje, ze to delam moc dobre. Tak uvidime..
Kazdopadne mame cvicit 3 x denne, ale maly je porad hodne spavy, takze cvicime jen 2x denne a to jsem se ji priznala a to ona mi rekla, ze i tak to staci 🙂 Tak uvidime.. Zitra nas zrovna ceka kontrola na neurologii, tak jsem zvedava, co zase bude vsechno spatne..

ilonne
21. bře 2012

@p_ch Určitě si někam zajdi a čím dřív, tím líp. My jsme nejen kvůli tomu vojtili už od 6ti týdnů a stačily 2m a Anežka byla krásně srovnaná a ještě pohybově napřed. Ale určitě ho nepodporuj v tom přitahování, to fakt není dobrý.

adenka84
21. bře 2012

@p_ch každé dítko je jiné..tím se netrap...záleží co na to vaše Mudra? Moje dcerunka začala pást tedy brzy už v 10. týdnech,a el pžřevracet se na bříško začala až přesně na den v 5. měsících..
neboj však on začne je jen prostě línejší no 🙂

iva_kucerova
3. kvě 2012

Naše Ivanka taky nepase koníky, ani pořádně nedrží hlavičku, a to jí byly v pondělí tři měsíce. Mě to docela znervózňuje, hlavně, když okolo sebe vidím mladší děti, jak už krásně hlavičku udrží a koníky pasou....ale Ivanka prostě na bříšku brečí, nebo jen tak leží a cucá si ručičku a nic jinýho jí nezajímá 🙂 Je teda narozená o 12 dní dřív, takže jí dávám ještě pár dní k dobru🙂 Jinak doktorka nám řekla, že máme dávat na bříško co nejčastěji a máme čas do další kontroly ...ve 4 měsících... to už by nás poslala na rehábko....snad nic takovýho nebude třeba

iva_kucerova
3. kvě 2012

@p_ch to je zajímavý. Mně Ivanka vypije maximálně 120, většinou ale tak 80,90 a doktorka řekla, že stačí bohatě 100 nebo míň.....za den nám to dá většinou tak 650 ml...a to až asi posledních 14 dní, předtím to bylo kolem 550 za den. Přibrala teda za měsíc jen 400 g, ale to se doktorce taky zdálo v pořádku, takže bych to moc neřešila