Syn nepřibývá na váze. Čím to může být?

orisek1
31. říj 2007

Ahoj holky,
náš Martínek měl porodní váhu 4 kg a měřil 64cm. V 6 týdnech měl 4770g a 58cm, ve 3 měsících 6250g a 62 cm, ve 4 měsících 6920g a 63cm. Takže celkem prospíval v pohodě. No a teď v 5 měsících má 64cm, ale váží +- nějaký gram 7kg. Takže za poslední měsíc přibral sotva 100g. Je plně kojený po 3 hodinách, počuraných plínek má hodně a nezdá se, že by trpěl hlady. Je na něm teda vidět, že ztratil faldíčky, ale podvyživeně nevypadá. Čím to může být? Už mu nestačí mlíko? K doktorce jdeme až za 3týdny, tak nevím, jestli to radši nemám řešit dřív. ☹

orisek1
autor
31. říj 2007

Opravek:Při porodu měřil 52cm ne 64cm

schnek
31. říj 2007

orisek, tipla bych si, že už mu bude mlíčko málo. Nad 6kg by se pomalu mělo začít s příkrmem i před 6 měsícem. Ale domluv se s mudr. Jí zavolej a uvidíš 😉

kacka79
31. říj 2007

Ahojky, náš Filípek měl ve 4 měs 7,8O a mur nám doporučila začít s příkrmama i když je plně kojenej, chtěl kojit po 2h a ještě mi připadalo že má hlad..teď cca týden dáváme 1 zeleninový příkrm místo kojení a odpoledne ještě půlku ovocného / frutapura/ a je o moc spokojenější... od 5 měs začneme i s masíčkem, ale poraď se radši s Tvojí mudrou

samsa
31. říj 2007

Ahoj Oříšku,
tak u nás to bylo podobné, jen je Nelča mnohem drobnější. Při porodu 2,85 a 47 cm, v 6-ti týdnech 4 kg, ve třech měsících cca 5,20, v necelých 5. měsících měla 6,10 kg, no a pak stagnovala dlouho na 6,10 kg (a ani nerostla do délky), radila jsem se s laktační poradkyní a ta mi poradila střídat prsa při kojení a dávat častěji a jestli nepřibere ani nevyroste, tak začít přikrmovat zeleninou. Jenže mi malá pak ještě 5 dkg shodila, tak jsem začala na její radu přikrmovat (10 dní před půlročními narozkami). Teď má Nelík asi 6,60 kg a 70 cm. U nás si myslím, že nepřibírala proto, že je hodně aktivní, pořád se přetáčela, plazila..., taky to může kolem 5.měsíce stagnovat. Založila jsem i diskuzi "Miminko málo přibírá", tak se kdyžtak koukni. Holky mi tam poradily. Taky bych zkusila napsat na www.kojeni.net, je tam úžasná poradna a určitě ti poradí.

orisek1
autor
31. říj 2007

holky,děkuju za rady. 🙂 Mě právě mate, že hladově vůbec nevypadá. Dřív jsem kojila po dvou hodinách, a teď po třech a někdy i po čtyřech A jak dřív míval hladovej řev, tak to teď vůbec.
Já jsem té doktorce nechtěla hned volat, protože na ni mám vždycky plno otázek a už si připadám jako přehnaně úzkostlivá matka ☹

kacka79
31. říj 2007

orisek, to já se ptám stále na něco mudry... vyhovuje mi že je mladá a sama má 2,5 letého špunta, tak vždy dobře poradí... no od toho tam je ne??Lepší se zeptat než udělat něco blbě..moje tchýně chtěla malýmu 4 měs narvat rohlík když se mu teď prořezává zoubek a ještě se divila že jsem mu ho vzala 😨

orisek1
autor
31. říj 2007

Samsa-díky. To jsi kojila, i když se Nelinka o jídlo nehlásila? a jak často?
Navíc se všichni doma diví, že malý pije třeba jen pět minut, ale to tak pil zhruba od dvou měsíců pořád a přitom přibýval.
Martínek se teda moc přetáčet nechce - teda když ho lákám na nějakou hračku, tak jo, ale když ho nechám, tak nejradši leží a kouká. Jenom k tomu kope nožičkama.

pucik
31. říj 2007

ahojky tak Daník měl při porodu 4 kg a 51 cm, roste jako z vody, ale přestal ve 2 měsících přibírat. Kojila jsem ho plně,ale prostě mu to asi nestačilo, prodělal taky virózu a průjmy. Tak jsem se poradila s doktrokou, chodila jsem skoro každý den na vážení a nakonec to dopadlo ttak, že přidáváme Nutrilon Comfort, ráno 40, oběd 60 večr 40, přestalo mu to stačit tak teď dáváme 60-60-60 a mezi tím kojíme, jak se dá. V ncoi jenom kojím a začal přibírat pěkně, já bych poradila domluvit se s doktrokou, od toho tam je, tak hodně gramů každý den 😉 🙂

orisek1
autor
31. říj 2007

Pucik, teď jsem si uvědomila, že Martinek měl minulý týden asi taky průjem, jestli se tomu tak dá říkat. On totiž normálně kaká tak 1-2x týdně a často mu ještě musím pomoct trubičkou, ale ten minulý týden kakal každý den a někdy i víckrát. Ale nebylo to nijak moc řídký kakání - taková běžná kojenecká konzistence.
Když Ti Daník přestal přibírat, tak to třeba byl v nepohodě z hladu? Nebo jak se to pozná, když mlíko nestačí?

petraluk
31. říj 2007

Orisku, můj Lukášek teď taky moc nepřibíral, měli jsme taky průjmy, byli jsme s tím i 14 dní v nemocnici. Prospal celou noc, dokonce i 10 hodin v kuse a tak jsem ho musela začít budit na kojení a teď je to v pohodě zase pomalinku přibírá.
Píšeš, že ti malej přibírá jen 100g, to je opravdu dost málo, na tvym místě bych se určitě poradila s mudr.

samsa
31. říj 2007

Oříšku,
kojit, když malá nechtěla u nás nešlo, protože ona si nevezme, když nemá hlad. Takže jsem kojila cca 2-3 hodiny, tak jako předtím. Zkoušela jsem tu radu, střídat prsa, ale nezabralo to, tak jsem začala dávat příkrmy. Myslím, že tři týdny je dlouhá doba, asi bych taky raději buď zavolala mudr. nebo zkusila tu poradnu na www.kojeni.net. Třeba je to jen stagnace před růstovým spurtem. Ještě si vzpomínám, že v té době Nelík přestala kakat každý den, do té doby byla naopak jako průtokový ohřívač 🙂a navíc ta stolička vypadala úplně jinak (byla taková hnědá a dost zapáchala), tak si myslím, že to u nás byla asi opravdu hladová stolička. Ale mléka jsem měla dost, ona jen víc nevypila.

orisek1
autor
15. lis 2007

Tak nakonec podle vážení u doktorky měl Martínek přírůstek půl kila za 6 týdnů a vyrostl o 5 cm. Takže ta ztráta faldíčků byl asi růstový spurt. Doktorka říkala, že mám furt plně kojit. Posledních čtrnáct dnů jsem kojila prakticky celou noc, ale dnes konečně i trochu spal.
Jinak díky za tip se střídáním prs během jednoho kojení. Je to fakt dobrý.

cermonca
15. lis 2007

Orisek:ja si myslim ze kazde dite je jine nektere pribira hodne nektere min.Moje mala take zrovna moc nepribiva ale je spokojena kdyz byla jen kojena tak papala max.5min. kakala nekolikrat denne a i curala dost.Mapred jsem mela strach ale mudra mi uklidnila ze ji to prosta stali ze je dost ziva.Pro orientaci napisi nase prirustky 🙂
Porodni 3150g/49cm,14 dni 3300/50,6tydnu 3950/52,2mesice 4270/52,3mesice 4700/56,6mesicu 5850/62,7mesicu 6350,8mesicu6470/66.
Takze asi takhle prosre nam to jde pomalu a jsme spokojeny 🙂

orisek1
autor
15. lis 2007

cermonca:pomalu, ale jistě 🙂 . Martínek vypadá taky vesele a spokojeně, tak jsem si říkala, že určitě nemůže mít hlad. Já jsem byla jen nervózní ze svého okolí, kdy mi všichni tvrdili, že už mu mléko dávno nemůže stačit a ať přikrmuju. Jenže to mi vlastně někteří (resp. některé) z příbuzenstva říkali(y) v podstatě už od narození Martínka - jakmile plakal, nebo se v noci častěji budil, tak hned vyrukovali(y) s oblíbenou otázkou, jestli nemám slabý mlíko.

cermonca
15. lis 2007

Na okoli se vykasli,ja jsem mt take udelala porad slicham ze je to divny ze je mala takovej prcek 🙄 jinak bych se z toho asi zblaznila.Zacali jsme prikrmovat az v pul roce a zadnej velkej zvrat nenastal ze by zacala pribirat vic 🙂 Proste je to jejich tempo 🙂
Jo ja sama jsem docela prcek merim 152,tak to bude asi po me.

orisek1
autor
15. lis 2007

No my jsme s manželem oba celkem drobní, ale prcek se narodil velkej a pořád vypadá, že už je velikej. Má teď 68 cm a 7,5 kg. Ale je štíhlej, ten objem je jen optickej kvůli látkové plence. U nás se teda všichni radovali, jak je velkej, ale zase tvrdí, že právě kvůli tomu mu to mlíko už nemůže stačit. Snažím se to brát s rezervou, protože máma i tchýně nasadily při prvních možná i zdánlivých potížích sunar, ale stejně to člověka nahlodá, zvlášť když má první dítě.

gabca1
15. lis 2007

Mě taky udivujou ty řeči příbuzenstva, že hned je slabý mlíko, nebo ho máš málo... kam na to chodí všichni? A hned jim naprat umělou výživu to by jim jako šlo. Doba komunismu ne? Domluv se se svou doktorkou, ať Ti prcka zváží, nakoj v ordinaci a zváží Ti ho znovu a uvidíš kolik máš mlíčka. Nebo kontaktuj laktační ligu. To jsem udělala já, nabídli mi, že můžu přijík do porodnice u nás ve městě a že mi jí taky tak převáží. Alespoň budeš vědět na čem jsi. A budeš mít jistotu, že je vše OK. A doktorka Ti hned poradí co dělat. http://www.kojeni.cz/poradci.php

m.ajka
15. lis 2007

Kacko ten tvůj Filípek je teda pěknej macík 😀 My máme v osmi měsících osm kilo 🙂 Orisek, nemá malej to prso spíš jako dudla, to se mi nezdá abys kojila tak často... No, a taky je určitě hodně aktivní, takže to vycvičí, taky možné...